Tad Williams

Tad Williams

Yazar
6.9/10
11 Kişi
·
25
Okunma
·
1
Beğeni
·
678
Gösterim
Adı:
Tad Williams
Tam adı:
Robert Paul "Tad" Williams
Unvan:
Amerikalı Fantazi Kurgu ve Bilimkurgu Yazarı
Doğum:
14 Mart 1957
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
404 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10 puan
Hemen şunu yazayım, bu kitap Legends-2 değil, Legends kitabının 2. yarısı. Ben alırken bu kitabı Legends-2 sanıyordum. O sebeple Legends-2'ye bakıp oradaki hikayeleri okumak üzere bunu alırsanız üzülürsünüz. Efsaneler-1 ve Efsaneler-2'yi birlikte almakta fayda var. Basılalı çok yıl olmuş, niye böyle iki parça halinde basma kararı almışlar onu da bilemiyorum. Ama kafa karışıklığına yol açtığı kesin çünkü bugün internet üzerinden kitap bakan çok insan var. Bu kitabın Legends-2 olmadığına dair hiçbir yerde bilgi yok.

Gerçeğin Kılıcı: Kemiklerin Diyeti: Bu Gerçeğin Kılıcı serisine ait ama öncesinde geçtiği için okudum. Bu tarz hikayelerin sonradan gelen okurlar için biraz sıkıntılı olabiliyor. Şimdi ben serinin diğer kitaplarını okumuş olsam belki bunu çok sevecektim. Bu haliyle de fena olmadığını söyleyebilirim.

Gediksavaşları Efsanesi: Oduncu Çocuk: Bu bayağı kısaydı. Gediksavaşları benim merak ettiğim bir seri, henüz deneme fırsatım olmadı. Bu hikayenin serinin tam neresinde geçtiğini bulamadım ama kısa olduğu için çok da spoiler yemekten çekinmeyip okudum. Keyifliydi.

Zaman Çarkı: Yeni Bahar: Bu Yeni Bahar'ın kısa hali. Önce buradaki versiyonu yazılıyor daha sonra ayrı kitap olan Yeni Bahar bunun genişletilmiş hali olarak basılıyor. Yeni Bahar'ın hep sonradan okunması gerektiğine dair tavsiye almıştım. Yine de biraz okuyup bıraktım. Zaman Çarkı'na olan merakım ekstra arttı.

Majipoor: Yedinci Tapınak: Kitabı Toparlayan Robert Silverberg'e ait. Derlemeci abilerin yazdıkları şeyler genelde iyi olmaz ama bu garip bir istisna oldu benim için. Dahil olduğu Majipoor serisinin Türkçesi yok. Basıldığı takdirde kesinlikle alıp okurum.

Hatıra Azap ve Acı: Alevin İçindeki Adam: Bu bayağı iyiydi. Burada çevrildiği üzere Hatıra Azap ve Acı serisinin de Türkçesi yok. Bu kısa roman da serinin öncesinde geçiyor. Basılırsa eğer bunu da kesin alırım. Hatta bunu Majipoor'dan önce alırım.
Avernus
Avernus Komşu Evren – Altın Gölgeler Şehri'yi inceledi.
197 syf.
·18 günde·8/10 puan
Kitabı okurken yazarın kurgusu için çok uğraşmış olması gerektiğini düşündüm, ilk kitap için çok iyi giriş olmuş, bitirdiğimde ikinci kitabın elimin altında olmasını istedim. Cümlelerin akışı, canlılığı ve kurgusu en beğendiğim üç özelliği oldu, tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tad Williams
Tam adı:
Robert Paul "Tad" Williams
Unvan:
Amerikalı Fantazi Kurgu ve Bilimkurgu Yazarı
Doğum:
14 Mart 1957

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 48 okur okuyacak.