Tana French

Yazar 5,6/10 · 9 Oy · 2 kitap · 18 okunma ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
9 puanlama · 5 alıntı
0 haber · 524 gösterim
18 okur kitaplarını okudu.
9 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Tana French'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Tana French'in Biyografisi

Tana French, İrlanda, İtalya, ABD ve Malavi'de büyüdü ve 1990'dan beri Dublin'de yaşıyordu. Dublin'deki Trinity College'da profesyonel bir oyuncu olarak çalıştı ve tiyatroda, filmde seslendirdi.

Tana French aynı zamanda Yazar. Edgar, Anthony, Macavity ve Barry ödülleri, Los Angeles Times En İyi Gizem / Gerilim Ödülü ve Suç Kurgusu için İrlandalı Kitap Ödülü gibi ödüller kazandı.

Tana French'in Kitapları Kitap Ekle

5,0/ 10  (8 Oy) ·  17 Okunma
2. Benzerlik (Onu Bir Yerden Tanıyordum)
10,0/ 10  (1 Oy) ·  1 Okunma
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
23 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bazı insanlar ufak Çernobil'ler gibidir, zehirlerini sessizce yayarlar. Onlara yaklaştığınız anda aldığınız her nefes içinizde ağır tahribatlara yol açar.

Benzerlik, Tana French (Sayfa 11)Benzerlik, Tana French (Sayfa 11)
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
25 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Şefkat peşinde değildim. Benim aradığım onun bana, benim ona ait olabileceğim biriydi. Gözlerinin içine baktığımda tüm yaşamım boyunca yanımda olacağının garantisini veren biri.

Benzerlik, Tana French (Sayfa 49)Benzerlik, Tana French (Sayfa 49)
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
25 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanın kaybettiklerini özleyerek hayatını ziyan edebileceğini çok erken öğrenmiştim.

Benzerlik, Tana French (Sayfa 48)Benzerlik, Tana French (Sayfa 48)
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
27 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir bedel ödemem gerekecekti. O bedel çeşitli şekillere girebilir ve her zaman onu seçen sen olacaksın diye bir kaide yoktur. Hatta bazen ne olduğunu bile bilmeyebilirsin.

Benzerlik, Tana French (Sayfa 498)Benzerlik, Tana French (Sayfa 498)
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Tanrı istediğini al ama bedelini öde der.

Benzerlik, Tana French (Sayfa 597)Benzerlik, Tana French (Sayfa 597)
Fatoş Çetiner, Benzerlik'i inceledi.
28 Şub 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı bitirdiğim zaman yorum yapamayacak kadar sarsılmıştım. Kelimeleri, satırları yazıp yazıp sildim. Bu denememin de sonuna gelebilecek miyim bilemiyorum. Ruhsal olarak çok etkilendim ve gerçek anlamda sarsıldım.
Cinayetle başlayan ilk bölümlerden sonra son sayfalara kadar büyük bir merak ve heyecan içinde okudum. Kitabın sonlarına doğru gerilim gerçekten çok arttı. Uzun zamandır bir kitabı okurken bu kadar gerildiğimi hatırlamıyorum. Yazar ilgiyi her daim canlı tutmasını bildi. Uzun bölümlerin nasıl bittiğini anlamadan kendimi yeni bölümde buldum.
Cinayet, gizli görevde bir polis, iki farklı dedektif, 5 tane sıkı arkadaş… Hikaye gerçekten çok iyiydi. Son zamanlarda okuduğum kitaplar arasında favorilerimden olmayı başardı ve sanırım hayatımın sonuna kadar unutamayacaklarım arasında da yerini aldı. Ayrıca dönem dönem açıp okumak istediğim bir bölüme de sahip. Belki 4-5 sayfa ama benim gerçekleşmesini arzu ettiğim hayalimi kelime kelime okumak çok farklı bir duyguydu. Ben hayal etmekle yetinirken, kitaptaki kahramanlarımız bunun için adım atmış, hatta sonsuza kadar bile olmasa da uzun bir süre bunu sürdürebilmişlerdi. Onların arkadaşlığına, uyumuna, birbirleri ile geçinmelerine hayran oldum. Kıskandım. Ben de kendimi onlar arasında hissetmek istedim ama onlar birbirlerine öyle bir kenetliydi ki ben kendime orada ancak bir izleyici olarak yer bulabildim.
Yine okuduktan sonra öğrendim ki yazarın ikinci kitabını ve bu kitapta anlatılan gizli görevdeki polisin geçtiği ikinci hikayesini okumuşum. En kısa zamanda ilk kitabı da edinip okuyacağım. Gerilim kitabı sevenlere tavsiyemdir.

nilüfer akpınar, Şey'i inceledi.
13 Kas 2017 · Kitabı okudu · 2/10 puan

ben böyle hayal kırıklığı yaratan bir korku kitabı daha okumadım. kitabın başında öyle gizemli bir kurgu yapılmış ve öyle bir sürükleyiciliği var ki, kitaptan çok şey bekliyorsunuz. ama sonunda o güzel başlayan konu hiç bir yere bağlanmıyor malesef. sanki bütün okuduklarınızı boşuna okumuş gibi hissediyorsunuz.