Tite Kubo Noriaki Kubo

Yazar 9,0/10 · 62 Oy · 73 kitap · 530 okunma ·  19 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

19 okur beğendi.
62 puanlama · 11 alıntı
0 haber · 1.143 gösterim
530 okur kitaplarını okudu.
58 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Tite Kubo'nun Biyografisi

Tite Kubo Japon manga sanatçısının gerçek adı Noriaki Kubo'dur. En ünlü mangası Bleach, 2001 yılından bu yana Shueishatarafından yayınlanmaktadır.

Sanatçının ilk eseri 1996’da Shonen Jump’ta yayınlanan “Ultra Unholy Hearted Machine” adlı one shot olmuştur. Daha sonra aynı yıl içerisinde “Rune Master Urara” ve 1997’de“Bad Shield United” one shotları yine Tite Kubo tarafından hazırlanmıştır. Yeteneklerini, zamanla kazandığı tecrübelerle birleştirdikten sonra artık gerçek anlamda bir manga çıkarmanın vakti gelmiştir Kubo için.

Zombie Powder

2000 yılında Shonen Jump, yeni serilerinden olan Zombie Powder’ı tanıtırken mangakası için, çizimlerine herkesin hayran kalacağını dile getiriyordu. Bleach’in aksine Western tarzda olan manga, özellikle karakterleri ve çizimleri ile dikkatleri üzerine çekmişti; ancak Kubo Tite sağlık durumu nedeniyle kısa zamanda mangayı yarım bırakmak zorunda kaldı ve seri henüz popülerleşemeden sona erdi. Mangakanın bu kadar kısa sürede seriyi yarım bırakması Japonya’da “Bu adamdan mangaka olmaz” yorumlarını beraberinde getirdi. Elbette hiç kimse bundan bir sene sonra yeni eseri ile “Bu adamın” adının anime ve manga tarihine yazılacağını, anime ve mangaların tüm dünyaya yayılmasında ne kadar önemli bir rolü olacağını tahmin edemezdi.

Bleach

2001 yılında Tite Kubo, bugün dünyanın en popüler mangalarından olan Bleach’i Shonen Jump’a sunmuş, eser birçok kişide hayranlık yarattıysa da Shonen Jump, hem Tite Kubo’nun daha önce sağlık durumu yüzünden mangasını yarım bırakması, hem de o zamanlar dergide fazlasıyla seri bulunması nedenleri ile Bleach’i geri çevirmiştir. Ancak Bleach’e hayran kalanlardan biri de Dragon Ball serisinin mangakası Akira Toriyama idi. Dragon Ball mangakası, hatalarından bir an önce dönmeleri gerektiği konusunda Shonen Jump’ı ikna etti, Tite Kubo’ya da destek oldu. Zaman, Akira Toriyama’nın, Tite Kubo ve Bleach’e güvenmekle ne kadar isabetli bir karar verdiğini kanıtladı.


Bleach’in ünü kısa zamanda Japonya’nın dışına taştı ve dünyaya yayıldı. Amerika, Avrupa derken bir süre sonra zirve yaptı. Tite Kubo’nun, önceki mangasının ana karakteriGamma’dan etkilenerek ortaya çıkardığı Grimmjow’un bulunduğu Bleach mangasının 24.cildinin kapağı, Zombie Powder için bir göndermeydi. Sanki “Bu adamdan mangaka olmaz” diyenlere kapak olsun dercesine.

Tite Kubo'nun Kitapları Kitap Ekle

17. Bleach 18. Cilt (Ölü Çilek Dönüyor)
9,0/ 10  (1 Oy) ·  11 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Matematikçi, bir alıntı ekledi.
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kimse için zorla gülümsemen gerekmiyor, kendin için gülümsemen yeterli...

Bleach 13. Cilt - Yaşayanölü, Tite KuboBleach 13. Cilt - Yaşayanölü, Tite Kubo
NâMütenâhi, bir alıntı ekledi.
 15 Eki 2016

Yarın bir yılan olup insanları yemeye başlayınca insanları yediğin o ağzın ile beni sevdiğini haykırsan ben bugünki gibi seni sevdiğimi söyleyebilir miyim ki?
-Ichimaru GIN-

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite KuboBleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo
Kübra Uğur, bir alıntı ekledi.
18 May 13:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'Eğer ben yağmur olsaydım, sonsuza kadar kavuşamayacak olan gök ve toprağı birbirine bağlar gibi, birilerinin kalbine bağlanabilir miydim?'

Bleach 3. Cilt - Yağmur Altında Anılar, Tite Kubo (Sayfa 1)Bleach 3. Cilt - Yağmur Altında Anılar, Tite Kubo (Sayfa 1)
NâMütenâhi, bir alıntı ekledi.
26 Eki 2016

Ruh nedir? Göğsünü yarıp açsam içinde onu görebilir miyim? Kafatasını yarıp açsam içinde onu görebilir miyim?
-Ulquiorra-

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite KuboBleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo
A. Harun Korkmaz, bir alıntı ekledi.
28 Eyl 2017

Bonds are like pointillistic pictures. You can only see their core when you're far away.

~Bağlar, puantilist resimler gibidir. Özlerini ancak uzaklaştığın zaman görebilirsin.

Bleach 23.Cilt-Mala Suerte!, Tite Kubo (Sayfa 9)Bleach 23.Cilt-Mala Suerte!, Tite Kubo (Sayfa 9)
NâMütenâhi, bir alıntı ekledi.
 17 Ağu 2016

Shirosaki: Ichigo, bir kral ile onun atının arasındaki fark nedir?
Ichigo: Ne?
Shirosaki: Birisi insan diğeri at, birinin iki bacağı diğerinin dört bacağı var gibi çocuk saçmalıklarından bahsetmiyorum. Şekilleri, yetenekleri ve güçleri tamamen aynı olsaydı, birisi kral olup savaşı yönetirken diğeri at olup kralı sırtında taşımak zorunda kalır mıydı? Sadece tek cevabı var İÇGÜDÜ!
Aynı varlıkların güçlenmesi ve kral olmaya gereken gücü elde etmek için daha fazla dövüş ve güç aramaları gerekir! Dövüşe açtırlar ve düşmanlarını merhametsizce ezmek ve lime lime etmek parçalamak için yaşarlar. Bedenlerimizin derinliklerinde bilenmiş öldürme ve katletme içgüdüsü yatar. Sende bu saf temel icgüdüler yok! Sen beyninle dövüşüyorsun düşmanlarını mantığınla yenmeye çalışıyorsun! Kınına sokulmuş kılıç ile kimi kesmeye çalışıyorsun? Bu yüzden sen benden daha güçsüzsün Ichigo. (Shirosaki kılıcı Ichigo' ya fırlatır ve ciğerlere girer.) Ben kabullenemem, Ichigo. Zangetsu'yu bilmem ama ben kendimden güçsüz bir kralı sırtımda taşımaya dayanamıyorum.Benden güçsüzsen, seni yok edeceğim ve ben kral olacağım.

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo (MangaKa)Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo (MangaKa)
Bütün Alıntıları Göster
ClauzeroN, Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek'i inceledi.
07 Nis 2016 · Kitabı okumadı

Naruto'dan sonra başladığım ikinci anime-manga olur kendileri. ''Bir bakıyım en azından, bunun içeriği nasılmış?'' derken ilk cildini afiyetle yedik. :) Dilerim bütün bölümlerde Hollow öldürmekle geçirmiyorlardır. Shinigami'ler, Hollow'lar, iyi ruhlar, kötü ruhlar, kafası bozuklar, hayaletleri görenler, göremeyenler, görse de ne yapacağını bilemeyenler...
Kurosaki Ichigo baş karakterimiz, 15 yaşında -yaşına göre uzun boylu- lise talebesi. :) Tam da genç kızların aşık olacağı cinsten. Bir de partneri öbür taraftan gelme Rukiye var tabi (Kuchiki Rukia). Ben Rukiye demeye başladım. :))
Dur bakalım daha bir şey anlamadım başından, ileriki ciltlerde çıtayı yükseltirlerse daha keyifli olabilir.

Basketbol mangalarinda okunacak birsey kalmayinca arkadaşın tavsiyesiyle yoneldigim ve acaba ne olacak 14. Takım ortaya çıkacak mi?Kaptan olacak mi? Sorulariyla devam ettiğim manga.Heyecanin sürekli dorukta olmasi ve aralardaki komedinin yaninda bana çoğu yerde dünyadaki düzeni de animsatti.Tepedekiler kararlari alir siz sonuclarina katlanirsiniz.
Kitapla kalin.

Esma Tezgi, Bleach 10. Cilt - Gökyüzündeki Dövme'yi inceledi.
09 Şub 00:11 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Olaylar çok heyecanlı ve sürükleyici olunca aynı günde 4-5 sayı okudum, sayfaların nasıl aktığını anlayabilmiş değilim. İyi vakit geçirmek için birebir, moral veriyor insana. ^-^

Esma Tezgi, Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek'i inceledi.
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Sanırım aradığım manga serisini buldum. Bir süredir hem eğlenceli hem sürükleyici manga serisi arıyordum. Geçen başladığım Tokyo Ghoul'u sevsem de çok sarmamıştı ki Bleach çok iyi geldi.

Karakterleri ve hiikayesini beğendim şimdilik, ilk sayı içinde hem dolu hem de sürükleyici idi. Shinigamiler ve ruhların olduğu bir seri, burada Shinigamiler Ölüm Defteri'ndekilerden biraz farklı. Yazar bir çok farklı kavram ve karakteri bir arada okura sunmuş ancak bunu başarılı bir şekilde hikayeye yedirmiş. Şimdilik seride ilerlemek istiyorum.

Neredeyse bütün cilt, Soul Society'de infaz kararı çıkarılan Rukia'yı kurtarmak için Ichigo ve diğerlerinin (İshida,Inoue,Sado,Yoruichi (pisicik)) plan yapıp temiz ruhlar alanına girme mücadelesiyle geçiyor. İlk başta Urahara'nın Ichigo için yaptığı hazırlık ne kadar zorlu gözükse de onu tamamen bir Shinigami yaptı. Lakin hala ruh kontrolünü sağlamakta zorlanıyor başkahramanımız. Bakalım Rukia'yı kurtarabilecekler mi... o kadar teğmenin arasında kolay olmayacağa benziyor ya bakalım.

Hollow doğramaya devam. Hatta Ishida'nın da görünmesiyle birlikte otomatiğe bağladılar iyice. Nasıl bir ruh gücü varsa bu Ichigo'da da kolay kolay yenilmiyor. Rukiye'nin ait olduğu yere dönme düşüncesi ile insan dünyası arasında sıkışıp kalması, Ichigo'yu bırakıp gidecek mi acaba zalımın kızı? :) Bir yandan sınıftaki diğer çocukların da belli başlı güçleri çıkmaya başlıyor Ichigo'nun rüh gücünün etkisinden ötürü. En sevmediğim karakter ise bariz bir şekilde Chizuru'dur.