Tite Kubo Noriaki Kubo

Yazar 9,1/10 · 54 Oy · 60 kitap · 442 okunma ·  14 beğeni

Yazarın Bilgileri

 • Yazarın Adı:
  Tite Kubo
 • Yazarın Tam Adı:
  Noriaki Kubo
 • Unvan:
  Japon MangaKa
 • Doğum:
  26 Haziran 1977

Yazar İstatistikleri

14 okur beğendi.
54 puanlama · 10 alıntı
0 haber · 1.066 gösterim
442 okur kitaplarını okudu.
65 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Tite Kubo'nun Biyografisi

Tite Kubo Japon manga sanatçısının gerçek adı Noriaki Kubo'dur. En ünlü mangası Bleach, 2001 yılından bu yana Shueishatarafından yayınlanmaktadır.

Sanatçının ilk eseri 1996’da Shonen Jump’ta yayınlanan “Ultra Unholy Hearted Machine” adlı one shot olmuştur. Daha sonra aynı yıl içerisinde “Rune Master Urara” ve 1997’de“Bad Shield United” one shotları yine Tite Kubo tarafından hazırlanmıştır. Yeteneklerini, zamanla kazandığı tecrübelerle birleştirdikten sonra artık gerçek anlamda bir manga çıkarmanın vakti gelmiştir Kubo için.

Zombie Powder

2000 yılında Shonen Jump, yeni serilerinden olan Zombie Powder’ı tanıtırken mangakası için, çizimlerine herkesin hayran kalacağını dile getiriyordu. Bleach’in aksine Western tarzda olan manga, özellikle karakterleri ve çizimleri ile dikkatleri üzerine çekmişti; ancak Kubo Tite sağlık durumu nedeniyle kısa zamanda mangayı yarım bırakmak zorunda kaldı ve seri henüz popülerleşemeden sona erdi. Mangakanın bu kadar kısa sürede seriyi yarım bırakması Japonya’da “Bu adamdan mangaka olmaz” yorumlarını beraberinde getirdi. Elbette hiç kimse bundan bir sene sonra yeni eseri ile “Bu adamın” adının anime ve manga tarihine yazılacağını, anime ve mangaların tüm dünyaya yayılmasında ne kadar önemli bir rolü olacağını tahmin edemezdi.

Bleach

2001 yılında Tite Kubo, bugün dünyanın en popüler mangalarından olan Bleach’i Shonen Jump’a sunmuş, eser birçok kişide hayranlık yarattıysa da Shonen Jump, hem Tite Kubo’nun daha önce sağlık durumu yüzünden mangasını yarım bırakması, hem de o zamanlar dergide fazlasıyla seri bulunması nedenleri ile Bleach’i geri çevirmiştir. Ancak Bleach’e hayran kalanlardan biri de Dragon Ball serisinin mangakası Akira Toriyama idi. Dragon Ball mangakası, hatalarından bir an önce dönmeleri gerektiği konusunda Shonen Jump’ı ikna etti, Tite Kubo’ya da destek oldu. Zaman, Akira Toriyama’nın, Tite Kubo ve Bleach’e güvenmekle ne kadar isabetli bir karar verdiğini kanıtladı.


Bleach’in ünü kısa zamanda Japonya’nın dışına taştı ve dünyaya yayıldı. Amerika, Avrupa derken bir süre sonra zirve yaptı. Tite Kubo’nun, önceki mangasının ana karakteriGamma’dan etkilenerek ortaya çıkardığı Grimmjow’un bulunduğu Bleach mangasının 24.cildinin kapağı, Zombie Powder için bir göndermeydi. Sanki “Bu adamdan mangaka olmaz” diyenlere kapak olsun dercesine.

Tite Kubo'nun Kitapları Kitap Ekle

İdefix
18. Bleach 18. Cilt (Ölü Çilek Dönüyor)
9,0/ 10  (1 Oy) ·  9 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Matematikçi, bir alıntı ekledi.
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kimse için zorla gülümsemen gerekmiyor, kendin için gülümsemen yeterli...

Bleach 13. Cilt - Yaşayanölü, Tite KuboBleach 13. Cilt - Yaşayanölü, Tite Kubo
NâMütenâhi, bir alıntı ekledi.
 15 Eki 2016

Yarın bir yılan olup insanları yemeye başlayınca insanları yediğin o ağzın ile beni sevdiğini haykırsan ben bugünki gibi seni sevdiğimi söyleyebilir miyim ki?
-Ichimaru GIN-

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite KuboBleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo
NâMütenâhi, bir alıntı ekledi.
26 Eki 2016

Ruh nedir? Göğsünü yarıp açsam içinde onu görebilir miyim? Kafatasını yarıp açsam içinde onu görebilir miyim?
-Ulquiorra-

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite KuboBleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo
A. Harun Korkmaz, bir alıntı ekledi.
28 Eyl 2017

Bonds are like pointillistic pictures. You can only see their core when you're far away.

~Bağlar, puantilist resimler gibidir. Özlerini ancak uzaklaştığın zaman görebilirsin.

Bleach 23.Cilt-Mala Suerte!, Tite Kubo (Sayfa 9)Bleach 23.Cilt-Mala Suerte!, Tite Kubo (Sayfa 9)
NâMütenâhi, bir alıntı ekledi.
 17 Ağu 2016

Shirosaki: Ichigo, bir kral ile onun atının arasındaki fark nedir?
Ichigo: Ne?
Shirosaki: Birisi insan diğeri at, birinin iki bacağı diğerinin dört bacağı var gibi çocuk saçmalıklarından bahsetmiyorum. Şekilleri, yetenekleri ve güçleri tamamen aynı olsaydı, birisi kral olup savaşı yönetirken diğeri at olup kralı sırtında taşımak zorunda kalır mıydı? Sadece tek cevabı var İÇGÜDÜ!
Aynı varlıkların güçlenmesi ve kral olmaya gereken gücü elde etmek için daha fazla dövüş ve güç aramaları gerekir! Dövüşe açtırlar ve düşmanlarını merhametsizce ezmek ve lime lime etmek parçalamak için yaşarlar. Bedenlerimizin derinliklerinde bilenmiş öldürme ve katletme içgüdüsü yatar. Sende bu saf temel icgüdüler yok! Sen beyninle dövüşüyorsun düşmanlarını mantığınla yenmeye çalışıyorsun! Kınına sokulmuş kılıç ile kimi kesmeye çalışıyorsun? Bu yüzden sen benden daha güçsüzsün Ichigo. (Shirosaki kılıcı Ichigo' ya fırlatır ve ciğerlere girer.) Ben kabullenemem, Ichigo. Zangetsu'yu bilmem ama ben kendimden güçsüz bir kralı sırtımda taşımaya dayanamıyorum.Benden güçsüzsen, seni yok edeceğim ve ben kral olacağım.

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo (MangaKa)Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo (MangaKa)
Kuchiki Byakuya, bir alıntı ekledi.
17 Mar 2017

HAKİMİYET Mİ ? HAKİMİYET BENIM UZERİMDE BİŞEY İFADE ETMIYOT BANKAİ PARÇALAN SEMBONZAKURA KAGEYOSHI

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite KuboBleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo

Tite Kubo ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

İlk önce animesini izlemiş biri olarak çizimleri güzel olan bir manga.Özellikle karakterler çok çok orjinal, karizmatik ve güzel düşünülmüş fakat hikaye devamlılığı ve karakter gelişimi çok hızlı ilerliyor ayrıca panellerde özellikle savaş sahnelerinde arka plan çizilmiyor ve tek bir şeye odaklanılıyor.