Bleach 2. Cilt - Hoşçakal Paraket, İyi Geceler Kız Kardeş

8,8/10  (8 Oy) · 
37 okunma  · 
8 beğeni  · 
570 gösterim
Bleach, bölümleri haftalık Shonen Jump dergisinde 2001'den beri yayınlanan ve Zombie Powder'ın mangakası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan ünlü manga serisidir. BLEACH ilk olarak Ağustos 2001'de Shueisha'nın Haftalık Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. Manganın ilk cildi Japonya'da 1.25 milyon kopya sattı ve bütün seri toplamda 36
milyondan fazla sattı. 2005'te shounen kategorisinde Şogakukan Manga Ödülü'nü aldı. Animeye de uyarlanmış olan BLEACH'in ayrıca iki OVAsı, üç anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır.

Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (İçigo Kurosaki)'nin hayatını anlatır. Rukia Kuçiki isimli bir Şinigami (Ölüm Meleği) bir gün bir Hollow'u (Kötü Ruh) takip ederken İçigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini İçigo'ya aktarmak zorunda kalır. Böylece İçigo ve Rukia'nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Kidoh yapar
ve onları Soul Society'e (Ruh Toplumu) yollarlar.

Hikayenin ilk bölümleri, şinigamilik işinden çok karakterler ve geçmişlerine odaklanmıştır. Olaylar açıldıkça hikâye Şinigami dünyasına diğer bir deyişle Soul Society'e (Ruh Toplumu) doğru derinleşmeye başlar.

O çocuğu kurtar... Muhabbet kuşunun içindeki ruhu bulabilmek için çad'ı takip eden içigolar,zayıf düşen karin ile karşışırlar.ruhun durumunu hisseden karin,ağlayarak içigo'ya yalvarır. Hollow'a hedef olan o ruhun geçmişinde ne vardı?
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786055686666
 • Orijinal Adı:
  Bleach 2 - Goodbye Paraket, Goodnight Sister
 • Çeviri:
  Taifun Nitahara Haksöyliyen
 • Yayınevi:
  Gerekli Şeyler
 • Kitabın Türü:
ClauzeroN 
 12 Nis 2016 · Kitabı okumadı

Hollow doğramaya devam. Hatta Ishida'nın da görünmesiyle birlikte otomatiğe bağladılar iyice. Nasıl bir ruh gücü varsa bu Ichigo'da da kolay kolay yenilmiyor. Rukiye'nin ait olduğu yere dönme düşüncesi ile insan dünyası arasında sıkışıp kalması, Ichigo'yu bırakıp gidecek mi acaba zalımın kızı? :) Bir yandan sınıftaki diğer çocukların da belli başlı güçleri çıkmaya başlıyor Ichigo'nun rüh gücünün etkisinden ötürü. En sevmediğim karakter ise bariz bir şekilde Chizuru'dur.

Bleach 2. Cilt - Hoşçakal Paraket, İyi Geceler Kız Kardeş benzeri kitaplar

Kitaptan 2 Alıntı