Tonie Mudde

Tonie Mudde

Yazar
6.7/10
19 Kişi
·
55
Okunma
·
0
Beğeni
·
578
Gösterim
Çiğnemek kalp ritmini hızlandırıyor. Bu da beyne daha fazla oksijen ve besin pompalanmasına yol açarak beynin bilgiyi daha etkili şekilde işlemesini sağlıyor. Tüm bunların ötesinde, biz bir şey çiğnerken vücut ensülin üretiyor. Bu hormon, beynin hafızada önemli rol oynayan bir bölgesi olan hipokampusu uyarıyor.
Analiz ettiği 359 Alman Ligi maçında hakemlerin dikkat çekici sıklıkta ev sahibi takım lehine karar verdiklerini fark etti.

...

Tartışmalı pozisyonlarda ev sahibi takım lehine gol veya penaltı vermeye eğilimliydiler.
Binalara daha yakın yürüyen yayalar, kaldırımın yol tarafından yürüyenlere kıyasla yüzde 10 daha az ince toz solurlar.
Ağaçlara bakan hastalar hastanede 8 gün kalırken, duvara bakanlar daha uzun bir süre geçiriyordu. Ulrich aynı zamanda hemşirelerin ''fazlasıyla desteğe ihtiyacı oldu'' veya ''sinirleri bozuk ve ağlıyor'' gibi yorumlarını da dikkate aldı. Güzel manzarası olan hastalar için bu tip yorumlar çok azdı: Duvara bakanlara kıyasla, ortalama olarak dörtte bir oranındaydı. Peki, başka fark var mıydı? Kesinlikle, manzaralı odada kalan hastalar çok daha az ağrıkesiciye ihtiyaç duyuyordu.
216 syf.
·8/10
Kitaptan cikardigim en onemli ders
"Sahsa ozel gonderilerin kisiye kendini degerli hisssettirdigi ici her zaman daha cok ise yarar ve donut bi o kadar hizli olur.
Es anlamli kelimelee kullanirken daha karmasik olani kullanma cunku insan anlamadigi seyi sacma bulur.
Ve insan izlendigini hissederse daha dikkatli ve daha durust davranir. Birinden bi sey ogreneceksen duvarinda portre asili olan bir mekanda ona sor ogrenmek istedigin seyi."
152 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Küçük ama kayda değer bilgilere sahip okunması gereken bir kitap. Verdiği bilgileri çeşitli üniversite araştırmacılarının yayımladığı bilimsel verileri baz alarak oluşturmuş olması, kitaba olan güveni artırabiliyor.
Keyifli okumalar
152 syf.
·1 günde·7/10
Bir akşam yemeğinden sonra, kahvenizi yudumlarken elinize alıp bir çırpıda biterceginiz bir kitap. Çok eğlenceli bilgiler var içinde. İlk kitapdan biraz farklı, daha çok araştırmacıların, üniversitelerin, bilim insaların yaptıgı sosyal deneyler, araştırmalar ve gözlemlerden çıkan sonuçları anlatıyor.
152 syf.
·1 günde·4/10
Abuk-sabuk bilgileri "üniversite araştırmaları" adı altında okuyucuya sunan kitap. %90 bilgi çöp. Faydası olabilecek 2-3 ilginç bilgi var. Mesela, "kolayı pipetle için, dişlere daha az temas ettiğinden, dişleriniz daha az çürür" gibi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tonie Mudde
Unvan:
Araştırmacı, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 55 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.