Tuna Serim

7.9/10
169 Kişi
765
Okunma
22
Beğeni
5bin
Gösterim

Tuna Serim Kimdir?

Tuna Serim gerçek bir medya emektarı. Muhabirlikten yazı işleri müdürlüğüne kadar hemen her konumda görev yapan Tuna Serim aynı zamanda üretken bir yazar; deneyimli bir televizyon ve radyo programcısı ve televizyon eleştirmeni. Türkiye’nin ilk tartışma programını hazırlayıp sunan da o.
Unvan:
Türk gazeteci, televizyoncu, radyocu ve yazar

Okurlar

22 okur beğendi.
765 okur okudu.
28 okur okuyor.
234 okur okuyacak.
18 okur yarım bıraktı.

Tuna Serim Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Gidenler güçlüdür, geridekini düşünmeden çıkarlar yola; dönüş yenilgidir, bu yüzden perişan görünürler.
Sayfa 281 - Nokta KitapKitabı okudu
Cevapları bilen varmı?
"Aşk gururla çatışır mı? Aşk utançla bütünleşebilir mi? Gurur aşktan üstün olabilir mi?"
Sayfa 76
"Nefse ağır gelen, insanın hakkında hayırlıdır"
Sayfa 215 - Destek Yayınları istanbul Mart 2022Kitabı okudu
Konuşmak onarıyor, hiçlerin içinde yuvarlanırken tutunacak dal gibi. Ne yazık ki süresi kısa.
Sayfa 5 - Nokta KitapKitabı okudu

Tuna Serim İletileri

Tümünü gör
" Velhasıl yarı uykuda, yarı uyanık, bazen sevinç bazen kederle, hep sana ait yaşıyorum. " 🥂
Nazım Hikmet Ran
Nazım Hikmet Ran
/
Nazım İle Piraye
Nazım İle Piraye
Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı - Piraye
Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı - Piraye
Nazım Hikmet ve Piraye’nin hayatlarında önemli kesitlerin yer aldığı muhteşem bir kitap. Tuna Serim’in yalın anlatımı ve tekrarı olmayan cümleleri kitabı, konu alınan hayatları daha bir eşiz kılmış. Nazım’ın hayatının detayları oldukça net anlatılan bu kitapta Nazım’ın monofobia (yalnız

Tuna Serim Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
392 syf.
·
Puan vermedi
·
23 günde okudu
Bir kpss çalışanı olarak okurken savaşın yanında aşkında olacağını vatanın aşktan aileden yemeden içmeden uyumadan da önemli olduğunu ne nerelerden geldiğimizi görmek güzel bir duygu. Hele Mustafa Kemal 'in annesinin vefat haberini almasina rağmen gidememesi ta 14 gün sonra mezarını ziyaret etmesi çok etkiledi beni tavsiye ederim .Adımın Hilal olmasıyla bir kez daha gurur duydum
Aşktan da Üstün
Aşktan da ÜstünTuna Serim · Destek Yayınları · 201843 okunma
296 syf.
9/10 puan verdi
Kitabı okumadan önce Nazım Hikmet hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Bu biyografik roman sayesinde bir Nazım hayranı oldum diyebilirim özellikle şiirleri ve Piraye'yle mektuplarına bayıldım . Tabi ki Üstada zaman zaman kızdığım oldu ama gerçekten muhteşem bir kitap yavaş yavaş okumanızı tavsiye ediyorum. Şimdiden okuyan ve okumaya karar veren herkese keyifli okumalar diliyorum.
Nazım İle Piraye
Nazım İle PirayeTuna Serim · Destek Yayınları · 2017132 okunma
392 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
16 günde okudu
Bir kadın ve bir erkek... Kâinatın yörüngesini değiştirecek kadar güçlü bir gezegen ve ona tabi olacak kadar boyun eğmiş bir yıldız. Yüreklerinde yalnızca vatan sevgisi var. Ölümden korkmuyorlar. Hedefleri, hayalleri köhnemiş ve yıkılmış bir imparatorluktan çağdaş, uygar ve özgür bir yeni ülke yaratmak. İki dev onlar... Ve devler âşık oluyor... Erkek kadına tabancayı uzatıyor, “Önce beni, sonra kendinizi vurun” diyor. Kadının rüyaları erkeğin sözleriyle doluyor. Birlikte intihar etmek ancak âşıkların işidir. Erkek hep ona benzeyen bir kadın hayal ediyor, ama ulaşmak imkânsız. Çünkü kadın evli... Hayalindeki kadına rastladığını sandığında da hayatının en büyük hatasını yapıyor. Büyük aşklar ulaşılmaz olunca nefrete dönüşür. Kadın erkekten, erkek kadından nefret ediyor, ama bu nasıl bir nefret? Mustafa Kemal Paşa ile Halide Edip’in aşkı elinizdeki kitabın satırları arasında gizli... Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında son zamanlarda okuduğum en gözde kitaplardan birisi.. Kesinlikle okunması gereken kitaplar arasında.
Aşktan da Üstün
Aşktan da ÜstünTuna Serim · Destek Yayınları · 201843 okunma