Zeynep Işıklar

Zeynep Işıklar

Yazar
7.6/10
99 Kişi
·
223
Okunma
·
16
Beğeni
·
1729
Gösterim
Adı:
Zeynep Işıklar
Unvan:
Wattpad yazarı
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "@bookstealer" adıyla yazmaktadır.
Arkasından ağlayacak, gülümsemeyi unutacak, yalnızca elime boya aldığım zaman kendim olabilecek kadar güçsüzdüm.
Zeynep Işıklar
Sayfa 6 - Müptela Yayınları
Kendi iç savaşımda bayrağımı çekmiş, duygularıma teslim olmuştum. Geri dönüşü mümkün olmayan bir şekilde onundum. Geri dönüşü olmasına izin vermeyeceğim bir şekilde benimdi.
Zeynep Işıklar
Sayfa 160 - Müptela Yayınları
Bir ormanda,ağaçlar arasında bir evin olsa,insanlardan uzak,kendi halinde yaşayan bir göçebe bile olsan her şey senin istediğin gibi ilerlemez..
Üç gün... Üç gün dediğiniz nedir ki... Bir insan diğer bir insani ne kadar süre görmezse özleyebilir? Özlemek için yalnızca birkaç saat geçmiş olması yeterli midir? Yoksa bu özlem değil de alişkanlık mıdır? Belki de bağımlılık...
Zeynep Işıklar
Sayfa 281 - Müptela Yayınları
Önce Bal Köpüğü'nü okudum. Tamam. Seks okuyacaksak seks okuruz. Sorun yok. Hiç rahatsızlık vermeden bol aksiyonlu sahnelerle sona ulaştım. Sonra bu kitaba başladım. 100. sayfadayım. Daha fazla okuyamayacağım. Neden?
Konu güzel olacak gibiydi. Kızın hastalığı, sıkıntıları, buna rağmen aşk teması hoştu.
Ama ben onlar tanıştıktan sonra aşık olma sürecini kaçırdım galiba. Daha ilk andan adam kadına höt zöt yapmaya başlayınca, noluyoruz ya dedim... Nerede bizim insan olarak nezaketimiz? Yeni tanıştığın bir kadına kibar olursun. Hele hoşlanmışsan daha da özenli olursun. Sonuçta kendini de ona beğendirmek zorundasın, değil mi? Ben seni seçtim ile olmuyor bu iş.
Ama ne okuduk? Daha 'Selam ben Cemre' aşamasını geçtik geçmedik, adamda bi sinirli trip atmalar, hötler zötler, evden çıkamazsınlar... Kız çırpınıyo sen kimsin demeye ama gönlü de yok çok itiraza. Anında adapte oldu, 'Beni evden çıkarmaz' moduna. Ya bir dakika arkadaşlar... Kim kime nasıl hötlüyo zötlüyo? Kim kimi evden çıkarmıyo? Bunlar niye yazılıyor? Bunları okurken salyaları akan var mı gerçekten? Neden kibarlığı es geçiyorsunuz. Karşınızdaki insan size kibar olsun istemez misiniz? Medeni olmak değil midir arayışımız? Biz hayvan mıyız ya, nedir bu erkek baskısının pompalanması?
Ben var ya... bana böyle davranacak adama daha ilk lafında bi çakarım... o kitap yazılmaz.
384 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
John Green adından Aynı Yıldızın Altında kitabı ile bahsettirmeyi başarsa da ilk kitabı olan Alaska'nın Peşinde ile de ödülü yakalamıştır. 2. kitabı olan İlk aşk, Aynı Yıldızın Altında'nın ününün artması ile raflarda yeniden yerini aldı.
480 syf.
hayallerin üstünde bir kitap. anlatımı biraz insanı sıkıyor ama boş zamanında okunabilecek kitaplardan biri. çok büyük bir umutla başlamamak lazım ama.
352 syf.
·6 günde·6/10
Wattpad kitaplarına karşı olsam da bazen de sıradan şeyler okumak için tercih ediyorum bunları ama açıkçası bu yanlış bir tercih olmuş. Basit ve klişe kurgusuyla bir sonraki sayfayı bile neredeyse yüzde yüz doğru tahmin edebiliyorsunuz. Tavsiye edemeyeceğim bu yüzden.
352 syf.
·Beğendi·10/10
Güzel ve beğendiğim kitaplardan biriydi. Sadece biraz aksiyon olsa fena olmazdı. Ama güzeldi.
Azra, ailesinin tek kızı, Fransa'da doğmuş büyümüş, zeki, akıllı, güzel ve çekici hiç aşık olmamış. Ama erkeklerle oynamayı seviyor. Gülümsemesi bir ömre bedel. Azra'nın en yakın arkadaşı Merve , 7 yıldır birlikte Fransa da beraber okumuşlar kardeş gibi olmuşlar. Okulu bitirdikten sonra Türkiye'ye beraber dönüyorlar. Ve Azra da Merve'ler de kalmaya başlıyor.
Görkem, Merve'nin ağabeyi. Merve Fransa'dan dönerken yanında Azra ile gelince aynı evde kalmaya başlıyorlar. Görkem ilk başlar da Azra'dan uzak duruyor. Kardeşinin arkadaşı olması , aşka , sevgiye inanmamasından dolayı. Hayatında hiç değer verdiği bir kadın olmamış. Sadece yatak arkadaşları olmuş. Görkem kendi doğum gününde Azra'dan uzak kalamayacağını fark eder. Azra barda bir adamda içki içip gülüşünce kıskanır ve Onu tuvaletlerin oradaki koridorda sıkıştırıp öper ve ilişkileri başlar. Görkem çok içine kapanıktır Azra ile pek konuşmaz ve sadece yatak ilişkileri iyi gider. Ve çok baskıcıdır. Azra'nın da bir dili var maşallah..
Azra ailesini özleyip Fransa'ya gidince, gidişinin 15. günü Görkem dayanamayıp Fransa'ya gider bilmediği şey ise, Azra'ın o akşam döneceğidir. Ve beraber dönerler. Ama Azra bu soğukluktan sıkılır ve evden ayrılmak ister. Hatta Azra ile tartıştıklarında Azra Onu sevdiğini ama artık soğukluğuna katlanamadığını söyleyip ayrılmak ister. Görkem Onu kaybedeceğini anlayınca tüm duvarlarını yıkıp Onu sevdiğini söyler...
456 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Cemre, öz güveni olmayan ve kendince sorunlu ama bir o kadar da güzel ve çekici bir kız. Kendine güveninin olmamasının sebebi ise, Yakalandığı Skolyoz hastalığı nedeniyle girmek zorunda olduğu ameliyatlardan sonra vücudunda kalan izler adeta ruhuna işlemiş ve orada kapanması çok zor yaralar açmış. Eski sevgilisiyle de yaşadığı bir durum nedeniyle o yara izlerini gören herkesin Ona acıyacağını, Ondan tiksineceğini ya da kaçacağını düşünüyor. Babasının şirkette çalışması için ettiği ısrarlara dayanamayıp şirkette işe başlayınca kahramanıyla tanışıyor. Tamer'le .... Tamer ise ne istediğini bilen aynı zamanda da istediğini istediği anda alan dediğim dedik bir adam. Sert mizaçlı, yakışıklı ve gözü kara bir erkek... Ayrıca daha ilk anda Cemre'ye olan ilgisini belli etmesi, diğer birçok kitap karakteri gibi saçma sapan olaylara girmemesi güzeldi. Ve çoook kıskanç Tamer... aslında ben kıskanç erkekleri sevdiğim için bu karakterler hoşuma gidiyor açıkçası...
Ben kitabı beğendim dorusu... Hem de çok.... Kesinlikle tavsiye diyorum.....
480 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Zeynep Işıklar sevdiğim yazarlar arsında. Bir bu kitabını okumamıştım Onu da okudum rahatladım. yazarın anlatımını beğeniyorum. Ve bu kitabı da güzeldi.
Mevsim anne ve babasını kaybetmiş abisiyle Ankara'da yaşamaktadır. Esra, Mevsim'in çocukluk arkadaşı. Liseden mezun olduktan sonra Esra İstanbul'a gider. Yıllar sonra Mevsim de kendi ayaklarının üstünde durmak için bir fimanın hisselerini alır ve İstanbul'a taşınır.İstanbul'a geldiği ilk gün taşındığı binanın terasına çıkar bu sırada Tolga'yla karşılaşır. Tolga, çapkınlıkta master yapmış bir adamdır.
Kaan ve Esra ise yıllardır birbirlerini sevmelerine rağmen beraber olamazlar. Esra, Kaan'ın onu kardeşi gibi gördüğünü düşünür. Kaan ise Esra'nın kendisini abisi gibi gördüğünü düşünür. Yıllarca birbirlerinden ayrı kalmalarının sebebi budur.
Kısacası kitap iki çiftin aşkını anlatıyor. Okumanızı öneririm...
384 syf.
·1 günde·9/10
Zeynep Işıklar 'ın okuduğum ilk kitabı, tıpkı kitabın adı gibi İlk . Kitabın daha en başından okuru kendine bağlayan girişi ile elinizden bırakamadan bir gecede kitabın sonuna gelebiliyorsunuz. Sürükleyici ve merak edilen kurgusu ile beğenerek okudum. Kitabın sonlarına doğru yükselen heyecanlı ve duygusal yoğunluğu pik yapan finali on numaraydı gerçekten
352 syf.
·7/10
Yazarın okuduğum ikinci kitabı.Konu ise sıradan ve sıkıcı,bir aşk hikâyesi anlatılsa da biraz zayıf kalmış ve çok sıkıldım okurken,sıkan bir diğer öncülse cinselliğin yoğun olması..
Azra,arkadaşı Merve’yle Fransa’dan geliyor ve tahmin edileceği üzere Merve’nin abisi Görkem’e aşık oluyor,ilişkileriyse Görkem’in doğum gününde başlıyor ..Süregelen zamanda ise özel zamanları anlatılıyor .

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Işıklar
Unvan:
Wattpad yazarı
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "@bookstealer" adıyla yazmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 16 okur beğendi.
  • 223 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 100 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.