Adam Rutherford

7.6/10
58 Kişi
152
Okunma
8
Beğeni
6,4bin
Görüntülenme

Hakkında

Adam Rutherford bir bilim yazarı ve yayın kuruluşudur. UCL'de Evrimsel biyoloji eğitimi aldı.Çocukluk körlüğünün ilk genetik nedenini belirleyen bir ekipte yer aldı. Daha sonra on yıl boyunca dünyanın önde gelen bilim dergisi Nature'ın editör personeline geçti. Bu süre zarfında , 'The Gen Code' ve BBC4 için ödül kazanan 'The Cell' ve 'sentetik biyoloji' nin yükselişinde 'Playing God' gibi BBC televizyonu ve radyo için çeşitli seriler ve programlar yazdı ve sundu . önde gelen bilimkurgu Horizon'ın yanı sıra The Guardian'ın bilim sayfaları için yazıyor. Halen BBC4 için 5 parçalı bir televizyon dizisi çekiyor ve Radyo 4 için istihbarat mirası üzerine programlar hazırlıyor .
Unvan:
Yazar
Doğum:
Ipswich, Birleşik Krallık, 1975

Okurlar

8 okur beğendi.
152 okur okudu.
12 okur okuyor.
159 okur okuyacak.
17 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Forer etkisi, psikolojik bir olgudur.
İnsanların geniş kitleler için doğru olan açıklamaların, sadece kendileri için doğru olduğuna inanması ama aslında bunun çoğu insan için doğru olması durumudur.
Reklam
Yaşam, kimyasal bir reaksiyondur. Yaşam, önceden var olanlardan türemiştir. Yaşam kusurlu bir kopyalamadır. Yaşam, DNA'ya işlenmiş bilgilerin birikmesi ve yenilenmesidir.
İki adam birçok açıdan birbirlerinin tersiydi.
Darwin çok alçakgönüllüydü. Galton ise kibirliydi. Darwin, kuşkuları göz önünde bulundururdu. Galton ise kendi fikirlerini doğrulamak konusunda çok kararlıydı. Darwin evrim biyolojisini keşfetti; Galton insanların biyolojik çalışmalarının pek çok yönünü kurdu ve resmiyete döktü.
Evrim, değişim artı zamandır.
Bunu uzak ve yakın geçmişte görüyoruz. Kimi zaman olumlu doğal seleksiyonun açık bir sonucu olarak kimi zaman da, zamanda karşı gelinemez bir sürüklenme olarak. Değişmeyen türler çoktan soyları tükenmiş olanlardır.
Düşünmek için vaktin varken ‘ Oku.
Hiç kimse, hiçbir zaman "kötülük" için, güzellik için, müzikal deha için, bilimsel deha için bir gen bulamayacak ;çünkü böyle bir şey yok. Dna, kader değildir. Belirli bir genin, belirli bir değişkeni, belirli davranışların değişmesini sağlayabilir. Birçok gendeki küçük farklılıklar, belirli karakteristiklerin var olmasına etki edebilir ve bu da Dna dışındaki tüm her şeyi oluşturan çevrenizle bağdaşır.
Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi
Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi
/
Adam Rutherford
Adam Rutherford

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
368 syf.
5/10 puan verdi
OkuRken ''İnsansın Sen İnsan.. Senden 7 Milyar Tane Daha Var, Bu Kadar Anlam Yükleme Kendine '' demekten alıkoyamadım kendimi :))) Önyargılarınızı bir kenara bırakıp ,genel kültür için bile olsa bu kitabı bir kez okumalısınız, kendi doğrularınız tabi ki önemli ama başkalarının da bakış açısını öğrenmekte her zaman fayda vardır ..Ki bu kitap derin bir araştırma sonucu kaleme dökülmüş olduğunu unutmayalım ... Bu tarz kitapları genelde yavaş okurken bu kitabın yarısını bir günde okudum her nedense
Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi
Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir TarihiAdam Rutherford · İndigo Kitap · 2017136 okunma
216 syf.
·
Puan vermedi
·
36 günde okudu
Kitap insanın oluşum tarihi açısından mükemmel bir kitap. Bu kitab sayesinde insanoğlunun varoluşunu, cinsiyyetini, kültürünü ve yaşam için verdiği savaşları inceleye bilirsiniz. Tavsiye ediyorum.
İnsanoğlunun Kitabı
İnsanoğlunun KitabıAdam Rutherford · Indigo Kitap · 202114 okunma
368 syf.
10/10 puan verdi
Her sayfasını merakla çevirdiğim, çok ilginç bilgilerle dolu ansiklopedi kadar zengin ama hikaye tadında da akıcılığı olan şaheser tadında tam bir BİLGİ kitabı. Kendini geliştirmek ve kendiyle birlikte tüm insanları öğrenmek isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden keyifli okumalar. Elinizde kalem olsun sürekli not alma ihtiyacı duyabilirsiniz..
Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir Tarihi
Bugüne Dek Yaşamış Herkesin Kısa Bir TarihiAdam Rutherford · İndigo Kitap · 2017136 okunma