Adam Rutherford

Adam Rutherford

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
7.5
53 Kişi
okuyor-dolu
111
Okunma
v3_begen_dolu
7
Beğeni
goz
5,6bin
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Yazar
Doğum
Ipswich, Birleşik Krallık, 1975
Yaşamı
Adam Rutherford bir bilim yazarı ve yayın kuruluşudur. UCL'de Evrimsel biyoloji eğitimi aldı.Çocukluk körlüğünün ilk genetik nedenini belirleyen bir ekipte yer aldı. Daha sonra on yıl boyunca dünyanın önde gelen bilim dergisi Nature'ın editör personeline geçti. Bu süre zarfında , 'The Gen Code' ve BBC4 için ödül kazanan 'The Cell' ve 'sentetik biyoloji' nin yükselişinde 'Playing God' gibi BBC televizyonu ve radyo için çeşitli seriler ve programlar yazdı ve sundu . önde gelen bilimkurgu Horizon'ın yanı sıra The Guardian'ın bilim sayfaları için yazıyor. Halen BBC4 için 5 parçalı bir televizyon dizisi çekiyor ve Radyo 4 için istihbarat mirası üzerine programlar hazırlıyor .
216 syf.
·
9 günde
·
Puan vermedi
Evrim teorisini, insanların ve onun uzak akrabası (!!!) hayvanların alet kullanma, eş secme, eşcinsellik tercihi vs üzerinden anlatan, epeydir okuduğum en boş kitap... Demek ki neymis, rastgele kitap seçimi artık bana gelmezmiş.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
·
35 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
!!! Spoiler içerir !!! Kitap müthiş bir önsöz ile başlıyor. Kitabı üniversitedeki hocasına adayarak başlıyor ve gerçekten etkileyici bir giriş. Öncelikle belirtmem gerekir ki belli bir seviyenin altında biyoloji bilgisi olmayan kişiler kitabı anlamayabilir. Çünkü gerçekten bazı yerlerde detay bilgilere giriyor. Kitabın son sayfalarında terimler sözlüğü de var fakat yine de bir temeliniz olması gerekiyor onları da anlamak için. Bazı sekanslarda kitap sıkıcı mıydı? Kesinlikle. Özellikle İngiliz kraliyet ailelerini anlattığı bölümde ciddi uykum geldi, okumadan geçtim açık söylemek gerekirse. Onun haricinde yazarı biraz sivri dilli buldum yaratılışçılara karşı ve bu beni bir miktar keyiflendirdi. Değindiği noktalar süper ve gerçekten bilgilendirici. Okurken doyduğunuzu hissediyorsunuz. İnsanların nasıl bağlantılı olduğunu, insan evrimini çok güzel genetik veriler ışında gözler önüne seriyor.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
ucnokta_yatay-1
368 syf.
OkuRken ''İnsansın Sen İnsan.. Senden 7 Milyar Tane Daha Var, Bu Kadar Anlam Yükleme Kendine '' demekten alıkoyamadım kendimi :))) Önyargılarınızı bir kenara bırakıp ,genel kültür için bile olsa bu kitabı bir kez okumalısınız, kendi doğrularınız tabi ki önemli ama başkalarının da bakış açısını öğrenmekte her zaman fayda vardır ..Ki bu kitap derin bir araştırma sonucu kaleme dökülmüş olduğunu unutmayalım ... Bu tarz kitapları genelde yavaş okurken bu kitabın yarısını bir günde okudum her nedense
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;