Adem Işık

Adem Işık

5.3/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
812
Gösterim
Adı:
Adem Işık
Tam adı:
Yrd. Doç. Dr. Adem Işık
Unvan:
Arkeolog, yazar
Doğum:
Ulaş, Sivas, 21 Ocak 1969
Sivas'ta yaşayan Yrd. Doç. Dr. Adem Işık, Türkiye'de Eskiçağ Tarihi alanında sayılı uzmanlardan biridir. Arkeologdur. Ve bizzat kazılara katılır.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
"İlginç Yönleriyle " Eski Çağ Millat'tan Önce kitabın adı dikkatimi çekti. Yalnız belirteyim adı ile içeriğin alakası yok en azından elli sayfada daha bir bağlantı bulamadım.
Birkaç örnek vermem gerekirse; "Bizans Yaşamadı" diye bir alt başlıkta, yazar Bizans'ın aslında Roma İmparatorluğu olduğunu tarih kitaplarımızda bile olmayan bir devletin adının geçtiğinden bahsediyor. Eee aynı tarih kitabı zaten bundan bahsediyor. Takıldığın kısım ne diye soruyorsun, cevap yok.
Alt başlığı "Evrim Yalanları" olan bir başka konu da ise gittiği bir müzede ilk insanlara dair kalıntıların yerine plastiklerinin sergilendiğinden şikayet ediyor. Sonra dur ben bunu inceleyeyim diyor, ne güzel. Ben bekliyorum ki çok ilginç bir şey çıkacak ama yazar bütün bunların TEORİden ibaret olduğunu ispatlanmadığını söylüyor.
En bilinenden örnek verecek olursam Darwin Evrim TEORİSİ konunun tam adı bu, en azından ben böyle biliyorum bana anlatanlar hep böyle anlattı. Teori dedi aksi ispatlanabilir kesin doğru değildir, bilim adamları hep böyle yapar. Hatta bunun bir de şekli şemali vardı hatırladığım kadarıyla: Tez, Antitez, Hipotez falan diye yazarlardı tahtaya bknz: biyoloji kitapları. Ortaya iddiayı atan da, okuyanda ispatlandı kesin bu dememişti ki???
Kendisiyle aynı görüşte olanlara yer verse veya ispatlamaya çalışsa o da yok. Okurken arka arkaya verilen konu başlıklarına bakıp bu konuyla bu konu ne alaka diyorsunuz, neden-sonuç ilişkisi kuramıyorsunuz ve bu yüzden sürekli olarak " Eee, yani?" derken buluyorsunuz kendinizi.

Velhasılkelam dilime kitap sayesinde bir şarkı dolandı,
Zaten aşklar hep yalan dolan
Sonu hep sızı hüsran
Geriye kalan ardından
Yalnızlık olsa da sana değer...
Yazar oldukça basit bir anlatımla islam inancına göre geçmiş çağları çok basit ifadeler ile anlatmaya çalışırken aynı zamanda hiç bir bilimsel araştırma ya da kanıt gösterme çabasına girmeden evrim'i yalanlama çabasına giriyor. Son derece vasat, nesnellikten uzak bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Adem Işık
Tam adı:
Yrd. Doç. Dr. Adem Işık
Unvan:
Arkeolog, yazar
Doğum:
Ulaş, Sivas, 21 Ocak 1969
Sivas'ta yaşayan Yrd. Doç. Dr. Adem Işık, Türkiye'de Eskiçağ Tarihi alanında sayılı uzmanlardan biridir. Arkeologdur. Ve bizzat kazılara katılır.

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 1 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.