Adem Özöndel

Adem Özöndel

Yazar
10.0/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
2
Beğeni
·
14
Gösterim
Adı:
Adem Özöndel
Unvan:
Yazar
Yaşam ve ölüm, birbirini tamamlayan bir döngü, var olabilmek için önce yok olmak mı gerekiyor? Her yıkım yeni bir doğuş mu? Evrenimiz bile bir patlamayla doğmadı mı?
#alıntı

Sahra'nın olduğu yere geldiğimde elliden fazla yıldırım düşmüştü. Sahra arabamı gördüğü zaman hamileliğin verdiği o hantallıkla araca yaklaşıyordu, yaklaşık olarak 10 metre kalmıştı bir anda saniyenin belkide onda birlik süresinde gözüme bir adet kelebek ilişti. Sahra kelebeklere aşıktı. Böcek olarak adlandırılmalarına rağmen kendilerine olan zarafetlerine hayrandı. Her kelebeğin kanadında ki kendine has desenin kimliklerini, mizaçlarını anlattığına inanırdı. Kelebeklerin kozadan çıkıp havada süzüldüğü o anı benden bile çok sevdiğini düşünür, kelebek de olsa onları kıskanırdım. Saniyenin onda biri kadar bir süre sadece bir kelebek gördüm. Üç hafta önce kutladığımız doğum günün de Sahra'ya özel yaptırdığım gümüş altın karışımı o kelebek kolyeydi gözüme takılan. Ve tam o sırada gözlerimi yakarcasına kamaştıran ışık topunun Sahra'nın boynundaki kolyeye değişini görebilmiştim sadece...

@ademozondel @kdysosyal #spektrum
#tavsiyekitap #neokudum #kitapönerisi #okumaközgürlüktür
#kitaplakal #okumakayrıcalıktır
#okuyucukadınlar #okumaeyleminekatıl #hobimphoto #hobimlifestyle
438 syf.
·Beğendi·10/10
Mükemmel bir bilim kurgu kitabı okudum. Ülkemizde bu tür kitaplar ne yazık ki yok denecek kadar az. Bu işe yeni adımını atmış birinden bu kadar da olmaz dedirten bir kitap bana göre. Açıkçası beklentimin çok çok üstüne çıktı bu kitap. Hem kapağı hem adı ile aşırı ilgimi çekiyordu lâkin bu derece seveceğimi de hiç düşünmemiştim. MÜ-KEM-MEL-Dİ!
.
.
Sahra ve Kaan ikilisi ile olaylara dâhil olup sonrasında ise bambaşka bir dünyada buluyorsunuz kendinizi. Dünyaya çarpacak olan bir asteroit var ve bunu zamanında öğrenemiyorler. Patlatmak için füzeler yollanıyor. Bunları da takip etmek için bir noktada toplaniyor insanlar. Maalesef ki işe yaramıyor ve yeryüzüne onlarca yıldırım düşüyor. Kaan, Sahra'nin yanına ulaştığında artık her şey için çok geç olduğunu görüyor. Sahra'ya yıldırım düşüyor. Sahra 6 aylık da hamiledir. Işte tam bu noktada ben o kadar kötü oldum ki anlatamam. Gözlerim doldu ve oturup hüngür hüngür ağlayacaktım. Anne ve bebek gitti düşüncesi ve de kendi hamilelik sürecimin ilk aylarında yaşadığım korkulu süreç de aklıma gelince ister istemez duygusala bağlamış oldum.
.
.
Algan ile her şey bambaşka bir boyuta gidiyor ve her dk heyecan yükseliyor. Sayfalar su gibi aktı gitti. Kitaba dün başladım ve bugün bitirdim. Mükemmel bir kurgu idi. Ama işte en can alıcı yerinde hoooop diye bitti. Gel de devamını bekle şimdi. Meraktan çatlarım ben. Favorilerim arasına bomba gibi bir giriş yaptı Spektrum!

#parlakmeltemkitapligi
438 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Yaşam ve ölüm, birbirini tamamlayan bir döngü, var olabilmek için önce yok olmak mı gerekiyor? Her yıkım yeni bir doğuş mu? Evrenimiz bile bir patlamayla doğmadı mı?
.
Dünyaya dev bir asrtroit çarpmak üzere... Ordu ve bilim insanları tüm önlemleri aldı.. Binlerce insan atılacak füzelerle astroitin yok oluşunu izlemek için tepede beklemekte. Kaan ve eşi Sahra gibi.. Ancak atılan füze ve çarpışma sonrası, dünyaya isabet edecek yıldırımları kimse hesaba katmamıştı.. Ölen binlerce insan ve karnında bebeği ile üzerine yıldırım düşen Sahra gibi..
.
Sahra, yıldırımdan sağ kurtulamaz ama karnındaki bebeği yaşatmak için annesi ve Kaan ciddi bir mücadele verir. Algan doğduğunda ve büyümeye başladığında ondaki farklılıkları gören Kaan ve anneannesi için Algan çözülecek yeni bir bilimsel düğümdür...
.
Peki Algan 'daki değişiklik nedir? Algan, diğer tüm çocuklar gibi normal bir hayat yaşayabilecek mi? Devletin, derinliklerinde ne planlar yapılıyor? Kitap öyle bir yerde bitti ki, birkaç sayfa daha olmalı diye söylenirken buldum kendimi devam kitabı için şimdiden gün saymaya başladım bile

Binlerce yıldırım, kararan hayatlar, değişen yaşantılar, birbiri için çarpan yürekler, merhametsiz hırslı bilim adamları, kendini insanlığın iyiliğine adamış bilim insanları ve daha fazlası eserimizde der, ilgililerine tavsiye ederim. Alın okuyun arkadaşlar Hepinize şimdiden keyifli okumalar dilerim

Yazarın biyografisi

Adı:
Adem Özöndel
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.