Giriş Yap

Ahmet Ercanlar

Yazar
6.4
38 Kişi
Unvan
Spor muhabiri
Ali

İncelemeler

Tümünü Gör
192 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Fenerbahçe'yi 20 yıllık tabiri caizse bir imparatorluktan devralan,Aziz Yıldırım 'ın saltanatına son veren Türkiye'nin en büyük iş adamlarından biri olan Ali Koc'un başkanlığı alırken yaşadığı sürecin ,başkalarının gözünden Ali Koç portresinin çizildiği Fenerbahçe mubabiri Ahmet Ercanlar'ın kaleme aldığı biyografik eseri .. Ali Koç , malum grubun "Yalı Çocuğu " diye nitelediği ( keza bu söylem aşağılanmak için söylense de kelimenin gercek anlamıyla doğrudur ) hayatını Fenerbahçe 'ye adamış , makamı ve mevkisi itibariyle bu tip statüye gerek duymaması gerekirken sevdasının peşinde koşmayı kendine şiar edinen bir karakter olarak Fenerbahçe taraftarlarının kalbine adını kazımış biridir. Kitapta da Ali Koç'un kişiliğine değinilmiş özellikle başkanlığa aday olacağı süreçte , adaylığını açıkladıktan sonraki süreçte gösterdiği vakur duruşu ele alınmış , 20 yıllık hegemonyanın nasıl yıkıldığı Fenerbahçe muhabiri Ercanlar tarafından kaleme alınmıştır . Özellikle yine kulüp tarihinde hiçbir zaman unutulmayacak 3 Temmuz ile başlayan şike kumpasının ortasında , yangınlar ortasında kalan kulübün içinde gösterdiği takdire şayan mücadeleden de yine bahsedilmiş . Böylesine büyük bir gücün ,ekonominin, makam ve mevkinin sahibi Koç'un çocukluk hayalini gerçekleştirmesi de onun yüreğindeki Fenerbahçe aşkını en net şekilde ortaya koyuyor sanırım. Ha şunu da söylemek gerekir: bu kitabın edebi anlamda bir faydası var mı ? Sana bir şey kattı mı ? Tabiki hayır derim. Hatta kitabı genel itibariyle beğenmediğimi de ifade edeyim. Çünkü tüm kitap son birkaç yıllık yaşantısını baz alarak hazırlanmış Ali Koç'un. Bu da bence oldukça yetersiz ve Ali Koç'u anlayabilme açısından noksanlık yaratacak bir durum. Özellikle mubabirin Ali Koç'a olan aşırı hayranlığının da bir nevi izdüşümü olması itibariyle de sorgulanacak bir eser. Bu yorumlarım tabiki edebi anlamda gördüğüm eksiklikler. Yoksa... Zaten Ercanlar'in amacı gelirini kulübe bağışladığı bu kitapla kulübe destek olmak. Bundan şüphem yok. Bu arada kitabı kendisi bana göndermişti. Bu konuda da bir kez daha teşekkür ediyorum.
Ali
5.9/10 · 24 okunma
Reklam
204 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Konu Fenerbahçe olunca, akan sular durur benim için. Bana Fenerbahçe'yi Anlat, çoğu yerde gözlerinin dolduğu hatta gözlerimden yaş akmasına neden olan kitap. Bilmediğim, eksik bildiğim bir çok konuyu öğrenmemi sağladı. Ben daha küçücük bir çocukken babamın anlattığı Fenerbahçe'yi bir kez daha dinledim sevgili Ahmet Ercanlar'dan, bu sefer gazeteci gözü ile... Bildiğim konuları yapılan haksızlıklar yine canımı çok yaktı. 2006'ya fazlasıyla değinmiş olması ayrıca sevindirdi beni. Lube Ayar'ın kitabını çevremdeki her Fenerbahçe'liye öneren ben bir kitap daha önereceğim şimdi. Bırakın Ahmet Ercanlar anlatsın size bu defa Fenerbahçe'yi, eminim çok seveceksiniz. Keyifli okumalar dilerim...
Bana Fenerbahçe'yi Anlat
6.6/10 · 71 okunma
204 syf.
·
10/10 puan
Fenerbahçe'yi ve Fenerbahçeye oynanan oyunları, hazırlanan kumpasları, Fenerbahce düşmanlarını yani kısaca dünden bugüne Fenerbahçe'yi çok iyi anlatmış çok beğendim..
Bana Fenerbahçe'yi Anlat
6.6/10 · 71 okunma
1 yorumun tümünü gör
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42