Ahmet Ercanlar

Ahmet Ercanlar

Yazar
7.3/10
21 Kişi
·
31
Okunma
·
3
Beğeni
·
197
Gösterim
Kötü olaylarda da, iyi olaylarda da güç gösterisi her zaman Fenerbahçe üzerinde denemiştir. Çünkü Fenerbahçe'yi yendiğiniz zaman şampiyon olmuş kadar mutlu olursunuz.
Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atatürk'ün izinden gittiği önemlidir.
Ahmet Ercanlar
Sayfa 20 - Karakarga Yayınları
615 maçta formasını giydiği Fenerbahçe'de toplam 423 gol attı. Lefter Küçükandonyadis sadece Fenerbahçe tarihinin değil, Türk spor tarihinin de gelmiş geçmiş en büyük yıldızıdır.
...
Tribünler bağırdı binlerce kere
Ver Lefter'e yaz deftere
Yazdı kalem, doldu defter
Efsaneler ölmez Lefter !
Ahmet Ercanlar
Sayfa 29 - Karakarga Yayınları
Kısacası Fenerbahçe neredeyse her 40 yılda bir böyle darbelere maruz kaldı. 1920'lerde Ingilizler, 1960'larda darbeci generaller, 2000'li yıllarda ise fetö, Fenerbahçe'yi yok etmeye çalışmış ancak başaramamışlardır. Fenerbahçe her zaman direnmiş ve sonunda hep kazanmıştır.
... General Herrington'ın yüzü bembeyaz olmuştu. Bu maçla Ingiltere'den getirdiği profesyonel oyuncularla Fenerbahçe'yi edeceğini planlıyordu aylardır. Ama Fenerbahçe yine kazanmıştı... General Herrington kireç gibi olmuş yüzüyle o dev kupayı Fenerbahçe'ye vermek zorunda kaldı.
Kulübün vatanseverliği, Anadolu'ya kulüp binasından silah götürülmesi, başkanının Malta'ya sürgün edilmesi ve daha bir çok önemli fedakarlığı gözardı edilmiş, takım Fenerbahçeliler tarafından da yeterince topluma anlaşılamamıştır. Fenerbahçe'nin geçmişten bu yana en büyük sıkıntısı iletişimdir. Bu konuda kafa patlatılmamış, hep bize bir şey olmaz mantığı ile hareket edilmiştir.
Ahmet Ercanlar
Sayfa 22 - Karakarga Yayınları
615 maçta formasını giydiği Fenerbahçe’de 423 gol attı.Lefter sadece fenerbahçe tarihinin değil,Türk spor tarihinde de gelmiş geçmiş en büyük yıldızıdır.
204 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Konu Fenerbahçe olunca, akan sular durur benim için.

Bana Fenerbahçe'yi Anlat, çoğu yerde gözlerinin dolduğu hatta gözlerimden yaş akmasına neden olan kitap. Bilmediğim, eksik bildiğim bir çok konuyu öğrenmemi sağladı. Ben daha küçücük bir çocukken babamın anlattığı Fenerbahçe'yi bir kez daha dinledim sevgili Ahmet Ercanlar'dan, bu sefer gazeteci gözü ile... Bildiğim konuları yapılan haksızlıklar yine canımı çok yaktı. 2006'ya fazlasıyla değinmiş olması ayrıca sevindirdi beni. Lube Ayar'ın kitabını çevremdeki her Fenerbahçe'liye öneren ben bir kitap daha önereceğim şimdi.

Bırakın Ahmet Ercanlar anlatsın size bu defa Fenerbahçe'yi, eminim çok seveceksiniz. Keyifli okumalar dilerim...
204 syf.
·10/10
Fenerbahçe'yi ve Fenerbahçeye oynanan oyunları, hazırlanan kumpasları, Fenerbahce düşmanlarını yani kısaca dünden bugüne Fenerbahçe'yi çok iyi anlatmış çok beğendim..

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Ercanlar
Unvan:
Spor muhabiri

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 27 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.