Ahmet Eren

Ahmet Eren

Yazar
8.4/10
8 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
93
Gösterim
Adı:
Ahmet Eren
Unvan:
Türk Yazar
Suna hayret ediyorum ki, biz Muslumanlar dinimizi ve dini gunlerimizi unutmusuz. Heriflerin bayramlarina, sanki bizimmis gibi istirak ediyoruz.
Ahmet Eren
Sayfa 130 - undefined
232 syf.
·5/10
Ahmet Eren, Kore 1952-1953 "Bir Türk Subayının Cephe Günlüğü"

Kitabı almamdaki amaç tamamen tarihi sevmem ve bir konu üzerine bilgi eksiklerim varsa kitap üzerinden tamamlamaya çalışmaktı. "Bir Türk Subayının Cephe Günlüğü" yazısı da dikkatimi çektiği için büyük bir beklenti ve heves içinde almıştım fakat okumaya başladığım zaman okuma hevesim kırıldı ve kitabı okuyup bitirmekte çok zorlandım. Nedenine gelecek olursam;
•Kitabı okuyamamın başlıca sebebi günlük olmasaydı. Olaylar kesik kesik anlatılıyordu ve bir bütünlük içinde değildi.

•Cümleler çok kısa ve basitti. Hiçbir betimleme ve edebî cümle yoktu. Okurken kendimin ilkokul zamanlarında yazmış olduğum günlüklerin sayfalarını okuyormuş gibi hissettim.

•Sayısal verilerin ve saatlerin gereksiz yere kullanılması bir müddet sonra okumanızı gerçekten zorlaştırıyor. "Hemen solumda 432 ve 614rakımlı tepeler, sarı biraz düzlük, sonra 442 ve 558 rakımlı tepeler.." "Akşamüzeri 19.30 ile 20.00 arasında 2 tam istikametinde 3 adet sarı aydınlatma.. " vb. şeklindeki cümleler sürekli geçiyor, dikkatinizi dağıtıyor ve olayların akıcılığını bozuyor.


•Tarihi bir kitabin bilgi vermesi gerçekten olanaksız ama hiç yeni bir bilgiye rastlamadım. Tamamen zevk için okunabilecek bir kitaptı ama zevk için okuyacak kişilere de pek önermiyorum.


• Kitapta olmasını istediğim şey ise bir subayın ailesinden ayrı kalıp acısını, özlemini dile getirmesiydi. Yazarın okuyucusuna bunu hissettirmesini isterdim. Bu konu üzerinde az durulmuş ve " Allah ayrılık vermesin." "Allah kimsenin başından ailesini eksik etmesin." gibi cümlelerle bu konu geçiştirilmiş.

Benim için yanlış kitap seçimi oldu. Öneride bulunabileceğim bir kitap değildi maalesef.
159 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
.
.
.
Ülkenin yeni yöneticisi Medeni Dolap...
Medeniyet uygarlık diyerek doğal ürünler yerine plastik karbon vs. gecikmeli derse...
.
Bizim soyumuz taaa Cennetmekan Abdülhamid Hana Yıldız Sarayına dayanır. Dedemin dedesi Yıldız Sarayında baş çarıkçıymış diyerek ğer fırsatta övünen Kundura ustası Sururi Çarıkçıoğlu...
.
Biri ben başkanım diyor. Diğeri benim soyum Yıldız Sarayına uzanıyor diyerek zıtlaşırken hergün basına bomba gibi düşerler...
.
Peki kim kazandı dersiniz ...?
.
Iste o tam bir süpriz ...
.
Emeğinize sağlık Ahmet EREN.
Çok güzel bir konuyu ele almışsınız. Ve cok onemli noktalara değinmişsiniz...
.
.
.
#ÇarıkçılarıKorumaCemiyeti
#AhmetEren
#DüşünYayıncılık
#MedeniDolap
#SururiÇarıkçıoğlu
#HümeyranınKütüphanesi
232 syf.
·38 günde·6/10
Uzun bir zaman sonra cok sukur ki bitirebildim. Oncelikle bu kadar uzun surme nedeninden baslarsak eger kesinlikle gunluk seklinde olmasindan dolayiydi. Bu tarz yazilan eserleri hakikaten zor okuyorum.
Icerige gelirsek eger benim fikrimce keske roman tarzinda olsaymis dedim. O zaman insana zevk de verirdi okurken.
Ama bir taraftan da savasi orada bulunmus olan bir askerin gozunden tanima firsatimiz oldu. Keza roman olmasini da bekleyemeyiz bu durumda.
Okurken biraz bunaldigim dogrudur.
Cok fazla da bir seyler soyleyemiyorum daha baska.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Eren
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.