Ahmet Öz

Ahmet Öz

Yazar
6.3/10
3 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
215
Gösterim
Ayrılma vakti geldi ve kendi yollarımıza gidiyoruz ben ölmeye, siz yaşamaya. Hangisinin daha iyi olduğunu yalnızca tanrı bilir.
Çünkü gerçeği söylemek, biliyor görünürken hiç birşey bilmediklerinin ortaya çıkarıldığını kabul etmek hoşlarına gitmez.
Ölümden korkmak aslında yalnızca bilgelik taslamaktır,gerçek bilgelik değil, çünkü bilmediğini bildiğini düşünmektir.hiç kimse insanların korkularında en büyük kötülük olarak gördükleri şeyin en büyük iyilik olup olmadığını bilmez.
280 syf.
·7 günde·4/10
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, devrim ve komünizm aynı şey değildir. Bu kitapta da hataya düşülmüş olup, devrim ve komünizm aynı kefeye konup anlatılmış. Komünizmin savunucularının mahkeme önündeki savunmalarına yer verilmiş.
Ben komünizmle tabandan zıt görüşlü bir kişi olarak, bu savunmaları yapmış şahıslara emperyalizm ve amerika mandası konusunda katılıyorum. Unutulmamalıdır ki, bir görüşe ne kadar ters olsanız da o görüşün artılarından ders çıkarmak zorundasınız. Şunu da söylemeden edemeyeceğim, günümüzdeki devrimciler(!), bu fikirlerin önderliğini etmiş kişilerin yolundan çok sapmış durumda. Velhasıl kelam, bazı toplulukların içindekiler o toplulukları kötüye kullanıyor. Adamlar neler yapmış, şimdikiler neler yapıyor?

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 3 okur okuyacak.