İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap

8,5/10  (30 Oy) · 
105 okunma  · 
35 beğeni  · 
1.419 gösterim
Güzelliğin ağır oku. -En asil güzellik türü bizi birdenbire çarpmaz, fırtınalı ve sarhoş edici saldınlarda bulunmaz (böyle bir güzellik kolayca nefret uyandırır); tersine en asil güzelli, neredeyse farkında olmaksızın yanımızda taşıdığımız, ağır ağır içe işleyen ve yine kimi zaman bir rüyada karşılaştığımız, ama en sonunda, uzunca bir süre yüreğimize özenle yerleştikten sonra, bize tamamen sahip olan ve gözlerimizi yaşlarla, yüreklerimizi tutkuyla dolduran türden bir güzelliktir. - Güzelliği görünce ne için yanıp tutuşuruz? Güzel olmak için: Güzellikle birikmiş epeyce bir mutluluk / kısmet olması gerektiğini tasavvur ederiz. - Ama bu bir yanılgıdır.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789758725267
 • Orijinal Adı:
  Human, All Too Human
 • Çeviri:
  Cemal Atila
 • Yayınevi:
  Say Yayınları
 • Kitabın Türü:
Abdulhakim Özkılıç 
24 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

bir insan evliliğe başlarken kendisine şu soruyu sormalıdır.bu kadınla ileri yaşlara kadar çok iyi sohbet edebileceğine inanıyor musun? çok etkilendiğim ve belli düşüncelerime yön veren kitaplardan bazılarıdır özellikle kendini bağışlama alışkanlıgından kurtul sözü beni çok etkilemişti kesinlikle okunması gereken kitpapların başında gelir konuları bölüdüğünden ve kısa oldugundan dolayı rahat okunabilen ama aynı zamanda uzun uzun incelenmesi gereken bir kitap

Yavuz Kestane 
30 May 00:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Alman filozof Friedrich Nietzsche'nin 1876-77 yıllarında yayımladığı, orijinal adı "menschliches all zu menschliches" olan, içerisinde üzerinde fikir yürütmeyi gerektiren birçok konunun olduğu(dinsel bütünlük, kadın-erkek ilişkileri-siyasi temeller,sosyal meseleler vb...) aykırı ama bir o kadar da kendi içerisinde mantıklı ve tutarlı düşüncelerden oluşan bu kitap yer yer şiirsel üslubuyla sizi etkilemeyi kolaylıkla başarıyor.Nietzsche'yi okumaya başlayacaklar için ideal bir kitap olsa da bir kerelik okunmalık kitaplardan değil.İster istemez okuduğunuz yerlerin altını dikkatle çiziyor ve daha sonra o çizdiğiniz yerler hakkında kendinizi beyin fırtınası yaparken buluyorsunuz.Kendi açımdan konuşmak gerekirse Nietzsche önemli bir filozof olmasının yanı sıra edebi yönü de son derece kuvvetli bir yazar.(Bunda onun filolog olmasının ciddi bir payı olsa gerek) Ayrıca 2 cilt halinde basılan İnsanca Pek İnsanca'nın çevirisinin de gayet iyi olduğunu söylemem gerek.Özellikle Nietzsche'yi ve onun felsefesini yakından tanımak istiyorsanız rahat bir şekilde bu kitabı tavsiye edebilirim.

İbrahim çalikoglu 
17 Ağu 15:30 · Kitabı okudu · 21 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aforizmalarla dolu,insan davranışlarının derinine inen,hakikati insanın üzerine vuran;ahlakı,erdemi,kültürü derin incelemelerle ele almış herkesin mutluka okuması gereken çok derin bir felsefe kitabı.

Rüzgar Karayel 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Niçe çok tuhaf bir adam. İnsanın ruhunu derinden etkileyen bir üslubu ve bakıç açısı olması derinlemesine okumasına itiyor. Okumaya başlayınca kendi içinde içselleştirdiğini farkediyorsun bir süre sonra. Okumanın keyfini, huzurunu daha iyi hissediyorsun. Ama insanlar onu sadece "tanrı öldü" diye tanıyacak...

Kitaptan 102 Alıntı

İbrahim çalikoglu 
08 Tem 21:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sevmediğimiz insanların bize gösterdiği incelikleri,onların suç hanesine yazarız!!!!

İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 230)İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 230)
ESRA ALAN 
21 Mar 07:25 · Kitabı okuyor · Beğendi

15
Bir duygu, biz ona eşlik eden düşünceleri derin saydığımız için derindir.

İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 13 - Türkiye iş bankası kültür yayınları)İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 13 - Türkiye iş bankası kültür yayınları)
İbrahim çalikoglu 
15 Tem 22:00 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Küçük armağanlarla büyük mutluluklar vermek,büyüklüğün ayrıcalığıdır!!!

İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 308)İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 308)
İbrahim çalikoglu 
15 Tem 22:07 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanları kendine karşı öfkelendiren bir kimse,her zaman kendinden yana birilerini de kazanmıştır..

İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 313)İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 313)
İbrahim çalikoglu 
 04 Tem 19:59 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Budalacadır,budalalari iyileştirmekte ısrarcı olmak!
Akıllılığın çocukları,delileri de
Deli kabul edin,olması gerektiği gibi
(Goethe)

İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 104)İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 104)
İbrahim çalikoglu 
29 Haz 21:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ahh keşke değer biçmeden,antipati ve sempati duymadan yaşanabilseydi!!

İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 46)İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 46)
İbrahim çalikoglu 
11 Tem 20:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Konuşacak konu bulmakta sıkıntı çektiklerinde,arkadaşlarının sırlarını ifşa etmeyen çok az kişi vardır..

İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 234)İnsanca, Pek İnsanca 1. Kitap, Friedrich Wilhelm Nietzsche (Sayfa 234)