Ahmet Yavuz

Ahmet Yavuz

Yazar
7.1/10
173 Kişi
·
530
Okunma
·
31
Beğeni
·
1.627
Gösterim
Adı:
Ahmet Yavuz
Unvan:
Türk Yazar
176 syf.
Sana şu şarkıda ağladım.
Sana şu tablonun önünde dokundum.
Sana şu garip hayatın içinde vuruldum...
Ki, öyle halsizim nitekim ölmesem de olur.
Zira ben senin için girdiğim her savaştan maglup ayrıldım.
208 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Ben kitabı beğendim. Kitapta kalbi kırılmış bir adamın duyguları yer alıyor. Bana bir erkek böyle nasıl sevebilir? dedirtti. Etkilendim diyebilirim. Sevgilisine yazdığı şiirler de güzeldi.
HİLAL
HİLAL Zaten Kırılmış Bir Kızsın'ı inceledi.
Bana, yürümeye korktuğum sokaklar bıraktın.

Kitap hakkında tek olumlu söyleyeceğim şey kapağı. Kitap almak için gittiğim kitapçıda rafları gezerken, kapağını görüp direk aldım. Yani dış görünüşü iç görünüşe tercih etmiş oldum.

Kitabı okurken sonuna gelebilmek için direndim. Sayfaları çevirdikçe ruhum eridi. Sanırım yazar, gecenin bilmem kaçı elinde sigara arkada çalan efkarlı bir şarkı ile satırları yazmış. O kadar ruhu emen bir anlatımı var ki insanın içinde acı yoksa bile dibine kadar acı yükleniyorsunuz.

Kimler mi okuyabilir? Bence kimse okumasın. Ruhsal sağlığınızı düşünüyorsanız kütüphanenizde bulundurmayınız.
208 syf.
·1 günde·4/10 puan
Açıkçası kitabı genel olarak çok beğenmedim. İçinde çok güzel yazılmış cümleler tabi ki de var ama kitap çok karamsar. Sürekli bir intihar muhabbeti var. "Sorunlarınızla başa çıkamıyorsanız intihar edin" öğüdünü veriyor gibi oluşu hoşuma gitmedi.
Keşke yazar Türkçeyi bilseydi. “de, da” nasıl ayırılır, bazı “ki”ler bitişik yazılır mı acaba falan filan gibi evinde oturup düşünseydi biraz sonra kitabı yazsaydı. Kitapla ilgili en anlamlı şey kapağıyla içeriğinin uyuşuyor olması, büyük beklentilerle almıştım ama üç sayfa okuyunca üzüldüm.
208 syf.
·5/10 puan
Fuarda ismi hoşuma gittiği için almıştım. Deneme tarzında bence çok güzel bir kitap. Çoğu insan denemeyi sevmez, güzel olmadığını, sıkıcı olduğunu düşünür. Bence de öyleydi ama bu kitabı hayatımla bağdaştırabildim. O yüzden hevesle okudum. Kitabı biraz araştırıp almanızı tavsiye ediyorum. Akıcı ve güzel bir kitap. Hoşçakalın.
208 syf.
·8 günde·8/10 puan
Selam!
Kitabın karamsar oluşu yüreğimi burktu açıkçası. İntihar kelimesinin geçmeside hoşuma gitmedi Bir erkek gerçekten böyle sevebilir sevgilisine yazdığı şiirler çok güzeldi beğendim. Ama sevgilisinin neden bu kadar seven birine gitme demediğini anlamadım Sen böyle erkeği bul da öp de başına kaldır. Şimdikiler - kız ve erkek- şiir yazmak yerine Cemal Süreyya 'nın, Ümit Yaşar' un Özdemir'in şiirlerini alıp okuyorlar, adamlar şiir yazıyor kıymetini bilmiyorsunuz. Neyse Kitapda imla sorunu yoktu. Ama bileklerini kesmek gibi intihara teşvik vardı. Bir adam neden sevgilisi değerini bilmediği için Rabb'inden onu almasını ister. Ama şiirler ve sözler dediğim gibi güzeldi. Ama intihar, karamsarlık ve hayattan bezmişlik olduğu için 7/10. Sevgilisinin dönmesi için, sevgisini anlatmak için, özlediğini söylemek için şiir yazsaydı 9/10 olurdu gerçekten
Görüşürüz
. .
.
.? #okudumbitti #read #okuyorum
#yazarveokur
#yazar
#okur
#küçükbirokur
#kitapyorumu
#ktpgb
#instagram
#book
#kitap
#ktpgb
#kitapgibi
#günaydı
#bookstagrammer
#goodmood
#fridaymood
#bookworm
#bookstagram
#Friday #hayalkırıkları #kitapyorumu #booknow #bookshop #bookcover #bookshelf #kitaptavsiyesi #dokuzyayınları #ahmetyavuz #zatenkırılmışbirkızsın #türkiyeokuyor
208 syf.
·1 günde·1/10 puan
Ben bir kitapta bu kadar karamsarlık, melankolik, intahara meyilli hatta neredeyse sevginin bu kadar çaresizlikmiş gibi ortaya konulmasını ilk kez gördüm. Okumamın sebebi tavsiye edildiği içindi. Ama gerçekten okunabilecek tabiki bazı yerleri değilde bazı cümleleri vardı. Yani açıkça söylemek istediğim bir kişi bir aşk veya birisine duyduğu sevgi için kendisini öldürme eylemine kadar gitmemeli. Sen bir yazarsan veya bazı duygularını yazmak istediysen umarım kimse bunu ciddiye almamıştır!!! Bence bir dahakine hiç bir şey yazma ya da yapma gerek yok!!!
Kitabı 14 yaşında pencereden atlayıp intihar etmeye çalışan kuzenimin yastığının altında buldum neden sürekli yannda taşıyor diye merakla okumaya çalıştım ama okudukça yazardan nefret ettim. Sürekli bilek kesmek, intihar etmek, sevgili aşkının acısı kutsallaştırmaktan bahsediyor! Nasıl bi kafa yapısına sahip sin yazar dediğin insanlara bir şey katar konu yaşananlar yenilgiler kötü bir hayat olsa bile okuyucuya bir şey öğretmek amaçlı olur . Senin yaptığın resmen savaşamıyorsan acın varsa kes kendini atla bi yerden ! 14 yaşında genç bi kızın hayatına sebep olcaktn ! Demem o ki sen yazma !

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Yavuz
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 31 okur beğendi.
  • 530 okur okudu.
  • 31 okur okuyor.
  • 407 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.