Albert Sanchez Pinol

Albert Sanchez Pinol

Yazar
9.0/10
3 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
22
Gösterim
Adı:
Albert Sanchez Pinol
Unvan:
Antropolog
Doğum:
Barselona, İspanya, 11 Temmuz 1965
Geçmişin yoktu, geleceğim yoktu. Dünyanın sonunda , hiçliğin ortasındaydım, her şeyden uzakta. İçtiğim o sigaradan sonra,kendimden sonsuz bir uzaklıktaydım
Albert Sanchez Pinol
Sayfa 45 - Jaguar Yayınları
232 syf.
·9 günde·8/10
Bir adamın 1900'lerin başında hayatından bıkıp İngiliz meteoroloji biriminin kuzeyin dibinde bir adaya meteoroloji uzmanı olarak bir yıl süreyle gönderilmesiyle başlıyor kitap. Yaşamı irdelemek, kitap okumak için yalnız olacağı adaya vardığında ise çok başka bir durum ile karşılaşıyor. Kendinden önceki uzman ortada yoktur ve adada bir deniz fenerinde yaşayan bir adam vardır. İlk günün gecesi karanlık çöktükten sonra ise hayatında daha evvel hiç görmediği yaratıklar tarafından saldırıya uğrar. Gerilimi ölçülü bir fantastik macera. Kitabın filmini ben kitabı okuduktan sonra izlemek istedim iyi ki de böyle yapmışım çünkü filmi gerçekten yavan, efektleri yetersiz, kitaptaki heyecanı asla yansıtmıyor. Fantastik kitaplar sevenlere duyurumdur.
232 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
“İnsanoğlunun mutsuzluğunu süreklileştiren şiddet sarmallarının yönettiği bir dünyada kalmak istiyor muydum?” dedi ve Antarktika yakınlarında küçük bir adaya gitti,adada yalnızca bir kişi daha var fener görevlisi Batís Caffó,peki bundan emin miyiz? Bu yalıtılmış adada yalnızca ikisinin olduğundan?
.
Albert Sanchez Pinol kelimelerle bir evren oluşturuyor.Ne ara başlayıp ne ara içine çekildiğinizi anlamadığınız bir evren.Çok canlı her detay.Fenerin içinde gibi hissediyorsunuz kendinizi.Karakterler uykusuzluk çektikçe sizin de sinirleriniz geriliyor.Ve en önemli nokta: Sorguluyorsunuz.Ayak bastığınız topraklar sadece size mi ait gerçekten?Belirlediğiniz sınırların ötesinde “ötekiler” ile karşılaşma ihtimaliniz sandığınızdan daha mı düşük ihtimal?
.
Yıldız Ersoy Canpolat’ın muhteşem çevirisiyle.

Yazarın biyografisi

Adı:
Albert Sanchez Pinol
Unvan:
Antropolog
Doğum:
Barselona, İspanya, 11 Temmuz 1965

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 16 okur okuyacak.