Aleyna Ataş

Aleyna Ataş

Yazar
9.3/10
4 Kişi
·
7
Okunma
·
2
Beğeni
·
32
Gösterim
Sürekli gülen insanların yüzüne iyi bakın, onların hayatının bir panzehiri yoktur. Yüreklerindeki acı, çoktan zehirlemiştir onları zaten.
Aleyna Ataş
Sayfa 66 - artikel yayıncılık
Dediler ki ölenle ölünmüyor. Bilmediler ki ben tüm yaşlarımı toprağın altına koydum. Dediler ki umut her zaman vardır. Görmediler ki ben umudumu dar ağacına astım. Anlamadılar ki ben kendimi bir gün doğumunda idam edeceğim
Dediler ki ölenle ölünmüyor. Bilmediler ki ben tüm yaşlarımı toprağın altına gömdüm. Dediler ki umut her zaman vardır. Anlamadılar ki ben umudumu dar ağacına astım. Dediler ki alışacaksın. Görmediler ki ben kendimi bir gün doğumunda idam ettim.
224 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Önce yazara bu güzel kitabı gönderdiği ve benimle paylaştığı için teşekkür ederim. Kitabı okurken bol bol altını çizdim. Kitap son derece akıcı bir dille yazılmış. Elinize aldığınızda hemen bitiriyorsunuz. Bu da kitabı benim gözümde güzel kılan unsurlardan biri haline getirdi. Kitapta en çok beğendiğim unsurlar ise söz sanatları iyi kullanılmış. Kelimeleri dans ettirmeyi başarmış, mecazlı söyleyisleri de çok iyi kullanmış.
Okurken kendinizi bulabileceğiniz, karakterlerin yerine kendinizi koyup bazen güleceğiniz bazen de hüzünlenip ağlayacağınız bir kitap.
Kadına şiddete, tecavüze, ölümlere yer verilmesi en çok beğendiğim unsur oldu. Kitabın sonunda "Yazarın Anlatımından" başlığıyla yer verdiği son söz de çok duygulandım. Bizlerin sesine kulak veren sessiz kalmayan bir yazarımız daha var.
Ana karakterimiz Asiva'nın hayat mücadelesini, omzunda taşıdığı kocaman yükleri anlatmış yazar. İçinde sımsıcacık ufak bir aşk hikâyesi de var.
Okurken acaba şimdi ne olacak diye merak edip sayfaları hızla çevirdim.
Keyifle okuduğum , merak ettiğim güzel bir kitaptı. Güzel kitap arıyorsanız kaçırmayın :)
Keyifli okumalar :)
224 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Merhaba, bugün sizlerle ikinci kitabım olan Omnia Kuyusu hakkında konuşacağız.

Abisini yüksek dozda eroinden kaybeden bir kitap yazarı olan Asiva'nın hayata tutunmaya çalışırken karşılaştığı zorluklarla mücadelesini okuyoruz başlarda. Baş karakterimiz derin bir bunalım içerisindeyken bir gün ansızın babasının iş ortağı olan Barın ile karşılaşır ve bütün hayatı değişir. Pek arkadaş canlısı olmayan Asiva, buzdan duvarlarına rağmen Barın ile kendisini amansız bir aşkın içerisinde bulur. Bir gün ansızın çantasında notlar bulmaya başlayan Asiva, bu gizemi çözmeye çalışsa da sonuç hiç beklemediği bir yerden gelir.... Abisinin en yakın arkadaşı tarafından cinsel tacize uğraması, onu bozguna uğratır. Cansu, Ezrak, İzgi ve Asil ile olan dostluğu daha da güçlenirken failin ceza alması için uğraşır fakat kaderin ona hazırladığı sürprizlerden habersizdir. Asiva ne kadar dik durmaya çalışırsa çalışsın, sürekli bir ruhsal derinlik içerisinde yaşamaya çalışıyordur. En sonunda da çocukluk arkadaşını bir kadın cinayetinde kaybetmesi üzerine başladığı yere geri dönmüştür.
224 syf.
·4 günde·9/10 puan
Omnia Kuyusu kitabı ile geldim

Asiva Alkım acıların içinde boğulmuş bir kızdır. Hayatında en sevdiği kişiler ölmüş içindeki yalnızlığı yaşayan bir kızı seçmişti. Tüm hayatını sevdiği insanlar için güçlü durmaya çalışmış. Hep güçlü olmak isterken aslında hayatın ona hazırladığı tuzaklardan haberi yoktu. Asiva güçlü olmak için doğmuştu. Güçlü bir kadın .

#kitapyorumu

Ben kitabı her yönden güzel buldum ama çok melankolik havası vardı. Asiva güçlü durmak için savaşırken bir yandan hayatın onun için hazırladığı sürprizlerden habersizdi. Asiva güçlü kadındı. Arkadaşları dostları vardı. Başına gelenler için kendini suçlaması bile onun ne kadar güçlü olduğunu anlamama yetmişti. Planlar , hisler , aşklar hep yarım kaldı...
Kitapta kopukluklar olsa da çokça bazı soruların cevapsız kaldığını düşünüyorum Her şeye rağmen kitap çok güzeldi. Betimlemeler aşırı iyiydi Okuma fırsatım olduğu için mutluyum. Kitabı +14 olarak tanımlıyorum

Alıntılar

~ Bazı duygular vardır , öyle ki açanın ellerinde bile kapanmaz artık.

~ Bazı acılar vardır , acıtmaz ama yarım bırakır.
224 syf.
·Puan vermedi
Herkese merhaba

Bugün size beni ikilemde bırakan #omniakuyusu kitabının yorumuyla geldim. Birazdan beni neden ikilemde bıraktığını anlayacaksınız.

Asiva

Olayların merkezinde olan baş karakterimiz. Kitabımızı okumaya onun çalıştığı yerde yaşananlar ile başlıyoruz. Bir kadın gelip "D isimli bir kitap var mı?" diye soruyor. Sonra kadın giderken çantasından bir mektup düşürüyor ve içeriği D isimli kitap ile alakalı.

Ben bu kısmı görünce bu kitabın gizemli olacağını ve onu bulmak için yaşanacak bir macera olacağını düşündüm. Ama değilmiş. Zaten kitapta her konu az az işlenmiş. Mesela D kitabı bir daha karşımıza çıkmadı. Merak ettiğimle kaldım.

Yazarın anlatımı güzel lâkin konular karıştıkça okurken insanı yoruyor. Tam adapte oluyorsunuz. Kitabın içerisinde kaybolduğunuzu hissediyorsunuz. Pat konu değişiyor. Bu durum benim okuma hızımı da etkiledi. İşlediği konular geliştirilebilecek konular ama işlemek yerine konudan konuya atlanmış. Ben okurken böyle hissettim. Arada yüzümüz gülsün diye yazılan yerler de vardı. Bence olmasa daha iyi olurdu. Çünkü işlenen konular ile bağlantısı bile yoktu. Kitabın içerdiği mesajlar var. Yok diyemem. O yüzden zaten ikilemde kaldım. Misal kadın cinayetlerinin işlendiği bölüm vardı. Malum kanayan yaramız.
Umarım okuyanlar bu mesajların farkına varır.

Yazarımız @mecazzzkadinn 'ın emeğine sağlık.
224 syf.
·Puan vermedi
Yine bol bol altını çizdiğim bir kitapla karşınızdayimÖncelikle yazarımız @mecazzzkadinn'a teşekkür ediyorum bu güzel kitap için.Kitap son derece akıcı bir dille yazılmış. Elinize aldığınızda oyalanmadan kısa bir süre de bitirebiliyorsunuz.Kitapda yine begendigim şeylerden biri de söz sanatlarının iyi kullanılmış olmasıydı.Okurken kendinizi bulabileceğiniz, karakterlerin yerine kendinizi koyup bazen güleceğiniz bazen de hüzünlenip ağlayacağınız bir kitap.Ben kitabı her yönden güzel buldum.Asiva güçlü durmak için savaşıyorken bir yandan da hayatın onun için hazırladığı sürprizlerden habersizdi.Asiva güçlü kadındı.Kitabın sonunda "Yazarın Anlatımından" başlığıyla yer verdiği son söz de çok duygulandım. Bizlerin sesine kulak veren sessiz kalmayan bir yazarımız daha var.Yine beni etkileyen kitaplardan biri oldu.
224 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Selam kitap canlar,

Bugün genç, sağlam bir yazar arkadaşımızın kitabı Omnia Kuyusu ile geldim.

Öncelikle bu kitap kötülerin yüzünden yitip giden kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımızın anısına yazılmış görüyorum.

Kitabımıza gelirsek çok başarılı buldum, gayet akıcı ve kaliteli bir sunum ile bizleri karşılıyor daha ilk başlarda karanlık gizem bizi sarıyor.. Asiva karakterinin yaşadığı hüzünlü olaylardan sonra geçirdiği bunalımlarına ve travmalarına şahit oluyoruz.
Hep bir koşturmaca içerisinde olan karakterimiz bizlere kendimizi, çevremizi, değerlerimizi, ve aşkımızı sorgulatıyor herkesin kendisinde değil, kendini bulacağı bir ortam yaratıyor..

İçimiz de hep bir yarım kalmışlıkların yaşandığı savaşlar ve davalar varya işte bu güzel kitapta bunu görüyoruz. Ve tabii ki hayat oda yarım kalıyor..

Ben kitabı beğendim kesinlikle tavsiye ederim.

Genç yaşta bu güzel kitabı yazan genç arkadaşımı bir kez daha tebrik ediyorum kalemin daim ucu da sivri olsun.
Kitapla kalın dostlar..

Not : Bir de bu kitapta Munzur'un güzel hikayesini de öğrenmiş oluyoruz

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.