Alpay Erdem

Alpay Erdem

Yazar
8.4/10
13 Kişi
·
32
Okunma
·
4
Beğeni
·
456
Gösterim
Arsız bir hayvan ayı. Doğa hakikaten de hangi hayvanı uykuya yatıracağını çok iyi biliyor.
Bacakları üşümesin diye aşortmanınının paçalarını çoraplarının içine sokuşturan insan, iyi insandır be.
Alpay Erdem
Sayfa 41
"Eve yedek kulübesi alayım diyorum. Salona. Otururum öyle yedek kulübesinde, salonu izlerim. Güzel olur bence böyle bir şey. Yedek Kamil gibi takılırım öyle. Nerede hata yaptığımı düşünürüm. Bir türlü olmadığını. Ama yine de her şeye rağmen ümit etmekten vazgeçmediğimi öyle bakar bakar düşünürüm. Battaniye de atarım üstüme."
"Serdar Ortaç hakkında her şeyi duymak istiyorum, bu aşk değil de nedir dedim. Merak olabilir dedi. Mantıklı, olabilir çünkü. Fakat yine aynı arkadaşım, Serdar Ortaç için ne satıyorsa alalım da kurtulalım dedi. İlginç bir tip."
Tüyap Fuarı ile ilgili gönderiyi görünce üstüne de fare altlığı ile ilgili bir gönderi yazınca bir fuar sırasında Uykusuz standından aldığım Fırat karakterinin fare altlığı ve bu kitap geldi. :) Listeye ekleyip bir yorum da eklemek istedim. Uykusuz'daki köşede yer alan yazıların birleştirilmesiyle oluşmuş sanırım. Okurken çok eğlendim. Yeri geldi kahkaha attım. Stresinizi alabilecek bir kitap. Düzenli olarak Uykusuz alan bir okur olmadığım için Alpay Erdem'in yazılarının birleştirilip kitap haline gelmesi çok güzel olmuş. Arama yaparken ikinci ve üçüncüsünün de olduğunu görünce şaşırdım. Uygun olunca diğerlerini de alıp okumayı düşünüyorum.

Kitapla ilgili şöyle bir anı geldi aklıma:

Lisedeyim. Sınıfta kitabı okurken yer yer güldüğüm için arkadaşım da merak edip okduğum yeri o da okumuş ama gülmemişti. "Para verdiğin için gülüyorsun." demişti Ama şöyle bir şey var. Kitap gerçekten komik.

Son olarak tarihe takılmayınız efendim. Okuduğum yılı tam olarak hatırlayamadığım için temsili bir tarih belirttim. Keyifli okumalar. :)
Alpay Erdem'in mizah dergisindeki yazarlığına aşina olanlar bilirler, kendisine özgü deyişleri vardır. Çoğu zaman tespitleri bu deyişlerle birlikte gerçekten komik olur. İlk kitaptaki tat ikinci kitapta da var. İtiraf etmeliyim ki 4-5 yerde gerçekten kahkaha attım. Güzeldi. Bazı kısımları çıkarabilirmiş.
Son olarak Alpay Erdem tarzıyla bitirmem gerekir.
-Yaz Berelisi!
Bu inceleme sanırım sadece Alpay Erdem okuyanlara hitap edecek. Çünkü onun dilinden konuşacağım.

Alpay Erdem çizgisinin dışına çıkmayan, çıkamayan, az ünlülükten nemalanan, hayvan sever, Çiko ve Venüs'ün hatta 3.kitapla birlikte Hazar Boy'un babası. İlk iki kitabında sıkça yer alan Özlem'im ve Hayali kuzen hikayelerinin yerine bu sefer "Tankut Ağabey"in hikayeleri gelmiş çok da iyi gelmiş. Özlem ile olan hikayeler yine en çok güldürenler oldu beni. Özellikle evde yapılan Esra Erol programı mizansenine uzun süre güldüm. Ara ara çok kötü yazılar da sıkıştırılmış, fakat onların da farkında evet yazdım ama niye koydum bilmiyorum diyerek kendini savunmamış. Bu yüzden de seviyorum kendisini. 4'ü bekliyoruz bakalım. Renk renk kitapları yanyana yer alıyor kitaplıkta.
Alpay Erdem yine efsane tespitleriyle kırdı geçirdi beni. Teeee zamanında dergide okuduğum ve inanılmaz güldüğüm bir bölüme denk geldim kitapta. İlk gördüğümde de çok gülmüştüm, yine çok güldürdü. Ben artık anladım ki net bir Alpay Erdem severim. Yaz berelilerine selam olsun.
Alpay Erdem'i ne kazam okusam gülmekten ölen bir insan olduğum için bu kitap benim için resmen bir hazineydi. Metrobüste, metroda, otobüste kendi kendime gülmemin ve insanların tuhaf bakışlarına maruz kalmamın tek sebebidir kendisi. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alpay Erdem
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 21 okur okuyacak.