Alpay Erdem

Alpay Erdem

Yazar
8.7/10
18 Kişi
·
44
Okunma
·
8
Beğeni
·
523
Gösterim
Bacakları üşümesin diye aşortmanınının paçalarını çoraplarının içine sokuşturan insan, iyi insandır be.
Alpay Erdem
Sayfa 41
"Eve yedek kulübesi alayım diyorum. Salona. Otururum öyle yedek kulübesinde, salonu izlerim. Güzel olur bence böyle bir şey. Yedek Kamil gibi takılırım öyle. Nerede hata yaptığımı düşünürüm. Bir türlü olmadığını. Ama yine de her şeye rağmen ümit etmekten vazgeçmediğimi öyle bakar bakar düşünürüm. Battaniye de atarım üstüme."
"Serdar Ortaç hakkında her şeyi duymak istiyorum, bu aşk değil de nedir dedim. Merak olabilir dedi. Mantıklı, olabilir çünkü. Fakat yine aynı arkadaşım, Serdar Ortaç için ne satıyorsa alalım da kurtulalım dedi. İlginç bir tip."
264 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Tüyap Fuarı ile ilgili gönderiyi görünce üstüne de fare altlığı ile ilgili bir gönderi yazınca bir fuar sırasında Uykusuz standından aldığım Fırat karakterinin fare altlığı ve bu kitap geldi. :) Listeye ekleyip bir yorum da eklemek istedim. Uykusuz'daki köşede yer alan yazıların birleştirilmesiyle oluşmuş sanırım. Okurken çok eğlendim. Yeri geldi kahkaha attım. Stresinizi alabilecek bir kitap. Düzenli olarak Uykusuz alan bir okur olmadığım için Alpay Erdem'in yazılarının birleştirilip kitap haline gelmesi çok güzel olmuş. Arama yaparken ikinci ve üçüncüsünün de olduğunu görünce şaşırdım. Uygun olunca diğerlerini de alıp okumayı düşünüyorum.

Kitapla ilgili şöyle bir anı geldi aklıma:

Lisedeyim. Sınıfta kitabı okurken yer yer güldüğüm için arkadaşım da merak edip okduğum yeri o da okumuş ama gülmemişti. "Para verdiğin için gülüyorsun." demişti Ama şöyle bir şey var. Kitap gerçekten komik.

Son olarak tarihe takılmayınız efendim. Okuduğum yılı tam olarak hatırlayamadığım için temsili bir tarih belirttim. Keyifli okumalar. :)
264 syf.
·7/10
Alpay Erdem'in mizah dergisindeki yazarlığına aşina olanlar bilirler, kendisine özgü deyişleri vardır. Çoğu zaman tespitleri bu deyişlerle birlikte gerçekten komik olur. İlk kitaptaki tat ikinci kitapta da var. İtiraf etmeliyim ki 4-5 yerde gerçekten kahkaha attım. Güzeldi. Bazı kısımları çıkarabilirmiş.
Son olarak Alpay Erdem tarzıyla bitirmem gerekir.
-Yaz Berelisi!
292 syf.
·7/10
Bu inceleme sanırım sadece Alpay Erdem okuyanlara hitap edecek. Çünkü onun dilinden konuşacağım.

Alpay Erdem çizgisinin dışına çıkmayan, çıkamayan, az ünlülükten nemalanan, hayvan sever, Çiko ve Venüs'ün hatta 3.kitapla birlikte Hazar Boy'un babası. İlk iki kitabında sıkça yer alan Özlem'im ve Hayali kuzen hikayelerinin yerine bu sefer "Tankut Ağabey"in hikayeleri gelmiş çok da iyi gelmiş. Özlem ile olan hikayeler yine en çok güldürenler oldu beni. Özellikle evde yapılan Esra Erol programı mizansenine uzun süre güldüm. Ara ara çok kötü yazılar da sıkıştırılmış, fakat onların da farkında evet yazdım ama niye koydum bilmiyorum diyerek kendini savunmamış. Bu yüzden de seviyorum kendisini. 4'ü bekliyoruz bakalım. Renk renk kitapları yanyana yer alıyor kitaplıkta.
264 syf.
·20 günde·Beğendi·7/10
Alpay Erdem yine efsane tespitleriyle kırdı geçirdi beni. Teeee zamanında dergide okuduğum ve inanılmaz güldüğüm bir bölüme denk geldim kitapta. İlk gördüğümde de çok gülmüştüm, yine çok güldürdü. Ben artık anladım ki net bir Alpay Erdem severim. Yaz berelilerine selam olsun.
264 syf.
·42 günde·8/10
Alpay Erdem'in severek bir çırpıda okudugum fakat epey bir sure yanimdan ayirmadigim ve arada okuyup gulumsedigim BEN kitabinin devam serisi gibi çıkan BEN 2.

Ben kitabinda kisa cumlelere gulmustuk, Ben 2'de kisa anekdotlara dönüşen anlatimlari da sevdik. Kisa öyküler ve roman yazmaya dogru gidiyor sanirim

Ben 3'de cikti biliyorum ama alamadik bir turlü.
264 syf.
·Beğendi·8/10
Alpay Erdem'i ne kazam okusam gülmekten ölen bir insan olduğum için bu kitap benim için resmen bir hazineydi. Metrobüste, metroda, otobüste kendi kendime gülmemin ve insanların tuhaf bakışlarına maruz kalmamın tek sebebidir kendisi. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
264 syf.
·20 günde·Beğendi·10/10
Mizah dünyasının Cem Yılmaz’dan sonraki süperstarı Alpay Erdem’in, Uykusuz dergisindeki kendini anlattığı “BEN” köşesinin ikinci cildi... Metroda o kadar güldüm ki bi çokların kitabın adına bakıp “ben de alam ben de gülem” bakışlarına şahit oldum.

Alpay Erdem’in kuşlardan bukelamuna, bisiklet gezilerinden köy yaşamına, arkadaşlarından hayali kuzenine yazdıklarını okuyunca mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız demek isterdim ama büyük olasılıkla bulamayacaksınız çünkü bu adamın eşi benzeri yok. Şöyle bir şeyi başka kim yazabilir bilmiyorum:

*Hayvanlar konuşabilseydi onlardan çok şey beklerdik. Ne bileyim, en azından bir iki kitap okumalarını beklerdik. Bizimle konuşurlarken kelimelerini özenle seçmelerini beklerdik. Karakterli olsunlar isterdik. Ekmek yedikleri tasa sıçmasınlar isterdik!.. ki baya bildiğin öbek öbek çok afedersiniz. Ne bileyim, bakkala gönderirdik mesela. Sır tutmalarını beklerdik. İkiyüzlü olmalarını hiç istemezdik. Bilemedim. Hayvanlar konuşabilseydi onları kendimizin olmadığı kadar insan yapmaya çalışır ve iğrenç bir dünyanın kapılarını aralardık. Böyle iyi. Konuşmasın hayvanlar. Hapse atardık. Off, neler yapardık. Gizemli dünyalarının içine ederdik. İyi böyle. Konuşmasın hayvanlar. Okula gönderirdik. Yarıştırırdık. Benim tavşanım Hasibe’nin tavşanından daha iyi bir okulu kazandı falan diye konuşmalar yapardık. Bilemedim. İyi böyle.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alpay Erdem
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 44 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.