Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Amanda Bouchet

Amanda BouchetAteşin Vaadi yazarı
Yazar
8.5/10
583 Kişi
1.941
Okunma
46
Beğeni
5,2bin
Görüntülenme

Hakkında

Amanda Bouchet, zamanının çoğunu ormanda dolaşarak ve kafasında büyük maceralar kurarak geçirdiği New England'da büyüdü. Bir gün bunları yazmaya başlaması kaçınılmazdı. Okumayı sevdiği şeyleri yazıyor: epik maceralar, ateşli romantizm ve sizi güldüren ve ağlatan karakterler. Amanda, USA Today'in en çok satan fantezi romantizm ve space opera romance yazarıdır. İlk romanı A Promise of Fire ile 2016 yılında Goodreads Choice Ödülleri'nde En İyi İlk 10 Finalisti oldu. Amanda, Fransız yüksek lisans mezunu ve eski İngilizce öğretmenidir. Yakında Fransızcasını düzeltecek olan çocuğuyla birlikte Paris, Fransa'da yaşıyor.
Unvan:
Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri

Okurlar

46 okur beğendi.
1.941 okur okudu.
44 okur okuyor.
833 okur okuyacak.
54 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Daha önce kimse bana onun baktığı gibi bakmamıştı.
“Alışkın olmayınca mutluluk garip, korkutucu ve kırılgan bir histi.”
Reklam
Kısık sesi, karanlık gecede vuran bir dalga gibi .
Sahip olamadığım şeyler için özlem duymam gereksizdi, tıpkı kimsenin elimden çalmak istemeyeceği bir hayata ve özgürlüğe sahip olmayı dilemek gibi.
Ancak ben de tıpkı tüyleri yeni bitmiş bir kuş yavrusu gibi, yere mi düşeceğim yoksa uçacak mıyım bilmiyordum.
"Umut, her zaman herkesin içindedir. Onu ezip yok eder veya beslersin, iyice sarılır veya terk edersin."
Ateşli Yürek
Ateşli Yürek
Birlikte yaşayacağız ya da denerken öleceğiz?
Ateşin Vaadi
Ateşin Vaadi
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
416 syf.
·
Puan vermedi
·
5 günde okudu
8.5⭐ Mitolojiyle aranız nasıldır?
Peki aşkla harmanlanıp, biraz dostluk, biraz aile bağı ve bol bol aksiyon eklenince nasıl olur? Durun! Bekleyin! Bu kitabı okuyana kadar cevap vermeyin. Çünkü sizi sandığınızdan daha çok şaşırtabilir. Mitolojik öğeler, aşk, tutku, cesur kadınlar, dostluklar, aile bağları (ve olmayanlar), ejderhalar, tanrılar... Ne ararsanız vardı bu romanda. Ne
Ateşin Vaadi
Ateşin VaadiAmanda Bouchet · Yabancı Yayınları · 20221,074 okunma
416 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Bazı kitaplar ilk okumada kendine çeker ve okutturur ya hani işte tam olarak o kitaba bakıyorsunuz. Mitolojik kısımları da tam kararında sıkmadan ve yormadan okutturuyor. Uzun zamandır fantastik ve mitolojik olarak sevdiğim kitaplar arasına girdi ki uzun süredir bu tarzda okuyorum ama o güzel duyguyu tadı vermiyordu cidden bu ilaç gibi geldi. Cat ve Griffin'in karşılaştıklarında birbirleriyle atışmaları, birbirlerine laf sokma çabaları cidden çok hoşuma gitti. Karakterlerden Kato ve Flynn ne tatlı ne sevimli karakterlerdi öyle Diğerlerinin de ayrı bi havası vardı ama favori karakterim onlar oldu. Olunmayacak gibi de değildi. İlk tanışmaları olaylı olsada yavaş yavaş birbirlerine çekildiler. Ki birde bu durum karşında Cat'ın onca şeye rağmen güçlü durup kendini korumaya çabalaması beni daha da etkileyip sevmeme sebeb oldu şahsen. İkinci kitap için heyecanlıyım neler olacak çok merak ediyorum. Şimdi bekle dur ikinci kitabı. Okuyacak olanlara şimdiden iyi okumalar.
Ateşin Vaadi
Ateşin VaadiAmanda Bouchet · Yabancı Yayınları · 20221,074 okunma
416 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Bu yılın en iyilerine giren, hatta okuduğum en iyi fantastik kitaplar listesime adını altın harflerle yazdıran Ateşin Vaadi yorumuyla geldim. Kitabın arka kapağını okuduğumda kendi kendime bu kitabı sevmemen imkansız demiştim. Benim beklediğim üç şey de bu kitapta var. Mitoloji Fantastik Yetişkin (Romantizm) Evet, beklediğim bu üç şey var ama bu
Ateşin Vaadi
Ateşin VaadiAmanda Bouchet · Yabancı Yayınları · 20221,074 okunma