Amanda Lovelace

Amanda Lovelace

Yazar
6.7/10
11 Kişi
·
21
Okunma
·
0
Beğeni
·
100
Gösterim
Adı:
Amanda Lovelace
Unvan:
Şair
When you spend all your time imagining yourself in other people’s shoes,
your own story goes unwritten, & there is nothing more painful than that.
“That girl is mine,” the monster-boy growled. “That’s where you’re wrong. That girl belongs to the coffee shops & the bookstores & the treetops. But mostly she just belongs to herself,” he said, unafraid.
arızalı olduğumu zannederdim
bir zamanlar.

çünkü
bir kez dahi

harcamadım,
düşlerimi

başka birinin
ağacından

olgun narlar
koparmaya.

-sonra öğrendim ki arıza bende değil toplumda.
The princess locked herself away in the highest tower, hoping a knight in shining armor would come to her rescue.
But she didn’t realize she could be her own knight.
208 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
İlk yabancı bir blogda görüp adına tutulduğum bu kitabın türkçesini bulmak beni çok mutlu etmişti Çünkü ismin güzelliğine bakar mısınız: BU DEFA PRENSES KENDİNİ KURTARIYOR

Kitap 4 bölümden oluşuyor:
I. Prenses
II. Genç Kız
III. Kraliçe
IV. Sen

Prenses başlığı altında çocukluğu okuyoruz. Çocuğun şato ve prenses dolu dünyasına gelen “şişmansın, az ye” saldırılarını görüyoruz.

Genç Kız başlığı altında ise sancılı bir ergenliğe giriş yapıyoruz. Yazarımızın annesinin kanser olduğunu öğrenmesini, birden ablasını kaybedişini ve 19 yaşında 5 kişiyi toprağa verdiğini okuyoruz.

Kraliçe başlığında ise yazarın yetişkinliğine tanık oluyoruz. İlişkiler, aldatılma, dostluk, aşk ve evlilik şiirlerini okuyoruz.

Sen bölümünde ise yazarın biz okuyuculara ve dünyaya tavsiyelerini, görüşlerini okuyoruz. Tecavüzden yetiştirilmeye, sosyal adaletten feministliğe birçok şiirden ilham alıyoruz.

Arka kapakta da yazdığı gibi “Önce bir genç kıza ardından bir kraliçeye dönüşen prensesin öyküsü” bu kitap. Yazarın hayatının hızlandırılmış şiir versiyonu gibi. Şiirleri çok etkileyici. Özellikle “genç kız” bölümünün acısı çok derin.

Rupi Kaur okuduysan ve beğendiyseniz bu esere de bayılacaksınız Şiirler çizimlerle süslenmemiş olsa bile +18 içeriği olmayan etkileyici ve ilham verici şiirler var bu kitapta.

Bir kızın kendini kurtarması için başkasına ihtiyacı olmadığını tekrar tekrar vurgulayan ve kendi kendini kurtarmış bir kadının öyküsü bu sevgili okurlar. Herkese önerimdir

Yazarın biyografisi

Adı:
Amanda Lovelace
Unvan:
Şair

Yazar istatistikleri

  • 21 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.