1000Kitap Logosu
Amir Levine
Amir Levine
Amir Levine

Amir Levine

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
234 Kişi
686
Okunma
10
Beğeni
660
Gösterim
DENİZ UZUN
Bağlanma - Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları'ı inceledi.
239 syf.
·
8/10 puan
Kitap esprilerime konu olsa da içeriği ciddiyetle ele alınması gereken bir yapıda. Bağlanma stilleri son zamanlarda okumak istediğim, kendimden hareketle merak saldığım bir yerde duruyordu. Yetişkin bağlanma stillerini, örneklerle ve konu konu anlatışı konuya yabancı olanları bile kendine çekebilir. Güvenli, kaçıngan, kaygılı bağlanma stillerinin ilişkilerde kendini nasıl gösterdiğini,davranış örüntülerini, stillerin ihtiyaçlarının neler olduğunu görebiliyoruz. Çevremde gördüğüm , yaşadığım ilişkilere dışarıdan bir gözle bakma konusunda teşvik edici oldu. Çoğumuzun bağlanma ihtiyaçlarımızı karşılamayacak insanlarla birlikte olduğunu ve bu ilişkilerin birbirini besleyen kısırdöngülerine döndüğünü düşündürtüyor. Mutsuz evliliğe, yolunda gitmeyen ilişkiye, içinden çıkamadığınız mutsuz birlikteliklere, karşı cinsle sağlıklı ilişki başlatmak/ yürütmekte zorlanmanıza sebep arıyorsanız, bu kitapta bulacağınız şeyler var.
13
Harun Çelik
Bağlanma - Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları'ı inceledi.
239 syf.
·
9/10 puan
Kitabı şu dakika itibariyle bitirdim. Çok etkilendim. İnsan bazen neyi niçin yaptığını bilmiyor. Kitap farkındalık oluşturma noktasında ciddi katkı yapıyor. Kişisel gelişim kitaplarına karşı negatif bir önyargım var ve bu kitap size maske takmayı öğreten bir kişisel gelişim kitabı değil. Bilimsel veriler ışığında kendinizi ve ilişki halinde bulunduğunuz insanları tanıma ve anlamanıza katkı sağlıyor. Okunulası bir eser.
23
Sevda
Bağlanma - Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları'ı inceledi.
226 syf.
kendinizi tanımak mı istiyorsunuz okuyun.
Tavsiye üzerine hemen okuduğum ve pdf i bitirince de mutlaka kütüphanemde olmalı dediğim bir kitap daha. İlişkilerde nasıl mısınız ya da çevrenizce yanlış diye nitelendirilen hareketleriniz bir de bakmışsınız aslında doğruymuş. Yani piyasadaki şöyle yaparsanız şöyle olur diye kendinizden uzak bir kişiliğe bürünmek yerine bilimsel şekilde kendinizi doğru iletişimle nasıl ifade ederiz onu anlatıyor. Okuyun kendinizi tanıyın... Tavsiye edeceğim diğer güzel kitaplar; Hayatı Yeniden Keşfedin Mod Terapisi Bağlanma - Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer Mutsuzluk Zamanlarında Mutluluk
1
7