Andreas Franz

Andreas Franz

Yazar
7.4/10
14 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
873
Gösterim
Adı:
Andreas Franz
Unvan:
Alman yazar
Doğum:
Quedlinburg, Almanya, 12 Ocak 1954
Ölüm:
Hattersheim am Main, Almanya, 13 Mart 2011
İyi görünen her zaman iyi değildir.
Kötü görünen her zaman kötü değildir.
İnsanın birçok şeyi örten çeşitli maskeleri vardır. İyi de kötü de insanın içindedir.
Kimseyi küçümsemeyen bir gururu vardı. Bu yıllardan beri süregelen, geleneksel ve onu
başkalarını incitmeden kendinden emin biri yapan bir gururdu.
Adam nadir görülen türden kendini beğenmiş birisi olmasına rağmen, dünyada benzerleri çoktu.
Yakından tanındığı zaman rahatsız edecek derecede müstehcen ve can sıkıcı bir adamdı ama Schmidt, Bruhns hakkında düşündüklerini ona hiç belli etmedi.
Çünkü en önemli şey Rüter’in gücünün kırılmasıydı. Her şeyini kaybetmenin ne demek
olduğunu görmeliydi. Her şeyin, arkadaşlarının planladığı gibi olmasını ümit ediyorlardı.
Çünkü Henning bir süre önce, “En son olarak ümit kaybolur,” demişti.
İçinde dört bin kitabın bulunduğu bir kütüphane olmasına rağmen insana boğucu gelmeyen, büyük mavi odaya giderlerken, Sarah Schumann, “Seni tam anlayamadım,” dedi. Sarah Schumann lüks bir hayat yaşıyordu ama bu, hayatının merkez noktasını teşkil etmiyor, yüksek sosyetedeki diğer kadınlar gibi gününü dünyanın her yerinde alışveriş yapmakla, hava atmakla ve başkalarını küçük görmekle
geçirmiyordu. Sarah’ın istediği her şeyi yapabilecek imkânı olmasına rağmen, Schmidt’in üst sosyetede tanıdığı en bonkör kadındı. Sanat ve kültür hayatını destekliyor, şiddet görmüş ve tecavüze uğramış kadınlar ve her şeye rağmen hayatta bir şansları olsun diye, engelliler için yardım dernekleri kuruyordu. En çok da, cinsel saldırı sonucunda büyük darbeler almış olan çocuklarla ilgileniyordu.
Schmidt, Bruhns’u yıllardır tanıyordu. Çeşitli organizasyonlarda birbirleriyle karşılaşmışlar ve yatlar, hava durumu, deniz ve kadınlar gibi önemsiz konularda uzun uzun sohbet etmişlerdi. Bruhns’un özel hayatı da iç dünyası kadar önemsiz ve boştu. Yalnız toplumun karşısına çıktığı zaman kendini dolu biri gibi gösteriyor, kendini övmeyi mükemmel bir şekilde başarıyor, Almanya’nın şimdiye kadar gördüğü en başarılı besteci ve prodüktör olduğunu iddia ediyordu.
Güzel bir söz vardır: Hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Bence burada da her şey göründüğü gibi değil.
Karmaşık konuştuğum için kusura bakma ama beni mutlaka anlamışsındır.
“Ama insanın gururunun okşanması iyi bir kahveye eklenen krema gibidir. Bu arada senin de bir yıl önceki buluşmamızdan beri hiç değişmediğini söylemek zorundayım.”
“Daha yedi ay oldu.”
Sarah gülerek, “Yedi ayda inanılmayacak kadar çok değişen insanlar tanıyorum. Öyle görünüyor ki ikimiz de yaşlanmıyoruz. En azından bana öyle geliyor,” dedi.
“Bu bizim yalnızca düşünmekle kalmayıp aynı zamanda düşündüklerimizi uygulamamızdandır.”
456 syf.
·Beğendi·8/10
Yirmi yıl boyunca devletin gizli örgütleri için kiralık katillik yapan Hans, aranan bir tetikçi haline gelmişti.
Zengin prodüktör genç sevgilisiyle birlikte öldürülür ve polis olayı araştırdıkça, cinayetin hayal etmeye bile cesaret edemedikleri bir komplonun parçası olduğunu öğrenirler.
Polisiye kitabı fakat bazı bölümleri okurken içim sızladı.İnsanların karanlık yönlerini görüp kötülüğün merkezine gittiğinizde , bazı insanların ne kadar acımasız olduğunu ve en büyük gücün para olduğunu okuyorsunuz.
Kitabın tek olumsuz yanı, yazar biraz konuşmaları uzatmış, bir de bazı soruların cevabını alamadım.onun dışında harika bir kitaptı. Kesinlikle okuyun.
456 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Tetikçi kitabını ben bir arkadaş vesilesiyle Istanbul'da askerlik yaptiğim dönemde okumaya başladım. Kısa ve öz yazacak olursam adindan da anlašılacağı üzere kitapta bir insanın gayet sakin bir kişiliğinin ardında gizli cinayet işleme potansiyeli ve vazgeçilmez bir konuma yükselmesnde ve dahası aranan en profesyonel seri katile dõnűşumű ele alınmış . Samimiyetle şunu diyebilirim ki ilk başta tiksinme duyacağiniz bu seri katil sonrasinda gayet yerinde kararlar aldikça ve bir uluslararası legal ve illegal bir suç karteliyle dansi sizi büyüleyecektir. Kanatim odur ki günahlarina kefaret mevzubahis yapılırsa hakkıyla kefaret bedelini bu kanlı suç şebekesiyle giriştiği takdire değer mücadelesiyle son damlasina kadar ödettirdiği gayet açık bir şekilde görulecektir
456 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Kitap gerçekten okumaya değer. Olaylar hızla gelişiyor ve merakınız artarak kitabın sonuna kadar geliyorsunuz. Polisiye ve suç örgütleri tarzı kitap sevenler beğeni ile okuyacaklardır. Kitabın özeti ise arka kapakta yazdığı gibi devletlerin karanlık yüzlerinden bahsediyor. Okurken demek ki böyle şeyler dünyanın her yerinde oluyor demekten kendimi alıkoyamadım. Kişisel bir tespitim Alman polisinin bizden öğreneceği çok şey var : ))

Yazarın biyografisi

Adı:
Andreas Franz
Unvan:
Alman yazar
Doğum:
Quedlinburg, Almanya, 12 Ocak 1954
Ölüm:
Hattersheim am Main, Almanya, 13 Mart 2011

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.