Geri Bildirim
Andreas Franz

Andreas Franz

7.3/10
9 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
774
Gösterim
Adı:
Andreas Franz
Unvan:
Alman yazar
Doğum:
Quedlinburg, Almanya, 12 Ocak 1954
Ölüm:
Hattersheim am Main, Almanya, 13 Mart 2011
İyi görünen her zaman iyi değildir.
Kötü görünen her zaman kötü değildir.
İnsanın birçok şeyi örten çeşitli maskeleri vardır. İyi de kötü de insanın içindedir.
Kimseyi küçümsemeyen bir gururu vardı. Bu yıllardan beri süregelen, geleneksel ve onu
başkalarını incitmeden kendinden emin biri yapan bir gururdu.
Adam nadir görülen türden kendini beğenmiş birisi olmasına rağmen, dünyada benzerleri çoktu.
Yakından tanındığı zaman rahatsız edecek derecede müstehcen ve can sıkıcı bir adamdı ama Schmidt, Bruhns hakkında düşündüklerini ona hiç belli etmedi.
Çünkü en önemli şey Rüter’in gücünün kırılmasıydı. Her şeyini kaybetmenin ne demek
olduğunu görmeliydi. Her şeyin, arkadaşlarının planladığı gibi olmasını ümit ediyorlardı.
Çünkü Henning bir süre önce, “En son olarak ümit kaybolur,” demişti.
Korkuyla biten bir şeyin, bitmeyen bir korkudan daha iyi olduğunu düşündüm...
İçinde dört bin kitabın bulunduğu bir kütüphane olmasına rağmen insana boğucu gelmeyen, büyük mavi odaya giderlerken, Sarah Schumann, “Seni tam anlayamadım,” dedi. Sarah Schumann lüks bir hayat yaşıyordu ama bu, hayatının merkez noktasını teşkil etmiyor, yüksek sosyetedeki diğer kadınlar gibi gününü dünyanın her yerinde alışveriş yapmakla, hava atmakla ve başkalarını küçük görmekle
geçirmiyordu. Sarah’ın istediği her şeyi yapabilecek imkânı olmasına rağmen, Schmidt’in üst sosyetede tanıdığı en bonkör kadındı. Sanat ve kültür hayatını destekliyor, şiddet görmüş ve tecavüze uğramış kadınlar ve her şeye rağmen hayatta bir şansları olsun diye, engelliler için yardım dernekleri kuruyordu. En çok da, cinsel saldırı sonucunda büyük darbeler almış olan çocuklarla ilgileniyordu.
Onun sloganı, “Hiçbir şeyi zorlama, her şeyi oluruna bırak”tı.
Yirmi yıl boyunca devletin gizli örgütleri için kiralık katillik yapan Hans, aranan bir tetikçi haline gelmişti.
Zengin prodüktör genç sevgilisiyle birlikte öldürülür ve polis olayı araştırdıkça, cinayetin hayal etmeye bile cesaret edemedikleri bir komplonun parçası olduğunu öğrenirler.
Polisiye kitabı fakat bazı bölümleri okurken içim sızladı.İnsanların karanlık yönlerini görüp kötülüğün merkezine gittiğinizde , bazı insanların ne kadar acımasız olduğunu ve en büyük gücün para olduğunu okuyorsunuz.
Kitabın tek olumsuz yanı, yazar biraz konuşmaları uzatmış, bir de bazı soruların cevabını alamadım.onun dışında harika bir kitaptı. Kesinlikle okuyun.
Tetikçi kitabını ben bir arkadaş vesilesiyle Istanbul'da askerlik yaptiğim dönemde okumaya başladım. Kısa ve öz yazacak olursam adindan da anlašılacağı üzere kitapta bir insanın gayet sakin bir kişiliğinin ardında gizli cinayet işleme potansiyeli ve vazgeçilmez bir konuma yükselmesnde ve dahası aranan en profesyonel seri katile dõnűşumű ele alınmış . Samimiyetle şunu diyebilirim ki ilk başta tiksinme duyacağiniz bu seri katil sonrasinda gayet yerinde kararlar aldikça ve bir uluslararası legal ve illegal bir suç karteliyle dansi sizi büyüleyecektir. Kanatim odur ki günahlarina kefaret mevzubahis yapılırsa hakkıyla kefaret bedelini bu kanlı suç şebekesiyle giriştiği takdire değer mücadelesiyle son damlasina kadar ödettirdiği gayet açık bir şekilde görulecektir

Yazarın biyografisi

Adı:
Andreas Franz
Unvan:
Alman yazar
Doğum:
Quedlinburg, Almanya, 12 Ocak 1954
Ölüm:
Hattersheim am Main, Almanya, 13 Mart 2011

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.