Andrew Neiderman

Andrew Neiderman

Yazar
7.6/10
205 Kişi
·
1.068
Okunma
·
1
Beğeni
·
78
Gösterim
Adı:
Andrew Neiderman
Tam adı:
"V.C. Andrews" adıyla da kitaplar yazmıştır.
Unvan:
Yazar
Doğum:
Brooklyn, New York, ABD, 26 Ekim 1940
381 syf.
·8/10
V. C. Andrews'ün ölümünden sonra onun notlarıyla yazılan bir kitap olduğunu duydum bir beşlemenin ilk kitabı. Kitapta iyi ve kötünün kardeş olup bazen birbirine karışabileceği ikiz kardeşler üzerinden anlatılıyor. Ruby zengin babasının haberi olmadan fakirlikle büyüyen bir Cajun kızı ikiz kardeşi ise şımartılmış bir zengin züppe. İkisinin buluşması ve sonrasında yaşadıklarını kitapta bulabilirsiniz. Akıcı anlatımı nedeniyle iki günde bitirdim. Spoiler olmasın diye daha fazla yazamıyorum. İyi okumalar.
350 syf.
·82 günde·7/10
Kitap serinin diğer iki kitabından daha yavaş ve sıkıcı ilerledi. Bütün ana karakterler bir bir öldürülerek hikayeden çıkarıldı. Bütün karakterlerin bir bir ölmesi beni gerçekten şok etti. Son ölüme artık şok olmuştum. Hiç beklemediğim biri ölmüştü. Bu ölümden sonra kitap coşarak son sayfalara kadar sürükledi. Yazarın kendini tekrarlarını ve klasikliğini sevmesem de son anda yine böyle hikayeye okuru bağlaması ile hala favori yazarım olmaya devam ediyor.
384 syf.
·128 günde·7/10
Kendimi kitabı okumaya şartlamak için yılın ilk günü okuduğum 9 sayfadan 3 ay sonra kitabı üç günde bitirdim. Bana okuma alışkanlığı kazandıran serinin 2.kitabını da aynı hevesle okuyacağımı sanmazdım. Hikayenin artık benim için nostaljik olmasından dolayı ilk kitabı hatırlatan şeyleri severek okudum. Bunun dışında yazar klasik tarzında ve takıntısıyla devam etmişti. Çok bahsedilmeyen karakterlerden daha çok bahsedilse daha çok severdim. Bunun dışında Ruby'nin karakterinin ergenlik döneminde olmasına rağmen hiçbir değişikliğe uğramaması kitabı aşağı çekti. Ve bu kadar iyi olması da artık samimi gelmiyor.
336 syf.
·3/10
Genelde araştırma kitabı okumayı sevsemde araya roman sıkıştırmakta fayda var diyerek kütüphaneden üstünkörü ödünç aldığım kitaplardan biriydi.Babasının karısına tecavüz edip onu hamile bırakan hasta ruhlu bir adam ve sonrasında gayri meşru doğan bu çocukla adamın kendi karısından olan çocuğu arasında filizlenen aşk ve sonrasında yaşananları anlatıyor.Yani ensest ilişkiler yumağı gibi birşey.Tamam kitap dil olarak çok akıcıydı,bu bakımdan okurken sıkmaz ancak okumasam olmaz mıydı,sanırım olurdu.Zaman geçirmek için okunabilir ama pek beğenmedim açıkçası.
335 syf.
·1 günde·10/10
Yazarın okuduğum ikinci kitabı.Ruby'nin annesini anlatıyor.Yani geçmişi.Yazar ilk hangi kitabı yazmış bilmem ama bu da mükemmel bir kitaptı.Yazarın sevmediğim tek özelliği başrolün aşkı dışında karakterleri çok tanıyamamız.Sadece davranışları var.
335 syf.
Roman okumaya karar verdiğimde ilk aldığım kitaptı. İyi bir seçim yaptığımı kitap okuma aşkımı kamçılayan bir eserdi. Bir genç kızın başına gelen olaylar silsilesi. Bunlarla nasıl başa çıktığını göreceksiniz.
381 syf.
·7/10
Ne çektin be Ruby?!
Kitap genel olarak sürükleyici. Kitabın bazı yerlerinde ilerde ne olacağını sezebiliyorsun. Yazar bizim sezmemizi mi istemiş tam olarak bilemiyorum. Tabii böyle olunca bazen sıkıcı gelebiliyor. Ama kurgu genel itibariyle güzel ve dili akıcı. Ruby ile beraber kızıyor, onunla beraber şoka uğruyorsunuz. O bölümlerde inanılmaz hızlarla sayfayı çeviriyorsunuz. Biraz dram var kitapta. Ama hayata dair dersler çıkarmanıza da yarıyor. Yalan üzerine kurulu bir hayatın bir gün patlak vereceğini söylüyor. Ruby de sütten çıkmış ak kaşık! Neredeyse hiçbir kötü özelliği yok. Neyse 10 üzerinden 6.5 benim için.
381 syf.
·269 günde·10/10
Hayatımı değiştiren bir kitap.Bu kitap ile beraber okuma alışkanlığı kazandım ve hikayelerime esin kaynağı oldu.Kesinlikle mükemmel.Catherine karakteri favorim.Serinin diğer kitaplarını da merakla okuyacağım.
İkinci kez okudum.Hala aynı fikirdeyim.Ruby'yi yine sulugöz ve sevilesi bulmuyorum. Şöyle bir baktığımda kolay okunabilir ama benzer karakterlerin olduğu bir kitap.Yazar fantezilerini de çok açık belli ediyor.Serinin diğer kitaplarını da aynı heyecanla okuyabilirim inşallah.

Yazarın biyografisi

Adı:
Andrew Neiderman
Tam adı:
"V.C. Andrews" adıyla da kitaplar yazmıştır.
Unvan:
Yazar
Doğum:
Brooklyn, New York, ABD, 26 Ekim 1940

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1.068 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 492 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları