1000Kitap Logosu
Andy Kubert
Andy Kubert
Andy Kubert

Andy Kubert

Yazar
Çizer
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
51 Kişi
118
Okunma
1
Beğeni
260
Gösterim
Unvan
İllustratör, yazar
Doğum
Amerika Birleşik Devletleri, 27 Şubat 1962
Yağmur Aslı Türker
Batman: Pelerinli Süvariye Ne Oldu?'u inceledi.
128 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
Batman: Pelerinli Süvariye Ne Oldu? Neil Gaiman İlk olarak okuduğum en güzel çizgi romanlardan biriydi ve bana hakkında bir şeyler yazdıracak kadar kendini bana sevdirdi. Hikaye değişik ve çok güzeldi. Çizimleri ise aşırı beğendim. Çok güzel çizimler, çok özel bir hikayeyle buluşmuş açıkçası bu çizgi romanda. Okurken aşırı keyif aldığım bir çizgi roman oldu...
Batman: Pelerinli Süvariye Ne Oldu?
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Zek
Batman: Pelerinli Süvariye Ne Oldu?'u inceledi.
128 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Stephen King "Neil Gaiman hikayelerle dolu bir hazine sandığı ve elini hangi işe atsa biz kârlı çıkıyoruz." diyor Neil Gaiman için. O kadar haklı ki gerçekten. Şimdiye kadar okuduğum iki kitabında çok güzel hikayeler aktardı. Yazdığı Sandman serisi zaten efsane ne kadar övsem az kalıyor. Şimdi de Batman için bir hikaye yazmış ve bilin bakalım nasıl? Evet doğru mükemmel. Pelerinli Süvariye Ne Oldu'da bize gerçekten de bunu düşündürüyor. Batman'in kendi cenazesini izlemesi ile başlıyor hikaye ve cenaze katılan herkes -ki bu kişiler onun yakın çevresi, dostları ve düşmanları- onun hakkında anılarını anlatmaya başlıyor ve hepsi farklı bir anı anlatıyor. Batman ise bunların hiçbiri ben değilim diye düşünüyor o sırada. Bu hikaye anlatan kişiler arasında en çarpıcı hikaye benim için Alfred'ın anlattığı hikayeydi. Ayrıca sonunda bir nevi Batman paradoksu var diyebiliriz. Zaten kısa olan bu ciltte ayrıca 3 tane daha bağımsız hikaye var. Benim düşüncem kesinlikle okunması gereken bir Batman çizgi romanı olduğu yönünde ama epik bir hikayeden çok duygusal yönde yazılmış bir hikaye diyebilirim. Son olarak şunu söylemek istiyorum, belki bilerek yapmıştır yazar ya da bana öyle gelmiştir bilmiyorum ama ufak bir Sandman göndermesi yakaladım sanki burada da.
Batman: Pelerinli Süvariye Ne Oldu?
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
rockncomics
Batman: Pelerinli Süvariye Ne Oldu?'u inceledi.
128 syf.
Batman: Son
Neil Gaiman Aslında ‘Pelerinli Süvari'ye Ne Oldu’ hikayesine ‘Batman: Son’ diyecekmiş ancak kendi isteği dışında bu isim hikayeye yapışıp kalmış daha sonra da bu şekilde basılmış. Ayrıca Neil Gaiman'dan hikayeyi belli bir dönemin son hikayesi olarak yazması istense de kendisi bütün dönemler için uygun olabilecek muhteşem bir son yazıyor. Pelerinli Süvari hikayesi bu yüzden çok iyiydi Neil Gaiman her zamanki gibi beklenmeyeni yaparak bizlere muhteşem hikayeler sunuyor ayrıca Pelerinli Süvari bitince de Neil Gaiman tarafından yazılmış birkaç hikaye daha var devamında. Pelerinli Süvari kadar olmasa da onlar da güzeller ancak böyle derleme baskılarda kitaba adını veren hikayenin en sona konulması taraftarıyım ki zaten hikaye bir son hikaye olduğu için kitabı kapattığımızda tadı damağımızda kalacaktır bu sayede. Yani sonuç olarak Batman'in son hikayesini okuyup hemen ardına başka hikayeler okumak aldığım zevki bir miktar baltaladı diyebilirim ancak yine de oldukça keyifliydi, tavsiye ederim. Ayrıca: hikayelerin hiç biri klasik batman çizgi romanlarında göreceğiniz aksiyonlu hikayeler değiller daha alternatif, daha bağımsız hikayeler. Batman'i sevip yeni bir tat farklı bir bakış açısı görmek isterseniz özellikle tavsiye ederim.
Batman: Pelerinli Süvariye Ne Oldu?
OKUYACAKLARIMA EKLE
4