Anna Jarzab

Anna Jarzab

Yazar
7.5/10
31 Kişi
·
43
Okunma
·
4
Beğeni
·
476
Gösterim
Adı:
Anna Jarzab
Unvan:
Yazar
Cesur davranmak için kendini zorluyordu ve cesur olmanın böyle bir şey olduğunu sanıyordu: Duygularını bastırarak çekip gitmek. Bana korkaklık gibi geliyordu ve olayların en başında, kendi başını belaya sokmasına sebep olan davranışlardan pek farklı değildi.
"Her zaman bir kaderin vardır," dedi Selene. "Onu kabul edebilir ya da yüz çevirebilirsin ama hoşlansan da hoşlanmasan da her zaman orada olacaktır. Kader, dümdüz ve dosdoğru giden bir oktur. Yoluna çıkan bütün engelleri delip geçer ve her seferinde tam hedefi vurur."
Her şey tekrar eder, bu yüzden herkes tekrar eder. Siz. Ben. En yakın arkadaşınız. Okulda yıllardır abayı yakmış olduğunuz çocuk. Her birimiz, bizim yüzümüze sahip insanlara bir türlü bağla bağlanmış bir çok yapıdan sadece biriyiz. Her şey olması gerektiği gibi ilerlerse benzerlerinizle, bahsi geçen diğer dünyalardaki ikizlerinizle asla karşılaşmazsını. Evrenlerin birbirlerinden ayrılmaları gerekir. Evrende siz olarak bir tek kendiniz bulunduğumuza inanmamız gerekir. Öyleyse buyrun. İnanın buna. Ama ben işin doğrusunu biliyorum..
Korku, kalbinin en derin, en bilinmez köşesinde yaşayan, bir kayanın altında saklanmış ve saldırmak için en umutsuz anı bekleyen bir akrep gibiydi. Korkunun zehri tüm bedenine, buz gibi suyun şok dalgaları halinde yayılıyordu.
İronik bir biçimde, aralarındaki bağın gelişmesine yardım eden, birbirlerine söyledikleri yalanlar olmuştu. Gerçek kimliklerine dair varsayımlar ve beklentiler olmadan, birbirlerini unvanlarıyla değil kişilikleriyle tanıma fırsatı bulmuşlardı. Fark yaratan da buydu.
Thomas'm dünyasında bu durum, benzer sorunu olarak adlandırılırdı. Basitçe, farklı evrenlerdeki benzerler -yani daha uygun ifadeyle, farklı evrenlerdeki ikizlen- birbirlerine doku­namazlardı
432 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Bu kitap aslında benim okuduğum ilk bilim kurgu kitabı. Bana göre bi kitabı bazen istisnalar olsada kapağı özetler. Kitabı bir arkadaşım bana hediye ettiği zaman keşfettim...
Kitabın başları bazı arkadaşlarıma göre biraz ağırdan ilerlesede bana göre çok akıcı ve merak doluydu... Bir bilim kurgu kitabı haricinde sürükleyici bir aşk hikayesi var. Sadece 3 günde okuduğum bu kitap bir çok şeyi farketmemi sağladı. Bunların yanı sıra en ilginci kitap sadece 9 - 10 günde yaşanan olayları anlatmakta. Sadece 10 günü... Bu şuan garip gelse de kitabı okuyunca siz de fark edeceksiniz. Tandem okunmaya değen bir kitap. Hatırlıyorumda kitabın son 20 sayfasını okulda türkçe dersinde okumuştum. Çok ağlamıştım. Sonra tüm sınıf bana bakınca, hepsine kızmıştım... Her neyse. Ama eğer bu kitabı okuyorsanız asla toplum içinde okumayın. Neden diye sorarsanızda: her sayfada yeni şeyler ortaya çıktığı için şaşırma bağırma ağlama gibi duygular kendini gösterebilir. Öğretmenine rezil olmuş biri olarak bunu dikkate alırsanız sevinirim. 2. Kitabı sabırsızlıkla bekliyorum... İyi okumalar.
336 syf.
·Beğendi·9/10
Tandeme yorum yaptıktan sonra 2. Kitabına yorum yapmazsam olmazdı...
Kitabı sabırsızlıkla bekledim. Çünkü sevgili yazarlar okuyucuyu meraklandırmayı severler...Bana göre Bağ , Tandeme nisbeten daha etkileyici ve daha güzel. Eminim ki birinci kitabı bir tık daha düşük bulmamın sebebi kitabı anlamak ve kavramak. Bağ'a Tandem'deki her şeyi anlayarak geldim...
Bağ'da bizi yeni bir karakter ve yeni bir öykü bekliyor. Kitabı en beğendiğim özellik de şu ki aynı olayı bir çok kişi tarafından anlatılması. Bunu her yazar yapmıyor. Bir kitabın tek yönlü yazılması sonucunda karşıdaki karakterleri kendimize göre yargılıyoruz. Ama Bağ'da bu mümkün değil... Çünkü okuduğunuz bir sayfada karşı tarafı suçlarken ondan sonraki sayfalarda karşı tarafı suçladığınız için kendinizi suçluyorsunuz. Bu şey yani bu özelliği her yazar kitabına katamıyor. Ama ne büyük başarı ki Anna Jarzab bunu başarmış. Zamanında Bağ'ı çok bekledim. Şimdide aynı heyecanın katbekat fazlasıyla 3. Kitap Taigada'yı bekliyorum. 3. Kitabın gelmeyeceğini düşünen negatif düşüncelere inanmayın. Ben inanmıyorum. Çünkü Anna Jarzab kitabı "Son değil ; Sadece başlangıç" sözüyle bitiriyor. Kesinlikle okunmaya değen bir kitap. İyi okumalar...
432 syf.
·Beğendi·7/10
Bu yaz aylarında okuduğum bir kitap olur kendisi.
Bilim kurgu romanları olarak çoklu evrenlerde geçen bir kaç tane daha kitap okuduğum olmuştu ama konu anlatım ve içerik bakımından çok daha güzel geldi bana göre. Daha önce buna benzer kitap okuduğumda başlarda çok güzeldi ama kitaba devam ettiğimde aşırı derecede bilimselleşti ve artık kitapta ne olduğunu anlayamadığım olaylar olmaya başladı. Bundan dolayı başta birazcık önyargılı durmuştum. Ama kitapçıda başka kitap bulamadığım için kitabı öyle de böyle de aldım. Birazcık da kitaba şans vermek istedim. Kitabı okuduğum anda genellikle bilim-kurgu'larda aktif olan kesinlik , birazcık bilinmezlik ve imkansızı yapma gibi konuların bunda da aynı şekilde var olduğunu fark ettim. Bana kalırsa bu kitabı kötü etkilememiş konunun devam etmesini sağlamış. Genellikle bilim-kurgu kitaplarında yoğun olarak kesinlik vardır.bazılarında ise bunun yanında birazcık bilinmezlik ve gizem vardır. Ve bu konuyu daha çekici ve gizemli kılmış kitaba devam etmemin bir nedeni de oydu.çoklu evren Konu bakımından ilk kez ele alınan birşey olmasada yine de bu konunun içerisindeki değisik senaryolardan birisi olmuş.bana kalırsa son zamanda çıkan iddialı kitaplardan birisi . İsmi çok fazla bilinmiyor(kesin olarak bilmiyorum) ama bana kalırsa o çok okunan ve birbirinin aynısı kitaplardan daha iyi .çünkü şu son dönemde okuduğum kitapların hepsi neredeyse birbirinin aynısı gibi. Ama birçok açıdan güzel bir kitap. Biraz sürükleyici. Sahsen ikinci kitabıni da en yakın zamanda okumayı planlıyorum.
432 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Kitap paralel evrenler arasında geçen bir olay kurgusu içeriyor. Paralel evrende kayıp bir prensesin yerine Dünya'daki eşi konulmaya çalışılıyor. İçine aşk temasının da katıldığı hafif sürükleyici bir bilimkurgu kitabı.
1.kitabı bitirdikten sonra şahsen 2.kitabı da okuma isteği duydum. Eser daha iyi yazılabilir miydi? Bence yazılabilirdi. Ama yine de boş zamanınız varsa iyi bir zaman geçirmek için okunabilecek bir kitap.
432 syf.
·7/10
Serinin 1. Kitabı Tandem
Paralel evrenleri konu alan güzel bir hikaye, karakterleri seviyor ve heyecanla ne olacağını merak ediyorsunuz.
Kapak tasarımları da çok başarılı, o sayede fark edilip, kütüphaneme eklendi :))
336 syf.
·10/10
5 yıldız bana göre az bile.
kesinlikle ikinci kitapta olabilecek her şeye sahip bir kitaptı.
ama 3. kitabın yayınlanmayacağını bilerek okumak..
her sayfada kahretti beni.
o kadar kötü serilerin bile devamı geliyorsa bu kitabın her türlü 3. kitabının da çıkması gerekirdi.
dilerim yazar online platformda kitabı paylaşır.
çünkü sonunu nasıl bağlayacak deli gibi merak ediyorum.
Bence oluşturduğu dünya-lar çok başarılıydı.
Özellikle deli gibi merak ettiğim Taiga dünyasına kavuşamayacağım. :(
neyse umudumuzu kaybetmeyelim.
belki.. belki 3. kitap basılır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Jarzab
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 43 okur okudu.
  • 23 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.