Anna Pasternak

Anna Pasternak

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
299
Gösterim
Bilinene tutunmak, ne kadar kötü de görünse yükünüzü bırakmak ve bilinmeyene doğru körlemesine koşmaktan daha az korkutucudur.
Bir keresinde kendi aşkının derinliğinin karşılığı olmadığını neredeyse anlayacaktı, ancak bununla yüz yüze gelmenin yaratacağı hayal kırıklığıyla başa çıkacak gücü yoktu.
Onu daha karşılaşmalarından uzun süre önceden beri seviyor gibiydi. Adeta tüm hayatı bu tecrübeye bir hazırlık gibi geçmişti.
Yavaş yavaş, en güçlü olan dersi de öğrendi : kendisine karşı o kadar katı olmamayı ;
kendisini eleştirdiklerinde gözlerini kapatmayı ; olumsuza yöneldiğinde kendi içindeki iyiyi aramayı.
Hafta sonları en zor zamanlardı. Sonsuzmuşçasına uzayıp giderlerken onlarla boğuştuğunu görür, kendini kaybolmuş ve yalnız hissederdi.
Diana’ nın gözleri hiçbir şeyi görmüyordu. Tüm görebildiği önünde açılan bir üzüntü tüneliydi. Tünel karanlıktı, kendisini tuzağa düşmüş hissediyordu ve korkusu elle tutabilir yoğunluktaydı.
Biri sizi ne kadar sevse ve acınızı uzaklaştırmayı istese de, kendinizi yalnızca yine siz iyleştirebilirsiniz.
Diana nin mutsuz evliliği psikolojik gidiş gelişlerini aşkı buluşunu anlatıyor bir prensle bile evlensen mutluluğu yakalayamayabilirsin diyen aşkı bulduysan kaybetme mesaji veren bir kitapti
Lady Diana’ nın masallarda ki gibi sonsuz mutluluğa ulaşmış olduğu tüm dünyaca düşünülürken gerçekten hayatta öyle olmayışı herkesi şaşırtıyor. Ama en çok da Diana’ yı şaşırtmış ve üzmüş görünüyor.

Kitapta Diana’ nın bu zor süreci, kusurları kabüllenme çabası, aşkı arayışı, kocası Prens Charles’ a olan düzelir umudu ve tek başına ayakta durma çabası bir yasak aşk üzerinden anlatılıyor.

Kitap su gibi güzel bir anlatıma sahip, kitabı Lady Diana’ nın öldüğü 31 ağustosa yakın bir tarihte bitirmem ise bugünü buruk bir şekilde geçirmeme sebep oldu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Pasternak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.