Giriş Yap

Anna Pasternak

Yazar
7.3
7 Kişi
Unvan
Yazar

İncelemeler

Tümünü Gör
160 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Gerçek bir öykü. Hepimizin bildiği prenses Diana ve onun sevgilisi yüzbaşı James Hewitt olan aşkını ve ilişkisini anlatmıştır. Her ne kadar da ilişkiyi tasvip etmesemde bu hikayede yanan Diana oldu. Kocası prens Charles göz göre göre karısını aldatır. Diana'ya istediği sevgiyi göstermez. Sevgiyi ve aşkı yüzbaşında bulur. At bakıcısı olarak göreve başlamıştır. Sonra Diana'nın tek tutunduğu dal olur. James körfez savaşına katılır. Basında ikilinin mektuplaşmasından dedikodu çıkar. Ama savaş bitip geldiğinde eskisi gbi olmaz. Diana'nın kalbi bir kez daha kırılmıştır. James Diana'ya benzeyen evli başka bir kadınla birlikte olmuştur. Heralde onda evli, mutsuz ve sarışın kadınlar birliktelik dürtüsü uyandırıyor. Hernesye bu ilişkide de Diana'yı unutamamıştır ve ilişki uzun sürmez. Başından geçen bu aşkı yüzbaşı gazeteciye anlatarak Diana' ya oda ihanet etmiştir.
Reklam
160 syf.
·
Puan vermedi
“Biri sizi ne kadar sevse ve acınızı uzaklaştırmayı istese de, kendinizi yalnızca yine siz iyleştirebilirsiniz.” #annapasternak #prensesinaşkı #birtahtısarsanskandal kitabı mutsuz bir prensesin acıklı öyküsünü anlatıyor. #ladydiana bir çok genç kızın rüyasında bile göremeyeceği bir şansı yakalamış,Büyük Britanya’nın veliahtı #prenscharles ‘tan evlenme teklifi almıştı.Ama yalnızca peri masallarında rastlanabilecek bu muhteşem evlilik hiç de Diana’nın beklediği gibi sonuçlanmamıştı. Çünkü Prens Charles,Diana’yı sevmiyor ve onu sarayda yanında bulunması gereken uygun bir eş olarak görüyordu.Bu yetmezmiş gibi bir de başka bir kadına aşıktı.Diana bu evlilikte umduğunu bulamamıştı. Düşlerinde ki prenseslik ve saray yaşamıyla,yaşadıklarının en küçük bir benzerliği yoktu.Ama inanılmaz katı saray kuralları onları bir arada tutuyor ve bu cehenneme dönen yaşam içten içe Prensesi kemiriyordu.Birden bire beklemedik birşey oldu ve Diana yüzbaşı #jameshewitt ‘le tanıştı. Bu iki insan tanıştıkları anda birbirlerine deliler gibi aşık oldular. Artık ne prenseslik ne de saray Diana’nın gözündeydi.Ama nedendir bilinmez, o aşık yüzbaşı sevgisini bir yana koyup, Diana’nın başına geleceklere aldırmaksızın yaşadığı bu büyük aşkı ünlü gazeteci Anna Pasternak’a tüm ayrıntısıyla anlatıyor ve işte bu kitapta böylelikle biz okurlarla buluşuyor. 🧐 #adyayıncılık #hayallervekitaplar #iphone11promax
160 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Lady Diana’ nın masallarda ki gibi sonsuz mutluluğa ulaşmış olduğu tüm dünyaca düşünülürken gerçekten hayatta öyle olmayışı herkesi şaşırtıyor. Ama en çok da Diana’ yı şaşırtmış ve üzmüş görünüyor. Kitapta Diana’ nın bu zor süreci, kusurları kabüllenme çabası, aşkı arayışı, kocası Prens Charles’ a olan düzelir umudu ve tek başına ayakta durma çabası bir yasak aşk üzerinden anlatılıyor. Kitap su gibi güzel bir anlatıma sahip, kitabı Lady Diana’ nın öldüğü 31 ağustosa yakın bir tarihte bitirmem ise bugünü buruk bir şekilde geçirmeme sebep oldu.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42