Anna Pasternak

Anna Pasternak

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
309
Gösterim
Bilinene tutunmak, ne kadar kötü de görünse yükünüzü bırakmak ve bilinmeyene doğru körlemesine koşmaktan daha az korkutucudur.
Bir keresinde kendi aşkının derinliğinin karşılığı olmadığını neredeyse anlayacaktı, ancak bununla yüz yüze gelmenin yaratacağı hayal kırıklığıyla başa çıkacak gücü yoktu.
Hafta sonları en zor zamanlardı. Sonsuzmuşçasına uzayıp giderlerken onlarla boğuştuğunu görür, kendini kaybolmuş ve yalnız hissederdi.
Yavaş yavaş, en güçlü olan dersi de öğrendi : kendisine karşı o kadar katı olmamayı ;
kendisini eleştirdiklerinde gözlerini kapatmayı ; olumsuza yöneldiğinde kendi içindeki iyiyi aramayı.
Onu daha karşılaşmalarından uzun süre önceden beri seviyor gibiydi. Adeta tüm hayatı bu tecrübeye bir hazırlık gibi geçmişti.
Lady diana o kadar duyarlıydı ki, yanındakinin en küçük bir ruh hali değişikliğini bile hissedebilirdi.
Diana’ nın gözleri hiçbir şeyi görmüyordu. Tüm görebildiği önünde açılan bir üzüntü tüneliydi. Tünel karanlıktı, kendisini tuzağa düşmüş hissediyordu ve korkusu elle tutabilir yoğunluktaydı.
Biri sizi ne kadar sevse ve acınızı uzaklaştırmayı istese de, kendinizi yalnızca yine siz iyleştirebilirsiniz.
160 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Diana nin mutsuz evliliği psikolojik gidiş gelişlerini aşkı buluşunu anlatıyor bir prensle bile evlensen mutluluğu yakalayamayabilirsin diyen aşkı bulduysan kaybetme mesaji veren bir kitapti
160 syf.
“Biri sizi ne kadar sevse ve acınızı uzaklaştırmayı istese de, kendinizi yalnızca yine siz iyleştirebilirsiniz.” #annapasternak #prensesinaşkı #birtahtısarsanskandal kitabı mutsuz bir prensesin acıklı öyküsünü anlatıyor.
#ladydiana bir çok genç kızın rüyasında bile göremeyeceği bir şansı yakalamış,Büyük Britanya’nın veliahtı #prenscharles ‘tan evlenme teklifi almıştı.Ama yalnızca peri masallarında rastlanabilecek bu muhteşem evlilik hiç de Diana’nın beklediği gibi sonuçlanmamıştı. Çünkü Prens Charles,Diana’yı sevmiyor ve onu sarayda yanında bulunması gereken uygun bir eş olarak görüyordu.Bu yetmezmiş gibi bir de başka bir kadına aşıktı.Diana bu evlilikte umduğunu bulamamıştı. Düşlerinde ki prenseslik ve saray yaşamıyla,yaşadıklarının en küçük bir benzerliği yoktu.Ama inanılmaz katı saray kuralları onları bir arada tutuyor ve bu cehenneme dönen yaşam içten içe Prensesi kemiriyordu.Birden bire beklemedik birşey oldu ve Diana yüzbaşı #jameshewitt ‘le tanıştı. Bu iki insan tanıştıkları anda birbirlerine deliler gibi aşık oldular. Artık ne prenseslik ne de saray Diana’nın gözündeydi.Ama nedendir bilinmez, o aşık yüzbaşı sevgisini bir yana koyup, Diana’nın başına geleceklere aldırmaksızın yaşadığı bu büyük aşkı ünlü gazeteci Anna Pasternak’a tüm ayrıntısıyla anlatıyor ve işte bu kitapta böylelikle biz okurlarla buluşuyor. 🧐 #adyayıncılık #hayallervekitaplar #iphone11promax
160 syf.
·2 günde·7/10
Lady Diana’ nın masallarda ki gibi sonsuz mutluluğa ulaşmış olduğu tüm dünyaca düşünülürken gerçekten hayatta öyle olmayışı herkesi şaşırtıyor. Ama en çok da Diana’ yı şaşırtmış ve üzmüş görünüyor.

Kitapta Diana’ nın bu zor süreci, kusurları kabüllenme çabası, aşkı arayışı, kocası Prens Charles’ a olan düzelir umudu ve tek başına ayakta durma çabası bir yasak aşk üzerinden anlatılıyor.

Kitap su gibi güzel bir anlatıma sahip, kitabı Lady Diana’ nın öldüğü 31 ağustosa yakın bir tarihte bitirmem ise bugünü buruk bir şekilde geçirmeme sebep oldu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Pasternak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.