Geri Bildirim
Anthony Crowe

Anthony Crowe

7.8/10
32 Kişi
·
61
Okunma
·
2
Beğeni
·
628
Gösterim
Adı:
Anthony Crowe
Unvan:
Yazar.
Mahkemede neden yaşlı insanları öldürdüğü soruldu. Çolak: "Yaşlı insanları öldürüyorsam da bunlar zaten zamanlarını doldurmuşlar. Onlar bizim yerimize fazladan yaşıyorlar. Belki de bizim kısmetimizi yiyorlar. Hem kendimi tatmin ediyordum hem de onları öldürerek toplumu rahatlatıyordum..." ifadelerini kullandı.
Anthony Crowe
Sayfa 186 - Tutku Yayınevi, Çeviren:Hakan Çelik /1. Baskı
Vahşet ırksal, milletsel ayrım göstermez. Çünkü akıl hastalıklarının coğrafyası yoktur.
Anthony Crowe
Sayfa 287 - Tutku Yayınları, Çeviren:Hakan Çelik/ 1. Baskı
İnsanlıktan kurtulma fikri en büyük dürtüsüdür bazı katillerin. Çünkü onlara göre insanlık çürümüş bir idealdir.
Anthony Crowe
Sayfa 10 - Tutku Yayınevi , Çeviri:Hakan Çelik / 1. Baskı
''Kendim olduğum için nefret edilmeyi,kendim olmadığım için sevilmeye tercih ederim.'' --Kurt Cobain
Bana tepeden bakarsanız, bir aptal görürsünüz. Bana aşağıdan bakarsanız, tanrınızı görürsünüz. Bana tam karşımdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz.
Cennette yeniden doğacağım ve bütün öldürdüklerim benim kölelerim olacak. Size ismimi vermeyeceğim. Çünkü sonraki hayatım için köle toplamamı yavaşlatmaya veya durdurmaya çalışacaksınız
Bir doktorun gözünden seri katillerin nasıl bir insan oldukları, nasıl ailelerde nasıl bir hayat sürdükleri, kurbanlarını öldürdükten sonra onlara ait bir eşyayı muhakkak kullanmaları, olayı işleyiş biçimleri psikolojik yönden ele alınmış bir kitap ve bu kitapta da Türkler eksik kalmamış.
Evet psikolojik olarak gerçekten güzel bir açıklama yapan bir kitap.Seri katiller kitaplara filimlere belgeselere konu olmuşlardır. Garip insanlar bazıları sizofren bazıları psiyopat bazilari sosyopat katiller. Ama hepsinin ortak bir noktası var genelde şiddet parçalanmış aileler. Ben polisiye gerilim türünü seven bir kişi olarak bu kitabı okuma ihtiyaçı hisettim bilgilenmek amacıyla.amacima da ulaştım çok guzel bir kitap. Gayet bilgilendim.
Bayağı emek harcanarak,araştırma yapılarak yazılmış ilginç bir kitap.hepsinin nedeni farklı farklı ve hepsininde yöntemi farklı.hepside ünlü ve hepside tarihe veya insanlığa damga vurmuş kişiler.kitapta anlatılan 19 kişiden,ikisi(hitler ve goebbels)hariç,diğerlerinin hikayelerini inanın bana yüreğim burkularak okudum.insan okurken bile her satırında ağır bir üzüntü yaşıyor.çünkü bu 17 kişi gerçekten insanlara,her biri kendi alanında ölmez eserler bırakarak aramızdan ayrılmış kişilerdi.bu sebeple insanlığın tümünü ilgilendiriyordu.hayat hikayelerini okurken dikkatimi çeken bir durumdan da, burada bahsetmeden geçemeyeceğim.intiharı seçen bu ünlü insanların yüzde doksanının çocukluğu çok zor şartlarda geçmişti.acaba bu durum,kişilerde intihar eyilimine sebep olabilecek bir faktör olabilirmi diye düşünmeden de kendimi alamadım.kitap, dili akıcı,kolay okunur bir şekilde yazılmış.ama zaman zaman yazardan veya çevirenden kaynaklanmış olması muhtemel olan cümle düşüklükleri de mevcut.Ben büyük bir ilgiyle,merakla ve aynı zamanda da içim burkularak okudum.kitaptaki insanlığa ve insanlara kötülük yapmış olan kişilere ise lanet yağdırarak okudum.kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.çünkü bu kitap, hiç bir yerde birarada bulamayacağınız bir çok dramatik insanlık bilgisini bünyesinde bulundurmaktadır.
Eğer seri katiller hakkında bilgiliyseniz, bu okuduğunuz ilk kitap değilse o zaman yetersiz gelecektir kitap. Zira her seri katilde atıyorum dört paragraf varsa her paragrafta aynı anlama gelen bir cümle bulunuyor. Tekrar yapmış bol bol ne yazık ki sayfa doldurmak için. Okurken devam etme hevesimi kırdı bu ama devam ettim. Sonlarda bilgilendirme amaçlı eklenen yazılar güzel. Seri katil tanıtımları eksik. Ama dediğim gibi bu konuda hiçbir fikriniz yoksa okuyun.
Tesadüf üzerine aldığım bir kitaptı.. Oldukça akıcı hemen bitiyor lakin editör hataları göze fazla çarpıyor.. Normalde bu tür şeyleri görmezden gelip okurdum hep ama şu son zamanlarda gözüme aşırı batar oldu..

Neyse gelelim kitaba.. Seri katil kimdir ? İnsan neden öldürür? Sorularına cevap vererek konuya girilmiş. Ardından Dünya'da ve Türkiye'de olan seri katilleri anlatmış. Neden öldürmüşler, çocukluk dönemleri nasılmış ve şu an ne durumdalar vs her şey hakkında bilgi vermiş. Bazı yerlerde "bunlar insan mı ya ?" diye sordum kendi kendime. Öyle sadist, sapkın, psikopat davranışlar var ki adeta kan dondurur.. Sonlara doğru ise seri katiller nasıl yakalanır, kusursuz cinayet var mıdır vb daha birkaç konu hakkında da bilgi vererek sonlandirilmis.. Genel anlamda sevdim aslında.. Bir nevi bilgi de ediniyor insan, dünyada ne derece psikopat düşünenler varmış öğreniyor.. Kitaba puanım 10/8. O iki puanı da edit hatasından kırdım..
Bir insanın neden katil olmaması yada olmasını anlatan bir kitap. Bu kitabı okuyunca katil olacaksınız demiyorum ama katillerin cinayet işleyişi, düşünce yapısı hatta kullandığı araç gereçlere kadar olan bilgilerini edindikten sonra aklınıza arka arkaya senaryolar göreceğinizi temin ederim. Hatta benim bile böyle bir senaryon var ki icraate dökmediğim sürece kusursuz. Yada o sövdüğünüz l, arkasından lanetler saydırdığız adamların bir sanatçı olduğunu anlarsınız.
Hitler’in siyasal ve otobiyografik manifestosu olan kavgam kitabından kısa bölümler verilmiş. Hitler’in ruh hali ve dünya görüşü yansıtılmaya çalışılmış. Fakat kendi yorumlarını kaynak olarak göstererek tarihe objektif bakmadan kaleme alan anthony crowe adında yazar bulunmamaktadır. Yine kim olduğu bilinmeyen Kürşad polat’ın yazdığı Heil Hitler kitabıyla ilk 41 sayfa birebir aynı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anthony Crowe
Unvan:
Yazar.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 61 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 68 okur okuyacak.