Anthony Crowe

Anthony Crowe

Yazar
7.6/10
38 Kişi
·
85
Okunma
·
2
Beğeni
·
671
Gösterim
Bana tepeden bakarsanız, bir aptal görürsünüz. Bana aşağıdan bakarsanız, tanrınızı görürsünüz. Bana tam karşımdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz.
Beceri ve yetenek eğitimin bir ürünü değildir. Bu yetenek kişide doğuştan vardır. Yani bu Tanrının bir lütfudur.
Cennette yeniden doğacağım ve bütün öldürdüklerim benim kölelerim olacak. Size ismimi vermeyeceğim. Çünkü sonraki hayatım için köle toplamamı yavaşlatmaya veya durdurmaya çalışacaksınız
Bir insan ölü doğmuş bebeğiyle basın toplantısı düzenler mi? Bebeğinin ölü bedenini gazetecilere doğru havaya kaldırıp, ''Bakın ! Beyaz işte !'' diye bağırabilir mi? Bir anne bunu yapacak kadar neler yaşayabilir ki ?
''Ne değiştirebildiğin,ne yardım edebildiğin, ne de terk edebildiğin bir kadını sevmenin ne demek olduğunu bilemezsiniz.''
''Eskiden de bizi aşağılarlardı,şimdi de aşağılıyorlar.Hangi devrime ait olduğumu artık hiç anlamıyorum.Tek bildiğim bunun ne şubat ne de ekim devrimi olduğudur.Bizim içimizde kasım gibi bir şeyler vardı ve hala var.''---Sergey Yesenin
Bir doktorun gözünden seri katillerin nasıl bir insan oldukları, nasıl ailelerde nasıl bir hayat sürdükleri, kurbanlarını öldürdükten sonra onlara ait bir eşyayı muhakkak kullanmaları, olayı işleyiş biçimleri psikolojik yönden ele alınmış bir kitap ve bu kitapta da Türkler eksik kalmamış.
Evet psikolojik olarak gerçekten güzel bir açıklama yapan bir kitap.Seri katiller kitaplara filimlere belgeselere konu olmuşlardır. Garip insanlar bazıları sizofren bazıları psiyopat bazilari sosyopat katiller. Ama hepsinin ortak bir noktası var genelde şiddet parçalanmış aileler. Ben polisiye gerilim türünü seven bir kişi olarak bu kitabı okuma ihtiyaçı hisettim bilgilenmek amacıyla.amacima da ulaştım çok guzel bir kitap. Gayet bilgilendim.
Bayağı emek harcanarak,araştırma yapılarak yazılmış ilginç bir kitap.hepsinin nedeni farklı farklı ve hepsininde yöntemi farklı.hepside ünlü ve hepside tarihe veya insanlığa damga vurmuş kişiler.kitapta anlatılan 19 kişiden,ikisi(hitler ve goebbels)hariç,diğerlerinin hikayelerini inanın bana yüreğim burkularak okudum.insan okurken bile her satırında ağır bir üzüntü yaşıyor.çünkü bu 17 kişi gerçekten insanlara,her biri kendi alanında ölmez eserler bırakarak aramızdan ayrılmış kişilerdi.bu sebeple insanlığın tümünü ilgilendiriyordu.hayat hikayelerini okurken dikkatimi çeken bir durumdan da, burada bahsetmeden geçemeyeceğim.intiharı seçen bu ünlü insanların yüzde doksanının çocukluğu çok zor şartlarda geçmişti.acaba bu durum,kişilerde intihar eyilimine sebep olabilecek bir faktör olabilirmi diye düşünmeden de kendimi alamadım.kitap, dili akıcı,kolay okunur bir şekilde yazılmış.ama zaman zaman yazardan veya çevirenden kaynaklanmış olması muhtemel olan cümle düşüklükleri de mevcut.Ben büyük bir ilgiyle,merakla ve aynı zamanda da içim burkularak okudum.kitaptaki insanlığa ve insanlara kötülük yapmış olan kişilere ise lanet yağdırarak okudum.kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.çünkü bu kitap, hiç bir yerde birarada bulamayacağınız bir çok dramatik insanlık bilgisini bünyesinde bulundurmaktadır.
Eğer seri katiller hakkında bilgiliyseniz, bu okuduğunuz ilk kitap değilse o zaman yetersiz gelecektir kitap. Zira her seri katilde atıyorum dört paragraf varsa her paragrafta aynı anlama gelen bir cümle bulunuyor. Tekrar yapmış bol bol ne yazık ki sayfa doldurmak için. Okurken devam etme hevesimi kırdı bu ama devam ettim. Sonlarda bilgilendirme amaçlı eklenen yazılar güzel. Seri katil tanıtımları eksik. Ama dediğim gibi bu konuda hiçbir fikriniz yoksa okuyun.
Tesadüf üzerine aldığım bir kitaptı.. Oldukça akıcı hemen bitiyor lakin editör hataları göze fazla çarpıyor.. Normalde bu tür şeyleri görmezden gelip okurdum hep ama şu son zamanlarda gözüme aşırı batar oldu..

Neyse gelelim kitaba.. Seri katil kimdir ? İnsan neden öldürür? Sorularına cevap vererek konuya girilmiş. Ardından Dünya'da ve Türkiye'de olan seri katilleri anlatmış. Neden öldürmüşler, çocukluk dönemleri nasılmış ve şu an ne durumdalar vs her şey hakkında bilgi vermiş. Bazı yerlerde "bunlar insan mı ya ?" diye sordum kendi kendime. Öyle sadist, sapkın, psikopat davranışlar var ki adeta kan dondurur.. Sonlara doğru ise seri katiller nasıl yakalanır, kusursuz cinayet var mıdır vb daha birkaç konu hakkında da bilgi vererek sonlandirilmis.. Genel anlamda sevdim aslında.. Bir nevi bilgi de ediniyor insan, dünyada ne derece psikopat düşünenler varmış öğreniyor.. Kitaba puanım 10/8. O iki puanı da edit hatasından kırdım..
Bir insanın neden katil olmaması yada olmasını anlatan bir kitap. Bu kitabı okuyunca katil olacaksınız demiyorum ama katillerin cinayet işleyişi, düşünce yapısı hatta kullandığı araç gereçlere kadar olan bilgilerini edindikten sonra aklınıza arka arkaya senaryolar göreceğinizi temin ederim. Hatta benim bile böyle bir senaryon var ki icraate dökmediğim sürece kusursuz. Yada o sövdüğünüz l, arkasından lanetler saydırdığız adamların bir sanatçı olduğunu anlarsınız.
Hitler’in siyasal ve otobiyografik manifestosu olan kavgam kitabından kısa bölümler verilmiş. Hitler’in ruh hali ve dünya görüşü yansıtılmaya çalışılmış. Fakat kendi yorumlarını kaynak olarak göstererek tarihe objektif bakmadan kaleme alan anthony crowe adında yazar bulunmamaktadır. Yine kim olduğu bilinmeyen Kürşad polat’ın yazdığı Heil Hitler kitabıyla ilk 41 sayfa birebir aynı.
Bence gayet güzel bir kitap. Daha yarısındayim ama gayet iyi gidiyor. Zaten kitapta bir hikaye değil birden çok katılın hayatı var ve potansiyel katil özellikleri, geçmişten günümüze işkence çeşitleri var. Bu tarz şeyleri seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim
Dikkat spoiler içerir.
2016 yılında yapılan tartışmalı seçimleri kazanarak ABD'nin 45. Başkanı olan emlak milyarderi Donald Trump'ın hayat hikâyesinin anlatıldığı bir araştırma eseri. Alman kökeni olan Trump'ın evlilikleri, çocukları ve iş hayatı ile başlayan kitapta seçim öncesi neler vaad ettiği ve seçimde neden başarılı olduğu anlatılırken, bir yandan da diğer aday Hillary Clinton'un hayat hikayesine ve seçimi neden kaybettiğine de yer veriliyor. Sonrasında başa geçtiğindeki ilk icraatları anlatılırken, seçim sürecinde yaptığı gaflar, Yahudilerle olan sıcak ilişkileri, göçmenlerle olan derdi gibi pek çok konu da detaylıca anlatılıyor. En sonunda Meksika'ya örmek istediği duvar ve 7 İslam ülkesinden gelecek vatandaşa ülkesinin kapısını kapatması gibi oldukça radikal eylemleri ve karşılığında dünyadan aldığı tepkiler de anlatılırken, bu narsist adamın ABD'nin başına geçmesinin dünya ekonomisi ve siyasetini nasıl etkileyeceğini okuyucu merak etmiyor değil. Bu kişiyi merak edenlerin keyifle okuyacağı bir kitap.
• amy wihehouse
• hep mağdur olup sonunda yok oluşu seçmek
• hepsi bir şekilde yanlış anlaşılmış ya da devrin insanları tarafından hiç anlaşılamamış
• komünist manifestonun kilit taşları
• son yüz yıldır süregelen cumhuriyetçi&liberal kavgaları ve bunlar yüzünden ölmüş kitlelerce insan
• boyun eğmek yerine terk etmeyi seçenler
• mutlu yaşayıp hüznünü insanlardan gizleyenler

şeklinde özetlenebilir. ve bende derin izler bıraktığı da doğrudur. sadece çok etkilendiğim kitaplara yorum yazıyorum biliyorsunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anthony Crowe
Unvan:
Yazar.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 85 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.