Anthony Crowe

Anthony Crowe

Yazar
7.5/10
59 Kişi
·
195
Okunma
·
3
Beğeni
·
848
Gösterim
Adı:
Anthony Crowe
Unvan:
Yazar.
Parası vardı, popülerdi; para ondaydı ve güzel kadınlar da onun olmalıydı. Evlenmek için seçtiği kadınlara baktığımızda bunu görmek pek de zor olmasa gerek.
İdam edilen Saddam Hüseyin ile linç edilerek öldürülen Muammer Kaddafi bugün yaşıyor olsalardı, Orta Doğu daha istikrarlı bir noktada olabilirdi.
Kadın seri katillere daha seyrek rastlanır.
Öldürme metodları zehirleme gibi gizli veya düşük profillidir.
105 kadın seri katil arasında yapılan bir araştırmada en çok başvurulan cinayet yöntemi zehirleme çıkmıştır.
320 syf.
·10/10
Bir doktorun gözünden seri katillerin nasıl bir insan oldukları, nasıl ailelerde nasıl bir hayat sürdükleri, kurbanlarını öldürdükten sonra onlara ait bir eşyayı muhakkak kullanmaları, olayı işleyiş biçimleri psikolojik yönden ele alınmış bir kitap ve bu kitapta da Türkler eksik kalmamış.
320 syf.
Evet psikolojik olarak gerçekten güzel bir açıklama yapan bir kitap.Seri katiller kitaplara filimlere belgeselere konu olmuşlardır. Garip insanlar bazıları sizofren bazıları psiyopat bazilari sosyopat katiller. Ama hepsinin ortak bir noktası var genelde şiddet parçalanmış aileler. Ben polisiye gerilim türünü seven bir kişi olarak bu kitabı okuma ihtiyaçı hisettim bilgilenmek amacıyla.amacima da ulaştım çok guzel bir kitap. Gayet bilgilendim.
208 syf.
·7 günde·5/10
Koca bir hayal kırıklığı...

Fidel Castro ve Che Guevara gibi iki büyük devrimciyi konu alan bir eserden daha büyük, daha geniş çaplı bir araştırma beklerken bir sürü ıvır zıvırla resmen sayfa doldurmaya çalışmış yazar.
Asıl üzerinde durması gereken noktalar bu adamların yaşayış biçimlerinden çok stratejik yapılarını okura anlatmak olmalıydı. Bana ne Fidel Castro'nun ata binmeyi seviyor oluşundan. Veyahut dünyada başka kaynak mı yoktu gitmiş araştırmalarının çoğunu bizlerin bile çok itibar etmediği türk gazetelerinden almış.
Şuan yazara acayip sinirliyim. Kardeş zahmet etmeseydin biz gazeteyi alır okurduk zaten. Neyse 5 paun verdim ama o bile fazla. Onu da Che hatrına verdim. Allah'tan adam Castro'dan önce ölmüş ki o zamanlarda medya pek yaygın olmadığı için medyadan kopyala yapıştır yapmayıp dozunda bırakmış.
Bence bu iki büyük adamı başka kitaplardan anlamaya çalışın. Çünkü bu iki büyük devrimci çok daha fazlasını hak ediyor. Pek tavsiye etmiyorum. Herkese keyifli okumalar dilerim.
270 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Bayağı emek harcanarak,araştırma yapılarak yazılmış ilginç bir kitap.hepsinin nedeni farklı farklı ve hepsininde yöntemi farklı.hepside ünlü ve hepside tarihe veya insanlığa damga vurmuş kişiler.kitapta anlatılan 19 kişiden,ikisi(hitler ve goebbels)hariç,diğerlerinin hikayelerini inanın bana yüreğim burkularak okudum.insan okurken bile her satırında ağır bir üzüntü yaşıyor.çünkü bu 17 kişi gerçekten insanlara,her biri kendi alanında ölmez eserler bırakarak aramızdan ayrılmış kişilerdi.bu sebeple insanlığın tümünü ilgilendiriyordu.hayat hikayelerini okurken dikkatimi çeken bir durumdan da, burada bahsetmeden geçemeyeceğim.intiharı seçen bu ünlü insanların yüzde doksanının çocukluğu çok zor şartlarda geçmişti.acaba bu durum,kişilerde intihar eyilimine sebep olabilecek bir faktör olabilirmi diye düşünmeden de kendimi alamadım.kitap, dili akıcı,kolay okunur bir şekilde yazılmış.ama zaman zaman yazardan veya çevirenden kaynaklanmış olması muhtemel olan cümle düşüklükleri de mevcut.Ben büyük bir ilgiyle,merakla ve aynı zamanda da içim burkularak okudum.kitaptaki insanlığa ve insanlara kötülük yapmış olan kişilere ise lanet yağdırarak okudum.kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.çünkü bu kitap, hiç bir yerde birarada bulamayacağınız bir çok dramatik insanlık bilgisini bünyesinde bulundurmaktadır.
232 syf.
·7 günde·Beğendi·Puan vermedi
İçerisinde kavgam kitabından da alıntılar verilen Hitler isimli kitap
Siyaset ve politika ile ilgilenen ve idealist insanların okuması gereken bir kitap olduğu kanaatindeyim gerçektende çok değerli bilgilerin bulunduğu ve insana göreceli olarak yön veren bir kitap...
Ben hayranlıkla okuyorum kitabı muhteşem bir eser olmuâ gerçekten
320 syf.
·3 günde·6/10
Eğer seri katiller hakkında bilgiliyseniz, bu okuduğunuz ilk kitap değilse o zaman yetersiz gelecektir kitap. Zira her seri katilde atıyorum dört paragraf varsa her paragrafta aynı anlama gelen bir cümle bulunuyor. Tekrar yapmış bol bol ne yazık ki sayfa doldurmak için. Okurken devam etme hevesimi kırdı bu ama devam ettim. Sonlarda bilgilendirme amaçlı eklenen yazılar güzel. Seri katil tanıtımları eksik. Ama dediğim gibi bu konuda hiçbir fikriniz yoksa okuyun.
Hitler’in siyasal ve otobiyografik manifestosu olan kavgam kitabından kısa bölümler verilmiş. Hitler’in ruh hali ve dünya görüşü yansıtılmaya çalışılmış fakat tarihe objektif bakılmaksızın kaleme alınmış bir eser.
232 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Okumayı Sevenler,
Siz kaliteli kitaplara layıksınız ve bu kitap sizin için birebir (Tarihçiler için). Ben tarih kitapları okumuş birisiyim ve ama en çok sevdiğim özet kitap budur (Kavgam için). Kavgam Hitler Adolf Hitler Anthony Crowe
320 syf.
·3 günde·8/10
Tesadüf üzerine aldığım bir kitaptı.. Oldukça akıcı hemen bitiyor lakin editör hataları göze fazla çarpıyor.. Normalde bu tür şeyleri görmezden gelip okurdum hep ama şu son zamanlarda gözüme aşırı batar oldu..

Neyse gelelim kitaba.. Seri katil kimdir ? İnsan neden öldürür? Sorularına cevap vererek konuya girilmiş. Ardından Dünya'da ve Türkiye'de olan seri katilleri anlatmış. Neden öldürmüşler, çocukluk dönemleri nasılmış ve şu an ne durumdalar vs her şey hakkında bilgi vermiş. Bazı yerlerde "bunlar insan mı ya ?" diye sordum kendi kendime. Öyle sadist, sapkın, psikopat davranışlar var ki adeta kan dondurur.. Sonlara doğru ise seri katiller nasıl yakalanır, kusursuz cinayet var mıdır vb daha birkaç konu hakkında da bilgi vererek sonlandirilmis.. Genel anlamda sevdim aslında.. Bir nevi bilgi de ediniyor insan, dünyada ne derece psikopat düşünenler varmış öğreniyor.. Kitaba puanım 10/8. O iki puanı da edit hatasından kırdım..
320 syf.
·Beğendi·10/10
Bir insanın neden katil olmaması yada olmasını anlatan bir kitap. Bu kitabı okuyunca katil olacaksınız demiyorum ama katillerin cinayet işleyişi, düşünce yapısı hatta kullandığı araç gereçlere kadar olan bilgilerini edindikten sonra aklınıza arka arkaya senaryolar göreceğinizi temin ederim. Hatta benim bile böyle bir senaryon var ki icraate dökmediğim sürece kusursuz. Yada o sövdüğünüz l, arkasından lanetler saydırdığız adamların bir sanatçı olduğunu anlarsınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anthony Crowe
Unvan:
Yazar.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 195 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 120 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.