Anthony E. Wolf

Anthony E. Wolf

Yazar
6.7/10
3 Kişi
·
4
Okunma
·
2
Beğeni
·
23
Gösterim
Bir insan neyin doğru olduğunu gerçekten bilebilir, bunu yapmak isteyebilir, yapmaya niyet edebilir, fakat arzu ettiği şekilde davranacak kapasite, özdisiplin ve olgunluktan yoksun olabilir.
Ergenlik çağındaki bir kız, evdeyken kılıksız bir halde do­ laşır. Fakat okula hazırlanırken görüntüsü için bir saatten fazla zaman ayırıp titizlenir.
1990’lar. Sekiz yaşındaki Jimmy bir sabah sınıfa gelir. Yü­ zündeki belirgin el izi öğretmeninin dikkatini çeker.
“Yüzüne ne oldu Jimmy?”
“Annem vurdu.”
Bunun üzerine öğretmen, bugün Birleşik Devletler’in ge­ nelinde geçerli olan kanunlara uyarak, çocuğun taciz edildiği şüphesiyle ilgili zorunlu bir yazılı şikâyette bulunur.
1940’lar. Sekiz yaşındaki Jimmy bir sabah sınıfa girer. Yü­ zündeki belirgin el izi öğretmeninin dikkatini çeker.
“Yüzüne ne oldu Jimmy?”
“Annem vurdu.”
“Öyle mi? Eminim hak etmişsindir.”
177 syf.
·7/10
Her ne kadar kitabın basım yılı eski de olsa kitabı okuduktan sonra günümüz ülkesinde bu sorunların hala devam ettiğini fark ettim. Tabi ki yazar yabancı olduğu için kültürümüzle bazı noktalarda ayrışımlar var ama çocuğu ergenliğe girmiş anne-babalar için güzel bir kılavuz olduğunu düşünüyorum.
242 syf.
·4 günde·5/10
Kimse çocuk yetiştirmenin kolay olduğunu söylemedi.
Bu, çocuk yetiştirmenin bir parçası olarak kabul edilmiş sert cezanın saf dışı edilmesiyle gelen çocuk yetiştirme alanın­ daki dev fakat nasılsa dikkat çekmemiş devrimin yarattığı boş­ luğu kapamaya yönelen, çocuk yetiştirmeyle ilgili bir kitaptır. Esas olarak, çocuk yetiştirmenin daha zor bir bölümü olan, ço­ cuklarımıza sınır koymayı ve onlardan taleplerde bulunmayı di­ lediğimiz durumları ele alan bir kitaptır. Her anababanın bildiği gibi, bütün zamanımızı ve enerjimizi tüketen ve çocuk yetiştir­ menin zevkini kaçıran da çoğunlukla bu kısımdır. Bu kitap, bu tür problemleri en aza indirgeyecek, bu yolla zamanınızın geri kalanını çocuklarınızdan keyif alarak geçirmek üzere sizi özgür bırakacak bir yöntem önermektedir. Bu, çocuk yetiştirmeyi ke­ sinlikle daha kolay ve daha hoş hale getiren bir yöntemdir.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.