1000Kitap Logosu
Antoine Laurain
Antoine Laurain
Antoine Laurain

Antoine Laurain

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.5
33 Kişi
72
Okunma
1
Beğeni
96
Gösterim
Unvan
Fransız Yazar, Müzisyen
Doğum
Paris, Fransa, 1972
Selin Aydin
Kırmızı Defterli Kadın'ı inceledi.
200 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Ağır ilerleyen kitapların arasında birazda hasta olduğum bugün battaniye altında çayımı, kahvemi yudumlarken bir çırpıda okudum. Paris’te geçen hikayeyi okurken tatlı bir film izliyor gibiydim. Marc Levy kitapları tadında keyifli bir okuma oldu. Sonunu merak ettiren elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap. Konusuna gelecek olursak; Laure’nin çantası çalınır ve sonrasında komaya girer. Çantayı bulan Kırmızı Defter Kitabevinin sahibi Laurent ise çantadan çıkan eşyalar ve kırmızı Moleskine defter ile Laure’a ulaşmaya çalışır. Bizde bir arayış hikayesi okuyoruz. Daha fazla detaya girip tadını kaçırmak istemiyorum. Bir film izler gibi okuyacak tatlı aşk hikayesi okumak isterseniz tavsiye ederim.. Keyifli okumalar🥰
Kırmızı Defterli Kadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Merve
Kırmızı Defterli Kadın'ı inceledi.
200 syf.
·
15 günde
·
6/10 puan
Hakkındaki olumlu yorumlara dayanarak aldığım, ama beklentilerimi karşılamayan bir kitap oldu. Kafa dağıtacak, akıcı ve sıcak bir aşk hikayesi okuyacağımı düşünürken oldukça yavaş ilerleyen, beni de bir miktar sıkan bir hikaye ile karşılaştım. Laure, bir kapkaça uğrar ve neticesinde başını vurması sonucu beyin kanaması geçirir. Laurent ise çalınan çantayı bulan kişidir ve kendini ansızın Laure'ı bulup onun hayatına dahil olmak ister vaziyette hisseder. Kitabın senaryosu oldukça tanıdık olduğundan, hikayeden bir farklılık ve sürükleyicilik bekledim. Bulamayınca da sıkıldığımı hissettim. Kitaptan Paris havası alacağımız yazıyordu, ama onu da alamadım. Paris'e veyahut Fransa'ya dair tek şey, kitabevlerinin Fransızca yazılmış isimleri ve hikayede bahsi geçen Fransız yazarlardı. Bunlar dışında herhangi bir Amerikan hikayesinden farkı yoktu. Mesela "İtalyan Düğünü" isimli kitapta buram buram İtalyan kültürünü hissediyorsunuz. Başka bir örnek de gençlik romanı kategorisindeki, hikayesi basit olsa da "Aşk ve Dondurma". Bu kitaplarda farklı ülkelerin sokaklarında gezip farklı kültürleri duyumsayabiliyorsunuz. Fakat bu kitapta böyle bir durum yok. Ufak da olsa biçemden de bahsetmek istiyorum, çünkü yazarın tarzı biraz farklı geldi. Konuşmalar hiçbir noktalama işareti ile belirtilmemiş. Tırnak işareti kullanılmamış, konuşmalar paragrafların içinde kayboluyor, iç sesmişçesine akıyor. Başta oldukça yadırgadığım bu duruma, sonradan alışsam da hoşlanmadım. Kitabın en beğendiğim kısmı, son iki sayfası oldu. "Amelie" filminin başlangıcındaki anlatım sahnesi ile benzerdi. Kısaca güzel bir final olmuş. Son olarak, dediğim gibi, beklentilerimi karşılayamayan bir kitap oldu. Bu tarzda, çok daha iyi kitaplar olduğunu düşünüyorum. İyi okumalar dilerim.
Kırmızı Defterli Kadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Özlem Akbaş
Kırmızı Defterli Kadın'ı inceledi.
200 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kırmızı Defter Kitabevi’nin sahibi Laurent, bir kadın çantası bulur.Çantanın sahibi Laure kapkaça maruz kalmış, bilincini yitirmiştir. Çantanın içindekiler ama özellikle Patrick Modiano imzalı kitap Laurent’ın çantanın sahibini merak etmesine neden olur. Bundan sonrası, Paris atmosferinde romantik bir arayışın öyküsü... Okumalarımın sekteye uğradığı bu dönemde sıcacık bir film tadındaydı Kırmızı Defterli Kadın.
Kırmızı Defterli Kadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
18