Arnold Van De Laar

Arnold Van De Laar

Yazar
7.4/10
5 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
280
Gösterim
Adı:
Arnold Van De Laar
Unvan:
Cerrah ve Yazar
Arnold van de Laar, Amsterdam'daki Slotervaart Hastanesi'nde cerrah olarak çalışıyor.
Cerrahlar ne tür insanlardır? Hasta hiç hissetmese de onun bedenini kesmeye cesaret etmek nasıl bir meslektir? Sizin ameliyatınızdan dolayı bir hasta yaşam mücadelesi verirken siz nasıl rahat uyuyabilirsiniz? Bir hasta sizin bıçağınızın darbesiyle yaşamını yitirdikten sonra işinize kaldığınız yerden nasıl devam edebilirsiniz?
Etiyopyalılar Lucy’e ikinci bir ad vermişlerdi: Dinkineş. Anlamı “Harikasın.” Cerrahların çok iyi anladığı bir isim diyebiliriz.
Arnold Van De Laar
Sayfa 99 - Koç Üniversitesi Yayınları
Meshur bir cerrahin, basit bir firinciyi platin dolu ust koluyla salivermesi bize ilginc gelebilir ancak platin o zamanlar cok degerli bir madde olarak gorulmuyordu.
Arnold Van De Laar
Sayfa 260 - undefined
Son birkaç on yılda "yalnızca insani açıdan en makulü için değil, en makbulü için de çabalamak" veya "yalnızca hayata yıl katmak değil, yıllara da hayat katmak" gibi ifadeler kullanılmaya başlanmıştır.
Yaşamın önemli özelliklerinden biri, bariyeri koruyabilmektir. Bir şey, kendisiyle çevresi arasındaki farkı koruyarak hayatta kalır.
Bıçak Altında; cerrahi tarihini, tarihi kişiliklerin başına gelen olaylar üzerinden incelemiş okuması zevkli ve ilginç bir kitap. Yazarımız Arnold Van De Laar'ın kendisi de bir cerrah olmasına rağmen hikayeleri tıbbi terimlerle boğmadan aktarmış. Bazen bu tarz kitaplar ders kitabı gibi olabiliyor ancak bu tıp ile "hasta" olmak dışında bir ilişkisi olmayan kişilerce bile rahatlıkla okunabilecek bir kitap. Tüm bunların yanında yazarımızın da inandığı şiddetle anlaşılan "Evrim Teorisi'ni" ispatlama amacı güden açıklamaların bulunduğu bir bölüm de dikkati çekmiyor değil. Sonuç olarak Bıçak Altında bir çırpıda okunacak lezzetiyle tarihi olayları bir de tıp dünyasından görme imkanı sunuyor. İyi okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Arnold Van De Laar
Unvan:
Cerrah ve Yazar
Arnold van de Laar, Amsterdam'daki Slotervaart Hastanesi'nde cerrah olarak çalışıyor.

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.