Aslı Yeşil

Aslı Yeşil

YazarÇevirmen
8.6/10
30 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
46
Gösterim
Adı:
Aslı Yeşil
Unvan:
Yazar
Bir şeyleri değiştirmek istiyorsak, öncelikle bu, kendimizi değiştirmekle başlar.
Yoksa geliştirmek mi demeliydim? Konuyu nereden ele alırsam alayım, sonuç yine her zaman olduğu gibi okumaya çıkıyor.
Ben bu kitapla "yanlış anlasan dahi kendin oku" diyorum, kendi seçtiğin yolun çukuruna düş, al- man gereken bilgiyi al elbet ama bu kahve köşelerinde sandalye çürütmüşlerin değil, masa başında, kitap başında, okuma yolunda ömür tüketmişlerin nasihati olsun.
Şimdi yol senin, seçim senin...
Olcay'ın fırça darbeleri diğer sanatçıların da dikkatinden elbette ki kaçmıyordu. Ancak tablolardan dışarı fışkıran o mistik ruh ziyaretçileri büyülüyordu.
231 syf.
·2 günde·10/10
Insan uzun zaman okumaya ara verince (ki birkaç gün bile kitap kurtlarına uzun bir zaman gibi geliyor) nasıl da okumaya susadığını farkediyor.fakat hayatta her zaman işler istedigimiz gibi gitmiyor ve sevdigimiz şeylere bazen ara vermek zorunda kalabiliyoruz, uzatmadan hemen kitap değerlendirmesine geçiyorum:

Kitap kesinlikle diğerleri gibi muhteşemdi fakat yazarin bu kitabi beni tamamen bambaşka düşüncelere daldırdı..
Dernekler,localar,üyelikler,kardeşlik,tarikat üyeliği ,vahşet ve cinayetler ve en nihayetinde eli kanlı  bir Örgüt ! Şu son zamanlarda biraz da merakın getirmiş oldugu araştirmalarla dünya üzerinde bunların bir gerçek ve halihazırda yaşanmakta olduğunu ögreneli bir hayli olmuştu fakat bir polisiye kitabinda öğrendiklerime bu denli yakin bir yaklaşim daha okumamıştim ve işte kitabin beni en çok etkileyen noktasi da bu idi.

Kitabin sonlarına doğru büyük bir heyecanla (tabi sizde okurken bir sürü senaryolar üretiyorsunuz) okurken bizim talihsiz Douglas meğersem Birdy Edwards imiş.. Bu bölümü okurken nasıl o katiller şaşkınlıktan bembeyaz kesildilerse bende o denli şaşırdım,gerçi polisiye okumanin bir güzel yönüde bu değil mi zaten tamamen ters köşe olmak...

Sanırım polisiye okuyanların çoğuda  (tıplı benimde duyduğum gibi) garip bir merak duygusu karşılığında haz almalarıdır.

Insan okudukca güzelleşiyor;okudukca öğreniyor ve okuduca bakış açısı daha da bir degişiyor,bu kitap da tıpkı diger başucu kitaplarim gibi kalbimde bambaşka bir yeri ve tabikide başımınucunda da harika bir konumu olacak.

Teşekkürler, Arthur Conan Doyle

Iyi okumalar dilerim Humre Gazale
Sena
Sena Sherlock Holmes - Baskerville'lerin Köpeği'yi inceledi.
216 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabın son sayfalarında ki çıkarımlar insana hayret ettiriyor, kendinizi aptal gibi hissediyorsunuz Okurken katili sürekli bulmaya çalışıyorsunuz. Akıl dolu cinayet planları var.Önerebilecegim bir kitap.
216 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Sherlock Holmes ile Dr. Watson yine iş başında. Tek farkla bu sefer katil gözlerinden ateş saçan canavar bir köpek. Conan Doyle 'un her zamanki akıcı ve güzel aktarımıyla su gibi akıp giden bir kitap.
216 syf.
·7316 günde·8/10
Bir aile efsanesi olan kitapta bir köpeğin Baskerville soyuna ait insanları öldürmesi anlatılmaktadır. Sherlock Holmes olayı çözerken bir çırpıda okuyacağınız bir kitap. Hikayenin kurgusu diğerlerine göre zayıf bence. Tabi yine de okumadan geçilmez.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslı Yeşil
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.