1000Kitap Logosu
Korku Vadisi - Sherlock Holmes

Korku Vadisi - Sherlock Holmes

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

193 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 5 sa. 28 dk.
Adı
Korku Vadisi - Sherlock Holmes
Orijinal adı
The Valley of Fear​
Çevirmen
Basım
Türkçe · Türkiye · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · Mayıs 2016 · Karton kapak · 9789944886772
Diğer baskılar
Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle'un yarattığı, dünya edebiyatının bugün de neredeyse aramızda "yaşayan" en canlı karakterlerinden biridir. Bir roman kahramanı olmasına rağmen onun 1800'lerde kullandığı yöntemler modern Adli Tıp'a ilham kaynağı olmuştur... Holmes'un vakaları çözmekte kullandığı; şüphelinin giysilerinin mikroskopla incelenmesi, araç tekerlerinin izlerinin kalıplarının alınması, şüpheliye psikolojik baskı uygulanması yöntemini ilk kez o kullanmıştır. Şimdi sık sık duyduğumuz "Suç ayrıntıda gizlidir" sözünü Holmes vakaları çözerken hayata geçirmiştir. Doyle'un, Sherlock Holmes öyküleri ve romanlarının dünyadaki toplam satışı 60 milyonu ve sinema uyarlamaları ise 120'yi geçmiştir.
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 60.8
Erkek
% 39.2
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.4
10 üzerinden
1.577 Puan · 165 İnceleme
193 syf.
·
7 günde
·
10/10 puan
Sir Arthur Conan Doyle'un akıl yürütme yeteneği çok güçlü Edinburglu bir öğretmenden esinlenerek yarattığı Sherlock Holmes karakteri ilk kez 1887'de yayımlanan Kızıl İpucu'nda boy gösterdi. İngiliz edebiyatının en canlı karakterlerinden biri olan Holmes, piposu, şapkası ve kendine özgü giysileriyle farklı bir dedektif olarak daha sonra pek çok romanda okuyucunun karşısına çıktı. Arkadaşı Dr. Watson ve düşmanı Prof. Moriarty ile birlikte birçok filmin de kahramanı olarak ün kazandı. Doyle'un yazdığı tarihi romanlar ve tiyatro oyunları Sherlock Holmes'un kazandığı ünün gölgesinde kaldı. Holmes'un ele aldığı karmaşık cinayetler, karşılaştığı suçlular, sahte ipuçları, çaresiz kalmış kanun adamları, yalan söyleyen tanıklar, rastlantılar, dedektifin gözlem gücü, zekâsı ve ulaştığı umulmadık çözümler zevkli bir kurgu içinde, akıcı bir üslupla edebiyatın klasikleri arasına katıldı.
Korku Vadisi - Sherlock Holmes
Okuyacaklarıma Ekle
193 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Ölüm insanı bir kere korku insanı bin kere öldürür
Yazarla buluştuğumuz ikici eseri, Yine cinayet ve sırlarla dolu bir yolculuğa çıkarıyor okuyucusunu yazarımız. Esere gelecek olursak iki bölümden oluşuyor. Kahramanımız Sherlock Holmes' e gelen bir mektup ile başlıyor macera. Gizemli ve şifrelerle dolu bir mektup gelir kahramanımıza. İpuçlarını birleştirip cinayeti çözmek için zeka üstü bir akıl gerekir buda bizim Homes' te fazlası ile mevcut. Hikâye güzel kurgu sürükleyici ama bence iki ayrı eser tadında okunmalı, zira iki bölümde ayrı okuma zevki veriyor okuyucuya, tam cinayeti çözdüm diyorsun ikici hikâye'ye geçiyor okuyucu. İkici hikâye'de ilkinden daha fazla karakter ve kurgu biraz daha karmaşık hâl almış. Sakin ve sindire sindire okumanızı tavsiye ederim kitap dostlarım. "Eğer vicdanın rahat olsaydı, bana öyle bakmazdın!" (syf 155) Kitapla kalın 1k ailesi
Korku Vadisi
8.4/10 · 5,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
193 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ah Sherlock, her türlü kitabına, hikayesine bayılıyorum. Herkese de Sherlock Holmes tavsiye ederim. Tek problem, biraz ara vererek hikayeleri okumanızı tavsiye ediyorum çünkü başta heyecanlı olan hikayeler ortalara doğru aynı gelmeye başlıyor. Ancak ara vererek okursanız heyecanı aynı kalıyor :) Ben Sherlock hikayelerini genelde sıkıldığım zamanlarda veya kafam çok dolu olduğu zamanlarda okurum ve rahatlarım. Ki zaten baş kahraman olarak kendisine ayrı bir hayranlığım var. Eğer bir kitap kahramanına aşık olmalıysam bu kesinlikle Sherlock Holmes <3
Korku Vadisi - Sherlock Holmes
Okuyacaklarıma Ekle
272 syf.
·
Puan vermedi
Korku Vadisi
Yayınevinin 4 lü serisinin üçüncü kitabı Korku Vadisi. Yine zekice işlenmiş bir cinayeti inceliyoruz. Sherlock Holmes'un çok güzel kurgulanmış bu kitabını da bir solukta okudum. Sürükleyici, heyacanlı bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.
Sherlock Holmes - Korku Vadisi
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.