Aydın Sarucan

Aydın Sarucan

Çevirmen
7.1/10
16 Kişi
·
33
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
408 syf.
·Beğendi·8/10
Yok Oluş kitabının devam cildi. Ancak anlatım tarzı ilk kitaptakinden farklı. İlk kitapta olayları birincil tekil şahsın anlatımı ile takip ediyorduk.

Bu kitapta asıl üzerine düşülen konu X bölgesi olarak adlandırılan yerden ziyade bu bölgenin incelemesini yapan kuruluş ve bu kuruluştaki çalışanlar. Yine ilk kitaptaki gibi gelişmeleri takip ederken ana kahramanın duygu ve düşüncelerini de derinlemesine öğrenme fırsatı yakalıyoruz. Ancak bu kez ana kahramanımız bir başkası.

Bu arada ilk kitapta X bölgesi ile ilgili merak edilen bazı konular açıklığa kavuşuyor ancak bu cevaplar yeni sorular doğuruyor. Bu bağlanda kurgu gerçekten sağlam ve güzel.
292 syf.
·Beğendi·8/10
Southern Reach serisinin son kitabı.
Kitapta ilk kitaptan itibaren yanıtı verilmeyen pek çok konu ve soruna cevap bulabiliyoruz. Ancak her şey netleşiyor da diyemeyiz. Bir şeyler eksik kalmayı sürdürüyor ve açıkçası sonuç okuyucuyu tamamen tatmin etmiyor. Bunun nedeni de bu denli güzel bir konunun son bölümü olan bu kitabın aceleci bir yaklaşımla aktarılmış olması.
Anlatım tarzı kendi içinde farklılık gösteriyor. Öykünün tüm ana kahramanlarının yaşadıkları farklı ağızlardan aktarılıyor.

Sonuç olarak okunmaya değer bir kitap, keşke serinin son kitabı olması nedeniyle bu kitap biraz daha uzun ve detaylı olsaymış.
408 syf.
·Puan vermedi
İlk kitapta x bölgesine girenlerden biri olan biyologun düşünceleri üzerine yoğunlaşmışken, ikinci kitapta southern reach kanalındandan bir kişinin gözünden bakıyoruz yaşananlara. Tabi yine karakterin düşünceleri, yaşam tarzı vs üzerine odaklanılmış. Yine de ilk kitaba nazaran biraz daha anlaşılır ve sürükleyiciydi. Bir not daha eklemek isterim; çeviri gerçekten kötü. Cümle kurmayı bilmeyen adamlara çeviri yaptırıyor ya şu yayınevleri çıldırmamak mümkün değil.
392 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Üçlemenin son kitabı ama dörtleme mi olacak bilen var mı? Kafamda milyon soru kaldı. Eğer devam kitabı yoksa ya da olmayacaksa hiç okunmaya değmez diye düşünüyorum. Orijinal bir kurgu ama çok yetersiz, eksik. Bir sürü soru var ama neredeyse hiç cevap yok! Sevmedim. Filmi daha cazip.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 33 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 63 okur okuyacak.