1000Kitap Logosu
Aydın Zeyfeoğlu
Aydın Zeyfeoğlu
Aydın Zeyfeoğlu

Aydın Zeyfeoğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.2
9 Kişi
15
Okunma
3
Beğeni
147
Gösterim
Doğum
Antakya, Hatay, Türkiye, 1983
Yaşamı
1983 yılında Hatay-Antakya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı. 2005 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Turizm sektörü dışında çeşitli sektörlerde de çalıştı (Araştırma ve Eğitim). Dönemsel olarak iki dönem mesleki yetiştirme kursunda eğitimci olarak çalıştı. Bezuvar, Berfin Bahar, Kurgu Edebiyat, Papirüs, Amanos Edebiyat, Poesis Edebiyat dergilerinde şiirleri ve yazıları yayınlandı. Mayıs-2012’de “Güneşe uyanmak” isimli şiir kitabı Ürün Yayınları etiketiyle yayımlandı. 2014 yılında kurdukları Amanos Edebiyat Dergisi’ni arkadaşlarıyla beraber 12 sayı yayınladılar. 2014 yılında TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Maden Edebiyat yarışmasında “Madeni Azınlık” şiiri mansiyon ödülüne değer görüldü. 2017 yılında Hasan Bayri Şiir Yarışması’nda “Soluksuz İkâmet” isimli şiiri 2.lik ödülüne değer görüldü. Şubat 2020’de "dArjin" isimli 2. Şiir kitabı Klaros Yayınları etiketiyle yayımlandı. Nisan 2020'de "29" isimli deneysel kolektif kitabı Poesis Kitap Etiketiyle yayımlandı. Şubat 2020 tarihinden itibaren Poesis Kitap, Temmuz 2020 tarihinden itibaren Poesis Edebiyat Dergisi ve Şubat 2021 tarihinden itibaren Poetry Kitap Yayınları'nın Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.
80 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar size bugün çok farklı , değişik bir kitap yorumuyla geldim. Farklı diyorum cidden çok farklı bir kitap. Dünya edebiyatında bir ilke imza atmış kitap. Kitabın içinde 29 farklı yazarın, kısa kısa kimi şiirleri kimi de deneme yazıları var. Ama farklılık çok yazar olmasında değil efendim her bir yazar yazdığı şiirde ya da deneme de alfabemizde ki bir harfi kullanmamış. Farklılık bu Değişik, ilgi çekici farklı işte ... Beğendim mi hayır tabi ki beğenmedim hiiiç hemde
29
8.3/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
39
80 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitabın arka kapağını okuduğum anda merak etmeye başladım. Çok farklı düşünülmüş bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Kitaptaki her hikaye ve şiir bir harf hiç kullanılmadan yazılmış. İlk başta "aman ne olacak bir harften" diye düşünseniz de bence cesur bir fikir. Kitaptaki tüm metinleri çok sevdim diyemem ama hepsinin okurken bıraktığı bir iz bir duygu var bende. Özellikle şiirlerin çağrışımları güçlüydü. Altını çizdiğim cümleler ya da dizeler var ki bir kitabı benim açımdan iyi yapan detaylardan biri. Farklı ve orijinal bie çalışma. Okudum, bitti, kenara koyayım diyemem; mutlaka ara ara dönüp tekrar okumak istediğim şiir ve hikayeler var.
29
8.3/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
80 syf.
Size çok farklı yazılmış bir kitap yorumuyla geldim. Sizin için olmasa da benim için hayli değişik bir okuma oldu. ⁣ Dünya edebiyatında bir ilke imza atmış kitap. Şiirler ve denemeler harf eksilterek yani mesela bir şiirde hiç "D" harfini kullanmadan yazılmış. Zor iş bence, ben yapamazdım herhalde farklı bir tarz denemek isterseniz okumanızı öneririm.⁣ Ama ben sevdiğimi söyleyemeyaceğim. Okumasam daha iyiydi :)
29
8.3/10
· 10 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4