Ayşe Kaya

Ayşe Kaya

YazarÇevirmen
7.8/10
392 Kişi
·
1.468
Okunma
·
0
Beğeni
·
251
Gösterim
Adı:
Ayşe Kaya
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
380 syf.
Son zamanlar yayınevlerince popüler olarak piyasa sürülen bir tür. Öncelikle akımı başlatan Grinin Elli Tonu ile kıyaslamak gerekirse ortak noktaları oldukça fazla. Zengin ve yakışıklı bir iş adamı Gideon Cross ile New York'a yeni taşınmış, yeni işe başlamış, zengin ve popüler bir ailenin kızı olan Eva arasındaki ilişkiler ve entrikalar. Çok minicik bir detay her iki karakter de sorunlu -psikolojik ve geçmişte kötü olaylar yaşamışlar - o yüzden kitapta kişilik bölünmesi yaşamak gayet normal. Ana karakterleri garipsedim, sürekli başka kitaplarla kıyasladım genel olarak ama ek bir parantez açacak olursak kadını bir obje olarak görmeyen , efendi- köle ilişkisi barındırmayan bir baş karakter vardı ki bu da sevindirici :) Keyifli okumalar...
380 syf.
·27 günde
Kitabı çok önce bitirdim ve bazı sebeplerden ötürü giremedim bu yüzden inceleme fırsatım olmadı maalesef..

Aslında inceleyebileceğim pek bir yönüde yok. Genellikle cinsel içerikli bir kitap. Boşta geçen zamanda okunabilir, hediyeyse bitsin diye kütüphaneden elinize alınabilir. Öyle kahvenizi yudumlarken sizi alıp götürecek bir kitap beklememenizi söylemek isterim..

Gideon ve Eva arasında geçenleri anlatan bir kitap. Amerikada haftalarca bestseller listesinden inmeyen, 38 ülkeye satışı olan en iyi yazar ödülüne aday gösterilen, Çeşitli ödülleri kazanmış ve Rıta'ya iki kez aday gösterilmiş olsa da fazlasıyla sıkılarak bir an önce bitsin yarıda kalmasın endişesi ile okuduğum hiç bir keyif almadığım bir kitaptı maalesef. Başından "Sana Soyundum" için böyle bir içerikle karşılaşacağım doğrusunu söylemek gerekirse aklıma gelmemişti. Küçük tedaylar içerisinde bir Aşk hikayesi olur diye düşünüp verilmiş olan hediye kitabı okumak niyetindeydim ama ilerledikçe hep mahrem konuları tedayına kadar anlattığını görünce çok bırakmak istedim ama yarıda bırakmak huyum olmadığı için çok zorlandım.

Kitabı yermiş olmak istemem demek istiyordum ki fazlası ile yerdiğimi fark edip duraksıyorum ve okuyucu kitlesinden özür diliyorum, bana hitap etmediği için belkide bu yüzden bu kadar sıkıldım bilemiyorum.

Eğer bu tarz kitaplara ilginiz varsa alıp okuyabilirsiniz ama yoksa tavsiye edilebilecek bir akıcılığı ve konusu yok hep aynı şeyler çevirilip anlatılıyor..

Okuyacaklara ve okuyor olanlara yine de keyifli okumalar dilerim..

Kitapta ciddi olarak beğendiğim bir kısmı paylaşmak istiyorum :

Gerçek olamayacak kadar iyi koşullar illa ki bozulurdu. Memnuniyet ve mutluluk benim hayatımda asla üç beş günden fazla sürmezdi zaten ve her seferinde de aldanışımla yüzleşirdim sonunda.
Her zaman bir yerlere sinip saklanmış bir şeyler olurdu. Bir anda ortaya çıkıp her şeyi mahvetmek için pusuda bekleyen bir şeyler..
380 syf.
·Beğendi·9/10
Grinin elli tonundan sonra çıkan erotik kitap. Zaten film müzik ve kitap piyasası böyledir. Bir konu tuttu mı diğer yazarlar da o konu üzerine yazarlar ve o pastadan prim almaya çalışırlar. Her konuda grinin elli tonu ile yarışır. Ve bir sürü ortak nokta var. Kitabın adını ''Hırsızlığın Elli Tonu'' diye koysaydı daha iyi olurdu hiç yoksa dürüsttü derdim :)
Fakat fena bir kitap değildi Hırsızlığın Elli Tonu pardon Sana soyundum. Okunabilir.
402 syf.
Aman aman bir macera, bir olaylar silsilesi yok. Bilindiği üzere kitabın ana teması "macera " olarak anılıyor. Karakterler üzerinde belirginlik ya da bir hakimiyet duygusuyla tatmin olamıyorsunuz sebebi ciddi anlamda araştırma yapılmış ve gerçek hayatta olması gerektiği gibi tecavüze uğrayan mağdurların psikolojik sorunları, yaşam tarzları, hayata bakış açısı ve üstesinden gelme şekli var. Kitap kurgu olmasına kurgu ama peri masalı da değil ha deyince sorunlar çözülmüyor nihayetinde . Bu açıdan kitabı oldukça beğendim.
Kitap bitimleri çok yumuşak - sert de olabilir karar veremedim henüz-bir geçiş sağlıyor sanki bölüm değiştirir gibi bir akıcılık var.
Keyifli okumalar...
380 syf.
·46 günde·7/10
Dostlar, kitap aşk romanı kategorisinde yer alsa da zaten gerek adıyla gerekse kapağıyla haykırıyor cinsel içerikliyim hatta tek içeriğim cinsellik diye. Bu açıdan bakarsak vadettiğini veriyor okuyucuya. Hal böyleyken uyarı yapmakta fayda var ki yalnız kovboylar okuyup kederlenmesin neticede ne diyor şair "Olan var, olmayan var" :) E bir nevi hedef kitle de belli, hiç edebi bulmadım, betimlemeler daha yaratıcı olabilirdi falan gibi şeyler söylemek de yersiz -daha yaratıcı olabilirdi gerçekten:)-  diyerek üzerime çürük domates fırlatılmadan incelemeyi sonlandırıyorum.
380 syf.
·Puan vermedi
Hemen hemen aynı konuları ele alan Grinin Elli Tonu serisi pr sebebi ile daha çok bilinse de Crossfire serisi onu solda sıfır bırakır.Kahramanlar daha ince işlenmiş ve birbirlerine olan o bağ çok iyi anlatılmıştır.Zayıf yönlerine, ciddi sorunlarına ve arayışları boyunca kararsızlık yaşamalarına rağmen birbirlerine olan cesareti kilitliyor insanı sayfalara.Kesinlikle şans verilmeli.
412 syf.
·4/10
Puanımdan da anlaşıldığı üzere kitabı pek sevmedim. Crossfire serisi iyidir hoştur da yazarın üçlemeyi uzatmak için çabaladığı o kadar belliydiki anlatamam. Bu da doğal olarak okurken sizi boğuyor ve bunaltıyor.
Sonu da öyle manasız bir şekilde bittiki böyle son mu olur yahu diye isyan ettim artık... Bari geçen kitap gibi şöyle bomba gibi bir sonla bitseydi dedirtti bana... Bence yazarın karakter tahlili de şaşmıştı bu kitapta... Seriye devam edip etmeyeceğim resmen ruh halime kaldı diyebilirim. Herkese iyi okumalar...
352 syf.
·Beğendi·10/10
Sana Soyundumdan çok daha iyi bir kitaptı. Daha iyiydi bu kitap ve daha derli toplu. Biraz pembe dizi kıvamı almış olsam da beni şaşırtmayı ve heyecanlandırmayı sağladı. İlk kitabına nazaran çok beğendim bu kitabı

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşe Kaya
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1.468 okur okudu.
  • 29 okur okuyor.
  • 384 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları