Ayşe Kaya

Ayşe Kaya

YazarÇevirmen
7.9/10
216 Kişi
·
748
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Grinin elli tonundan sonra çıkan erotik kitap. Zaten film müzik ve kitap piyasası böyledir. Bir konu tuttu mı diğer yazarlar da o konu üzerine yazarlar ve o pastadan prim almaya çalışırlar. Her konuda grinin elli tonu ile yarışır. Ve bir sürü ortak nokta var. Kitabın adını ''Hırsızlığın Elli Tonu'' diye koysaydı daha iyi olurdu hiç yoksa dürüsttü derdim :)
Fakat fena bir kitap değildi Hırsızlığın Elli Tonu pardon Sana soyundum. Okunabilir.
Dostlar, kitap aşk romanı kategorisinde yer alsa da zaten gerek adıyla gerekse kapağıyla haykırıyor cinsel içerikliyim hatta tek içeriğim cinsellik diye. Bu açıdan bakarsak vadettiğini veriyor okuyucuya. Hal böyleyken uyarı yapmakta fayda var ki yalnız kovboylar okuyup kederlenmesin neticede ne diyor şair "Olan var, olmayan var" :) E bir nevi hedef kitle de belli, hiç edebi bulmadım, betimlemeler daha yaratıcı olabilirdi falan gibi şeyler söylemek de yersiz -daha yaratıcı olabilirdi gerçekten:)-  diyerek üzerime çürük domates fırlatılmadan incelemeyi sonlandırıyorum.
Sana Soyundumdan çok daha iyi bir kitaptı. Daha iyiydi bu kitap ve daha derli toplu. Biraz pembe dizi kıvamı almış olsam da beni şaşırtmayı ve heyecanlandırmayı sağladı. İlk kitabına nazaran çok beğendim bu kitabı
Spoiler vermeden ne söylesem bilemiyorum. İlk kitaptan daha iyiydi açıkçası bu kitap. Daha inişli cikisliydi.

Tek sinir olduğum nokta Gideon'un garip davranışları oldu. Bu davranışlar bir yana neden böyle yaptığını bilememek de beni sinirlendirdi. Ama sonradan her şey açığa çıktı.

Bu kitapta Gideon'un rahatsızlığı da ortaya çıktı. Gerçi kendisi yine söylemedi Eva buldu ama neyse orayı karistirmayacagim.

Bekle ve bana güven. Gideon'un bir süre dediği kelimeler sadece bu ikisiydi. Eva baya iyi dayandı ve kitabın yarısı boyunca zavallım ilişkilerini düzeltmeye çabaladı. Ağladı bir süre hep.

Gideon'un yaptığı şeyi iyiye yoramiyorum ama berbat bir şey yaptı da diyemiyorum çünkü Nathan'ı ilk okuduğumda hele yaptıklarını ilk okuduğumda içten içe Gideon'un yaptığının yapılmasını istemiştim. Saçma bir cümle oldu ama sadece spoiler vermemek için.

Herkese iyi okumalar diliyorum. :)
Akıcı bir kitaptı.Ama her seri kitabı gibi bu kitabında kendine ait bir finali yoktu.Ve bu beni rahatsız etti.Hızlıca okunabilcek bir kitaptı.Okumaya gerek var mı?Yani zaman geçirmek istiyorsanız neden olmasın?
Bu kitap cidden mükemmeldi! İnişler, çıkışlar, entrikalar, sırlar! Hafif bir Brezilya dizisi tadı sezdim ancak bu o kadar da rahatsız etmedi. Eva ile Gideon'un bir ayrılıp bir barışması beni deli etse de kitabın son yüz sayfasında aklımdan geçen şey "Yok artık, bu da böyle miymiş be! Oha artık!" oldu. Sürprizlerle dolu bir kitap ve birinci kitaptan kat kat iyi olduğunu söyleyebilirim!
Zaman kaybı bir kitap. Grinin elli tonu kitabının kopyasının alınmış, isimlerinin değiştirilmiş hali. Yazar nasıl kendi eserim diyebilmiş. Hayretler içerisindeyim!
Grinin elli tonu tadında bir kitap okumak isterseniz evet okuyun.Yine zengin ve yakışıklı bir adam, yine güzel ve akıllı bir kadın.. Tutku,romantizm, aşk,gizem ,entrika ne arasanız var .Rahatsız edici bölümleri es geçerek okudum. Aşk romanları tercihim değildir bu yüzden sadece serinin üç kitabını okuyabildim ama sevenleri için güzel sayılır.
Ne çok sevdim romanı ne de hiç sevmedim. Çok arada kaldım aslında ama sevmediğim tarafları sevdiklerimden biraz fazla olabilir sanırım.

Kitap burada aşk kategorisi içinde yer alsa da gerek adı gerek içeriği yönünden tam bir erotik kitap olduğunu düşünüyorum. Gereğinden fazla cinsellik vardı ve bu beni rahatsız etti çok eğreti durmuş bana kalırsa.

Ayrıca okuduğum çoğu kitapta olan güvenli sözcük bulma kısmı beni çok baydı. Ne güvenli sozcukmus be! Bir kitapta olsun yeter yani. Her kitapta kullanmaya gerek yok gerçekten.

Kitapta beni çok rahatsız eden bir durum da erkek karakterin kız hakkında sürekli bir şeyler araştırması, onun kişisel alanına müdahele etmesi oldu. Aşırı kıskançlık olayını da saçma buluyorum her şey kararında güzeldir.

Karakterlerin ikisinin de psikolojik bir rahatsızlığının olmasi güzel bir ayrıntı olmuş -her ne kadar kötü yönde bir etki biraksa da bu rahatsızlıklar karakterlerin üzerinde- en azından kitaba farklı bir hava katmış.

Esas kızın rahatsızlığını biliyoruz fakat esas oğlanın durumu meçhul. Sadece bu durum için ikinci kitabı okur muyum bilemiyorum.

Nathan karakteri var bir de. Bir karakterin karaktersizliği o kadar güzel anlatılmış ki, güzel tek bir söz soyleyemezsiniz. Okurken içim kin doldu.

Tavsiye edip etmemek konusunda da kararsızım. Bir şey diyemeyeceğim herkese iyi okumalar. :)
Bu kitaptan beklentim çok yüksekti. Serinin sonu zannederek başladım ve sonunu görünce kafama balyoz inmiş gibi geldi. Uçları çok açık bırakmış yazar... Ancak sonunda dördüncü kitabın da çıkacağını görünce epey bir rahatladım :D Gerçekten sürprizlerle dolu bir kitaptı ve dördüncü kitabı sabırsızlıkla bekliyorum!

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşe Kaya
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 748 okur okudu.
  • 18 okur okuyor.
  • 203 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları