Bahar Çuhadar

Bahar Çuhadar

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Adı:
Bahar Çuhadar
Unvan:
Tiyatro eleştirmeni, gazeteci ve yazar
Trafiği özlemiyorum. Metrobüste omuz atan insanları özlemiyorum. Eminönü’nü, Mecidiyeköy’ü hiç özlemiyorum. Her taraftaki gri binaları hiç özlemiyorum! Dudullu’daki, Alibeyköy’deki otobüs terminallerine gidersin, her taraf gridir, hiç özlemiyorum. Buradaki gibi; 200 euro’luk yemeği yanlışlıkla devletine ödetti diye istifa eden onurlu bürokratlar görmek istiyorum.
Hiçbir yer cennet değil ama burada herkes için özgürlük var. Yobazı da burada, cinsel kimliğiyle Türkiye’de mutlu olamayanı da.. Burada her şeyi en ucuyla yapabilirsin. Bu noktada özgürlük sana kalmış biraz. Kendini nasıl ifade ediyorsun?Dilediğini yaşayabilirsen, gelirsin. Ama buradaki özgürlüğü kazanmak için deli gibi çalışman gerekiyor.
Bir işyerinin çalışanına öğlen yemeği sunması Yunanistan’da ve Avrupa’da yaygın bir şey değilmiş, bunu burada öğrendim. Ve bunu 70’lerde Bülent Ecevit’in yasalaştırmasıyla zorunlu kılındığını da yeni öğrendim.
Aynı coğrafyanın daha çok zeytinyağı tüketilen, daha çok şarap içilen ve daha çok kahkaha atılan bir yerine geldim.
Bu ülkeye belki 40 yaşınızda, belirli bir deneyimle, kariyerle, belirli bir parayla gelmişsiniz ama sistem sizi sıfır olarak görüyor.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bahar Çuhadar
Unvan:
Tiyatro eleştirmeni, gazeteci ve yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.