Barış Ugar

Barış Ugar

Yazar
7.9/10
49 Kişi
·
77
Okunma
·
6
Beğeni
·
395
Gösterim
Adı:
Barış Ugar
Unvan:
Yazar
Uyumak istiyorum.Ölene kadar uyumak.İşte o zaman hiçbir şey düşünmüyorsun.Bu istediğim sıradan insanlar için.Ben uyudukça birisini öldürüyorum.O insanın sonsuza kadar düşünememesine neden oluyorum.Bu benim suçum değil.
" 1. Aşama: Rüyalardan sıçrayarak uyanılır.
2. Aşama: Rüyada görülen kişi ya da kişiler ertesi gün veya birkaç güne ölürler.
3. Aşama: Aşırı sinirlilik ve kendinize zarar vermeye başlarsınız.
4. Aşama: Rüyalarınızla gerçek yaşamanız birbirine karışır ve rüyada mısınız yoksa gerçek yaşamda mısınız, ayırt edemezsiniz.
5. Aşama: Paranormal şeyler ve olmayan şeyleri görmeye başlarsınız.
6. Aşama: Geleceği görmeye başlarsınız.
7. Aşama: Beyninizin yavaş yavaş %100ü kullanılmaya başlanır.
8. Aşama: Çok şiddetli olunmasa da insanlar delirmeye başlar.
9. Aşama: İnsanlar çürümeye başlar."
-" Biliyorum şu an yaşananları anlamaya çalışıyorsun. Ben on sekiz yıldır anlayamadım. Bence anlamaya çalışmak yerine kendini alıştırmaya başlasan iyi olur.."
304 syf.
·2/10
Eğer bu kitabı kalemi mükemmel olan bir yazar yazsaydı eminim çok güzel olurdu ama barış ugar gerçekten çok amatörce yazmış konu atlaya atlaya gidiyor ve saçma bir şekilde bitiyor.
304 syf.
·Beğendi·10/10
Muthis heyecanli bir kitap. Hatta bazen kendim de korktum. Beren gercekle ruyayi birbirine karistirdikca benim yuregim ağzıma geliyordu resmen .
Kalbi olan varsa okumasin derim 🤣
304 syf.
·4 günde·6/10
Genç bir yazarın kaleminden çıkmış olması beni biraz düşündürdü.. ( Eleştiri olarak değil ,sadece basit bir kurgu hatasına bile takılan bir okuyucuyum.) Kitaplığımda uzun zamandır yer alan kitabı artık okuyup aklımdan kaldırmak istedim.. :)
Tabi olumsuz yorum olarak ilk diyeceğim şey, yazarımız kitabının sonunu daha akılda kalıcı şekilde bitirebilirdi. O kadar gerilimli sahnelere o son biraz durağan olmuş. :/

Genel itibari ile kitap iyiydi. Bazı kısımlarda akıla yatmayan durumlar olsada boş vakti değerlendirmek adına okunabilir.

Beren adında genç bir kızın karmaşık hayatını anlatıyor. Küçüklükten beri yaşadığı ama bir türlü nedeni bulunmayan bir hastalığın kurbanı olan Beren, hastalığından dolayı psikolojik olarak çöküntü yaşıyor. Hastalığını yaşayan benzer kişilerle tanışınca iş raydan çıkıyor. Açıkçası orta sayfalarındaki kurguyu gerçek bir insan yaşamış olsaydı durumunun berbat olacağından eminim..
Okuyucu olarak bile bazı sahneler fazlasıyla gerdi..

İkinci olumsuz yorumum olay geçişleri çok hızlıydı özellikle duygusal sahnelerden sonra sanki Beren beynini resetlemiş gibi hiç geriye dönük acı, pişmanlık, özlem yaşamadı..

Kitabın amacı (bence) insanların hayatını kurtarmak peki hasta bir kız bunu nasıl başarabilir?
Hastalığının gerçek sebebi ne ?
Güveninizi sarsan kişi ve kişilere karşı tekrar güvenebilir misiniz?
İnsanlık için feda ettikleriniz neler?
Peki kişi kendi çıkarı için ne kadar ileriye gidebilir?
Bu sorulara cevap olacak nitelikte bir kitap..

Kitaptan çıkarılacak sonuç, insan kendi çıkarları için herşeyi göze alabilecek derecede gözü kararabilir.
Kendini ispatlamak isteyen kişiler sadece iyi şeyler yaparak bunu göstermezler aksine kimileri kötülük üzerinde kendini ispatlarlar. Ya da iş çığırından çıkar iyi olmasını umduğun herşey daha beter bir hâl alır. Yani siz, siz olun hiçbir zaman bir toplumu hatta bir insanı bile zarar verilmesine göz yumarak başarı kazanabileceğinizi ummayın..
216 syf.
·Beğendi·8/10
Epeydir Epsilon Yayınevi sayfasinda görüp merak ettiğim bir kitaptı Derin. Ancak ne yalan söyleyeyim kitabın yazarının 98 'li olduğunu öğrendiğimde kitaba dair bir hayal kırıklığı oluşmuştu.
Hiç böyle bir ön yargımın olmaması gerekiyormuş. Harika bir iş çıkarmış yazar. Epey düşünmüş uğraşmış emek vermiş. Her kelimesini bizi etkilemesi için özenle seçmiş. Bu konuda kendisini tebrik ediyorum.
Kitabın türü ne bilmiyorum. Ama eğer psiko gerilim ise sizi gerim gerim gerdiği doğru. Eğer distopik bir kitapsa konusu çok çok ilginç ve merak uyandırıcı. Yazarın bir kaç yerde diyologları gereksiz uzatması hariç çok sevdim. Uzun uzun okumak isterdim. Derin'in Ela'nın ve adamın ruh halini. Bence vermek istenen mesaj direk verilmese de can yakan türdendi. Kitabı bitirdiğimde böyle bir örgütün olmadığını bilsem de erkekler tarafından öldürülen , işkence edilen milyonlarca kadını düşündüm ve içim titredi. Bu vesileyle de onları anmış olalım. Sevgiyle kalın
216 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Evet bugün bitti. Barış ugar genç yaşına rağmen hakikaten çok yetenekli. Romanı elimden bırakamadım. Roman bir genç kadının gücünü anlatıyor. Bazı kadınlar hasta ve hastalık ilerledikçe bu kadınlar canavarlaşıyor ancak hastalık birşekilde ortaya çıkıyor ve yaşanalar çok fena ehhh kısımları ve ayrıntıları da okuyunca göreceksiniz,anlayacaksınız. Fazlası spoiler içerebilir o nedenle bu kadarını yazıyorum. Hepsi DERİN romanının içerisinde gizli. Roman gerici,üzücü,dehşet verici,ürkütücü,korkutucu alın okuyun. Hiç tereddüt etmeyin. Genç beyinlerin böyle etkili romanlar yazabiliyor olmasını takdir ettim. Uzun zamandır elimden, bu derece bir kitap bırakamadığım olmamıştı. Üstelik ürktüğüm yer yer endişelendiğim bölümleri mevcut. Roman kendine esir ediyor bu işin sonu nereye bağlanacak diyorsunuz ve sonu güzel bağlanmış hiçbirşey havada kalmamış.1998 doğumlu barış uyar harika bir romana imza atmış.
Gercekmis gibi hisseden bir kizin hikayesi ruya goren bir kiz ve ruyasina inanmayan anne baba sonunda inanacaklar olaylar gercekmis gi ve surukleyici bir toman
216 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Bu kadar genç birinin böyle güzel bir iş çıkaracağını bilemezdim.Öneri üzerine aldım bayıldım. Bazı yerlerde nefesimi tutup okudum resmen o kadar güzel ki.Gözüm kapalı tavsiye ederim.Diğer kitabını da almak istiyorum.Ve Barış Uygar ı tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
304 syf.
·Beğendi·10/10
bence çok güzeldi kurgusu da gayet akıcıydı yaklaşık 3 saatte bitti hatta bi’ ara bırakıyım dedim sonra merak edip tekrar elime aldım kitabı ben beğendim gerilim,kurgu okumak isteyenlere tavsiye ederim.
304 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kitap gerçekten çok heyecan vericiydi.Beren'in yaşadıkları ve başına gelen onca şey kitaba iyice bağlıyor insanı.
Barış Ugar gerçekten çok iyi bir yazar.Böyle bir kurguya ilk defa rastladım ve tek kelimeyle mükemmeldi
304 syf.
·7/10
Kitap güzeldi,fakat çok amatörce bi dille yazılmıştı.Labirent serisine birebir benziyordu,yazarla bile bu konuyu konuştum.Kızın özellikleri,yeraltındaki özel yer vs....Çok benzerdi.Güzeldi fakat abartıcak kadar değildi,4 günde bitirdiğim sıkıldıkça boş zamanlarda okunacak bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Barış Ugar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 77 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 49 okur okuyacak.