Belkıs Tunçay

Belkıs Tunçay

EditörTasarımcı
7.9/10
121 Kişi
·
252
Okunma
·
0
Beğeni
·
61
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
368 syf.
·24 günde·Beğendi·Puan vermedi
Nar’ın heyecanı ile başladım ama ortasında olay ilerlememeye başladı ancak sonlarına doğru yine o sürükleyici halini aldı. Çok arada kaldığım bir kitaptı. Bazen çok sevdim bazen de çok sinir oldum.
368 syf.
·3 günde·3/10
Açıkçası bu kitabı birinci kitaba göre daha az beğendim. Kitabın yarısı pek olay olmadan ve biraz da sıkıcı geçti. Kitabın arka kapağındaki yazılardan dolusuyla vardı ve bir süre sonra sıkılmadan edemedim, bana çok zorlama geldi. Yazarın kalemi bana basit geldi. Açıkçası konu olarak da pek bir farkındalığı olduğunu düşünmüyorum. Klişeydi maalesef ki konu bakımından. Bir de kitapta çok küfür vardı ve bundan rahatsız oldum.

Bana kitap sonunun çok şaşırtıcı olduğuyla ilgili bir şeyler söylemişlerdi fakat ben o şaşkınlıkları pek yaşamadım. Bu kitabı okumam için bana ödünç veren arkadaşım kitabın sonunda olan Hazal mevzusunu anlatmıştı çünkü. Bu arada o Hazal olayının cidden abartı olduğunu düşünüyorum. Çınar'ın kendisine olan tutumundan sonra yaptığı bana acayip saçma geldi...

Rahatsız olduğum son durum da hikayedeki mesajcı mevzusunun sakız gibi sündürülmesiydi. Tamam, birinci kitapta hoş bir unsurdu, heyecan vericiydi ama bunu ikinci kitaba da yaymak bana gereksiz geldi. Ki tahminimce bu mesajcı mevzusu üçüncü kitapta da devam edecek ve baya bayacak.

Benim genel yorumum bu kadar. Bana kalırsa ne aşırı kötü ne de çok iyi bir kitap. Okunsa da olur okunmasa olur denecek türden bir eser.
368 syf.
·16 günde·Beğendi·7/10
Harika bir anlatım... hayal dünyasına sürüklüyor...
Ayrıca nar daki anlatılanlara ters köşe yapıyor... bayılacağınızdan eminim.... eger "Ben bu klişelerden çok sıkıldım yenilik arıyorum" diyorsanız size uygun bir kitap...
384 syf.
·3 günde·6/10
Merhabalar, aslında direkt kitap hakkında görüşlerime geçmek istiyorum.

Kitap anlatım olarak gayet akıcıydı ama kurgu hiç de iyi değildi. Bu tarz kitaplardan Wattpad’de yüzlerce var. Bu sadece onlar içinde popüler olabilmişiydi bence.

Karakterlerin davranışları uçuktu. Biz günlük hayatta onlar gibi davranamayız. Ama kitabın öneceden de dediğim gibi akıcı olmasıydı kitabı okutturan.

Anlatım bozukluğu, yazım ve noktalama hatası da yoktu hatırladığım kadarıyla. Kitabın sevdiğim nadir yönlerinden biri.

Klişe gençlik kitabı okumayı sevenlerin gözdesi olabilecek bir kitap kısacası.
362 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Hellöw! Önce konusundan bahsedecek olursak; Bal, Nar 'ın ikinci kitabı. Nar 'da iki ana karakterimizin muhteşem arkadaşlıklarının araya giren bir mesajı yüzünden dağılışını okumuştuk. Bu kitapsa, Nar 'a göre daha az olaylı ve daha duygusal bir kitap olmuş. Ben bu kitabı bitirdiğimde iyi değildim. Hatta yazarına, yani Emre abiye bayağı bir beddua etmiştim (affet Emre abi ). Fakat biraz sindirdikten sonra ilk kitaptan daha çok sevdiğimi hissettim. Emre abinin dili zaten çok hoş, çok akıcı ve çok naif bir dil. Emre abininde dediği gibi masum bir kitap yazmış ama ikinci kitabın sonu hiç masum değildi abi. Cidden. İki arkadaş olarak okuduk ve kendimizi Sherlock gibi hissettik sonunda :D. Ben kitabı yine çok sevdim ve olayın kökünün yani mesajcının Emre abinin gerçekten yaşadığı bir olay olması daha bir gerçekçilik katıyor kitaplara. Bence çok tontiş bir kitap okumak istiyorsanız Nar 'ı ve Bal 'ı okuyabilirsiniz.
4/5
Kitabın dış kapağı kadar iç kapağıda muazzam cidden harika ayracı harika bir şekilde yapılmış. Emre abinin her yazdığı kitaba hayran kalıyorum zaten. Ellerine sağlık Emre abi.
368 syf.
·5/10
İnsanların zekası ile dalga geçen bir kitap. Beğenmedim çok kötü. Daha önce başka bir kitabın kapağında manken olarak boy gösteren yazar bu işte çok para var bende yazayım diyerek ticari kaygı ile bir şeyler yazmaya çalışmış.
Anlatım çok kötü. Betimleme desen yok. Hayal gücü sıfır.
384 syf.
·9/10
Klasik Wattpad üslubu ile yazılmış bir Wattpad kitabı. Başta bu rahat bile alışmakta epey zorlandığımı söylemeliyim ama alışınca bir anda o dünyanın bir parçası olabiliyorsunuz. Beğendim. İçinde küçük gizemli olayları olan, komik bir kitap. O gizemler için serinin diğer kitaplarını da okumayı planlıyorum. Her Wattpad kitabıyla ilgili dediğim gibi, bu kitap da çerezlik. Eğlenmenizi sağlayıp sizi yormadan vakit geçirtecek bir kitap okumak istiyorsanız Nar önerebileceğim kitaplardandır.
384 syf.
·4 günde·5/10
Herkese merhabalar. Bugün yıllar önce arkadaşımda gördüğüm, ilgimi çektiği için ondan alıp okuduğum bir serinin yorumu ile buradayım. Öncelikle bu ve benzeri kitapları, serileri yıllar önce okuduğum ve o zamanlar hoşuma gittiğini, geçen yıllar içerisinde şu zamana kadar değişen okuma zevkimi açıkça ortaya koyan bir yorum niteliği taşıyor.

Çınar Duman ve Balın İmge yıllardır ev arkadaşı ve sıkı dosttur. Bu iki üniversiteli genç, proje sebebiyle yolculuğa çıkıyorlar. Bu yolculukta kendileri hariç altı kişiden hem dostlar hem de düşman edinirler. Olay kurgusuna heyecan katan tek şey olan Mesajcı... İkili kendilerine ulaşan, türlü oyunlar yapan bu kişiyi bulmak için çabalar.

Ben okuduğum zaman daha 2. kitap çıkmamıştı, ilk kitapta mesajcının kim olduğu öğrenilmediği için 2. kitabı da okudum ama hatırladığım kadarıyla orada da sonuca ulaşılmıyor ki 3. kitap da çıkmış. İlk iki kitabın genellemesini yapacak olursam iki kitapta da fazlaca küfür içeren konuşmalar var, 1. kitabın bir gideri olsa da 2. kitap kat ve kat saçma. Kitabı öne çıkaran şey kapağında Yusuf Piliç'in olması bence. Bazı yerleri Gözlük'e benziyor, bu sebeple özgün de diyemem.
120 syf.
Rengarenk kalemleri çocukluğumdan beri çok severim.Her kitap alışverişimde dayanamam ve mutlaka alırımEvde kütüphane odamda hep kullanıma hazır halde masamda,resim kağıtları ve boyama kitaplarımla bir arada dururlar.Kalemlerimle okuduğum kitaplarda beğendiğim bölümleri çizerken,hobi olarak rahatlamak için boyama kitaplarımı boyarken,bir resim defterine çizim yaparken,bazen bir telefon görüşmesi sırasında karalama yaparken buluşur ve güzel saatler geçiririz.Bu gün @arzsvs #aklınmucizesi kitabında al rengarenk kalemlerini gel sana #tonybuzanöğretileriilezihinharitaları konusunda uygulamalı olarak öğreteceklerim var diyordu İyi ki de diyordu Çok eğlenceli,anlaşılır,uygulamalı ve samimi olan bu kitabı rengarenk kalemlerim gibi çok sevdim.Eğer sıkıştım,dağıldım,toparlanamıyorum,unutuyorum,yetişemiyorum,yetersizim,beceriksizim,motivasyonum yok,odaklanamıyorum ... bunları nasıl huzura dönüştürebilirim diyorsan bu kitap tamda sana göre 🤗Demedi deme #okudumbitti #tavsiyekitap #hayallervekitaplar #bilgiyayınevi #kitapyorumum #arzusavas

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 252 okur okudu.
  • 24 okur okuyor.
  • 178 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.