Ismarlama Bebek

8,0/10  (53 Oy) · 
165 okunma  · 
47 beğeni  · 
1.854 gösterim
Bir masal kahramanı kadar yakışıklıydı belki! Sıcacık bakışlarıyla, tecrübeli yürekler için bile tehlikeliydi. Aşkı hiç tanımayan vahşi bir kıza göre ise, engellenemez iradesiyle tutkulu bir zorbaydı o...

Korunaklı hayatına büyük bir cesaretle dalmıştı. Ondan çılgınca şeyler istiyordu bu uzun adam... Öncelikle kollarından kaçamayacağı gerçek bir evlilik...Ve annesine benzeyen güzel bir bebek...İsyan eden kalbini istemiyordu belki! Ama...Her an göğsünden koparıp alacak kadar da fırsatçıydı.

Zoraki de olsa evlenmeyi kabullendi... Ve ısmarlama bebeği için ona boyun eğdi. Ama delicesine ağrıyan kalbi için...sonuna kadar mücadele etmeye kararlıydı! Tüm korkusuyla aşka karşı dirense de... ne yazık ki bu tatlı despottan nefret etmek, baştan çıkarıcı öpücüklerini sevmemek kadar zordu!

İki inatçı yüreğin heyecan dolu savaşında, sizi aşk ve tutku dolu sayfalara bağımlı kılacak, kaybedenin olmadığı bir FMArsal romanı daha!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  499
 • ISBN:
  9786055358693
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dilek Yalçın Düş 
05 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk ve tutku ile sarmalanmış, duygu dolu bir FMArsal başucu kitabı daha… Aşkı yazan adamdan yüreğinize kadar hissedeceğiniz aşk dolu bir roman daha… Bir sayfasında hüzünlenip gözleriniz dolarken, birkaç sayfa sonra size kahkaha attıracak bir FMArsal klasiği daha…

Turgut Ataman siyah saçlı, gri gözlü, karizmatik, sıklıkla gülümseyen, inatçı, kafasına koyduğunu yapan, yakışıklı olduğu kadar da zorba otuzlu yaşlarında başarılı bir iş adamı.

Vildan siyah saçlı, siyah gözlü, öpülesi dudaklara sahip, öfkeli, çekici, güzel ve masum olduğu kadar inatçı ve hırçın bir hukuk fakültesi öğrencisi… Bu arada kapaktaki kız benim hayalimdeki Vildan.. İlk gördüğümde işte Vildan bu demiştim.

Hikayemiz Vildan’ın annesi ve babasının zorlamasıyla Turgut ile buluşmayı kabul etmesiyle başlıyor. Onu evlilikten vazgeçirmek için bir oyun hazırlıyor ama evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bu bölüm benim kitapta en sevdiğim bölümlerden biri, çok eğlendim okurken. Aslında kızımız daha bu buluşmada Turgut’un çekimine kapılıyor ama bunu kabul etmiyor bir türlü.

Turgut’un babası ölümcül hasta, hatta son günleri. Tek isteği ise biricik oğlunun evlenip çoluk çocuğa karışması. Böyle bir zorunluluk karşısında Turgut’un aklına gelen tek kadın ise Vildan… Üç sene önce heyecanla toplantı odasına dalması sayesinde 10 saniye içinde görüp, aşık olduğu Vildan… Üç sene boyunca uzaktan da olsa takip ettiği, okulu olduğu için aşkını ve ona olan tutkusunu söyleyemediği Vildan… Ve üç sene boyunca sevmekten vazgeçmediği Vildan… Kızımız bu teklife şiddetle karşı çıkıyor, Turgut’a çektirmediği çile, yapmadığı cadılık kalmıyor…Konuyla ilgili daha fazla yazmak istemem, okuyup o zevki kendiniz tatmalısınız bence…

Turgut Ataman Çeliker diğer FMArsal erkeklerinin aksine sevdiğini söyleyebilen, aşkını itiraf edebilen, ilgisini ve tutkusunu karşısındaki kadına hissettirebilen bir erkek… Hatta tüm bunları gözündeki bir ışıkla bile yapabiliyor. Ama Vildan inatlaşmada, öfkede, hırçınlıkta ve sert sözler söylemekte o kadar ileri gidiyor ki Turgut’un gözündeki o ışığı bile söndürüyor. Sonra da ver elini pişmanlıklar, keşkeler ve yaptı diye kızdığın hareketleri yapsın diye beklemeler…

Bir gün kitap olarak ellerimin arasına alma hayaliyle, yıllar içerisinde e-kitap halini defalarca hatta diyalogları ezbere bilecek kadar okuduğum bir kitap Ismarlama Bebek. Ama bu hali bambaşka. Yazarımız resmen kitabı yeniden yazmış. Konu ve kurgu genel hatlarıyla aynı ama geri kalan her şey değişmiş. Zaten etkileyici olan diyaloglar ve anlatım daha da vurucu hale getirilmiş. Zaten okudum diye düşünüyorsanız bence bu halini de okumalısınız, daha çok beğeneceğinizden eminim.

Uzun lafın kısası ben çok beğendim... Aşk romanlarını seviyorsanız, herkesin birbirini sevdiği (yaşlı çiftlerin bile), karakterleri bizden, mekanları bizden, sıcacık, yozlaşmamış bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız bu kitap tam size göre, okuyun pişman olmazsınız.

Berfin Arzu 
20 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Türk yazarlara karşı önyargımı kıran ilk yazardır kendisi. O yüzden yeri bende ayrıdır. Ondan sonra Ayşe Kulinle, Orhan Pamukla, Canan Tanla tanışma cüretine erişebilmişimdir. Güzel kitaplar yazıyor. Şöyle söyleyeyim kapağı kapattığınızda içiniz sımsıcak oluyor. Dili güzel yazarın. Sevdiriyor karakterlere. Bu kadar güzel olmaları, kusursuz görünmeleri, aşkları tabiiki de masalsı bir hava katıyor ama adamın öyle bir tarzı var. Elime FMA'nın bir kitabını tutuşturun ve kime ait olduğunu söylemeyin. Tahmin etmem zamanımı almaz. Kendi karakterini yazısında bile oluşturmuş. Herkes yapamaz bana kalırsa. Teşekkür ederim FMA. Yerin çok ayrı. Sen yazmaya devam et, eleştirenlere inat buradayız.

sonay malcı 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi

FMA kitapları tek satır atlamadan okuduğum ender kitaplardan biri. O kadar sürükleyici ki iki üç günde nasıl bittiğini anlamıyor insan. 10/10 haketden yazar.

Ecem Can 
12 Ağu 13:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Vildan ve Turgut (Ataman) ikilisinin tutku dolu aşkı sizi başka bir dünyaya sürükleyecek.Vildan'ın dik başlılığı Turgut'un despotluğu harika bir şey çıkmış ortaya kesinlikle böyle bir aşk gerçekte var olmalı.
FMA'ın kitaplarının bağımlılık yaptığı söylentileri kesinlikle doğrudur arkadaşlar :) Ahh yazarımız erkek ruhunu ve kadın ruhunu her kitabında ayrıntı ile anlatmış kesinlikle okunması gereken kitaplardan.

Librarian 
01 Eyl 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Klasik bir F.M.Arsal kitabıydı. Her zamanki gibi romanın çıkış noktası çok tatlıydı ve yine her zamanki gibi işleniş de bol boll detay ve tekrarla mutlu sona doğru devam eden bir akışa sahipti. Bu romanda farklı olan tek şey bu kez kahramanların birbirlerini süründürme sürecinin oldukça kısa tutulmuş olmasıydı.