Kusursuz Plan (Zoraki Gelin Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.703
Gösterim
Adı:
Kusursuz Plan
Alt başlık:
Zoraki Gelin Serisi 2
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232029
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Kusursuz Plan
Kusursuz Plan
Tüm ışıldayan güzelliğine rağmen,
o da aldatılabilirdi! İncitilebilirdi! Kalbi kırılabilirdi!
Ama gururu yüzünden asla altta kalamazdı!

Sevdiği erkeği elde etmek için garip bir plan yaptı.
Planı kusursuz olmalıydı. Öyle de oldu!
Gerçek niyetini kimse anlayamadı.
Amacına erişebilmek için parasını,
dayanılmaz güzelliğini, şaşırtan zekâsını ve
çekici vücudunu ortaya koydu.

Bundan daha iyi plan olur muydu?
Bir de duygularını ve arzularını gizleyebilseydi!
Zoraki Gelin serisinin ikinci kitabı.....Ebru ile Selim'in aşkı anlatılıyor.
Kitabın konusuna gelince...
Ebru, erkek arkadaşına sürpriz yapmak için Çeşme'ye doğru yol alır. Çeşme'de yol tarifi almak için durduğunda, araba tamircisinde arabası bozulmuş bir adama rastlar. Selim. Ebru, hem yol tarifini almak hem de Selim'i gideceği yere kadar bırakmak için korka korka da olsa Onu arabasına alır.Çünkü adamın kılık kıyafeti ve sakalları biraz çekinir açıkçası...
Ebru gideceği eve vardığında beklemediği bir durumla karşılaşır. Erkek arkadaşı, başka bir kadınla beraberdir. Bu duruma şahit olan Selim, Ebru'nun evine dönerken kaza yapma ihtimaline karşın onu evine davet eder. 2-3 günlük planlı olarak çıktığı yolculuğa Selim'in ısrarları üzerine onun evinde devam eder ve orada kısa bir tatil yapar.
Ebru, Selim'i tanıdıkça ondan hoşlanmaya başlar ama statü farkı düşüncesinden de bir türlü vazgeçemez. Bu yüzden Selim'le aralarına mesafe koyar. Selim'se fakir ama gururlu dediklerimizden. Ebru'nun bu kararına saygı duyar ve onu bir daha aramaz. Ebru olması gerekenin bu olduğunu bile bile onu bir türlü aklından çıkaramaz. Selim'in onu arayıp, peşine düşmemesi moralini daha çok bozar. Bir de aldatılmanın verdiği acı vardır ki intikamını almaya kararlıdır. Sonrasında Selim'in de dahil olduğu bir plan yapar. Kusursuz bir plan... Fakat Selim'in Ebru'dan sakladıkları büyük bir sırrı vardır.
puanım 10 üzerinden 11....
Ben kitabı gerçekten beğendim bir çırpıda soluksuz okuyorsunuz. Sayfa sayısıyla da insanı tatmin eden bir kitap olmuş. Gereksiz uzatılmamış hatta kısa bile tutulmuş denebilir. Kitapta Ebru karakterinin sürekli olarak ''Ben 25 yaşında bir yetişkinim, istediğim şeyi yaparım'' sözüne rağmen güzel :)
İlk kez, FMArsal'ın erkek karakterlerinden birini cidden beğendim. Onun haricinde ben Ebru'yu da sevdim. Gördüğüm en kararlı kadın karakteriydi, ne istediğini bilen ve bunu için ne gerekirse yapan biri. Sanırım Ebru'da biraz kendimi gördüm. Onun haricinde yazar beni ters köşe yapamadı çünkü daha en baştan anlamıştım planın Selim için olduğunu. Yine de okuduğum güzel hikayelerinden biriydi.
Klasik F.M.A kitabı. başarılı ve akıcı. İhanetle başlayan hikaye Ebru'nun kusursuz planıyla hayatına giren Selim'i kendine bağlamayı başarabilecekmi bakalım.
Fmarsal diğer kitaplarında olduğu gibi akıcı dili ile kitabı okutturuyor fakat acil şu kızları daha zeki yazmalı.Yoksa okurken toplu katliama kurban gidecek tüm kızları
Başlarda Ebru beni çıldırttı. Hakaret kotamı onun için kullandım o derece Hatta bir ara Aysun'dan daha gıcık geldi. ( Aysun yazarın İki Renk Aşk kitabının baş kahramanı.) Şükür sonlara doğru toparladı -yani Aysun hala en gıcık kadın karakter- ve zekası ile ortaya çıktı. Yani bizim gibi Selim'e dayanamadıysa demek ki Ee sonuçta Selim yani bu başka adamlara benzemez
Bir de değinmek istediğim başka bir diğer nokta ise kitabın başları bana biraz durgun gelmesi. Yazarın diğer kitaplarından asıl olayların sonlara doğru olduğunu biliyordum fakat bu kitap daha bana daha bir durgun geldi. Kendini okutturmasına okutuyor fakat bu vurguyu sizler için yapmak istedim. Sonlara doğru benim için zevk alır hale geldi çünkü Yavuz ve Merve ufacık da olsa yer aldı Merve ve Yavuz severler el kaldırsın Seri olaylarını sırf bu yüzden çok seviyorum. Başka kitaplarda sevdiğin karakteri görmek gibisi yok
Kitabın son değerlendirmesine gelecek olursam.
Kitap tamamıyla güzeldi. Severek okuduğum diğer Fmarsal kitapları arasında yerini aldı bile.
Aşktan korkmak hayattan korkmaktır. Ve hayattan korkanlar neredeyse ölmüş demektir.
Aşk hiçbir zaman üzgünüm demek zorunda kalmamaktır. Anladınızmı
Kusursuz Plan
Zoraki Gelin Serisi 2
Fatih Murat Arsal
Sonuna kadar planlar planlar
Ama zevkle okudum çok iyi geldi gece gece
Bu sefer kadın erkek yaş aralığı iyiydi
Ve konu fenaydı
Kızımız tam bir çetin ceviz
Ve oğlumuz harikaydı selim ah neyse okuyun bu kitabı sevdim
FMArsal kitap karakterlerindeki kadın ve erkeklerin kalem gibi çizilmiş derecede yakışıklı ve güzel olmaları sizi biraz sinir edebilir. Ama ben Selim'e diğer kitaplarda da yer verildiği için bayılıyordum zaten kendi kitabında daha çok sevdim.Ebru zengin bir kadın ve Selim fakir oğlan...Hikaye bununla başlıyor ancak sonlara doğru Selim'in aslında kim olduğu ortaya çıkıyor, beni en çok etkileyen kısmı orasıdır diyebilirim.Klasik FMArsal romanı beğenenlere tavsiye edilir...
Şahane.müthiş süper.Biz kadınlar çok fenayık.Sevdiğim insan için yapmayacağım şey yok..
Adı gibi kusursuz bir kitap çok iyi ve ders çıkarılacak bir kitap herkese okumasını tavsiye ederim :)
Fatih Murat Arsal'ın kitaplarını seviyorum ama nedense bu kitabı hiç sevemedim ya. bir şeyler tuhaftı sanki.. Karakterler arasında Selim de sırıtıyor gibi bilmiyorum bu kitapta sevmediğim bişiler var..
Bana göre Zoraki Koca serisine dahil olan bu kitap yazara göre dış kapının mandalı herhalde. Kronolojik olarak Zor Kadın ve Anlaşma kitaplarında önce geçiyor. Kitapta kimin eli kimin cebinde belli değil. Ancak kesin olan bir şey var. Yakup zibidinin teki. Zilli Ebru'nun davranışlarının uyuz Ateş'in davranışlarını aratmadığı gözden kaçmadı. Jigolo muhabbetini hiç açmıyorum. Bide kızım Ebru yürek mi yedin? Hiç tanımadığın adamla gece gece yolculuk etmeler, evine gitmeler... Gittinde iyi mi oldu? Sonuç tartışılır. Adam seni tutup ta öldürebilirdi. Devir kötü azıcık dikkat et kendine. Birde bu çift sanki aile ve sosyal politikalar bakanlığı gibi diğer çiftlerin ilişkilerine müdahale ediyorlar. Bir yerinizde durun yahu.
Genç adam düşünceli bir şekilde onu süzdü.Sonra iç çekti."Sana aşık olduğumu anladığımda...sen beni gerçekten de işsiz bir serseri sanıyordun.Ilk sevişmemizde de sonrasında da bu düşüncen değişmedi.Benim gibi birisiyle ilişkini devam ettirmeyi veya evlenmeyi istemiyordun."
"Öyle sanıyordum...Senden ayrılıncaya kadar!Ayrıldığımızda öyle acı çektim ki!"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kusursuz Plan
Alt başlık:
Zoraki Gelin Serisi 2
Baskı tarihi:
Kasım 2015
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232029
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Kusursuz Plan
Kusursuz Plan
Tüm ışıldayan güzelliğine rağmen,
o da aldatılabilirdi! İncitilebilirdi! Kalbi kırılabilirdi!
Ama gururu yüzünden asla altta kalamazdı!

Sevdiği erkeği elde etmek için garip bir plan yaptı.
Planı kusursuz olmalıydı. Öyle de oldu!
Gerçek niyetini kimse anlayamadı.
Amacına erişebilmek için parasını,
dayanılmaz güzelliğini, şaşırtan zekâsını ve
çekici vücudunu ortaya koydu.

Bundan daha iyi plan olur muydu?
Bir de duygularını ve arzularını gizleyebilseydi!

Kitabı okuyanlar 162 okur

  • esra baş
  • Zlem.Kaplan
  • Cansu Ay
  • AYŞEGÜL
  • Ayşegül Akduman
  • Aslı Uysal
  • Lina
  • Ezgi Turan
  • Laden Burrows
  • mesude sert

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%4.8
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%24.1
25-34 Yaş
%34.9
35-44 Yaş
%19.3
45-54 Yaş
%15.7
55-64 Yaş
%1.2
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.8
Erkek
%2.2

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%36.1 (26)
9
%25 (18)
8
%20.8 (15)
7
%5.6 (4)
6
%4.2 (3)
5
%2.8 (2)
4
%0
3
%1.4 (1)
2
%1.4 (1)
1
%2.8 (2)