Seni Sevmek İstemedim (Tutku Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.592
Gösterim
Adı:
Seni Sevmek İstemedim
Alt başlık:
Tutku Serisi 2
Baskı tarihi:
Ekim 2015
Sayfa sayısı:
575
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232081
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Yeşil gözlü gizemli adam, o yaşına kadar pek çok güzel kadın görmüştü. Ama Pınar kadar güzelini, mücadelecisini, vahşisini görmemişti. Ve onu istediğine karar vermesi birkaç saniyesini almamıştı. Pınar ise bu uzun boylu ve tehlikeli kokan adam kadar cüretlisini hiç görmemişti. Ondan ilk andan beri hiç hoşlanmamıştı. Hoşlanması da gerekmiyordu. Ne yazık ki modern zorba onu istiyordu ve elde etmeye kararlıydı. Güpegündüz kaçırılacağına ise asla inanamazdı. 
Ailesini zor durumdan kurtarması karşılığında adam ona el koymuştu. Bu çekici adama karşı seçenekleri sınırlıydı. Ya evlenecek ya da bir süreliğine onun sevgilisi olacaktı.

Çok basit! diye mırıldandı Doğan Kurtulmanıza karşılık istediğim tek şey güzel Kardeşin Deniz güldü. Acı ama samimi bir gülüştü. Benden nefret edecek!

Ve senden de! O asla affetmez! En ufak bir fırsatta hayatımızı cehenneme çevirmeye çalışacak... İntikam alma hırsı asla sönmeyecek!

Senden hep nefret edeceğim diye fısıldadı Pınar. Çaresizlikten gözleri iyice sulanmıştı ama ağlamayacaktı. Ona bu lüksü vermeyecekti. Her gün bunu yüzüne karşı söylemekten mutlu olacağım... Anlıyor musun? Senden tüm kalbimle nefret edeceğim!
(Tanıtım Bülteninden)
Bir FMA kitabı daha bitti. Bu kadar üst üste okudum diye mi sıkıldım bilmiyorum ama yeter yani. Bu kitapta ve diğer tüm kitaplarında olduğu gibi neden hep erkekler 1.90 üzerinde, kaslı vücutlar,inanılmaz yakışıklı; kızlar hep incecik, uzun boylu ve çok güzeller. Ve erkekler hep ülkenin sayılı zengini oluyor.Aşk romanından çok bilim kurgu okumuş gibiyim. Karakterler bu hayattan çok uzak. Ve ister istemez insanın aklına gelmiyor değil; kısa boyluların sevmeye hiç hakkı yok muuuuuuu? :))
İnsanlar bu kitapları okumaktan ne keyif alıyorlar hiç anlamıyorum. Magandalığa yeni ad takmışlar: modern zorba

Bu kitapta anlatıldığı gibi bir erkek profiline bir kadının aşık olması zaten abuk. Adam bildiğin kıro öküz ve mal. Böyle bir adamla ilişki yaşamak tecavüzden farksız.

Yazarın özel hayatında özendiği şeyler bunlar sanırım. Muhtemelen sevişirken partnerinin kafasına odunla falan vuruyordur.

Bu kitaplar yüzünden bir sonraki kuşak gerçekten sado-mazo olacak demedi demeyin. Bu kitapların basılmasına onay veren adamlar da muhtemelen kitabı okurken ereksiyon olan tayfadan. Rezilsiniz.
Ben bu kitabın yorumlarını gördüm, bu kadar kötü olamaz herhalde diyerek başladım ama o kadar kötüymüş. Bitiremedim zaten.
Şimdi başlarda bir adam(?) var, kızı satın alıyor. Kıza kitap boyunca tecavüz ediyor. Yazar da buna aşk diyor. End of the story.
Bir FMArsal klasiği olan mutlu sonla taçlandırılmış harika bir kitap. Kitaplığımda aynı kitaptan sadece kapakları değişik diye 3 tane olan tek kitap Seni Sevmek İstemedim… Ve şimdi de 5. baskısını yaptığı için 4 tane oldu. :) Aslında bu kitap yeşil gözlü dev olarak da adlandırılan, yakışıklı zorba Doğan, yani Dodo’nun diğer FMArsal kitaplarında ettiği büyük sözleri nasıl da tek tek yediğinin hikayesi.

Bu kitap sadece bir aşkı anlatmıyor, aynı zamanda büyük dostlukları, çıkarsız ilişkileri, vefalı arkadaşlıkları da anlatıyor. Öyle ki, Doğan ile Tamer’in şuursuz Erdem’i bir temiz dövdükleri bölümde; Doğan ağladı, Tamer ağladı, ben de her okuyuşumda çevremdeki insanlara aldırmadan onlara eşlik ettim.

Kitap yakışıklı, karizmatik FMArsal erkeklerinin içinde en pervasız, alaycı, şüpheci ve kayıtsız olan Doğan’ın sosyetik güzel Pınar ile tanışmasıyla başlıyor. Pınar inatçı, güzel, hırçın bir genç kız. Çarpıcı!!! bir şekilde olan tanışmalarına, bizim Doğan’ın pervasızlığı eklenince, bunun üzerine bir de bikinisi ile kaçırılınca macera başlamış oluyor tabii. Pınar’ın nefretinin aşka nasıl dönüştüğünü adım adım izliyorsunuz kitap boyunca. Kitap çok akıcı, sürükleyici, güzel kurgulanmış. Yavaş yavaş, sindire sindire, tadını çıkara çıkara okumak istedim ama yine de uykusuz iki gece de bitti. Hem okuyup ne olup bittiğini bilmek, sonunu öğrenmek, hem de hiç bitmesin böyle sürekli okuyayım diyeceğiniz kitaplardan. Onlarla birlikte gülüp, onlarla birlikte ağlayacaksınız. Öyle ki kitabın sonlarına doğru market sahnesindeki Pınar’ın halleri bana servis içinde ciddi ciddi kahkaha attırdı… :)

Yazarın anlatımı akıcı, konu sürükleyici, karakterler yakışıklı ve güzel, dostlukların eşi benzeri yok, bir aşk romanından beklenen her şey var kısacası…. Okuyun pişman olmayacaksınız…
FMA ile tanışma kitabım. Alalı epey oluyor. Yazar hakkında çok güzel yorumlar da okumuştum. Beğenmeyeni de var tabii.

Bu kitabı fuardan, stand görevlilerinin tavsiyesiyle almıştım. Hatta yazarında imza gününe denk gelmişim. Yazar bana 'çok vurucu bir kitapla başlıyorsunuz' demişti. Dediği kadar varmış.

Şimdiiii. Diğer yazarın diğer kitapları için yorum yapamam, okumadım çünkü ama bu kitabı yaşı küçük okurlara tavsiye etmiyorum. Mümkünse 25 okusun. Çünkü her ne kadar akıcı olsa da kurguyu sevmedim. İçerik zaten 18. Baskın bir erkek karakter var ve ben özellikle başlarda karakterin yaptıklarından hoşlanmadım. Kadın karakterin git gelleri de inanılmaz yorucuydu.

Çok fazla aşk romanı açlığı içindeyseniz seversiniz ama değilseniz yürütemeyebilirsiniz.
Aslında FMArsal'ın özellikle bu kitabını okumayı çok istiyordum ama Türk yazar çekincemden dolayı okumaya üşeniyordum. Okuduğum birkaç FMArsal'dan sonra bu kitabı okudum ve genel olarak beğendim.

Başta Pınar'a hak versem de bebeğini kaybettikten sonra Doğan'a "Eski nişanlım bana bunu yapmış olmasına rağmen senden kat be kat daha iyi bir insandır." tarzı cümlesinden sonra karakterin bazı şeylere kafasının basmadığını anlamış bulundum. Acı çekiyorsun tamam, adamı yanında istiyorsun o da tamam ama adamı sırf ilgisizlikle suçladığın için böyle bir tavır ve cümleden sonra adamın yerinde olsam kızı affetmem biraz daha uzun sürerdi, belki affedemezdim.

Bu detay hariç kitap genel olarak güzeldi.
Kitap anlatım ve akıcılık yönüyle oldukça güzel ancak yazarın bazı konularda ki arzuları sanırım kitaba da yansımış durumda . Kitap okunmaya başlandığında okuru kendine çeken bir yönü var ve bu da kitabın keyifle okunmasını sağlamakta. tavsiye ederim
Tipik Fatih Murat Arsal romanı.. Nefret, aşk, uzun saç, güçlü ve otoriter tutkulu bir erkek, inatçı bir kadın.Sonu belli ama akıcılığı çok iyi
Kitap güzeldi.Klasik bir konusu vardı.Bu kadar uzun anlatılması can sıkıcı olmuş.Olay aynı konu etrafında döndü durdu.Giriş ve gelişme bölümleri aşırı uzunken final aşırı kısaydı.Tamam mutlu sonla bitti ama daha uzun bir final beklerdim.Yine de okunmayak bir kitap değil.
Bir erkekten romantik bir kitap nasıl çıkar diye yazara uzun süredir temkinli yaklaşıyordum. Farklı bir bakış açısı oldu. Yazarın kitapları genelde 500 sayfa civarında ve açıkçası biraz önyargılıydım ama oldukça akıcıydı. Gerçi ben ilk kitap olarak tutku serisi ile başlamışım bu nedenle biraz sert bir kitaptı. Ama bayan yazarlara göre yaklaşım daha gerçekçiydi. Doğan karakterine gıcık oldum ama içten içe de takdir ettim. Demekki erkekler kadınlara duyarlı yaklaşıbiliyormuş dedirten bir kitap oldu. Romantik kitap yazmak erkek genine aykırı diye düşünen bana ön yargılı davranma diye cevap veren bir kitap oldu. Diğer kitaplarını da merak ediyorum. Anlamadığım madem erkekler isteyince duyarlı olabiliyor neden uygulamada sıkıntı yaşıyor? Kitap kadın ne ister erkek ne anlar, erkek ne der kadın ne anları güzel özetlemiş.
Yaptığımız küçük etkinlik sayesinde okumuş olduğum ilk FMA kitabı bitmiş bulunmaktadır. Tek birşey belirtmek istiyorum. Kitabın başında bir uyarı koymalıydı yazar bütün kahramanlar hayal ürünüdür diye, çünkü bu kadar güzel, yakışıklı, iyi ve zengin kişiler bu kadar kolay bir araya gelmez. Karşımıza ancak masallarda çıkar :) kitabın başları fazla hareketli fazla uzatılmış olsada sonuna doğru merakta bırakarak kendini okutmayı başarıyor. Okumayı da siz okurlara bırakıyorum...
Çok güzel bi kitaptı gerçekten bu seriye bayılıyorum nefretin aşka dönüşünü merakla okuyacağınız bi serüven. Keşke hiç bitmeseydi diyeceğiniz okurken kendinizden geçeceğiniz başarılı bir roman
"Her acı bir gün unutulur Pınar. Eğer memnun isen her kötü şey aslında iyi bir şeydir."
Fatih Murat Arsal
Sayfa 505 - Ephesus Yayınları,12. Baskı
....son bir kez daha mırıldandı. “Seni seviyorum...”
Bunu söylemek çok güzeldi. İnsanı özgür bırakıyordu. Dünyadaki her şeyi yapabilecek gibi hissediyordu kendisini... Bunca zaman aşka niye karşı koymuştu ki? Onu reddetmek daha büyük acı veriyordu.
Fatih Murat Arsal
Sayfa 565 - Ephesus Yayınları, 12. Baskı
“Senden hep nefret edeceğim diye fısıldadı Pınar.
Çaresizlikten gözleri iyice sulanmıştı ama ağlamayacaktı. Ona bu lüksü vermeyecekti. “ Her gün
bunu yüzüne karşı söylemekten mutlu olacağım… Anlıyor musun?
Senden tüm kalbimle nefret edeceğim!”
"Peki, 'Seni bırakmam!' derken ne demek istedin?"
"Anladığın gibi işte!"
"Ben bir şey anlamadım. Aptal olduğumu düşün. Ne demek istediğini sen söyle!"
Genç adam gülümsüyordu ama gözleri ciddi bir şekilde kısılmıştı. "Pekala! Şöyle söyleyeyim. Buraya geldiğimde aklımda sen yoktun. Bir an önce işimi halledip otelimin serinliğine kavuşmak istiyordum. Fakat sonra... Yani az önce seni gördüğüm andan beri... aniden, bir süredir düşündüğüm şeyi yapmaya karar verdim. Artık seni bırakmam mümkün değil! Sen bana çarptığında gözlerime baktın ve... Her şey değişti."
"Ne değişti?" Şaşkınlıkla sözlerini anlamaya çalıştı.
"Her şey!"
"Senden uzak olmak benim için ölümdü.. Sen benim nefes aldığım havamsın, içtiğim suyumsun.. Hayatımın anlamısın." -Dodo.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Seni Sevmek İstemedim
Alt başlık:
Tutku Serisi 2
Baskı tarihi:
Ekim 2015
Sayfa sayısı:
575
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232081
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Yeşil gözlü gizemli adam, o yaşına kadar pek çok güzel kadın görmüştü. Ama Pınar kadar güzelini, mücadelecisini, vahşisini görmemişti. Ve onu istediğine karar vermesi birkaç saniyesini almamıştı. Pınar ise bu uzun boylu ve tehlikeli kokan adam kadar cüretlisini hiç görmemişti. Ondan ilk andan beri hiç hoşlanmamıştı. Hoşlanması da gerekmiyordu. Ne yazık ki modern zorba onu istiyordu ve elde etmeye kararlıydı. Güpegündüz kaçırılacağına ise asla inanamazdı. 
Ailesini zor durumdan kurtarması karşılığında adam ona el koymuştu. Bu çekici adama karşı seçenekleri sınırlıydı. Ya evlenecek ya da bir süreliğine onun sevgilisi olacaktı.

Çok basit! diye mırıldandı Doğan Kurtulmanıza karşılık istediğim tek şey güzel Kardeşin Deniz güldü. Acı ama samimi bir gülüştü. Benden nefret edecek!

Ve senden de! O asla affetmez! En ufak bir fırsatta hayatımızı cehenneme çevirmeye çalışacak... İntikam alma hırsı asla sönmeyecek!

Senden hep nefret edeceğim diye fısıldadı Pınar. Çaresizlikten gözleri iyice sulanmıştı ama ağlamayacaktı. Ona bu lüksü vermeyecekti. Her gün bunu yüzüne karşı söylemekten mutlu olacağım... Anlıyor musun? Senden tüm kalbimle nefret edeceğim!
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 356 okur

  • Ayşegül Akduman
  • Aslı Uysal
  • Halime çolak
  • Sevtap Yıldırımer Satıroglu
  • Lina
  • bsds@bsds
  • Fatma Balık
  • Laden Burrows
  • Beyza Duran
  • Asya

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.9
14-17 Yaş
%2.6
18-24 Yaş
%30.3
25-34 Yaş
%27.6
35-44 Yaş
%20.4
45-54 Yaş
%14.5
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94.1
Erkek
%5.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%46.2 (67)
9
%11 (16)
8
%18.6 (27)
7
%11.7 (17)
6
%3.4 (5)
5
%2.1 (3)
4
%0.7 (1)
3
%0.7 (1)
2
%2.1 (3)
1
%3.4 (5)