Buz Sıcağı

8,0/10  (27 Oy) · 
43 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.046 gösterim
Hedeflerine erişmiş, başarılı bir doktordu. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Büyük evinde tek başına yaşamaktan, soğuk ameliyathanesinden, az dostu olmasından, sevgisiz ilişkilerinden memnundu. Tesadüfen otomobiline aldığı bir kızın sorumluluğunu neden üstlenecekti ki? Katılaşmış kalbini yumuşatan neydi bilmiyordu! Genç kızın boyun eğmeyen cesur ruhu mu? Yeşil gözlerinin sıcacık pırıltıları mı? Buz gibi ruhunu ısıtan neşeli gülüşleri mi?
... ya da yalnız hayatını dolduran kocaman yüreği mi? Sebep ne olursa olsun, kadere karşı koyulamayacağını çok çabuk anladı. Üstelik bilerek kadere yardım etti. Dışlanmış ve çaresiz bir genç kızın, yaşama sevinci olmayan, buz kalpli bir adamın hayatına usul usul sızmasını gülümseyerek izleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786059232937
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Çetinkaya 
 26 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Bu adamın tarzını bile bile bütün kitaplarını okudum bu da benim uslanmadığımı gösteriyor sanırım.
Diğer kitaplarında biraz olsun hoşuma giden şeyler vardı ancak bunda olmadı malesef.
Zafer iyiydi ama harika erkek değildi. Zeynep çocuktu resmen. Arada verilen din mesajları baya bariz olmaya başladı.
Kötü karakterin sonu, Zeynep'in hamilelikle ilgili durumu... Her şey planlıydı. Her şey harika bir düzende ilerledi. Bütün aksilikler tek tek ortadan kalktı.
Sevmedim.
Zafer'den başka kimse uğraşmadı.
Ve beyaz atlet... Lütfen ama :(

Goncagül 
02 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Fatih Murat Arsal yine önceki kitaplarındaki tarzını konuşturmuş. Okuduğunuzda işte bu FMArsal diyebileceğiniz akıcılıkta zirve bir kitap.

Sevgi Sertel 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ve “Buz Sıcağı” bitti.

Yine güzel bir hikaye, yine hayalsi bir aşk :) ne yazık ki kitaplarda kaldı böylesi sevgiler…

Ana karakterimiz 35 yaşında başarılı bir cerrah olan Zafer. Ortağı Cengiz ile bir hastanenin sahibi. Buz gibi, suratsız, huysuz ve çekilmez bir adam kendileri :)

Asıl kızımız 22 yaşındaki Zeynep, İç Mimarlık okuyan cıvıl cıvıl sevgi dolu diğer karakterimiz.

Zafer, ortağı Cengiz in kızının düğününe katılır ve düğün bitiminde arabası ile yola çıkar. Yolda yalınayak, hırpalanmış, perişan bir halde yürüyen Zeynebi görür.

Zeynep bir olaydan dolayı Babası ve Abisi tarafından evden atılmış ne yapacağını bilmeyen perişan bir haldedir.

Zafer hiç bulaşmak istemese de kızın çok genç olmasından dolayı ona yardım eder ve Amcasının evine bırakır. Ancak Amcası da eve almayınca Zeynebi de alarak İstanbul a yola devam ederler, zira Zeynep İstanbul da okuyordur.

Ev sahibi de Zeynebi eve almayıp birde üstüne eşyalarını vermeyince, başka çaresi kalmaz ve Zafer kısa bir süre için Zeynebe evini açar :) ama binbir lafla.. huysuz, kırıcı, suratsız  tam sopalık yani… ikisinin atışmaları ayrı bir keyif di :)

Ve buradan sonra hikayemiz başlıyor…

Zeynep neden evden atıldı, ona ne oldu?

Zeynebin sevgilisi Furkan bu hikayenin neresinde ?

Bu iki ayrı dünyaların insanı bir evde neler yaşayacak :) tabi ki olaylar olaylar :)

Diyaloglara güldüm, yeri geldi duygulandım, kızdım, ifrit oldum :) tüm duygular vardı yine…

Kitabın ismi hikâyeye tam oturmuş :) bayıldım…

Kitap çok yeni daha fazla bilgi yok :) devamı için kitabı okumalısınız…

Ben yazarımızın tüm kitaplarını okudum, hepsi ayrı bir tat veriyor. Masalsı aşk hikâyeleri sevenler için kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sevgili Fatih Murat Arsal yüreğinize – kaleminize sağlık… Başarılarınız daim olsun…

Sabırlı Firuze 
23 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Her ne kadar dizi tadında yazsa da sosyal mesajlar içerdiğini düşünüyorum. Farklı olan sa hep doğu kültüründe olduğunu sandığımız namus lekesi sonuçlarını egeli bir ailenin uygulaması farklı geliyor. Fazla masalsı olsa da romantik tarz sevenler okumalı. Dini bilgi, anane gibi konularda mesajlar az da olsa iyi olmuş.

ROMANTİK AŞK 
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Zafer ve Zeynep başkahramanlarımız...
Zafer, 35 yaşında yakışıklı, çekici, başarılı bir beyin cerrahı aynı zamanda hastanenin ortağı, pek gülmeyen daha doğrusu hiç gülmeyen, şaka yapmayan, aşka inanmayan, ciddi ilişkilerden uzak, evlenmeyi hiç düşünmeyen, yalnızlıktan hoşlanan, ciddi bir adam..
Zeynep ise, 23 yaşında , güzel, çekici, hep gülümseyen, hayat dolu ve iç mimarlık bölümünde son sınıf öğrencisi.
Yani ikisi de çok zıt karakterlere sahip. Ama kader Onları karşılaştırıyor.
Zafer, ortağının kızının düğünden dönerken yolda Zeynep ile karşılaşır ilk başta arabasına almaz. Sonra Zafer'in tekerleklerinin havasında sorun olur bir benzinliğe girer ve lastik sorununu hallettiğinde tekrardan Zeynep'i görür ve Ona yardım etmeye karar verir.
Zeynep, üniversitede ki genç ve yakışıklı hocasına aşıktır ve Onunla çıkmaya başladıklarından bir hafta sonra Onunla birlikte olur ve hamile kalmıştır. Ailesi bunu anlar ve ağabeyi onu dövüp gecenin bir vakti evden dışarı atar üzerindeki kıyafetlerle hem de ayakkabısız. Zeynep'te amcasının evine gider ama amcası da Onu eve kabul etmez sokakta kalmıştır. Zafer kıza acır ve yardım etmeye karar verir. İstanbul'a kadar beraber giderler, hatta Onu evine bırakır ama kızın ev sahibi Onu eve almaz.Çünkü ailesi ev sahibini aramıştır ve eve alınmamasını istemiştir. işte şimdi tam sokakta kalmıştır. Kürtaj yaptıracak parası da yoktur, evi de...ve bebeğinin babası ne Onu ne de bebeği kabul etmemektedir. zafer Onu kendi evine götürür ve ona burs vermeye karar verir. Çocuğu doğurması gerektiğini söyler.tabi kararı Ona bırakır.Sonra Ona ev bulmada yardımcı olur bu süre zarfında Zafer evde Onun olmasına iyice alışmıştır her sabah evde kahvaltı yapmak ve akşamları evde hazır yemek ve sürekli gülümseyen , şaka yapan, hayat dolu bir kız Ona iyi gelmektedir. Artık Onun evden gitmesine istemediğine karar verir ve ona Onunla kalmasını ister , aynı evi paylaşmalarını ister Zeynep ev de bulamadığı için mecburen kabul eder
Bu arada aralarında çekim artmaktadır ikisi de birbirine aşık olmaya başlar ve tabi ki saklarlar. Zeynep'in annesinin kalp krizi geçirdiği haberini duyar ve Onun yanına gider. Zafer Orada Zeynep'in ailesinin Ona kötü davranmalarına dayanamayıp Onunla evleneceklerini söyler. Zeynep şok olur, ilk başta kabul etmez ama bilmiyor ki Zafer gerçekten istiyor. İşte işler böyle devam eder.
Fatih Murat ARSAL'IN çook beğendiğim bir romanı daha... Kesinlikle tavsiye ediyorum.....

mucdem 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Eveeettt Buz Sıcağı, çıkacağı günü merakla beklediğim ve çıkar çıkmaz bekletmeden sipariş verip elime geçtiği gün anında vakit kaybetmeden bir solukta okuduğum kitap. Ve sıcağı sıcağına bitirdiğim gibi yorumumla geldiğim kitap 
Zafer, fazla gülümsemeyen dostu az aşka inanmayan hedeflerine erişmiş başarılı bir doktordu. Zeynep ise ailesi tarafından ne kadar dışlanmış olsa da, hayata umutla, neşeyle bakan, yaşama sevinci olan genç bir kız. Zaferin, Zeynep’i bir gece yolda tesadüfen otomobiline almak zorunda kalmasıyla ikisinin kaderi kesişir. Zafer’in her ters sözüne inat Zeynep’in verdiği karşılık, bir yerden sonra Zafer tarafından da benimsenip daha yumuşak davranmaya başlıyor, duygularının ortaya çıkmasını, sert tarafından taviz vermeden Zeynep ile ilgilenmesini okurken kitabın nasıl bittiğini anlamadım. Zeynep gençliğinin ve ilk kez hissettiğini düşündüğü duyguları nedeniyle yaptığı hata yüzünden ailesi tarafından dışlanıyor. Gecenin bir yarısı kapıya atılan Zeynep, tesadüfen buz kalpli Zafer ile karşılaşınca hayatın ona hazırladığı güzel sürprizlerin de olduğunu görmeye başlıyor. Okurken keyif aldığım FMA kitaplarından biriydi. Ve şimdiden sıradaki kitabını beklemeye başladım.

Kitaptan 7 Alıntı

Goncagül 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Hoş bir adam sanırım?"
Zeynep'in dudakları kıvrıldı. Gözünün önünde asık suratlı bir yüz belirmişti. "Hoş kavramı ona göre değil..." dedi yavaşça. Güzel gözleri sıcacık olmuştu. "...ama beni, yüreğimle birlikte gülümsetebilen yegane erkektir kendisi..."

Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 178)Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 178)
Yeliz şahin 
 20 Eki 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"İstanbul hırçın ama güzel bir kadın gibidir. İnsanı zorlar, yine de ayrılamazsın."

Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 464)Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 464)
Goncagül 
 30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Genç adamın sert yüz hatlarını süzdü. Bu olayda başına gelen en iyi şey, şu gülmeyi bilmeyen buz gibi adamdı. Gülmeyi bilmese de yüzü hep asık olsa da bazen kaba olma derecesinde açık sözlü olsa da... ondan hoşlanıyordu. O geniş gövdesinin içinde tozlarla kaplanmış, pırıl pırıl bir kalp vardı. O iyi birisiydi. Bundan kesin olarak emindi.
... ve Allah'ım! Ne kadar yakışıklı bir adamdı!"

Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 152)Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 152)
Goncagül 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Bana böyle bakma diye kaç defa dedim sana!" Alçaltılmış sesi biraz sertti ama içindeki sevgiyi anlamamak için aptal olmak lazımdı.
"Nasıl bakıyorum ki?" diye fısıldadı Zeynep. Sevimli bir gülümseyişle ona sokulmuştu. Biraz ilerideki emlakçı Çetin, onların bu halini gülümseyerek izlemiş, s ibra bakışlarını kaçırıp dükkanın başka bir yerine gitmişti. Tavanı inceliyor gibi yapıyordu.
Zafer gözlerini kıstı. O yeşil gözler, seven bir adam için çok şeyler vaat ediyordu. İçleri belirgin bir davet doluydu.
"İşte aynen böyle!" dedi dik dik.
"Nasıl?"
"İçimi delercesine..." Bu cümlelerin, birbirini seven başka çiftlerin de dudaklarından dökülmüş olması muhtemeldi. Bir bakışla yürekleri titreten en güzel duygunun aşk olduğu gibi...

Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 482)Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 482)
Goncagül 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Teşekkür ederim..." diye fısıldadı.
"Niye?"
"Buz gibi bir yüreğe sahip olsanız da... aslında iç ısıtan iyi bir adam olduğunuz için!"

Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 128)Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 128)
mucdem 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

“Belki mi demiştim?” diye mırıldandı Zafer.
“... ve küçük bir öpücük demiştiniz.”
“Pek küçük olmadı değil mi?” Genç adam gülümsemişti.

Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 217 - Ephesus Yayınları)Buz Sıcağı, Fatih Murat Arsal (Sayfa 217 - Ephesus Yayınları)