Adı:
Buz Sıcağı
Baskı tarihi:
Ağustos 2017
Sayfa sayısı:
512
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232937
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Hedeflerine erişmiş, başarılı bir doktordu. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Büyük evinde tek başına yaşamaktan, soğuk ameliyathanesinden, az dostu olmasından, sevgisiz ilişkilerinden memnundu. Tesadüfen otomobiline aldığı bir kızın sorumluluğunu neden üstlenecekti ki? Katılaşmış kalbini yumuşatan neydi bilmiyordu! Genç kızın boyun eğmeyen cesur ruhu mu? Yeşil gözlerinin sıcacık pırıltıları mı? Buz gibi ruhunu ısıtan neşeli gülüşleri mi?
... ya da yalnız hayatını dolduran kocaman yüreği mi? Sebep ne olursa olsun, kadere karşı koyulamayacağını çok çabuk anladı. Üstelik bilerek kadere yardım etti. Dışlanmış ve çaresiz bir genç kızın, yaşama sevinci olmayan, buz kalpli bir adamın hayatına usul usul sızmasını gülümseyerek izleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!
512 syf.
·3/10
Bu adamın tarzını bile bile bütün kitaplarını okudum bu da benim uslanmadığımı gösteriyor sanırım.
Diğer kitaplarında biraz olsun hoşuma giden şeyler vardı ancak bunda olmadı malesef.
Zafer iyiydi ama harika erkek değildi. Zeynep çocuktu resmen. Arada verilen din mesajları baya bariz olmaya başladı.
Kötü karakterin sonu, Zeynep'in hamilelikle ilgili durumu... Her şey planlıydı. Her şey harika bir düzende ilerledi. Bütün aksilikler tek tek ortadan kalktı.
Sevmedim.
Zafer'den başka kimse uğraşmadı.
Ve beyaz atlet... Lütfen ama :(
512 syf.
·2 günde·9/10
Fatih Murat Arsal yine önceki kitaplarındaki tarzını konuşturmuş. Okuduğunuzda işte bu FMArsal diyebileceğiniz akıcılıkta zirve bir kitap.
512 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Ve “Buz Sıcağı” bitti.

Yine güzel bir hikaye, yine hayalsi bir aşk :) ne yazık ki kitaplarda kaldı böylesi sevgiler…

Ana karakterimiz 35 yaşında başarılı bir cerrah olan Zafer. Ortağı Cengiz ile bir hastanenin sahibi. Buz gibi, suratsız, huysuz ve çekilmez bir adam kendileri :)

Asıl kızımız 22 yaşındaki Zeynep, İç Mimarlık okuyan cıvıl cıvıl sevgi dolu diğer karakterimiz.

Zafer, ortağı Cengiz in kızının düğününe katılır ve düğün bitiminde arabası ile yola çıkar. Yolda yalınayak, hırpalanmış, perişan bir halde yürüyen Zeynebi görür.

Zeynep bir olaydan dolayı Babası ve Abisi tarafından evden atılmış ne yapacağını bilmeyen perişan bir haldedir.

Zafer hiç bulaşmak istemese de kızın çok genç olmasından dolayı ona yardım eder ve Amcasının evine bırakır. Ancak Amcası da eve almayınca Zeynebi de alarak İstanbul a yola devam ederler, zira Zeynep İstanbul da okuyordur.

Ev sahibi de Zeynebi eve almayıp birde üstüne eşyalarını vermeyince, başka çaresi kalmaz ve Zafer kısa bir süre için Zeynebe evini açar :) ama binbir lafla.. huysuz, kırıcı, suratsız  tam sopalık yani… ikisinin atışmaları ayrı bir keyif di :)

Ve buradan sonra hikayemiz başlıyor…

Zeynep neden evden atıldı, ona ne oldu?

Zeynebin sevgilisi Furkan bu hikayenin neresinde ?

Bu iki ayrı dünyaların insanı bir evde neler yaşayacak :) tabi ki olaylar olaylar :)

Diyaloglara güldüm, yeri geldi duygulandım, kızdım, ifrit oldum :) tüm duygular vardı yine…

Kitabın ismi hikâyeye tam oturmuş :) bayıldım…

Kitap çok yeni daha fazla bilgi yok :) devamı için kitabı okumalısınız…

Ben yazarımızın tüm kitaplarını okudum, hepsi ayrı bir tat veriyor. Masalsı aşk hikâyeleri sevenler için kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sevgili Fatih Murat Arsal yüreğinize – kaleminize sağlık… Başarılarınız daim olsun…
512 syf.
·Puan vermedi
Her ne kadar dizi tadında yazsa da sosyal mesajlar içerdiğini düşünüyorum. Farklı olan sa hep doğu kültüründe olduğunu sandığımız namus lekesi sonuçlarını egeli bir ailenin uygulaması farklı geliyor. Fazla masalsı olsa da romantik tarz sevenler okumalı. Dini bilgi, anane gibi konularda mesajlar az da olsa iyi olmuş.
bu kitapta türkiyenin örf ve adetlerine pek uymayan bir kız vardı, karşısındada çok rahat bir adam.Yazarın tüm kitaplarını okudum ama artık baydı konu hep aynı, dünyanın en yakışıklı uzun boylu erkeği dünyanın en güzel kızı, birbirlerine denk geliyorlar ama bu kitap beni sinir etti. Genç kızlarımıza hoş değil daha 1 hafta görüştüğü birinden hamile kalması, sonrası ailesinin bu olaya tepki vermesi ve öfkelenmisi çok tuhafmış gibi kızımzn şaşırması, tanımadığı bir adamın arabasına binip evine gitmesi ve bu kadar olay o yaşamamış gibi sanki, adamla çok laubali, samimi olması ve bunun normal olarak karşılanması.çok mantık hatası vardı. Bir yanlış yapmış ama sonrasındada yeni tanıştıpı biriyle gayet rahat davranıyo. Aşk dışında başka herşeyi yaptılar ama Aşkı hissedemedim
512 syf.
·Puan vermedi
Kitabı pek beğendiğimi söyleyemem. Kalemi için kötü bir şey söylemem kesinlikle. Çok akıcıydı; ayrıca betimlemeleri de tam olması gerektiği gibiydi. Okurken karakterler birebir karşımda gibi oldum hatta. Hani elimi uzatsam tutabilecek gibi somuttu yani. Ama... Kocaman bir 'Ama' var, yazarın diğer kitaplarına biraz önyargı ile yaklaşmama neden olan. Öncelikle diyalogların yarısından fazlasını sevmedim. Tamam, komik olan, hoşuma gidenler vardı. Ancak, çok fazla 'rahat' olarak tanımlayabileceğim konuşmalar vardı. Zafer ve Zeynep'in bu türdeki diyaloglarını hiç sevmedim. (Ki kitap çoğunlukla öyle konuşmalarla doluydu.)
Birkaç bölüm hariç diğer bütün bölümlerin 'Genç adam' diye başlaması ise bir yerden sonra baya baya sıktı beni. Hatta yazar cümle tekrarlarına da çok gitmiş. Benzer cümleleri kitap boyunca 5 ya da 10 bölümde bir okudum. Bir de en önemlisi; ben kitaptaki aşkı hissedemedim.
512 syf.
·1 günde·4/10
Buz Sıcağı
Fatih Murat Arsal
Sevmedim sevemedim ama yine de okudum insan kendine eziyet etmeyi seviyor sanırım. Uzun bir ara sonrası kitap okumak İyi geldi fakat seçim yanlıştı neyse zaten fatih beyin kalemini bilen biliyor. Yine aynı tarzdı beni etkileyen tek satır bile olmadı rahatsız eden ise çok yer özelikle kızın bazı yerlerini Betimleme kısımları 10/3
512 syf.
·Beğendi·10/10
Hedeflerine erişmiş, başarılı bir doktordu. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Büyük evinde tek başına yaşamaktan, soğuk ameliyathanesinden, az dostu olmasından, sevgisiz ilişkilerinden memnundu. Tesadüfen otomobiline aldığı bir kızın sorumluluğunu neden üstlenecekti ki? Katılaşmış kalbini yumuşatan neydi bilmiyordu! Genç kızın boyun eğmeyen cesur ruhu mu? Yeşil gözlerinin sıcacık pırıltıları mı? Buz gibi ruhunu ısıtan neşeli gülüşleri mi? ... ya da yalnız hayatını dolduran kocaman yüreği mi? Sebep ne olursa olsun, kadere karşı koyulamayacağını çok çabuk anladı. Üstelik bilerek kadere yardım etti. Dışlanmış ve çaresiz bir genç kızın, yaşama sevinci olmayan, buz kalpli bir adamın hayatına usul usul sızmasının hikayesi
512 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Eveeettt Buz Sıcağı, çıkacağı günü merakla beklediğim ve çıkar çıkmaz bekletmeden sipariş verip elime geçtiği gün anında vakit kaybetmeden bir solukta okuduğum kitap. Ve sıcağı sıcağına bitirdiğim gibi yorumumla geldiğim kitap 
Zafer, fazla gülümsemeyen dostu az aşka inanmayan hedeflerine erişmiş başarılı bir doktordu. Zeynep ise ailesi tarafından ne kadar dışlanmış olsa da, hayata umutla, neşeyle bakan, yaşama sevinci olan genç bir kız. Zaferin, Zeynep’i bir gece yolda tesadüfen otomobiline almak zorunda kalmasıyla ikisinin kaderi kesişir. Zafer’in her ters sözüne inat Zeynep’in verdiği karşılık, bir yerden sonra Zafer tarafından da benimsenip daha yumuşak davranmaya başlıyor, duygularının ortaya çıkmasını, sert tarafından taviz vermeden Zeynep ile ilgilenmesini okurken kitabın nasıl bittiğini anlamadım. Zeynep gençliğinin ve ilk kez hissettiğini düşündüğü duyguları nedeniyle yaptığı hata yüzünden ailesi tarafından dışlanıyor. Gecenin bir yarısı kapıya atılan Zeynep, tesadüfen buz kalpli Zafer ile karşılaşınca hayatın ona hazırladığı güzel sürprizlerin de olduğunu görmeye başlıyor. Okurken keyif aldığım FMA kitaplarından biriydi. Ve şimdiden sıradaki kitabını beklemeye başladım.
512 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Zafer ve Zeynep başkahramanlarımız...
Zafer, 35 yaşında yakışıklı, çekici, başarılı bir beyin cerrahı aynı zamanda hastanenin ortağı, pek gülmeyen daha doğrusu hiç gülmeyen, şaka yapmayan, aşka inanmayan, ciddi ilişkilerden uzak, evlenmeyi hiç düşünmeyen, yalnızlıktan hoşlanan, ciddi bir adam..
Zeynep ise, 23 yaşında , güzel, çekici, hep gülümseyen, hayat dolu ve iç mimarlık bölümünde son sınıf öğrencisi.
Yani ikisi de çok zıt karakterlere sahip. Ama kader Onları karşılaştırıyor.
Zafer, ortağının kızının düğünden dönerken yolda Zeynep ile karşılaşır ilk başta arabasına almaz. Sonra Zafer'in tekerleklerinin havasında sorun olur bir benzinliğe girer ve lastik sorununu hallettiğinde tekrardan Zeynep'i görür ve Ona yardım etmeye karar verir.
Zeynep, üniversitede ki genç ve yakışıklı hocasına aşıktır ve Onunla çıkmaya başladıklarından bir hafta sonra Onunla birlikte olur ve hamile kalmıştır. Ailesi bunu anlar ve ağabeyi onu dövüp gecenin bir vakti evden dışarı atar üzerindeki kıyafetlerle hem de ayakkabısız. Zeynep'te amcasının evine gider ama amcası da Onu eve kabul etmez sokakta kalmıştır. Zafer kıza acır ve yardım etmeye karar verir. İstanbul'a kadar beraber giderler, hatta Onu evine bırakır ama kızın ev sahibi Onu eve almaz.Çünkü ailesi ev sahibini aramıştır ve eve alınmamasını istemiştir. işte şimdi tam sokakta kalmıştır. Kürtaj yaptıracak parası da yoktur, evi de...ve bebeğinin babası ne Onu ne de bebeği kabul etmemektedir. zafer Onu kendi evine götürür ve ona burs vermeye karar verir. Çocuğu doğurması gerektiğini söyler.tabi kararı Ona bırakır.Sonra Ona ev bulmada yardımcı olur bu süre zarfında Zafer evde Onun olmasına iyice alışmıştır her sabah evde kahvaltı yapmak ve akşamları evde hazır yemek ve sürekli gülümseyen , şaka yapan, hayat dolu bir kız Ona iyi gelmektedir. Artık Onun evden gitmesine istemediğine karar verir ve ona Onunla kalmasını ister , aynı evi paylaşmalarını ister Zeynep ev de bulamadığı için mecburen kabul eder
Bu arada aralarında çekim artmaktadır ikisi de birbirine aşık olmaya başlar ve tabi ki saklarlar. Zeynep'in annesinin kalp krizi geçirdiği haberini duyar ve Onun yanına gider. Zafer Orada Zeynep'in ailesinin Ona kötü davranmalarına dayanamayıp Onunla evleneceklerini söyler. Zeynep şok olur, ilk başta kabul etmez ama bilmiyor ki Zafer gerçekten istiyor. İşte işler böyle devam eder.
Fatih Murat ARSAL'IN çook beğendiğim bir romanı daha... Kesinlikle tavsiye ediyorum.....
512 syf.
·Beğendi·9/10
#kitapyorumu
#FatihMuratArsal
#BuzSıcağı

Şubat ayında okuduğum bu kitabı ancak yorumlama fırsatı bulabildim. Geç olsun da güç olmasın değil mi??

Zafer: buzdolabı kadar soğuk, yakışıklı, karizmatik, işinde başarılı bir beyin cerrahı

Zeynep: Güleryüzlü, cıvıl cıvıl konuşan, samimi, yüreği güzel, yüzü güzel iç mimarlık okuyan bir öğrenci

⭐️Kapkaranlık bir gecede kader ağlarını Zeynep ve Zafer için örmüştür.

Zafer ortağının kızının düğününden dönerken arabasının arıza alarmıyla durduğunda gördüğü çalılıklar arasında bir kararlıdır. Karşısına yaklaşan karaltıda perişan bir halde zavallı kız çıkmıştır. Kızın haline üzülen Zafer gideceği yere kadar bırakmak için aracına alır.

Zeynep’in tek gayesi bir an önce oradan uzaklaşmak ve başına gelenleri bir an önce unutmaktır.

Zeynep başına gelen olayları Zafer’e anlatacak mı??
Zafer öğrendikleri gerçeklerle Zeynep’i hayatına alacak mı?
Zeynep buz kalpli Zafer’in kalbine dokunabilecek mi?
Zafer Zeynep için neler yapacak??

Hepsi ve daha fazlası kitabımızda. Ben okurken çok keyif aldım.
FMA aşkı öyle güzel aktarıyor ki büyüleyici kurguyla kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.
Yazarımızın yüreğine kalemine sağlık

“kitabı okumam konusundaki yardımları için Canım arkdaşım Özlem Bülent Serdal’a sonsuz teşekkürler
512 syf.
·5 günde·5/10
FMArsal'ın hemen hemen bütün kitaplarını okudum. Bu kitabı da çıktığı andan itibaren alıp okumak istiyordum. Aşk Başka Bir Şey kitabıyla birlikte aldım. Aldıktan sonra kitabın yorumlarını okudum. Geneli olumsuz yorumlardı tabi. Ben yine de ön yargılı olmayıp okuyayım dedim ama yok insanlar eleştirilerinde çok haklılar. Yazarımız aşk romanı yazıyor. Doğal olarak bu tarz romanlarda konu başka türlerle harmanlanmadıkça aynı şeyler ortaya çıkıyor hep. Ama yine de yazarımızın okutan bir tarafı var. Bu kitaba da büyük umutlarla başlamıştım. Hayal kırıklığı yaşadım resmen. Erkek karakterimizin duygusuzluğu beni çok rahatsız etti. Bazı konuşmalardan rahatsız oldum. Tek sevdiğim nokta Zeynep'in neşesiydi. İkisi arasındaki aşkı zerre hissedemedim. Kitap biraz uzatılmıştı bu gibi bir konuya daha kısa tutulabilirdi. Kitabı sevdim mi? Hayır. Ilk defa bir FMArsal romanına bu kadar bir olumsuz yorum yapıyorum. Diğer kitabını da okuyacağım. Ve inşallah bu kitaptaki gibi olmaz. Yine de emeklerine sağlık,tüm olumsuzluklara rağmen akıcı bir kitaptı :)
Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin hayırlıdır ve olur ki sevdiğiniz şey de sizin içinde şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz

( Bakara suresi 216)
Sanırım sevgi böyle bir şey. Ne yaparsan yap, kalp gerçeği biliyor. Ruh kendi ikizini tanıyor.
Fatih Murat Arsal
Sayfa 499 - Ephesus Yayınları, 4. Baskı
Psikoloji farklı bir şeydi. Bazen söylenen şey başka, anlaşılan şey başka oluyordu. Anlatılmak istenen çok daha ince, özel bir şeyken, akıl ile kalp aynı anda çalışmıyor ve kolayca yanlış anlaşılma olabiliyordu.
Fatih Murat Arsal
Sayfa 457 - Ephesus Yayınları, 4. Baskı
"Bu arada dansite demek, bir metreküp süngerin kilo ağırlığıymış. Bunu da öğrendim."
Fatih Murat Arsal
Sayfa 245 - Ephesus Yayınları, 4. Baskı
"Hoş bir adam sanırım?"
Zeynep'in dudakları kıvrıldı. Gözünün önünde asık suratlı bir yüz belirmişti. "Hoş kavramı ona göre değil..." dedi yavaşça. Güzel gözleri sıcacık olmuştu. "...ama beni, yüreğimle birlikte gülümsetebilen yegane erkektir kendisi..."
"Bana böyle bakma diye kaç defa dedim sana!" Alçaltılmış sesi biraz sertti ama içindeki sevgiyi anlamamak için aptal olmak lazımdı.
"Nasıl bakıyorum ki?" diye fısıldadı Zeynep. Sevimli bir gülümseyişle ona sokulmuştu. Biraz ilerideki emlakçı Çetin, onların bu halini gülümseyerek izlemiş, s ibra bakışlarını kaçırıp dükkanın başka bir yerine gitmişti. Tavanı inceliyor gibi yapıyordu.
Zafer gözlerini kıstı. O yeşil gözler, seven bir adam için çok şeyler vaat ediyordu. İçleri belirgin bir davet doluydu.
"İşte aynen böyle!" dedi dik dik.
"Nasıl?"
"İçimi delercesine..." Bu cümlelerin, birbirini seven başka çiftlerin de dudaklarından dökülmüş olması muhtemeldi. Bir bakışla yürekleri titreten en güzel duygunun aşk olduğu gibi...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Buz Sıcağı
Baskı tarihi:
Ağustos 2017
Sayfa sayısı:
512
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232937
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Hedeflerine erişmiş, başarılı bir doktordu. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Büyük evinde tek başına yaşamaktan, soğuk ameliyathanesinden, az dostu olmasından, sevgisiz ilişkilerinden memnundu. Tesadüfen otomobiline aldığı bir kızın sorumluluğunu neden üstlenecekti ki? Katılaşmış kalbini yumuşatan neydi bilmiyordu! Genç kızın boyun eğmeyen cesur ruhu mu? Yeşil gözlerinin sıcacık pırıltıları mı? Buz gibi ruhunu ısıtan neşeli gülüşleri mi?
... ya da yalnız hayatını dolduran kocaman yüreği mi? Sebep ne olursa olsun, kadere karşı koyulamayacağını çok çabuk anladı. Üstelik bilerek kadere yardım etti. Dışlanmış ve çaresiz bir genç kızın, yaşama sevinci olmayan, buz kalpli bir adamın hayatına usul usul sızmasını gülümseyerek izleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!

Kitabı okuyanlar 128 okur

  • N. Nur ince
  • Gamze Hülya Özgen
  • erva
  • Centrum Permanebit
  • Nur
  • özge
  • Efnan öztel
  • Cansu Slny
  • Sümeyye hasanoğlu
  • Çekilmez Bir Kadın

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.7
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%10.3
25-34 Yaş
%38.5
35-44 Yaş
%28.2
45-54 Yaş
%15.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.4
Erkek
%1.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.9 (21)
9
%17.7 (11)
8
%14.5 (9)
7
%6.5 (4)
6
%9.7 (6)
5
%3.2 (2)
4
%6.5 (4)
3
%6.5 (4)
2
%0
1
%1.6 (1)