Buz Sıcağı

·
Okunma
·
Beğeni
·
5,6bin
Gösterim
Adı:
Buz Sıcağı
Baskı tarihi:
Ağustos 2017
Sayfa sayısı:
512
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232937
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Hedeflerine erişmiş, başarılı bir doktordu. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Büyük evinde tek başına yaşamaktan, soğuk ameliyathanesinden, az dostu olmasından, sevgisiz ilişkilerinden memnundu. Tesadüfen otomobiline aldığı bir kızın sorumluluğunu neden üstlenecekti ki? Katılaşmış kalbini yumuşatan neydi bilmiyordu! Genç kızın boyun eğmeyen cesur ruhu mu? Yeşil gözlerinin sıcacık pırıltıları mı? Buz gibi ruhunu ısıtan neşeli gülüşleri mi?
... ya da yalnız hayatını dolduran kocaman yüreği mi? Sebep ne olursa olsun, kadere karşı koyulamayacağını çok çabuk anladı. Üstelik bilerek kadere yardım etti. Dışlanmış ve çaresiz bir genç kızın, yaşama sevinci olmayan, buz kalpli bir adamın hayatına usul usul sızmasını gülümseyerek izleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!
512 syf.
·5 günde·Beğendi
Zafer 35 yaşında, çok yakışıklı ve başarılı bir beyin cerrahı. Ortağı Cengiz ile bir hastanenin sahibi. Buz gibi, suratsız, huysuz ve çekilmez bir adam. 

Zeynep 23 yaşında, çok güzel ve eğlenceli iç mimarlık okuyan pırıl pırıl, hayat dolu bir kız. 

Zafer ortağı Cengiz'in kızının düğününe katılır ve mecbur olmasa bir dakika bile orada durmak istemez. Takıyı taktığı gibi düğünden ayrılır. Önünde uzun bir yol vardır, evine dönmek için. Yolda aracı arıza uyarısı verdiği için inip kontrol eder ve araca binerken bir karaltı görür. Önce bu karaltının bir erkek olduğunu düşünür ama yaklaştıkça genç bir kız olduğunu görür. 

Zeynep okuldaki hocasına aşık olup onunla birlikte olur ve hamile kalır. Bebeğin babası ikisine de sahip çıkmaz ve bebekten kurtulmasını ister. Zeynep'in de başka çaresi olmadığı için ailesinin yanına gelir ve evde biriktirdiği paraları alıp, bebekten kurtulmak ister ama ailesi Zeynep'in hamile olduğunu öğrenir. 

Zeynep ailesi tarafından dövülüp, evden yalın ayak kovulur. Çaresizce yolda yürürken bir araç görür ve ondan yardım ister. Bu aracın onu istediği yere kadar götürebileceğini düşünür. 

Zafer kızı önce dilenci sandığı için aracına almak istemez ve para uzatır. Zeynep dilenci olmadığını sadece anayola kadar kendisini bırakmasını ister ama Zafer kabul etmez ve yoluna devam eder. İleride bir benzinlik  görür ve aracın arızasını tekrar kontrol etmek ister. Aracıyla ilgilenirken aynı kızın çıplak ayak yürüdüğünü fark eder.

Normalde kimseyi umursamayan Zafer, yalnız başına, gece yarısı tenha bir yolda yürüyen bu kızı o halde bırakmak istemez. Bu yolda başına bir iş geleceğini bilir. Arızayı hallettikten sonra yolda kızı aracına alır. Zafer kızı istediği yerde indirip yoluna devam etmek ister ama olaylar hiç istediği gibi ilerlemez. Kız resmen başına kalır. Vicdanına yenilip onu ailesi gibi yarı yolda bırakmak istemez ve Zeynep'e sahip çıkar. Peki bu iki zıt karakter birbirine iyi gelecek midir?


Yine harika bir FMArsal kitabı daha biter. Her çıkan kitabını okurum diyenlerdenseniz bu kitaba da bayılacaksınız. 
Ben her ne kadar suratsız bir adam olsada Zafer'in vicdanına ve Zeynep'e sahip çıkmasına, onun için yaptıklarına bayıldım. Zeynep'in,  Zafer'in tek düze hayatına renk getirmesi ve hayatındaki tüm zorluklara rağmen neşe saçabilmesi çok güzeldi. Yine masal tadında ve göz açıp kapayana kadar biten bir kitap oldu. 

Ve bu kitapta eski kitap karakterlerini görmek çok hoşuma gitti. Hepsini özlemişim resmen ve lütfen Karmen karakteri de kitap olsun diyorum. Hep başarılı ve tehlikeli erkek karakterler görüyorduk ve Karmen çok güçlü bir kadın karakter olarak çıktı bu kitapta karşımıza.

Sizin en sevdiğiniz Fatih Murat Arsal kitabı hangisi? 

Ben hala Yalnız Gözlerin İçin favorim diyorum...

Bir başka kitapta görüşmek üzere.

Herkese keyifli okumalar. 
512 syf.
·2 günde·10/10 puan
Spoiler içerir
Zafer ve Zeynep başkahramanlarımız...
Zafer, 35 yaşında yakışıklı, çekici, başarılı bir beyin cerrahı aynı zamanda hastanenin ortağı, pek gülmeyen daha doğrusu hiç gülmeyen, şaka yapmayan, aşka inanmayan, ciddi ilişkilerden uzak, evlenmeyi hiç düşünmeyen, yalnızlıktan hoşlanan, ciddi bir adam..
Zeynep ise, 23 yaşında , güzel, çekici, hep gülümseyen, hayat dolu ve iç mimarlık bölümünde son sınıf öğrencisi.
Yani ikisi de çok zıt karakterlere sahip. Ama kader Onları karşılaştırıyor.
Zafer, ortağının kızının düğünden dönerken yolda Zeynep ile karşılaşır ilk başta arabasına almaz. Sonra Zafer'in tekerleklerinin havasında sorun olur bir benzinliğe girer ve lastik sorununu hallettiğinde tekrardan Zeynep'i görür ve Ona yardım etmeye karar verir.
Zeynep, üniversitede ki genç ve yakışıklı hocasına aşıktır ve Onunla çıkmaya başladıklarından bir hafta sonra Onunla birlikte olur ve hamile kalmıştır. Ailesi bunu anlar ve ağabeyi onu dövüp gecenin bir vakti evden dışarı atar üzerindeki kıyafetlerle hem de ayakkabısız. Zeynep'te amcasının evine gider ama amcası da Onu eve kabul etmez sokakta kalmıştır. Zafer kıza acır ve yardım etmeye karar verir. İstanbul'a kadar beraber giderler, hatta Onu evine bırakır ama kızın ev sahibi Onu eve almaz.Çünkü ailesi ev sahibini aramıştır ve eve alınmamasını istemiştir. işte şimdi tam sokakta kalmıştır. Kürtaj yaptıracak parası da yoktur, evi de...ve bebeğinin babası ne Onu ne de bebeği kabul etmemektedir. zafer Onu kendi evine götürür ve ona burs vermeye karar verir. Çocuğu doğurması gerektiğini söyler.tabi kararı Ona bırakır.Sonra Ona ev bulmada yardımcı olur bu süre zarfında Zafer evde Onun olmasına iyice alışmıştır her sabah evde kahvaltı yapmak ve akşamları evde hazır yemek ve sürekli gülümseyen , şaka yapan, hayat dolu bir kız Ona iyi gelmektedir. Artık Onun evden gitmesine istemediğine karar verir ve ona Onunla kalmasını ister , aynı evi paylaşmalarını ister Zeynep ev de bulamadığı için mecburen kabul eder
Bu arada aralarında çekim artmaktadır ikisi de birbirine aşık olmaya başlar ve tabi ki saklarlar. Zeynep'in annesinin kalp krizi geçirdiği haberini duyar ve Onun yanına gider. Zafer Orada Zeynep'in ailesinin Ona kötü davranmalarına dayanamayıp Onunla evleneceklerini söyler. Zeynep şok olur, ilk başta kabul etmez ama bilmiyor ki Zafer gerçekten istiyor. İşte işler böyle devam eder.
Fatih Murat ARSAL'IN çook beğendiğim bir romanı daha... Kesinlikle tavsiye ediyorum.....
512 syf.
·3/10 puan
Bu adamın tarzını bile bile bütün kitaplarını okudum bu da benim uslanmadığımı gösteriyor sanırım.
Diğer kitaplarında biraz olsun hoşuma giden şeyler vardı ancak bunda olmadı malesef.
Zafer iyiydi ama harika erkek değildi. Zeynep çocuktu resmen. Arada verilen din mesajları baya bariz olmaya başladı.
Kötü karakterin sonu, Zeynep'in hamilelikle ilgili durumu... Her şey planlıydı. Her şey harika bir düzende ilerledi. Bütün aksilikler tek tek ortadan kalktı.
Sevmedim.
Zafer'den başka kimse uğraşmadı.
Ve beyaz atlet... Lütfen ama :(
bu kitapta türkiyenin örf ve adetlerine pek uymayan bir kız vardı, karşısındada çok rahat bir adam.Yazarın tüm kitaplarını okudum ama artık baydı konu hep aynı, dünyanın en yakışıklı uzun boylu erkeği dünyanın en güzel kızı, birbirlerine denk geliyorlar ama bu kitap beni sinir etti. Genç kızlarımıza hoş değil daha 1 hafta görüştüğü birinden hamile kalması, sonrası ailesinin bu olaya tepki vermesi ve öfkelenmisi çok tuhafmış gibi kızımzn şaşırması, tanımadığı bir adamın arabasına binip evine gitmesi ve bu kadar olay o yaşamamış gibi sanki, adamla çok laubali, samimi olması ve bunun normal olarak karşılanması.çok mantık hatası vardı. Bir yanlış yapmış ama sonrasındada yeni tanıştıpı biriyle gayet rahat davranıyo. Aşk dışında başka herşeyi yaptılar ama Aşkı hissedemedim
512 syf.
·2 günde·9/10 puan
Fatih Murat Arsal yine önceki kitaplarındaki tarzını konuşturmuş. Okuduğunuzda işte bu FMArsal diyebileceğiniz akıcılıkta zirve bir kitap.
512 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Ve “Buz Sıcağı” bitti.

Yine güzel bir hikaye, yine hayalsi bir aşk :) ne yazık ki kitaplarda kaldı böylesi sevgiler…

Ana karakterimiz 35 yaşında başarılı bir cerrah olan Zafer. Ortağı Cengiz ile bir hastanenin sahibi. Buz gibi, suratsız, huysuz ve çekilmez bir adam kendileri :)

Asıl kızımız 22 yaşındaki Zeynep, İç Mimarlık okuyan cıvıl cıvıl sevgi dolu diğer karakterimiz.

Zafer, ortağı Cengiz in kızının düğününe katılır ve düğün bitiminde arabası ile yola çıkar. Yolda yalınayak, hırpalanmış, perişan bir halde yürüyen Zeynebi görür.

Zeynep bir olaydan dolayı Babası ve Abisi tarafından evden atılmış ne yapacağını bilmeyen perişan bir haldedir.

Zafer hiç bulaşmak istemese de kızın çok genç olmasından dolayı ona yardım eder ve Amcasının evine bırakır. Ancak Amcası da eve almayınca Zeynebi de alarak İstanbul a yola devam ederler, zira Zeynep İstanbul da okuyordur.

Ev sahibi de Zeynebi eve almayıp birde üstüne eşyalarını vermeyince, başka çaresi kalmaz ve Zafer kısa bir süre için Zeynebe evini açar :) ama binbir lafla.. huysuz, kırıcı, suratsız  tam sopalık yani… ikisinin atışmaları ayrı bir keyif di :)

Ve buradan sonra hikayemiz başlıyor…

Zeynep neden evden atıldı, ona ne oldu?

Zeynebin sevgilisi Furkan bu hikayenin neresinde ?

Bu iki ayrı dünyaların insanı bir evde neler yaşayacak :) tabi ki olaylar olaylar :)

Diyaloglara güldüm, yeri geldi duygulandım, kızdım, ifrit oldum :) tüm duygular vardı yine…

Kitabın ismi hikâyeye tam oturmuş :) bayıldım…

Kitap çok yeni daha fazla bilgi yok :) devamı için kitabı okumalısınız…

Ben yazarımızın tüm kitaplarını okudum, hepsi ayrı bir tat veriyor. Masalsı aşk hikâyeleri sevenler için kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sevgili Fatih Murat Arsal yüreğinize – kaleminize sağlık… Başarılarınız daim olsun…
512 syf.
·Puan vermedi
Her ne kadar dizi tadında yazsa da sosyal mesajlar içerdiğini düşünüyorum. Farklı olan sa hep doğu kültüründe olduğunu sandığımız namus lekesi sonuçlarını egeli bir ailenin uygulaması farklı geliyor. Fazla masalsı olsa da romantik tarz sevenler okumalı. Dini bilgi, anane gibi konularda mesajlar az da olsa iyi olmuş.
512 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bu yazarın çoğu kitabını okudum evet ama sanırım bu içlerinden en beğendiğim oldu... Aşk, umut,acı,cesaret,bağlılık ve en çok da benim gibi gülmeyi seven bir karakter yazdığı için keyifle okudum....
Sizlerin de
Keyifle okuyacağınızdan eminim
İyi okumalar
512 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Hedeflerine erişmiş, başarılı bir doktordu. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Büyük evinde tek başına yaşamaktan, soğuk ameliyathanesinden, az dostu olmasından, sevgisiz ilişkilerinden memnundu. Tesadüfen otomobiline aldığı bir kızın sorumluluğunu neden üstlenecekti ki? Katılaşmış kalbini yumuşatan neydi bilmiyordu! Genç kızın boyun eğmeyen cesur ruhu mu? Yeşil gözlerinin sıcacık pırıltıları mı? Buz gibi ruhunu ısıtan neşeli gülüşleri mi? ... ya da yalnız hayatını dolduran kocaman yüreği mi? Sebep ne olursa olsun, kadere karşı koyulamayacağını çok çabuk anladı. Üstelik bilerek kadere yardım etti. Dışlanmış ve çaresiz bir genç kızın, yaşama sevinci olmayan, buz kalpli bir adamın hayatına usul usul sızmasının hikayesi
512 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10 puan
FMA çok beğendiğim kitaplarından sadece bir tanesi. Sevginin nasıl güzel birşey olduğunu birkez daha gösterdi. Sevgi ne demek. Emek demek olduğunun başka bir örneği
512 syf.
·Puan vermedi
Kitabı pek beğendiğimi söyleyemem. Kalemi için kötü bir şey söylemem kesinlikle. Çok akıcıydı; ayrıca betimlemeleri de tam olması gerektiği gibiydi. Okurken karakterler birebir karşımda gibi oldum hatta. Hani elimi uzatsam tutabilecek gibi somuttu yani. Ama... Kocaman bir 'Ama' var, yazarın diğer kitaplarına biraz önyargı ile yaklaşmama neden olan. Öncelikle diyalogların yarısından fazlasını sevmedim. Tamam, komik olan, hoşuma gidenler vardı. Ancak, çok fazla 'rahat' olarak tanımlayabileceğim konuşmalar vardı. Zafer ve Zeynep'in bu türdeki diyaloglarını hiç sevmedim. (Ki kitap çoğunlukla öyle konuşmalarla doluydu.)
Birkaç bölüm hariç diğer bütün bölümlerin 'Genç adam' diye başlaması ise bir yerden sonra baya baya sıktı beni. Hatta yazar cümle tekrarlarına da çok gitmiş. Benzer cümleleri kitap boyunca 5 ya da 10 bölümde bir okudum. Bir de en önemlisi; ben kitaptaki aşkı hissedemedim.
512 syf.
·1 günde·4/10 puan
Buz Sıcağı
Fatih Murat Arsal
Sevmedim sevemedim ama yine de okudum insan kendine eziyet etmeyi seviyor sanırım. Uzun bir ara sonrası kitap okumak İyi geldi fakat seçim yanlıştı neyse zaten fatih beyin kalemini bilen biliyor. Yine aynı tarzdı beni etkileyen tek satır bile olmadı rahatsız eden ise çok yer özelikle kızın bazı yerlerini Betimleme kısımları 10/3
Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin hayırlıdır ve olur ki sevdiğiniz şey de sizin içinde şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz

( Bakara suresi 216)
Sanırım sevgi böyle bir şey. Ne yaparsan yap, kalp gerçeği biliyor. Ruh kendi ikizini tanıyor.
Fatih Murat Arsal
Sayfa 499 - Ephesus Yayınları, 4. Baskı
Psikoloji farklı bir şeydi. Bazen söylenen şey başka, anlaşılan şey başka oluyordu. Anlatılmak istenen çok daha ince, özel bir şeyken, akıl ile kalp aynı anda çalışmıyor ve kolayca yanlış anlaşılma olabiliyordu.
Fatih Murat Arsal
Sayfa 457 - Ephesus Yayınları, 4. Baskı
...Bakara süresinde geçen bu ayet,ilginç bi şekilde dikkatini çekmişti."olurki hoşunuza gitmeyen bişey sizin için hayırlıdır ve olur ki sevdiğiniz şeyde sizin için bir Şerdir.Allah bilirse siz bilemezsiniz".Derin bi nefes aldı Allah'a her zaman inanmıştı ona her zaman guvenmisti.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Buz Sıcağı
Baskı tarihi:
Ağustos 2017
Sayfa sayısı:
512
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232937
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Hedeflerine erişmiş, başarılı bir doktordu. Hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Büyük evinde tek başına yaşamaktan, soğuk ameliyathanesinden, az dostu olmasından, sevgisiz ilişkilerinden memnundu. Tesadüfen otomobiline aldığı bir kızın sorumluluğunu neden üstlenecekti ki? Katılaşmış kalbini yumuşatan neydi bilmiyordu! Genç kızın boyun eğmeyen cesur ruhu mu? Yeşil gözlerinin sıcacık pırıltıları mı? Buz gibi ruhunu ısıtan neşeli gülüşleri mi?
... ya da yalnız hayatını dolduran kocaman yüreği mi? Sebep ne olursa olsun, kadere karşı koyulamayacağını çok çabuk anladı. Üstelik bilerek kadere yardım etti. Dışlanmış ve çaresiz bir genç kızın, yaşama sevinci olmayan, buz kalpli bir adamın hayatına usul usul sızmasını gülümseyerek izleyeceğiniz bir FMArsal romanı daha!

Kitabı okuyanlar 288 okur

  • papatya kalbim
  • LULU
  • Esra Efehüseyinoğlu
  • Zeliha Can
  • .
  • adem aras
  • Çiğdem Cengiz
  • Fatos kaya
  • merküla
  • Leman Eryılmaz

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%7.7
13-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%10.3
25-34 Yaş
%38.5
35-44 Yaş
%28.2
45-54 Yaş
%15.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.4
Erkek
%1.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29.6 (32)
9
%16.7 (18)
8
%15.7 (17)
7
%13 (14)
6
%9.3 (10)
5
%3.7 (4)
4
%5.6 (6)
3
%3.7 (4)
2
%0
1
%2.8 (3)