Anlaşma Zoraki Koca Serisi 4

8,7/10  (95 Oy) · 
227 okunma  · 
90 beğeni  · 
3.951 gösterim
Kafenin dışındaki fırtına, genç adamın yüreğindekinden daha şiddetli değildi. Annesinin baskılarından o kadar bunalmıştı ki, ona aklına gelen ilk yalanı söyledi. Bu yalanına servis yapan garson kızı da ortak etmeye çekinmedi.

"Telefonda annem var!" dedi asık bir suratla. Otoriter sesli adamın tavrı garson kızın itiraz etmesini engellemişti.

"O ne sorarsa 'evet' de... Tamam mı? Sadece 'evet' de. Çok nazik ol! Söz veriyorum, bu iyiliğinin karşılığını alacaksın!"

Garson kız bu sert görünümlü adamın annesi ile ne konuşabilirdi ki?

"Acaba oğlumun dediği doğru mu?" diye sormuştu kadın. Peki ama ana oğul arasından konuşmanın içeriği neydi ki? Sonra adamın her soruya 'evet' demesini istediğini hatırladı. Sorun değildi. Evet demek o kadar da zor olamazdı.

"Evet, doğru!.." dedi duru bir sesle. Ama ardından gelen soruya hazırlıklı değildi!

"Ve... yani gerçekten evleneceksiniz, öyle mi?"

Birçok yanlış anlamanın sonunda anlaşmaktan başka çareleri yoktu. Sadece iki ay birbirlerine dayanacaklardı. Ama gerçek aşk için sınırlı anlaşmaların hiçbir önemi yoktu. Evlenmemek için evlenmek kadar komik bir şey olabilir mi?

Kadere müdahale edilemeyeceğini anladığınız, anlaşmaların bozulmasına destek olacağınız bir FMArsal romanı daha...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9786055358624
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
01 Mar 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

anlaşma sürükleyici, bir solukta okunan, eğlenceli ve insanı yormayan bir kitap. rahatlamak, güzel vakit geçirmek için birebir. Ancak tabi mükemmel de değil. özellikle anlaşma yazarın okuduğum 8. kitabı olduğu için ilk kitaplarına göre çok daha rahatsız edici bulduğum kısımlar vardı. İlk olarak kitaptaki cinsiyetçilik beni çok boğdu. 'ısmarlama bebek' de aynı şekildeydi ancak bu kitaptaki özellikle 'kadınsı' sıfatı beni çok rahatsız etti. Yazarın kadınlarla ne derdi var bilmesem de her sayfada en az bir kaç kez 'kadınsı tavır, kadınsı vücut, kadınsı koku' tarzı ifadeler çok saçma geldi. ayrıca erkek karakterin kadına tecavüz etmeyi sorun olarak görmüyorken onun sarhoş halinden yararlanmayı ahlaki bulmaması ayrıca şaşırtıcıydı. böyle çarpık bir ahlak anlayışının olması gereken gibi gösterilmesi de dehşete düşülmeyecek gibi değil. Kadın karakter de her ne hikmetse sürekli 'bir şeylere engel olamayan, bir şeylere ses çıkaramayan, itiraz edemeyen, istemem yan cebime koy diyen' bir modda. yazarı da kitaplarını da severim açıkçası ancak okuduğum bu son iki kitabından sonra gerçekten böyle bir zihniyete sahipse ve bu zihniyeti doğal, iyi olarak göstermeye çalışıyorsa kendisine duyduğum tüm saygıyı kaybetmiş olacağım.

Ecem Can 
05 Kas 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

FMArsal kitaplarından ilk okuduğum Anlaşma oldu ve beni gerçekten etkiledi diğer kitaplrını merakla okuyacağım kötü yorum yapanları anlamıyorum gerçekten sürükleyici ve okunması eğlenceli bi kitap kesinlikle tavsiye ediyorum :)

Dilek Yalçın Düş 
15 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Mutlu sonla taçlandırılmış bir FMArsal klasiği daha... Aşkı yazan adamdan yürekleri titreten aşk dolu bir roman daha… Çok eğlenceli diyaloglara sahip, bir sayfasında gülüp, bir sayfasında hüzünlenip, bir diğer sayfasında sinirlenerek tüm duyguları yaşayacağınız bir FMArsal eseri daha…

Daha önce defalarca okuduğum bu romanı da, sayfalarını heyecanla çevirerek ama son satırlarını yüzümde bir gülümseme ile birlikte gözyaşlarımın ardından yazıları görmeye çalışarak okudum… Anneler Gününe özel yazılmış bir finali yine bir Anneler Gününde okumak beni çok etkiledi.

Fırtınalı bir günde yapılan bir teklifle hayatları değişen Yavuz ile Merve’nin hikayesi Anlaşma…

Yavuz; esmer, koyu mavi gözlü, uzun boylu, suratsız, özgürlüğüne düşkün ama romanda çok sevdiğim bir karakter olan annesi Ayla Hanımın baskısıyla evliliğin kıskacına düşen yakışıklı bir adam.

Merve kahverengi saçlı, yeşil gözlü, zeki, inatçı, esprili, hazırcevap, masum ama evlilik düşmanı bir erkeğin bile kalbini yerinden fırlatabilecek çekicilikte güzel bir kız.

Evlilik baskısından bunalan Yavuz’un fırtınalı bir günde, bir kafede annesini kandırmak için sahte bir gelin ile düzmece bir evlilik planlayıp, Merve’ye bir anlaşma teklif etmesiyle başlayan romanımız, Yavuz’un daha ilk günden Merve’nin karşı konulmaz çekimine kapılmasıyla devam ediyor ve olaylar gelişiyor.

Küçük yaşta ailesini kaybetmiş, yetimhanede büyümüş, hayata karşı hep tek başına mücadele etmiş, kimsesi olmayan Merve’nin bu anlaşma sayesinde bir anneye ve kocaman sevgi dolu bir aileye kavuşması benim için romanın en etkileyici tarafıydı.

Annesinin baskısıyla özgürlüğüne kısa bir ara verip evlenen Yavuz’un Merve’nin yaydığı büyüyle adım adım aşık oluşunu, evlilik düşmanı bir adamın kıskanç, tutkulu ve boşanmamak için direnen bir kocaya dönüşmesini okumak ise çok eğlenceliydi. Yavuz’un tüm sert ve karşı konulmaz karakterine rağmen Merve’nin inatla, espriyle, hazır cevaplılığıyla onun karşısında dimdik durmasını okumak da çok keyifliydi. Eski dostlardan Selim ile Ebru’nun bu romanda karşıma çıkması ise ayrı bir lezzet kattı doğrusu. Ben bu karşılaşmaları çok seviyorum…

Uzun lafın kısası bizden karakterlerle, yozlaşmamış bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız Fatih Murat Arsal romanları tam size göre. Okuyun pişman olmazsınız…

Ecem Can 
12 Ağu 13:07 · Kitabı okudu · 10/10 puan

FMA'ın kitaplarından ilk okuduğumdu.Okudukça kitabı yaşayacağınız harika bir kitap kesinlikle bağımlısı olacağınız bir yazar ile karşı karşıya kalıyorsunuz.
Merve ve Yavuz'un tanışma şekilleri beni çok etkilemiş ve güldürmüştü aralarında o andan itibaren ikisininde bilmediği bir çekim vardı ikiside inat ikiside karmakarışık düşünceler içindeydiler her sayfasını heyecan ve nefes nefese okudum.

Duygu işçimen 
07 Mar 00:20 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın 3. Kitabını bitirdim ve hepsi çok güzeldi ama anlaşma çok daha farklıydı daha bi içime işledi yavuz ve merve favori çiftim oldu aralarında bir anlaşma olmasına rağmen yavuzun çoğu zaman düşünceli ve nazik davranislari çok güzeldi. ..ii kii okumuşum kesinlikle okudugunuza pişman olunmayacak bir aşk hikayesi ... sıra diğer kitaplarda

Nilüfer Gül 
09 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Fatih Murat Arsal / ANLAŞMA

"Kadere müdahale edilemeyeceğini anladığınız, anlaşmaların bozulmasına gizlice destek olacağınız bir FMArsal romanı daha..."

İşte aynen böyle yazıyor kitabın arka kapağında. Siz kitap alırken önce neye dikkat edersiniz bilmiyorum ama ben raflarda ''beni al" diye bağıran bu güzel kapağa bayıldım. Çok ama çok beğendiğimi belirtmek isterim.
Şimdi gelelim kitabımızın içeriğine.. Bir yanlış anlaşılmanın, bir "EVET" cevabının nelere sebep olacağını tahmin bile edemezsiniz. İşte tam da burada başlıyor hikayemiz.
Yavuz tam anlamıyla evlilikten korkan, özgürlüğüne düşkün, zengin, yakışıklı, çapkın. Tam bir playboy.
Merve ise, hayatını okuluna ve geleceğine adamış, ailesini çok erken yaşta kaybetmiş, masum ve güzeller güzeli bir kız.

Okulunu bitirmek için garsonluk yapan Merve hayatının bir gecede değişebileceğini asla tahmin edemezdi.
Yavuz annesinin geçirdiği rahatsızlıktan sonra onu kırmamaya, üzmemeye çalışsa da yaptığı evlilik baskılarına bir türlü dayanamaz ve kendince bir çıkar yol aramaya başlar. Sırf annesini oyalayabilmek için kendine zorluk çıkarmayacak, basit ama güzel, sahte bir gelin yaratır. Ama bir anda her şey öyle sarpa sarar ki kendisini 3 gün sonra nikah masasında bulur. Gelgelelim bulduğu gelin hiç de umduğu gibi değildir. O garson kıyafetleri içerisinde sadece güzel diyebildiği kız gerçekte tam bir afet çıkar. Fakat elini ateşe atmıştır bir kere nasıl yandığını siz okuyun artık.
Şahane diyologların olduğu, insana olduğu yeri unutturup bazen güldüren, bazen üzen, okuyucusuna her satırı yüreğinde hissettiren muhteşem bir FMArsal romanı. Bir kez daha kaleminize sağlık FATİH MURAT ARSAL. Her satırını tekrar tekrar okuduğumuz kitaplarınızın yanına bir yenisi daha eklendi. Daha nice kitaplarla bizlerle olmanızı dilerim.

İLKNUR İLÇİN İLKER 
08 Ağu 14:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ANLAŞMA /ZORAKİ KOCA SERİSİ 4-KİTAP YORUMU :Yaaaa bitti işte seriii :( Alışmıştım valla .... Ha bu arada serilerin hepsinde benzer isimler görüyorsunuz :) hepsi birbiriyle ortak arkadaş sanki :) Yağmurlu bir günde çalıştığınız cafe ye yakışıklı bir adam gelse..... siz servis yapacağınız sırada.. telefonu uzatıp, karşı taraftaki kişinin sorduğu bütün sorulara ''evet'' demenizi istese ne yapardınız ??? :) işte bizim evlilikten korkan , yakışıklı, merhametli, annesine düşkün,bir o kadar da çapkın olan Yavuz'umuzla ....... veeee....Güzel mi güzel, çalışmaktan ve üniversiteyi bitirmekten başka hiç bir amacı olmayan, akıllı,iyi yürekli kızımız Merve'nin hikayesine tanık oluyoruz... :) 4/5 keyifle okuyun :)

kumral ada 
02 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şu an okuduğum kitap <3 Ekitap halini defalarca okumuş olmama rağmen çıktığı gün koşup aldım. İnsan okumaya doyamıyor. Satırlar akıp gidiyor. Yavuz ve Merve Fmarsal'ın en sevimli çifti sanırım :) Aralarında geçen çekişmeli heyecanlı atışmalar gülümsetiyor bol bol. Merve'nin inatçı hali ve Yavuz'un biraz umursamaz sevimliliği ile onu ikna eden halini okumak keyif veriyor :) Ayraç kullanmadan okunacak bir kitap :) TAVSİYEMDİR :)

sonay malcı 
24 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 11 günde

Yavuz ve Merve arasında yapılan bir anlaşma hiç beklemedik sonuçlar doğuruyor. Fatih Murat Arsal'ın en beğendiğim kitabı oldu. Ağır romanlardan sonra arada okunacak eğlenceli güzel bir kitaptı.

zernişan koca 
31 Mar 22:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok beğendim mutlaka okuyun. Sürükleyici bir kitap ve mükemmel bir yazar fatih murat arsal bu adam yazmayı gerçekten biliyor. Merveye asık olabilirsiniz dikkat edin

2 /

Kitaptan 2 Alıntı

Hilal Demir 
15 Ağu 11:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Sonumuz belli... Beni bırakacaksın ve dul bir erkek olarak gününü gün etmeye devam edeceksin. Bende sattığım özgürlüğümü yine geri kazanmış olarak sıkıcı hayatıma döneceğim ve seni unutacağım."

Anlaşma, Fatih Murat Arsal (Sayfa 281 - Merve)Anlaşma, Fatih Murat Arsal (Sayfa 281 - Merve)