Zor Kadın Zoraki Koca Serisi 3

8,8/10  (78 Oy) · 
206 okunma  · 
72 beğeni  · 
4.710 gösterim
Şaşırtıcı bir kadınla karşı karşıyaydı. Oysa her şey ne kadar kolay gözüküyordu! Onu elde etmek ne kadar zor olabilirdi ki? İçinde bulunduğu maddi sıkıntılardan kurtulması için kendisini genç adamın kollarına bırakması yeterliydi. Kolay olması gerekirdi! Ama!.. Ama yanılmıştı! Hem de çok! 


Acımasız bir adam olması genç kızı hiç korkutmuyordu. Kötü bir şöhreti olması bile onu hiç rahatsız etmiyordu. Herkesi sindirip yakan ateşli gözlerine bakarak gülebiliyordu! Bunlardan daha da kötü bir özelliği vardı. Hiç alışık olmadığı kadar... zor bir kadındı! 


Aşka ve aileye inanmayan, her istediği kadını kolayca elde edebilen bir adam için onunla karşılaşmak büyük bir talihsizlikti! Ve onu ancak evlilikle elde edebileceğini anlayınca, çaresizce teslim oldu... Hem de iki kere...


Kötü kalpli olmakla ün salmış, huysuz bir adamın yanında yer almaya hazır mısınız?
Böyle bir adamı bile kolayca sevebilirsiniz dedirten, sürprizlerle dolu bir FMArsal romanı daha...

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  621
 • ISBN:
  9786059232104
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ecem Can 
12 Ağu 13:33 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Ateş ve Ecrin ile harika dakikalar geçiriyoruz bozmayınız :)

Ateş'in inatçılığı beni çıldırtttııı Ecrin'in ise zor bir kadın olması gerekirken yelkenleri suya anında indirmesi beni fıtık etti bakalım neler olacak okuyoruuuuz efenim..

Melinsa Damla 
25 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Zor Kadın (Zoraki Koca 3)-Fatih Murat ARSAL -Ephesus


Ecrine babasından miras olarak büyük bir borç kalmıştır ve bu durumdan dolayı büyük sıkıntı içindedir.Aile yadigarı,uzun yıllardır yaşadığı evde olan kreşi satmaktan başka çaresi kalmamıştır Ecrinin .Kreşin bulunduğu araziyi zengin iş adamı Ateş bey istemektedir ve bu isteğini elde edebilmek için elinden gelen her kozu değerlendirmekten de çekinmiyordur. Genç kızın çaresizlikle çaldığı kapılar da yüzüne bir bir kapanıp son bir umut kurtuluşu olacağına inandığı evlilikte olmayınca birazda mecbur kalarak Ateşin teklifini kabul edecektir ama küçük bir farkla ve Ecrin ile Ateş arasında zor kadın -zoraki koca oyunu da başlamış olacaktır

sürükleyici bir romanı daha bitirmiş bulunmaktayım ve benim artık kalıplaşmış duygum bu kitapta da baş gösterdi ,yine ağladım. Diğer kitaplar da olduğu gibi ben yine bir ipucu peşindeydim nerede karşıma sürpriz çıkacak diye ve yine hiç ummadığım yerde ters köşeye yatırdı kitap beni diyebilirim.Ecrin in durumundan faydalanmaya çalışan Ateş e ilk başlarda bayağı kızdım ama altında yatan sebebi ilerleyen satırlar da okumaya başlayınca aslında sebebinin çok başka sebepten kaynaklı olduğunu anladım . Her kitap farklı duygular barındırır fakat zor kadın da geçen önemli bir olayın yarattığı detay benim için bir tık daha önde kalıyor. Bu detay içinde okumanız lazım

''Şaşırtıcı bir kadınla karşı karşıyaydı. Oysa her şey kolay görünüyordu!
Onu elde etmek ne kadar da zor olabilirdi ki?
Maddi sıkıntılardan kurtulmak için kendisini onun kollarına bırakması yeterliydi.
Kolay olması gerekirdi!
Ama!.. Ama yanılmıştı! Hem de çok!
Acımasız bir adam olması genç kızı hiç korkutmuyordu.
Kötü bir şöhreti olması, onu hiç mi hiç rahatsız etmiyordu.
Herkesi sindirip yakan ateşli gözlerine bakarak gülebiliyordu!
Bunlardan daha da kötü bir özelliği vardı.
Hiç alışık olmadığı kadar... zor bir kadındı!
Aşka ve aileye inanmayan, her istediği kadını kolayca elde edebilen bir adam için
onunla karşılaşmak büyük bir talihsizlikti!
Ve onu ancak evlilikle elde edebileceğini anlayınca,
Yüreğindeki ateşe çaresizce teslim oldu...
Hem de iki kere...
***
Çevresinde sevilmeyen, kötü tanınmaktan rahatsız olmayan
huysuz bir adamın yanında yer almaya hazır mısınız?
Böyle bir adamı bile kolayca sevebilirsiniz dedirten,
sürprizlerle dolu bir FMArsal romanı daha...(tanıtım bülteni)

Özlem Ekiz 
26 May 21:40 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Seni Sevmek İstemedim kitabından sonra okumayı istediğim diğer kitaptı Zor Kadın. Şu ana kadar okuduğum en güzel kitabı buydu bence. Ecrin çok şirin ve iyimser bir karakterdi. Yazarın yaratmış olduğu bu tarz karakterleri daha çok seviyorum, aşırı inatçı karakterleri beni o kadar cezbetmiyor bkz: Pınar, Vildan. Natalia da baya inatçıydı ama onun inatçılığı beni rahatsız etmemişti, hikaye boyunca kıza hak verdim sürekli. İlk kez bir FMArsal erkeğinin duygu ve düşüncelerini tam olarak anlayabildim, nedense diğer erkek karakterlerinin -Doğan hariç-, eklenmiş olan bölümlere rağmen yine de bir yerden eksiği kalıyordu bence. Ateş'te bunu hiç yaşamadım.

Kitabın başı biraz sıkıcıydı ama sonrasında sayfalar su gibi akıp gitti. En sevdiğim yazarların arasına girmese de yine de hikayeleri tuhaf bir şekilde beni içine çekiyor.

Dilek Yalçın Düş 
02 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Zor Kadın ürkasında büyük bir boşluk, damağımda nefis bir tat bırakarak bitti. Daha önce haftada iki gün paylaşımlarla okuduğum, sonrasında pdf’ini kaç defa okuduğumu unuttuğum bir kitabın bitmesine de bu kadar üzüleceğimi doğrusu hiç tahmin etmezdim.

Aşka değer vermeyen bir adamın; kalbinin aşk ateşiyle sarıldığını bir türlü kabul etmediği, eski yeni iki Ateş’in de Ecrin’in narında yandığı muhteşem bir aşk hikayesi daha… Hiçbir kadına değer vermezken Ecrin’in akıttığı bir damla gözyaşında boğulan bir adamın hikayesi…

Ateş karizmatik, yakışıklı, zengin, istediğini elde etmeye alışmış, başarılı bir iş adamı. Adı gibi yakıp kavuran bir FMArsal erkeği. Ecrin inatçı, neşeli, sabırlı, sevecen, esprili, hayat dolu, cıvıl cıvıl bir öğretmen. Bal gözleri ile en zor erkeği bile kabuğundan çıkarabilecek bir FMArsal güzeli.

Ecrin babasından kalan kreşi ayakta tutmaya çalışırken borç batağına saplanır. Kreşin çevresindeki arazileri satın alan Ateş’in kreşi de satın almak istemesiyle yolları kesişir. İstediği her kadını kolayca elde etmeye alışmış Ateş’in Ecrin’e sahip olmak istemesiyle de olaylar gelişir. Ama Ecrin için çok büyük bir bedel ödemesi gerekir. Çünkü o kolay lokma değildir, o zor bir kadındır ve tek şartı evlenmektir! Ateş’in aksine Ecrin ilk günden itibaren bu kötü şöhretli adamı sevmeye başlamıştır. Kötü bir çocukluk geçirmiş, katı ve kuralcı bir ailede büyümüş, evlenmekten ve baba olmaktan ölesiye korkan bir adamı, o duygusal enkazdan çıkarıp, iyi bir koca ve baba yapabilmek de ancak Ecrin gibi inatçı, mücadeleci ve sabırlı bir kadının harcıdır. Zaman güzel bir şekilde ilerlerken yaşanan bir trafik kazası her şeyi değiştirir…

İnatçı, acımasız ve istediğini hemen elde etmeye alışmış bir adam olan Ateş’in, Ecrin’in küçücük ellerinde yoğrularak, aşkı için savaşan, sevdiğini koruyup kollayan, başkasından olduğunu düşündüğü çocuk için bile mücadele eden bir adama dönüşmesini büyülenerek okudum. Ateş’i aşka inanmayan, aileye inanmayan bir erkekten, aşk adamına dönüştüren Ecrin’e mi şaşırayım yoksa bunu adım adım şekillendiren ve gittikçe ustalaşan Fatih Murat Arsal kalemine bir kez daha hayran mı kalayım bilemedim doğrusu.

Bu kitapta beni en çok etkileyen durumlardan biri Ateş’in hafızasını kaybettikten sonra bile Ecrin’i sevmeye devam etmesi. Kim bir kadına iki kere aşık olabilir ki? Hatta zaman zaman eski Ateş’i kıskandığını bile hissettim -ki sonunda kendisi de bunu itiraf etti Ecrin’e. Bir diğeri ise eski dostlarla karşılaşmak oldu. Ben bu karşılaşmaları çok seviyorum. Biliyorum ki sadece aşkı anlatmayan bu romanlarda eski dostlar bir köşeden hiç tanımadıkları insanlar için ortaya çıkabilirler. Tamer’i, Dodo’yu ve özellikle Tahir’i özlemişim doğrusu. :)

Diğer FMArsal kitaplarında olduğu gibi bu romanda da tüm duygusal geçişleri yaşadım. Bir diyaloga kahkaha atarken, birkaç sayfa sonra yanaklarımdan süzülen gözyaşlarımı çevremden gizlemeye çalıştım. Ateş gibi bencil bir karakterin Ecrin’e olan aşkını ta kalbimde hissedebiliyorsam FMArsal’ın büyülü dünyasında kayboluyorum demektir. Mutlu sonla biteceğini bile bile, gıdım gıdım okumama, bitmesin diye uğraşmama rağmen sayfaları nasıl çevirdim de o mutlu son geldi anlamadım bile.
Uzun lafın kısası bu romanı okurken eğleneceksiniz, güleceksiniz, ağlayacaksınız, öfkeleneceksiniz, şaşıracaksınız ama asla okuduğunuza pişman olmayacaksınız…

haribu 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitapta kendini bulmak...
Zor Kadın ,Zoraki Koca serisinin 3.kitabı ve benim favorim :)
sebebi belki çok tanıdık mekanlar,tanıdık insanlar olmasıdır...Kitap Bursa'da geçiyor,yani yolda yürürken Ateş'in evinin önünden geçme ihtimaliniz var ya da Ecrin'in kurtarmaya çalıştığı kreşin :) Ya da Tophane'deki meşhuuuur kebapçıya gidebilirsiniz :)

Kitapta Ecrin'in bir tasviri var,hani yanınızda geçse uzaktan görseniz bu kesin Ecrin dersiniz,o kadar ; saçlarının modeli,gözlerinin kahvesi ,boyu,edası ,konuşma tarzı, kıyafetiye capcanlı Ecrin gözünüzün önünde canlanıyor...

Ecrin ailesinden kalan kreşi maddi zorluklara rağmen elinde tutmaya çalışan 23 yaşında bir ana sınıfı öğretmeni...
Ateş...Adı bile ürpertiyor insan :) ,gizemli yakışıklı 30 yaşlarında ,iş dünyasının korkutan yüzü...

Ateş babasının intikamını almak için yıllardır satılmasını beklediği kreşin işlemlerini görüşmek için bizzat Ankara'dan Bursa'ya gider...Kreşte tanıştığı Ecrin,onu tahmin ettiğinden fazla etkiler ve kendini Ecrin'e çekilirken bulur .. teklife kendisi de şaşırır ama gerçek bu,Ateş Ecrin'den o kadar etkilenir ki,O'na sahip olabilmek için onunla evlenmek ister...Ecrin hiç tanımadığı hatta biraz ürktüğü ama çok etkilendiği Ateş'ten kurtulmak ister ama kreşi kurtarmak için teklife evet der.
işte peri masalının başlangıcı :)
Öylesine yapılan evlilik çok çook deli bi aşka dönüşür,öyle ki Ateş Ecrin'i görmeden işe bile gidemez olur :) Tam her şey yoluna girdi ,artık itiraf vakti derkeeen Ateş bir trafik kazası geçirir ve hafızasını kaybeder...tam bitti derken olaylar yeniden başlar...

Ah o cümleler,ah o kelimeler... yanımda olmanı istiyorum diyemeyen Ateş'in sana Ankara'da iş bulalım teklifi...
Aşk her zaman güzelsin,hele o alttan alttan imalar...

yazarın kendisiyle bizzat tanışma şansım da olduğu için romantik kitap severlere tavsiye ederim kitaplarını...aksiyonlar ,olaylar ,zor da olsa mutlu sonlar ...

İLKNUR İLÇİN İLKER 
08 Ağu 14:44 · Kitabı okudu · 9/10 puan

ZOR KADIN/ ZORAKİ KOCA SERİSİ 3-KİTAP YORUMU :Sıra geldi 3. kitaba yaniiii Ecrin ve Ateş 'in hikayesine :) Ecrin, babasını kaybettikten sonra ondan kalan kreşi ayakta tutmaya çalışan dünya güzeli,çocukları çok seven , yaşadığı zorluklara rağmen hayat dolu ve çevresi tarafından sevilen,dediğim dedik , zor bir kadın.. Fakat kreşin ve babasının birikmiş borçları yüzünden işin içinden çıkamıyor ve son çare olarak kreşi satmak durumunda kalıyor. Ateş,adı gibi ateş eden cinsten.Sert,karizmatik,yakışıklı ve kesinlikle kadınlara güvenmeyen bir tip.Ateşin şirketi bir proje geliştirip kreşin yakınlarındaki bütün yerleri alıyor.Sadece kreş hariç... Kreş ile ilgili görüşmesi için avukatını yollayan Ateş, Ecrin istediği fiyat konusunda anlaşamayınca görüşmeye kendisi geliyor. İstediği şeyden asla ödün vermeyen, iş hayatında kararlığı ve acımasızlığı ile tanınan Ateş, Ecrin'i görür görmez garip bir şekilde ondan etkileniyor. Aslında kendisinin kesinlikle yapmayacağı bir şey karşılığında yaniiiiii onunla birlikte olması karşılığında bütün borçlarını ödemeyi teklif ediyor.Tabi Ecrin bu işe çok kızar .Ancak evlenirse kabul edeceğini söyler.Tabi Ateş beyimiz evlilik düşmanı ve çocuk sevmeyen biri olarak kabul etmez...Fakat öyle bir an gelir ki Ateş ve Ecrin evlenir...Ateş hafızasını kaybeder falan filan :)))Bu ikilinin tanışmaları da bu şekilde başlıyor işte :) 4/5 Keyifle okumanız dileğiyle :)

Perihan Akkoyun 
03 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

gercekten zor bir kadın mış ecrin

kumral ada 
02 May 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Zor bir adam daha zor bir kadının kitabı :) Daha önce günlük bölümler halinde yayınlanırken heyecanla beklediğim günleri unutamıyorum. Elime alarak kitap kokusunu içime çekerek okumak ise bambaşka. Ateş gibi taş kalpli denebilecek kadar sert görünen aşka inanmayan bir adamın gün gün aşık olduğunu okumak keyif veriyor... Ecrin'in aşkı ve evliliği için verdiği çaba ise inanılmaz. Aynı adama / aynı kadına iki kere aşık olmak zor olmalı ama çiftimiz bunu başarıyor. Fmarsal'ın büyülü kaleminden okunması şart olan bir kitap :) Bitince günlerce boşluğa düşüyor insan :) Beklemeyin alın ve okuyun :)

ebru tepe 
03 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Fena değil, aman aman da değil. Biraz gereksiz uzatılmış bir kitap bence. Hatta bir ara okuma isteğim gitti başka bir kitaba sardım sonra tekrar dönüp bitirdim.

Kitaptan 1 Alıntı