Zor Kadın (Zoraki Koca Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
8940
Gösterim
Adı:
Zor Kadın
Alt başlık:
Zoraki Koca Serisi 3
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
621
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232104
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Zor Kadın
Zor Kadın
Şaşırtıcı bir kadınla karşı karşıyaydı. Oysa her şey ne kadar kolay gözüküyordu! Onu elde etmek ne kadar zor olabilirdi ki? İçinde bulunduğu maddi sıkıntılardan kurtulması için kendisini genç adamın kollarına bırakması yeterliydi. Kolay olması gerekirdi! Ama!.. Ama yanılmıştı! Hem de çok! 


Acımasız bir adam olması genç kızı hiç korkutmuyordu. Kötü bir şöhreti olması bile onu hiç rahatsız etmiyordu. Herkesi sindirip yakan ateşli gözlerine bakarak gülebiliyordu! Bunlardan daha da kötü bir özelliği vardı. Hiç alışık olmadığı kadar... zor bir kadındı! 


Aşka ve aileye inanmayan, her istediği kadını kolayca elde edebilen bir adam için onunla karşılaşmak büyük bir talihsizlikti! Ve onu ancak evlilikle elde edebileceğini anlayınca, çaresizce teslim oldu... Hem de iki kere...


Kötü kalpli olmakla ün salmış, huysuz bir adamın yanında yer almaya hazır mısınız?
Böyle bir adamı bile kolayca sevebilirsiniz dedirten, sürprizlerle dolu bir FMArsal romanı daha...

(Tanıtım Bülteninden)
621 syf.
·Beğendi·7/10
Fatih Hoca'nın 2 kitabını falan okumuştum. Zoraki koca serisinin 3.kitabıdır. Kitapta Ecrin ve Ateş'in hikayesinden bahsedilmiştir. FMArsal, betimlemeli o kadar iyi ki anlatamam. Kitaptaki duyguyu insana geçirebilen bir yazar oldu benim için. .
.
Konusu: Ecrin 23 yaşında bir kadın. Babasından kalan kreşi maddi zorluklarından dolayı satmaya mecbur kalıyor. Ateş bu kreşi almak istiyor. Ecrin çok güzel bir kadın hele bir gülüşü var insanı kendine deli ettirecek türden. Ateş bu kadını ilk gördüğü anda vurulur ona ve olaylar devam eder. Fazla spoi falan vermek istemiyorum:(
.
.
Ecrin'i çok sevdim. Ateş'i nasıl da ikna etti ya kendisiyle evlenmeye çok güldüm:)) Ateş karakterini ilk başlarda hiç sevmedim. Ateş' in Ecrin'e teklif ettiği o şarta çok sinirlenmiştim. Ecrin kabul etmedi ya bir ohhh çektim diyebilirim.
621 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Zoraki Koca serisinin üçüncü kitabı Zor Kadın. Bu kitapta Ecrin ve Ateş'in hikayesinden bahsedilmiş.
Ateş; adı gibi biri öfkesi de aşkı da yakıcı. Hırslı, dediğim dedik.
Ecrin; babasından kalan borçları ödemek için didinip duran fedakar kızımız. Ama en zor gününde bile neşesinden, alaycılığından, farklılığından ödün vermeyen bi karakter.
#OKUDUMBİTTİ
#ALINTI
Şaşırtıcı bir kadınla karşı karşıyaydı. Oysa her şey kolay görünüyordu! Onu elde etmek ne kadar da zor olabilirdi ki? Maddi sıkıntılardan kurtulmak için kendisini onun kollarına bırakması yeterliydi. Kolay olması gerekirdi! Ama!.. Ama yanılmıştı! Hem de çok! Acımasız bir adam olması genç kızı hiç korkutmuyordu. Kötü bir şöhreti olması, onu hiç mi hiç rahatsız etmiyordu. Herkesi sindirip yakan ateşli gözlerine bakarak gülebiliyordu! Bunlardan daha da kötü bir özelliği vardı. Hiç alışık olmadığı kadar... zor bir kadındı!

Aşka ve aileye inanmayan, her istediği kadını kolayca elde edebilen bir adam için onunla karşılaşmak büyük bir talihsizlikti! Ve onu ancak evlilikle elde edebileceğini anlayınca, Yüreğindeki ateşe çaresizce teslim oldu... Hem de iki kere... Çevresinde sevilmeyen, kötü tanınmaktan rahatsız olmayan huysuz bir adamın yanında yer almaya hazır mısınız? Böyle bir adamı bile kolayca sevebilirsiniz dedirten, sürprizlerle dolu bir FMArsal romanı daha...
Enfes bir yorum....medcezire sürükleyen bir akıcılık...hayatta her zaman kötülerin kazanmadığını aşkın da kazanabileceğini anlatan kitap savaşmakla savaşmamak arasında kalan iki insanın hikayesini ele almış.... sonucun ne olacağını kitabın sonunda görmek heyecan verici olsa gerek ...
621 syf.
·1 günde·10/10
Zoraki koca serisinin üçüncü kitabı...FMA'nın güzel bir kitabı daha sonuna doğru daha da güzel oldu.
Ecrin ve Ateş'in aşkları anlatılıyor.
Ateş zengin mi zengin, yakışıklı 37 yaşında ailesini kaybetmiş sürekli, çalışan hiç gülmeyen insanlara değer vermeyen kötü huyları ile medyada çook ünlü yakışıklı bir adam ve herkesin kendinden korktuğu da bir gerçek.... Ta ki Ecrin'e kadar..
Ecrin ise aslen matematik öğretmeni olup ama babasında kalan anaokulunu işleten güzel , biraz sıska, bal gözlü ve çook çekici , insanlara çok değer veren para ya önem vermeyen bir kızdır..Ama anaokulunu borçları yüzünden malesaf satmak zorunda kalır ama bir türlü fiyatta anlaşamazlar.
Ateş sürekli böyle zorluk çıkaran kişiyi merak eder ve Anaokulunu almak için kendisi gider Bursa'ya bu kızı çok merak etmiştir. Avukatının anlatımlarından...
Ateş Ecrin'e görür görmez vurulur Ecrinde Ondan hoşlanır ama tabi Ateş Ecrin'i sadece arzuladığını zanneder. Ve Ecrin'e borçları karşılığında ahlaksız bir teklif de bulunur Ecrin tabi ki kabul etmez. Sonra Ecrin 50 yaşlarında bir kuyumcu ile evlenmeye karar verir borçları karşılığında. Ateş bunu öğrenince işi bozar kuyumcuyu korkutur. Ecrin'i tam çıkmaza girdiğini zannederken yani teklifini kabul edeceğini düşünürken Ecrin'in eski sevgilisi arar ve barışmak ister borçlarını da ödeyeceğini, söyler. Tabi bu hiç iyi olmaz tam Ecrin Ateş'in ahlaksız teklifini kabul edecekken bu evlenme teklifi işleri tam bir çıkmaza sokar ve Ateş de bir kere takmış durumda Ecrin'e ve Ona evlenme teklifi eder. Evlenirler...
Ateş ile Ecrin balayından dönünce Ateş Ankara'ya yola çıkarken bir trafik kazası olur. Ve Ateş son 2 ay ki hafızasını kaybeder. Ecrin'i hatırlamaz. İnanamaz evlendiğine bu kadar evlenmeye karşı olan birisi nasıl evlenir bir türlü anlayamaz ve Ecrin'den çok şüpheleri vardır. İlk başta Ecrin'den boşanmak ister sonra vazgeçer... Ve Ecrin'e aşık olur Ama tabi kendini ikna etmesi çok zor olur.
Ecrin'in hamile kalması işleri karıştırıyor. Ve Ecrin'e öyle bir hakaret ediyor ki Ecrin Ateş yurt dışında ki iken evi terk ediyor ....
621 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Duygularınızı harekete geçirecek bir kitap diyebilirim.
Çapkın ve kadınlara güvenmeyen Ateş'le kendi halinde baba yadigârı anaokulunu işletmeye çalışan Ecrin'in parasal sıkıntıya düşüp Ateş'le karşılaşmasıyla başlıyor her şey.
Kitap çok akıcı, öyle söyleyeyim. Ama şöyle bir şey var. FMA okuyanlar bilir, kitapların bir seri sırası vardır ama ben o sıraya pek uymuyorum. Olsundu.
Ya şimdi spoiler vermemeye çalışıyorum ama kitap dehşet bir şey. Ateş'in Ecrin'le imtihanı olabilirdi kitabın adı. Dehşet güldüğüm, Ateş'e dehşet kızdığım ve çok duygulandığım yerler oldu.
Zaten FM Arsal'ın kaleminden şüphemiz yok. Betimlemeleri ve duygu aktarımı muazzam. Zaten okuyanlar bilir, yazar duygusal betimleme yapmayı daha çok seviyor. Gereksiz detaylarla okuyucuyu boğmuyor.
Mesela bu kitap Readig Slump olan okurlara da çok iyi gelir! Bir anda kendinizi Ateş'e söverken bulabilirsiniz.
Bence herkesin okuması gereken bir kitap ve emin olun bir noktadan sonra ne olacağını asla kestiremiyorsunuz. Tahminlerinizin dışında bir gidişat sizi bekliyor her seferinde.
621 syf.
·4 günde·10/10
Seni Sevmek İstemedim kitabından sonra okumayı istediğim diğer kitaptı Zor Kadın. Şu ana kadar okuduğum en güzel kitabı buydu bence. Ecrin çok şirin ve iyimser bir karakterdi. Yazarın yaratmış olduğu bu tarz karakterleri daha çok seviyorum, aşırı inatçı karakterleri beni o kadar cezbetmiyor bkz: Pınar, Vildan. Natalia da baya inatçıydı ama onun inatçılığı beni rahatsız etmemişti, hikaye boyunca kıza hak verdim sürekli. İlk kez bir FMArsal erkeğinin duygu ve düşüncelerini tam olarak anlayabildim, nedense diğer erkek karakterlerinin -Doğan hariç-, eklenmiş olan bölümlere rağmen yine de bir yerden eksiği kalıyordu bence. Ateş'te bunu hiç yaşamadım.

Kitabın başı biraz sıkıcıydı ama sonrasında sayfalar su gibi akıp gitti. En sevdiğim yazarların arasına girmese de yine de hikayeleri tuhaf bir şekilde beni içine çekiyor.
Ateş ve Ecrin ile harika dakikalar geçiriyoruz bozmayınız :)

Ateş'in inatçılığı beni çıldırtttııı Ecrin'in ise zor bir kadın olması gerekirken yelkenleri suya anında indirmesi beni fıtık etti bakalım neler olacak okuyoruuuuz efenim..
621 syf.
·Beğendi·10/10
Zor Kadın ürkasında büyük bir boşluk, damağımda nefis bir tat bırakarak bitti. Daha önce haftada iki gün paylaşımlarla okuduğum, sonrasında pdf’ini kaç defa okuduğumu unuttuğum bir kitabın bitmesine de bu kadar üzüleceğimi doğrusu hiç tahmin etmezdim.

Aşka değer vermeyen bir adamın; kalbinin aşk ateşiyle sarıldığını bir türlü kabul etmediği, eski yeni iki Ateş’in de Ecrin’in narında yandığı muhteşem bir aşk hikayesi daha… Hiçbir kadına değer vermezken Ecrin’in akıttığı bir damla gözyaşında boğulan bir adamın hikayesi…

Ateş karizmatik, yakışıklı, zengin, istediğini elde etmeye alışmış, başarılı bir iş adamı. Adı gibi yakıp kavuran bir FMArsal erkeği. Ecrin inatçı, neşeli, sabırlı, sevecen, esprili, hayat dolu, cıvıl cıvıl bir öğretmen. Bal gözleri ile en zor erkeği bile kabuğundan çıkarabilecek bir FMArsal güzeli.

Ecrin babasından kalan kreşi ayakta tutmaya çalışırken borç batağına saplanır. Kreşin çevresindeki arazileri satın alan Ateş’in kreşi de satın almak istemesiyle yolları kesişir. İstediği her kadını kolayca elde etmeye alışmış Ateş’in Ecrin’e sahip olmak istemesiyle de olaylar gelişir. Ama Ecrin için çok büyük bir bedel ödemesi gerekir. Çünkü o kolay lokma değildir, o zor bir kadındır ve tek şartı evlenmektir! Ateş’in aksine Ecrin ilk günden itibaren bu kötü şöhretli adamı sevmeye başlamıştır. Kötü bir çocukluk geçirmiş, katı ve kuralcı bir ailede büyümüş, evlenmekten ve baba olmaktan ölesiye korkan bir adamı, o duygusal enkazdan çıkarıp, iyi bir koca ve baba yapabilmek de ancak Ecrin gibi inatçı, mücadeleci ve sabırlı bir kadının harcıdır. Zaman güzel bir şekilde ilerlerken yaşanan bir trafik kazası her şeyi değiştirir…

İnatçı, acımasız ve istediğini hemen elde etmeye alışmış bir adam olan Ateş’in, Ecrin’in küçücük ellerinde yoğrularak, aşkı için savaşan, sevdiğini koruyup kollayan, başkasından olduğunu düşündüğü çocuk için bile mücadele eden bir adama dönüşmesini büyülenerek okudum. Ateş’i aşka inanmayan, aileye inanmayan bir erkekten, aşk adamına dönüştüren Ecrin’e mi şaşırayım yoksa bunu adım adım şekillendiren ve gittikçe ustalaşan Fatih Murat Arsal kalemine bir kez daha hayran mı kalayım bilemedim doğrusu.

Bu kitapta beni en çok etkileyen durumlardan biri Ateş’in hafızasını kaybettikten sonra bile Ecrin’i sevmeye devam etmesi. Kim bir kadına iki kere aşık olabilir ki? Hatta zaman zaman eski Ateş’i kıskandığını bile hissettim -ki sonunda kendisi de bunu itiraf etti Ecrin’e. Bir diğeri ise eski dostlarla karşılaşmak oldu. Ben bu karşılaşmaları çok seviyorum. Biliyorum ki sadece aşkı anlatmayan bu romanlarda eski dostlar bir köşeden hiç tanımadıkları insanlar için ortaya çıkabilirler. Tamer’i, Dodo’yu ve özellikle Tahir’i özlemişim doğrusu. :)

Diğer FMArsal kitaplarında olduğu gibi bu romanda da tüm duygusal geçişleri yaşadım. Bir diyaloga kahkaha atarken, birkaç sayfa sonra yanaklarımdan süzülen gözyaşlarımı çevremden gizlemeye çalıştım. Ateş gibi bencil bir karakterin Ecrin’e olan aşkını ta kalbimde hissedebiliyorsam FMArsal’ın büyülü dünyasında kayboluyorum demektir. Mutlu sonla biteceğini bile bile, gıdım gıdım okumama, bitmesin diye uğraşmama rağmen sayfaları nasıl çevirdim de o mutlu son geldi anlamadım bile.
Uzun lafın kısası bu romanı okurken eğleneceksiniz, güleceksiniz, ağlayacaksınız, öfkeleneceksiniz, şaşıracaksınız ama asla okuduğunuza pişman olmayacaksınız…
621 syf.
·588 günde·8/10
Zor Kadın
Zoraki Koca Serisi 3
Fatih Murat Arsal
Kitabı daha önce de okumuştum ama şimdi tekrarı iyi geldi
Tek anlamadığım bu yazarın 23 yaşa takıntısı ne Hayır hepsinde aynı durum
Her neyse konuya gelince ateş in öyle kızı zorlama halleri garipti. Bilmiyorum ama zaten kendi yaşını sürekli ortaya getirmesi kızı küçük görmesi ama istemesi
Ve kızın takıntılı olarak evlilik istemesi
Ama adamdan fena halde etkilenmesi
Yani ne diyeyim ki garip ama okuttuyor kendini yine özelikle son yüz sayfa ateşin kıvranan halini sevdim. Ama kitabı öyle çok çok iyi bulmadım yine okuyunca.
621 syf.
·Beğendi·10/10
Zor bir adam daha zor bir kadının kitabı :) Daha önce günlük bölümler halinde yayınlanırken heyecanla beklediğim günleri unutamıyorum. Elime alarak kitap kokusunu içime çekerek okumak ise bambaşka. Ateş gibi taş kalpli denebilecek kadar sert görünen aşka inanmayan bir adamın gün gün aşık olduğunu okumak keyif veriyor... Ecrin'in aşkı ve evliliği için verdiği çaba ise inanılmaz. Aynı adama / aynı kadına iki kere aşık olmak zor olmalı ama çiftimiz bunu başarıyor. Fmarsal'ın büyülü kaleminden okunması şart olan bir kitap :) Bitince günlerce boşluğa düşüyor insan :) Beklemeyin alın ve okuyun :)
Ecrin neşe ile kıkırdadı. ”Sen de ne garip bir kadınsın abla ya… Kendime zengin bir sevgili bulmam mantıklı geldi de, adamın yaşına mı takıldın?”
''Gece eve geldiğinizde size karşılayan biri olsa fena olmazdı ama?''
''Beni karşılayan bir kadın var zaten..''
''Ah! Berna Hanım nasıl unuturum. Ama Berna Hanım soğuk gecelerde sizi sıcak tutabilir mi?''
''Salep hazırlıyor''
''Hastalandığınızda size gözü gibi bakıyor mu?''
''Üç büyük şehir de hastanem var benim.''
Genç kız Bursa’nın temiz havasını içine çekerken hafifçe gözlerini yumdu. Sonra o güzel kahverengi gözler yeniden açıldı. ”Mesele Bursa değil! Bu şehir son zamanlarda benim için hep kötü olaylarla doluydu. Tebdil-i mekanda ferahlık var, derler. Belki benim için de ferahlık olur. Bunaldım artık!”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Zor Kadın
Alt başlık:
Zoraki Koca Serisi 3
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
621
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232104
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Zor Kadın
Zor Kadın
Şaşırtıcı bir kadınla karşı karşıyaydı. Oysa her şey ne kadar kolay gözüküyordu! Onu elde etmek ne kadar zor olabilirdi ki? İçinde bulunduğu maddi sıkıntılardan kurtulması için kendisini genç adamın kollarına bırakması yeterliydi. Kolay olması gerekirdi! Ama!.. Ama yanılmıştı! Hem de çok! 


Acımasız bir adam olması genç kızı hiç korkutmuyordu. Kötü bir şöhreti olması bile onu hiç rahatsız etmiyordu. Herkesi sindirip yakan ateşli gözlerine bakarak gülebiliyordu! Bunlardan daha da kötü bir özelliği vardı. Hiç alışık olmadığı kadar... zor bir kadındı! 


Aşka ve aileye inanmayan, her istediği kadını kolayca elde edebilen bir adam için onunla karşılaşmak büyük bir talihsizlikti! Ve onu ancak evlilikle elde edebileceğini anlayınca, çaresizce teslim oldu... Hem de iki kere...


Kötü kalpli olmakla ün salmış, huysuz bir adamın yanında yer almaya hazır mısınız?
Böyle bir adamı bile kolayca sevebilirsiniz dedirten, sürprizlerle dolu bir FMArsal romanı daha...

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 519 okur

  • İlkbal battal
  • Arzu K
  • Burcu dede
  • Khalilowa
  • Themoonwalker1994
  • Sevda Şen
  • maya guseynova
  • Nuran Örün
  • Sümeyye SARI
  • Bilge Özdek

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.9
14-17 Yaş
%4.4
18-24 Yaş
%29.9
25-34 Yaş
%28.5
35-44 Yaş
%19.7
45-54 Yaş
%14.6
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.6
Erkek
%3.4

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%44.6 (75)
9
%17.3 (29)
8
%14.9 (25)
7
%10.1 (17)
6
%5.4 (9)
5
%4.2 (7)
4
%1.2 (2)
3
%1.2 (2)
2
%0
1
%1.2 (2)