Bengi Adalı

Bengi Adalı

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
13
Gösterim
Adı:
Bengi Adalı
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
568 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10 puan
Merhaba sevgili dostlar. Evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde, kaliteli zaman geçirmek adına hepinizin yaptığını bildiğim gibi ben de kitap okuyorum. Elimden geldiğince bizden olan eserleri okuyor ve yabancı kaynaklı eserler kadar iyi çalışmaları gördükçe millletim adına gurur duyuyorum. Az önce sevgili Bengi Adalı' nın "Kutsal Ölüm" romanını bitirdim. İnanın şoktayım. Yazar beklentimin çok üzerinde bir anlatımla beni fantastik bir öykünün içine aldı. Gerçekten emek harcanmış bir eserdi.
Yıllardır yabancı yazarların, çevirmenlerin insafına kalmış öyküleri yerine bizden birinin, bizim kelimelerimizle anlattığı bu masalsı romanı okumak çok keyifliydi.
Umarım bu tür eserler çoğaldıkça, yüzyıllardır bize dayatılan klasik adı altında gözümüze sokulup duran kitapların yerine çağdaş eserlerin önemini kavrar, hep dert edilen "Türkler kitap okumuyor" klişesi tarihe karışır.
İçerik hakkında bir şey yazmak istemiyorum. İllede merak edenler için sadece Tolkien hala yaşıyor olsa ancak böyle bir kitap yazardı demek en yakın açıklama olur sanıyorum
Yazarı canıgönülden kutluyor, başarılar diliyorum sevgilerimle Murat Tepeler

Yazarın biyografisi

Adı:
Bengi Adalı
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.