Berrin Karapınar

Berrin Karapınar

7.3/10
30 Kişi
·
52
Okunma
·
7
Beğeni
·
788
Gösterim
Adı:
Berrin Karapınar
Unvan:
Wattpad Yazarı
Okyanusun ortasında iki yabancı gemiydik. Kendi rotamızda giderken fırtına çıktı yan yana geldik. Kurtulmak için birbirimize yardım etmek zorundaydık, yoksa batacaktık.
Yaşlı adam saatlerce yanımda oturdu,yağmur kesilmiş güneş yine tüm ihtişamıylaihtişamıyla sıcaklığını yeryüzüne göndererek ısıtmaya başlamıştı."Bak ğördün mü,hayatta böyledir,tek düz çizgi halinde yaşayamazsın bir gün yağmur olur,bir gün fırtına çıkar hiç ummadığın anda kara bulutlar çekilip yerini sıcacık güneşe bırakır."
Her gidişimde "beni özle olur mu ?" diye veda ettim sana .
Şimdi bu sözümü iyi dinle "beni hiç özleme olur mu?" ...
Berrin Karapınar
Sayfa 69 - Ölüm ayrılık mıdır? Kavuşmak mı? Bu paragrafı okuduktan sonra ilk aklıma bu soru geldi :(
" Hiç bitmeyecek sandığımız günler vardır, biterler. Hiç dinmeyecek sandığımız fırtınalar da dinerler. Ve asla yaşayamayacağımızı sandığımız duygular vardır, aniden kapımızı çalan..."
Simay sert adımlar atan, sert bir kadındı. Yumuşak kumların üzerinde yüreğininde yumuşayacağını bilmeden, kararlılıkla yürüyordu kendi yolunda. Borkan yakışıklılığıyla, cazibesiyle ün salmış zengin bir Arap erkeği. Nasıl ve ne kadar değişebileceğini hayal dahi edemediği katı kuralların içinden çıktı Simay'ın yoluna. Bu iki birbirine benzemez insan, nasıl oldu da böyle film gibi bir öykü yarattılar birlikte? Cevabı ise bu kitabın içinde...
Ben kitabı çok severek okudum. Borkan karakterini çok sevdim. Yaşadığı ülkede katı kurallar uygulanmakta ve çok eşlilik yaygın, erkeğin olduğu yerde kadının adı yok bile. Böyle katı kuralları ezerek olması gerekeni yaptığı için sevdim onu. Kitap çok fazla akıcı, her sayfasını zevkle okuyorsunuz ve bir sonraki sayfada bizi ne bekliyor diye merak etmeden duramıyorsunuz. Beklenmedik olaylar, ardı sıra eksilmeyen maceralar, kitap hiç hız kesmeden sürükleyip gidiyor sizi de arkasında. Çok fazla spoi vermek istemiyorum, çünkü sizinde bu güzel kitaba şans vermenizi isterim.
Bu benim son kitabımdı, önümde sınavım olduğu için buraya birazcık ara vermem gerekiyor, üzgünüm ama mecburen. Kapanışı da bu güzel kitapla yaptık. 9 ay sonra görüşürüz sevgili 1k ailesi..
* Yüzünüzde tebessüm, elinizde kitap hiç eksik olmasın.
İlk okumaya başladığımda bu nasıl bir kitap böyle demiştim.Kız bir ruhla konuşuyordu.Ama sonradan farkettim kitap fantastik ve aşkı karıştırmıstı.Farklı bir aşk okumaya değer.
Tek kelime ile efsane bir kitap. Nefretten aşkın doğuşu ve sadık olmanın ne kadar önemli oluşunu vurgulamış yazar burada okuyucuyu sıkmadan sade bir dille her karakteri heyecanlandirarak anlatmış. Mükemmeldi bayıldım, kesinlikle tavsiye ederim.
Güzel bir kitaptı, aksiyon hiç bitmedi. Baştan sona surekli bi olay vardı. Ama iste kitap elimde uzayinca sanki hicbisey anlamiyor gibi oluyorum. Arap prens Borkan ve polis sert hatun Simay'ın ilişkisini, onun yaninda kulturlerin birbiriyle cakismasini fln okudum. Araplari bildigim icin nasil bir kitp oldugunu merak ettim. Okunck guzel kitaplardn. Okuyun okutun ;)
Kitap türk polisi Simay ile arap prensi Borkan'in zorla evlendirilip, ikisi arasındaki nefretin aska dönüşmesini anlatıyor.

Son derece amatör bir kitaptı. Hep su sitede yapilan yorumlara kanip alıyorum boyle kitapları sonrada okumaktan soguyorum. Kitap bastan sona yazım hatalarıyla doluydu. Bir iki tane olsa benim gözüme çarpıp o kadar rahatsız etmezdi. Nerden baksan 20-25 yazım hatası bulurum kitapta şuan elime alsam. Bir cümledeki bütün kelimelerin bitişik yazılması benim yazım hatasında gördüğüm son noktaydı.

Kitap o kadar amatörce başladı ki wattpad kitabi midir nedir diye dusunmustum. Simdi arastirdigimda hüzünle fark ediyorum ki oyleymis.

Kitapta İlk ne alaka dediğim şey cinayet masasında çalışan simayin Araplara özel korumalık yapmasiydi. Yanlış biliyorsam beni aydinlatin lütfen ama cinayet masası boyle görevlere gitmezler. Ondan sonrasi da bu sacmalikta devam etti.

Kitapta betimleme eksikliği hat safadaydi. Karakterlerin duygu ve düşünceleri güzel aktarılmamıştı demek isterdim ama yazar hic aktarmamayi tercih etmiş. Karakterlerin birbirine duyduğu ask o kadar yüzeyseldi ki anlatamam. Kitap bastan sona yüzeyseldi desem daha mantıklı. Yazar bir iki entiraka katayim isin icine, gizemli bir şeyler yazayım demis. Onlarda zaten 100 metre öteden geliyorum diyorlardı. Hic biri beni sasirtmadi, ne olacagini tahmin etmek için Einstein olmaya gerek yoktu.

Kitabin yorumlarına bakarsanız aksiyonlu bir kitap olduğunu okursunuz fakat "Ben ne yangınlar gördüm hic biri oldurmedi" misali eğer ben bu kitaba aksiyonlu dersem, kitapligimdaki onlarca kitaba haksızlık etmiş olurum.

Sonuç olarak okumayin bu kitabı diyor incelememi bitiriyorum. Aklıma yazicak çok şey geldi ama üstümde bir bosvermislik var bunu yazarken bu incelemede boyle olsun :)
Bir Türk Polisi ile arap prensi ( Ne alaka ise - Arap prensi ) Aşklarını anlatıyor. Her filmde her kitapta karşımıza çıkan bu konu. Arap prensi ile Türk Polisi değil tabi. Önce genç çiftimiz birbirinden nefret ediyorlar. Fakat zorla da evlendiriyorlar. TÜrk Polisini :)

Kitabın en bomba yeri ise. Cinayet Masasında çalışan Simay , Araplara özel korumalık yapıyor. Ne alaka dedim içimden ve çok güldüm.

Müptela gibi bir yayın evinden çıkan bu kitaba şaşırıyorum. Okumayın yorumlara kanıp.
Wattpad tarzında bir kitaptı. Sevdiğim tek yer sanırım son kısmıydı. Çerezlik dediğimiz, okunmasa da bir şey kaybedilmeyecek bir kitap. Sadece o son kısımları sayesinde biraz hoşuma gitti. O kadar.
Aslında kitap konu olarak güzel bir kitaptı.
daha derinlemesine ve daha güzel cümlelerle işlenseydi daha iyi olurdu.
cihan ve firuzenin bazı konuşmaları fazla abartı vardı.
büyük bir şirketten hatta holdingden bahsediliyor ve patronuna kahveyi yapan ve getiren asistanı.
benim bildiğim holdingde bi başkanlık katı sekreteri ve yakın sekreter vardır ve o katın özel kat görevlisi vardır ve patronun kahvesini çayını suyunu o getirir.
o yüzden kahve getir götür ayak işleri kısmı pek olmamıştı.
espiriler fena değildi, ama o kaybetme aşık olma hissini daha derin verebilirdi.
kitapta hiç sayfa kıvırmadım bu güzel alıntı olur diye.
okuduğuma pişman değilim vakit kaybı diyemem merak eden varsa okusun bir şey kaybetmez.

not: just like heaven bu filmden ilham alındığını tahmin ediyorum. ilk kitabı okumuştum sonra tesadüfen bu filmi izledim, film 2005 yapımı türkçe adı cennet gibi.
Açıkçası kitabın kapağı dikkatimi çekmişti. Kitapdaki kurgu gerçekten değişik ve tuhaf :D Kitab hakkında ilk düşüncem "seviyor ama kavuşamıyorlar" olmuştu ama daha ilk sayfasını okur okumaz bu düşüncem tuhaf bir hal aldı. Kitab tamamiyle ornek verilecek olursa " böyle saçma bir şey yaparsınız da
"-ne anlıyorsun şundan" diye sorarlar da verdiğiniz cevap" en azından kafamı dağıtıyor olur" ya bu kitaba anca bu cevap verilir ..Çoğu yerine güldüm ortalarına kadar komedi ilerlesede sonlara yakın biraz sıkıldım sonlar biraz fazla saçmaydı :) Önerir miyim ? Eğer kafanızı dağıtmak değişik birşeyler okumak istiyorsanız evet ama bu kitab aklınızda ki düşünceleri tam tamına karşılayama bilir :/
Kitabı okumaya başlarken, doğrusu biraz tedirgin oldum. İlk defa okuyacağım bir yazar ve normal satışı 30 tl olan ama yine @okuoku1 in müthiş 4.90 tl 'lik @muptela_yayinlari kampanyasına denk gelerek aldığım bu kitabı beklentimi çok yüksek hatta hiç yüksek tutmadan başladım okumaya. Daha ilk sayfalardan ilgimi çekerek merakla beklentimin çok çok üstünde keyif alarak bitirdim. Çok iyi yetişmiş genç ve güzel Türk bayan polisi Simay ve görev icabı tanıştığı ama kaderine yazılmış Arap işadamı Omar Borkan'ın aksiyonu tavanda kovalamacası bol, aile içi ve aşiretler arası çekişmeli sürükleyici bir kurgusuyla sıkılmadan 520 sayfa nasıl bitiyor anlamadım. Güzeldi ne diyebilirim ki. .

Yazarın biyografisi

Adı:
Berrin Karapınar
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 52 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.