Berrin Karapınar

Berrin Karapınar

Yazar
6.7/10
105 Kişi
·
149
Okunma
·
22
Beğeni
·
1122
Gösterim
Adı:
Berrin Karapınar
Unvan:
Wattpad Yazarı
Hiç bitmeyecek sandığımız günler vardır. Biterler. Hiç dinmeyecek sandığımız fırtınalar da dinerler. Ve asla yaşayamayacağımızı sandığımız duygular vardır. Aniden kapımızı çalan....
Okyanusun ortasında iki yabancı gemiydik. Kendi rotamızda giderken fırtına çıktı yan yana geldik. Kurtulmak için birbirimize yardım etmek zorundaydık, yoksa batacaktık.
Yaşlı adam saatlerce yanımda oturdu,yağmur kesilmiş güneş yine tüm ihtişamıylaihtişamıyla sıcaklığını yeryüzüne göndererek ısıtmaya başlamıştı."Bak ğördün mü,hayatta böyledir,tek düz çizgi halinde yaşayamazsın bir gün yağmur olur,bir gün fırtına çıkar hiç ummadığın anda kara bulutlar çekilip yerini sıcacık güneşe bırakır."
"Açığa mı alındım? Şaka yapıyorsunuz" Kolumdaki sargıyı gösterdim önemsiz bir sıyrık, çalışmam için bir mahsur yok amirim.
"Biliyorum Simay, ne dediysem üstlerimi ikna edemedim."
"Anlamıyorum üstlerimizin bu olayla ne ilgisi var?"
Cok ilgisi var Simay, yumruk attiğan memurun üst makamlarda tanıdıkları varmiş,. Açığa alınmanı emrettiler"
Yerimden fırladım, ani hareketimden canım acıyınca
kolumu tuttum. "Haksızlık bu, emir almadan ateş etti... Açığa alnması gereken ben değilim, o aptal..."
"Biliyorum."
Hatırlı dostlar, akrabalar yüksek mevkide olunca sözleri geçince suçluyken suçsuz duruma düşmek çok kolay oluyordu. Kızmıştım, moralim sıfırlanmış yerlerde sürünüyordu. "Ne kadar süre açığa alındım."
448 syf.
·7/10
Berrin Karapınar kalemi sağlam olan bir yazarımız. Kitapların da aşkı ve aile ilişkilerini ön planda tutuyor. Bu kitabı da öyleydi.
Hikayesine gelince, ilaç firması olan Ayaz bir komploya kurban gidiyor ve bunu araştırırken çok güzel bir oyuna geliyor. Esas bu olayda en masum olan Mine. Birileri de onu bir oyuna getiriyor ve bu olay sonrası tüm hayatı değişiyor Mine'nin.
Kitapta Ayaz ve Mine'nin hikayesinin yanında Ayaz'ın diğer kardeşlerinin hikayelerini okuyoruz.
Güzel bir kitaptı
Bu tarz sevenlere tavsiye ederim
Iyi okumalar.
Kitapla kalın..
400 syf.
·2 günde·10/10
Berin Karapınar'ın muhteşem bir kitabı daha. Yüreğime Doğ'dan tanıdığımız Polat'ın ve Henna'nın hikayesi anlatılıyor.
Polat bir Türk polisi ve Henna ile evlenmek zorunda kalır ama onu başlarda hiç umursamaz sonra işler maalesef değişir.
Henna da ailesinin özellikle annesinin baskısından kurtulmak için Polat la birlikte olduklarına dair yalan atar ve onunla evlenip Boran ve Simay ile Türkiye'ye gelir hayatını baştan yaratmak için. Yoksa yaşlı bir adamın dördüncü eşi olacaktı.
Güzel ve hoş bir hikayeydi tabi ki Beni özle olur mu gibi değil. Yazarın o kitabı en çok beğendiğim kitabıdır.
İyi okumalar....
216 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
İlk okumaya başladığımda bu nasıl bir kitap böyle demiştim.Kız bir ruhla konuşuyordu.Ama sonradan farkettim kitap fantastik ve aşkı karıştırmıstı.Farklı bir aşk okumaya değer.
518 syf.
·Beğendi·10/10
Berrin Karapinar
#Kitapyorumu
#YüreğimeDoğ

Ülkeler, kültürler değişik oldu mu adetler ve töreler de değişik oluyordu. Tüm bu değişikliklerin içinde evlilik nasıl olurdu? Simay ve Borkan için tabi ki de herşey daha zordu..

Kuveyt aşiretinin yakışıklı oğullarından Borkan ve İstanbul emniyetine bağlı gözü kara komiseri Simay neler yaşamadılar ki??

Kuveyt ve İstanbul arasında geçen olaylarda başlarda Borkan’a çok kızsam da kendisini çok sevdim. Simay’ın cesur tavırlarına hayran kaldım.

Kitabı sadece okumakla kalmayıp onlarla birlikte yaşadım bir macera filmi gibi olan sahnelerde heyecandan nefesim kesildi. Borkan ve Simay aşkıyla büyülendim.

Kitapta aşk, polisiye, macera, dram, aksiyon hepsi bir aradaydı. Bu kitabı okumak isteyenlere söyleyecek tek cümlem kalp ritminiz değişecek. Aşkın en aksiyonu bol haliyle tanışmaya hazır mısınız?
518 syf.
·3 günde·10/10
Bu kitabı bulmak için çok uğraştım. Basımı yoktu maalesef....
İyi ki de bulup almışım...
Aksiyon, macera, gizem ve aşk dolu dizgin arkadaşlar....
Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Yazarın ilk kitabı Beni özle olur myu? da çok güzeldi. Ama bu daha bir farklı idi. İyi okumalar...
400 syf.
Kitabın adı çok dikkatimi çektiği için almıştım ve cidden içinde acaba neden bahsediyor diye merakla okuduğum bir kitap oldu. Yazarın dilini ve konuya yaklaşımını beğendim tavsiye edebileceğim bir kitap
518 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Tek kelime ile efsane bir kitap. Nefretten aşkın doğuşu ve sadık olmanın ne kadar önemli oluşunu vurgulamış yazar burada okuyucuyu sıkmadan sade bir dille her karakteri heyecanlandirarak anlatmış. Mükemmeldi bayıldım, kesinlikle tavsiye ederim.
216 syf.
·8/10
Severek okudum. Özellikle ikili arasındaki atışmalar çok komik ve de tatlıydı. Umarım serinin devamı da ilki gibi güzel olur :) sanırım farklı karakterler olacak gibi. Çünkü hiç devam edeckmş gibi bitmedi. Neysem çerezlk bi kitap. Başlamanzla bitmesi bir olur. Bu yüzden okuyun ve de okutun ;)
518 syf.
·8/10
Güzel bir kitaptı, aksiyon hiç bitmedi. Baştan sona surekli bi olay vardı. Ama iste kitap elimde uzayinca sanki hicbisey anlamiyor gibi oluyorum. Arap prens Borkan ve polis sert hatun Simay'ın ilişkisini, onun yaninda kulturlerin birbiriyle cakismasini fln okudum. Araplari bildigim icin nasil bir kitp oldugunu merak ettim. Okunck guzel kitaplardn. Okuyun okutun ;)
518 syf.
·3/10
Kitap türk polisi Simay ile arap prensi Borkan'in zorla evlendirilip, ikisi arasındaki nefretin aska dönüşmesini anlatıyor.

Son derece amatör bir kitaptı. Hep şu sitede yapilan yorumlara kanip alıyorum boyle kitapları sonra da okumaktan soguyorum. Kitap baştan sona yazım hatalarıyla doluydu. Bir iki tane olsa benim gözüme çarpıp o kadar rahatsız etmezdi. Nerden baksan 20-25 yazım hatası bulurum kitapta şuan elime alsam. Bir cümledeki bütün kelimelerin bitişik yazılması benim yazım hatasında gördüğüm son noktaydı.

Kitap o kadar amatörce başladı ki wattpad kitabi midir nedir diye dusunmustum. Simdi arastirdigimda hüzünle fark ediyorum ki öyleymiş.

Kitapta ilk ne alaka dediğim şey cinayet masasında çalışan Simay'in Araplara özel korumalık yapmasiydi. Yanlış biliyorsam beni aydinlatin lütfen ama cinayet masası böyle görevlere gitmez. Ondan sonrası da bu sacmalikta devam etti.

Kitapta betimleme eksikliği hat safadaydi. Karakterlerin duygu ve düşünceleri güzel aktarılmamıştı demek isterdim ama yazar hiç aktarmamayi tercih etmiş. Karakterlerin birbirine duyduğu aşk o kadar yüzeyseldi ki anlatamam. Kitap bastan sona yüzeyseldi desem daha mantıklı. Yazar bir iki entirika katayim işin içine, gizemli bir şeyler yazayım demiş. Onlarda zaten 100 metre öteden geliyorum diyorlardı. Hiç biri beni sasirtmadi, ne olacagini tahmin etmek için Einstein olmaya gerek yoktu.

Kitabin yorumlarına bakarsanız aksiyonlu bir kitap olduğunu okursunuz fakat "Ben ne yangınlar gördüm hiç biri öldürmedi" misali eğer ben bu kitaba aksiyonlu dersem, kitapligimdaki onlarca kitaba haksızlık etmiş olurum.

Sonuç olarak okumayin bu kitabı diyor incelememi bitiriyorum. Aklıma yazacak çok şey geldi ama üstümde bir bosvermislik var bunu yazarken bu incelemede boyle olsun :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Berrin Karapınar
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 22 okur beğendi.
  • 149 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 90 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.