Yüreğime Doğ

7,3/10  (18 Oy) · 
24 okunma  · 
13 beğeni  · 
510 gösterim
Kahramanlarıyla birlikte okurunu da oradan oraya sürükleyecek ?masal gibi" bir macera, "film gibi" bir aşk...

***

Yüreğime Doğ, kurgu yeteneği ve hayal gücüne hayran bırakan Berrin Karapınar'ın ikinci kitabı.

***

Hiç bitmeyecek sandığımız günler vardır, biterler.
Hiç dinmeyecek sandığımız fırtınalar da dinerler.
Ve asla yaşayamayacağımızı sandığımız duygular vardır, aniden kapımızı çalan...

Simay, sert adımlar atan, sert bir kadındı. Yumuşak kumların üzerinde, yüreğinin de yumuşayacağını bilmeden, kararlılıkla yürüyordu kendi yolunda.
Borkan, nasıl ve ne kadar değişebileceğini hayal dahi edemediği katı kuralların içinden çıktı Simay'ın yoluna.

Bu iki birbirine benzemez insan, nasıl oldu da böyle film gibi bir öykü yarattılar birlikte, cevabı bu kitabın içinde...
"Okyanusun ortasında iki yabancı gemiydik. Kendi rotamızda giderken fırtına çıktı, yan yana geldik. Kurtulmak için birbirimize yardım etmek zorundaydık, yoksa batacaktık."
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  518
 • ISBN:
  9786059021777
 • Yayınevi:
  Müptela Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Oya Nur Delen 
 05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

" Hiç bitmeyecek sandığımız günler vardır, biterler. Hiç dinmeyecek sandığımız fırtınalar da dinerler. Ve asla yaşayamayacağımızı sandığımız duygular vardır, aniden kapımızı çalan..."
Simay sert adımlar atan, sert bir kadındı. Yumuşak kumların üzerinde yüreğininde yumuşayacağını bilmeden, kararlılıkla yürüyordu kendi yolunda. Borkan yakışıklılığıyla, cazibesiyle ün salmış zengin bir Arap erkeği. Nasıl ve ne kadar değişebileceğini hayal dahi edemediği katı kuralların içinden çıktı Simay'ın yoluna. Bu iki birbirine benzemez insan, nasıl oldu da böyle film gibi bir öykü yarattılar birlikte? Cevabı ise bu kitabın içinde...
Ben kitabı çok severek okudum. Borkan karakterini çok sevdim. Yaşadığı ülkede katı kurallar uygulanmakta ve çok eşlilik yaygın, erkeğin olduğu yerde kadının adı yok bile. Böyle katı kuralları ezerek olması gerekeni yaptığı için sevdim onu. Kitap çok fazla akıcı, her sayfasını zevkle okuyorsunuz ve bir sonraki sayfada bizi ne bekliyor diye merak etmeden duramıyorsunuz. Beklenmedik olaylar, ardı sıra eksilmeyen maceralar, kitap hiç hız kesmeden sürükleyip gidiyor sizi de arkasında. Çok fazla spoi vermek istemiyorum, çünkü sizinde bu güzel kitaba şans vermenizi isterim.
Bu benim son kitabımdı, önümde sınavım olduğu için buraya birazcık ara vermem gerekiyor, üzgünüm ama mecburen. Kapanışı da bu güzel kitapla yaptık. 9 ay sonra görüşürüz sevgili 1k ailesi..
* Yüzünüzde tebessüm, elinizde kitap hiç eksik olmasın.