Beste Erbak

Beste Erbak

Çevirmen
9.6/10
11 Kişi
·
Okunma
·
1
Beğeni
·
53
Gösterim
Adı:
Beste Erbak
Unvan:
Türk Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
2282 syf.
·22 günde·Beğendi·10/10
" YAŞAM YARIDA KALMIŞ BIR TÜMCEDIR."

5 cilt, 2280 sayfa! Sürükleyici, düşündürücü, dolu dolu bir kitap, bir nefes, herşey.. Herkesin okuması gerek. Tam da topluma yönelik yazılmış. Hemen her duyguyu dibine kadar yaşattı. Kimi yerde guldürürken; kimi yerde düşündürttü, kimi yerde içimi yaktı ağlamaklı oldum( itiraf ediyim ki ağladım)
Içinde yazılanları, hayatları, olayları unutmayacağım. Kahramanları Jean Valjean, Cosette ve Marius. Bunların yanında küçük çocuk Gavroche ; isyancıların biten kurşunlarını telafi etmek için savaşın ortasına atılıp küçük sepetiyle küçüçük elleriyle kurşun toplayan 8 yaşındaki masum...
Herşey Jean Valjean'in kuru bir parça ekmek çalmasıyla başlar. Bir parça ekmek kurek mahkumu olmasına sebep olur. Ondaki insani duyguları yok eder, kin verir yüreğine. Sonra Cosette ile tanışması, onu evlat edinmesi... onda umut tohunları filizlenir ama başka olaylarında başlangıcı olur.
Ben çok çok severek okudum, iyi ki okudum.
Anlatacak çok şey var, karışık oldu biraz :)
Gavroche ve asil adam Jean Valjean unutmam artık :)
Keyifli okumalar...
2281 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Kelimelere nasıl dökeceğimi bilmiyorum. Bir kitap karakteri nasıl olunur, nasıl okuyucuyla neredeyse aynı hisleri yaşar, bu kitapta oldukça kolay. Kimi zaman vicdan azabı çeken Jean Valjean oluyorsunuz, kimi zaman evlat özlemi çeken Fantine oluyorsunuz, kimi zaman da tüm zorluklarla dalga geçen küçük boylu ama büyük yürekli Gavroche oluyorsunuz. Satırlar boyunca kitabı övecek değilim, sonuçta hepimiz biliriz ki bir kitap karakterinin hissettiklerini hissederseniz o kitabın yazarının kalemi sihirlidir, mükemmeldir. Okuyun okutturun, uzunluğu gözünüzü korkutmasın.
2281 syf.
·Beğendi·9/10
Yaklaşık 25 günüme eşlik eden bir başyapıt. Bu kadar uzun sürmesinin nedeni yoğunluğumdan ötürü pek fazla okuyamamdan kaynaklanıyor. Oldukça iyi yazılmış dönemin bütün yönleri çok iyi yansıtılmış. Adeta yazıldığı dönemin içerisinde buldum kendimi.
Sıkıldığım zamanlar olmadı diyemem nedeni yer yer çok fazla konu ayrıntısı verilmesinden kaynaklanıyordu. Her bir karakteri ayrı ayrı hissedip onlarla yaşadım. Yaşadığımız dönemde de sefilliğin bu şekilde devam ettiğini görüyoruz. Temennim sefilliğin bitmesi ve Jean Valjean gibi iyi insanlarla karşılaşmamız yönünde ama sanırım bu sadece temenni olarak kalacak.
Jean Valjean, Fantine, Marius ve Cosette sizi çok özleyeceğim. Özellikle Fantine hep çok seveceğim seni.

Yazarın biyografisi

Adı:
Beste Erbak
Unvan:
Türk Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.