Bill Willingham

Bill Willingham

Yazar
8.7/10
19 Kişi
·
36
Okunma
·
1
Beğeni
·
483
Gösterim
Adı:
Bill Willingham
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
1956
Bill Willingham
Yazar
Doğum: Aralık 1956, Fort Belvoir, Virginia, ABD
Adaylıklar: Hugo En İyi Grafik Hikaye Ödülü
Bir cilt daha bitti. Bu sayıda sonunda Pamuk ve Bigby birbirlerine açılmayı başardılar :). Kara Sakal'dan ve o saçma sarışından da kurtulduğumuz için çok mutluyum açıkçası. :)
Masallar son sürat devam ediyor!
Pamuk ve Gül aralarını sonunda düzeltebildi mi dersiniz? :)
Serinin bu cildinde George Orwell'ın Hayvan Çiftliği kitabına uyarlama yapılmış diyebiliriz sanırım. Malum Masallar dediğimiz kahramanlarımız şehirde yaşıyordu fakat hayvan görünümünde olan kahramanlar mecburen çiftlikte yaşıyordu. Sanırım olayı anladınız daha fazla anlatarak hevesinizi kırmak istemem. :)
Kesinlikle keyifli bir çizgiroman serisi. Herkese tavsiye ederim.
Masalları her zaman çok sevmişimdir ve hala yeni bir masal gördüğümde çok mutlu olurum ve dayanamayıp okurum. Bu çizgi roman serisinin de masalların farklı bir versiyonunu yansıttığını duyduğumda hemen almak istedim. Yazar bildiğimiz bütün masal kahramanlarının sıradan New Yorklular ile bir arada yaşadığı bir alemde geçen olayları anlatmış. Her ciltte genel bir konuyu işlemiş ve konunun içinde de masallara dair göndermeler yapılmış. Bu ciltte konumuz Pamuk Prensesin kardeşi Gül Kırmızı'yı kimin öldürdüğüydü. Ben şimdilik sadece bu ilk cildi okudum ve sevdim açıkçası diğer ciltleri de almayı düşünüyorum şuan. Benim gibi masalları ve onların farklı versiyonlarını okumayı seviyorsanız kesinlikle almanızı tavsiye ederim.
Biraz itici birazda güzeldi. Neden bana böyle itici geldi bilmiyorum ama sanırım Gül karakterindendir. Bir karakter böyle mi tasarlanır. Sanırım kafası karışmış yazanların ama onun dışında fena değildi. Çizimlerde güzeldi. George Orwell’in Hayvan Çiftliği kitabına gönderme yapmışlar sanırım. Sırf o kısmı için bile okunur
Kitap bu kadar başarılıyken, kapağın böyle berbat olması çok üzücü. Kapağa aldanmayın kitabın hikayesi, olay örgüsü, çizimleri çok güzel. Ve eğlenceli. Once Upon a Time dizisi gibi tüm masal kahramanları ve anti-kahramanlar var. O yüzden okurken çok zevk aldım
Masal kahramanları günümüz insanları arasında ama onlardan gerçek kimliklerini gizleyerek yaşıyor.Düşman işgali nedeniyle terketmek zorunda kaldıkları anadiyarları özleseler de kendi masal diyarlarını oluşturmuşlar.Şu ana kadar 5 cilt çıktı.Sürükleyici ve keyifli bir çalışma olmuş.
Masallar, Sandman'den sonra okuduğum en iyi seri diyebilirim. Masal kahramanlarını kimi zamanda edebiyat kahramanlarını bir araya getirmiş bir nadide çizgi roman. umarım devamı gelir.
Masallar 2 bu sefer bizi George Orwell'un Hayvan Çifliğine götürüyor. Her şeyi ile tam bir baş yapıt. Bunu aldığı Ödüllerle göstermiştir. Bir çok güzel göndermeyle seri devam ediyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bill Willingham
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
1956
Bill Willingham
Yazar
Doğum: Aralık 1956, Fort Belvoir, Virginia, ABD
Adaylıklar: Hugo En İyi Grafik Hikaye Ödülü

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 26 okur okuyacak.