Bülent Toksöz

Bülent Toksöz

YazarÇevirmen
7.2/10
212 Kişi
·
724
Okunma
·
0
Beğeni
·
243
Gösterim
420 syf.
·6 günde·9/10 puan
Açık konuşmam gerekirse; Kitabı okumadan önce biraz yapılan incelemelere baktım ve “ sıradan, herkesin bildiği şeyler” vb tarzda ki yorumlar bende ister istemez bir önyargı oluşturdu. Ayrıca kitabın kalın olması da biraz gözümü korkutmadı değil :)
Ancak kitabı okudukça ve kitabın akıcı olduğunu gördükçe tabi ki önyargım epeyce kırılmış oldu.
Kitabın içeriğine gelirsek;
Öncelikli olarak elimizde bulunan eserimiz New York Times Bestseller den dir:)
Akıcı ve eğlenceli bir dili olup okuru bunaltmamaktadır diyebilirim.
İçerisinde 15 bölüm mevcut ve her biri farklı konular ele alıp inceler ve güzelce okuyan kişiye bunun anlatımını yapar :)
Benim favorilerim; 8. ve 9. bölümde geçen “şaka, iğneleme, dedikodu, özeleştiri, küfür” ve “İnsan davranışının altın kuralı” başlıklı konulardır..
Favori alıntılarım ise;
“ Kişinin gerçek karakterinin niteliği, Çoğunlukla öne sürdüğü mazeretlerle yakından ilgilidir.”

“Bir yöneticinin çalışanlarına karşı nasıl davrandığı , çok şey anlatır. Güç , zehirleyicidir ve pek çok insan onu iyi yönetemez.”

“Kimi zaman belirli bir özelliği öğrenmenizin tek yolu, insanların davranışını gözlemlemektir.”

“Cinsellikleri ile ilgili sorun yaşamayan ve sizinki ile ilgilenmeyen insanlar, bir konuşmaya sürekli cinsel imalar enjekte etmez.”

“ .. insanlar birbiriyle tanışmak için İnternet üzerindeki arkadaşlık sitelerini tercih etmeye başladı. Bu siteler çok kolaydır: İstediğiniz hızda ilerleyebilirsiniz ve bir e-posta göndermeden önce gardrobunuzdaki her kıyafeti denemek zorunda değilsiniz. ( en iyi fotoğrafınızı çoktan ilgili siteye yüklediniz!)”

Keyifli okumalar ;)
420 syf.
·9/10 puan
Öğrenci, özel sektör çalışanı, master öğrencisi, iş arayan,işveren .. Hangi pozisyon içindeyseniz; bulunduğunuz durum ile ilgili algınızı ve düşünce yapınızı önemli ölçüde değiştiriyor. Bir anda etrafınızda dikkat etmediğiniz, gözünüze çarpmayan her şey beliriveriyor. Ve bunları yorumlayabilme becerisini kazandırıyor bu kitap. Benim için rehber değerindedir.
211 syf.
·2 günde·1/10 puan
kesinlikle spiritüel kitaplar kategorisinde değerlendirilmemesi gereken bir kitap.Yazarın diğer kitaplarını okumadım ama bu kitabı okuyacagıma bir kahvekanede tüm saatlerini geçirmiş gerçeklere kapalı birini dinlemek veya tüm gin flash tv izlemek daha mantıklı. Son derece yobaz bir mantıkla yazılmış. aİlk defa bu kitabı okuyarak bu tarz konulara girecek bir insan kesinlikle spiritüalizmle tüm hayatı boyunca dalga geçecektir. Düşünce gücüyle ilgileniyorsanız Joe dispenza iyi bir seçenek olabilir . Düşüncenin İyileştirici Gücü
208 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
...çok uzun bir inceleme yazısı yazmıştım ama kitaba ilginizi çekmek için sadece örnek ve genel bir soru sormaya karar verdim...

...birine gücenme duygunuzun altında yatan korkuyu bilmek istiyor musunuz ?

Bu sadece en basit örnek.
420 syf.
·Beğendi·8/10 puan
kitabı bitirdim sayılır son 10 sayfam kaldı ama olsun. genel anlamda insanları okumak ile ilgili çok güzel bilgiler sunan kitap. bir insanın davranışları, mimikleri, giyim tarzı, yaşadığı yer , ortam, arkadaşları, saç şekli, konuşma tarzına kadar milyonlaraca bilgiyi sunan ve nasıl okumamız gerektiğini öğreten bir kitap. sanırım yazar avukat, mesleki terimlerle ilgili yazdığı bölümleri okumadan geçtim. çünkü fazla detay ve mesleki terim beni çok sıktı. bence insanların davranışlarına merak duyan her insan okumalı. ben insan dünyasına meraklıyım o nedenle her tür kitabı severek okuyorum. kişisel gelişim olarak görmeyin bu tarz kitapları. gerçek olmayan veya kurgu romanlardan çok daha şey katar size bu kitaplar. diğerleri tamamen hayal gücü ve empati geliştirir. bu tarz kitaplar farkındalık, bilgi, deneyim katar....
420 syf.
·Puan vermedi
“Eğer gittiğin yeri bilmiyorsan, sonunda kendini bambaşka yerde bulursun.”

-Çook çok isteyerek aldığım ve okuduğum bir kitaptı okuyup anında sayfaları atlatılacak bir kitap değil sorgulatıyor, düşündürüyor, aynı zamanda çok güzel şeyler öğretiyor.
Tercihen söylüyorum bir kez okunduğunda tam olarak anlaşılmıyor en kısa zamanda bende tekrar okumayı düşünüyorum.
Bu kitabı oxumamışam amma oxumaq istəyirəm.Maraqlıdı insanları necə oxumaq olar? Yəqin ki,bu bir çox insanlara maraqlı gəlirr.Yəqin ki, burda xarakter, mimika falan əsas rol oynayır.Maraqlı olar yəqin ki .
384 syf.
Algılarınızı, sezgilerinizi ve zekanızı kitapta anlatılan yöntemlerle geliştirebilirsiniz. Yaratıcı ve yeni bir dünya için kendinizi hazır hissediyorsanız hadi okumaya başlayın. Tam olarak kişisel gelişim kitabına benzemiyor ama hızla okuyup uygulamaya başlayacaksınız. Tavsiye edebileceğim kitaplar arasında.
211 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Kişisel gelişim üzerine kitap yazan kalemi güçlü ve bir o kadar akıcı yazarlardan ender biri diyebilirim. Kalemini ve kaleme aldığı konuları bir ayrı seviyorum. Okumaya başlarken kendinizle baş başa bırakıyor resmen... Kitabın sonunda kendime ne kadar çok hata yapmışım ve ihmal etmişim dedirten bir kitapla karşı kaşıya kalacaksınız. Yazarın kitapları baş ucu kitaplarımın arasında yerini aldı bile...
211 syf.
·Puan vermedi
İlk kitabına göre daha sıkıcıydı. Bir an önce bitmesi için dua ettiğim tek kitabı sanırım yaşları ilerlemiş kişiler için daha uygun olduğunu düşünüyorum

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 724 okur okudu.
  • 97 okur okuyor.
  • 798 okur okuyacak.
  • 45 okur yarım bıraktı.